відсутність сім’явиверження

Що робити при відсутності еякуляції?

Протягом всієї історії людства в культурах різних народів чоловіче сім'я ототожнювалося з джерелом життя. Природно, сильна стать споконвіку мав і живить трепетні почуття до процесу сім'явиверження. Тому без сумніву можна стверджувати, що немає на світі чоловіків, яких сексуальні розладу не вкидали б в страх і зневіру. А така дисфункція в статевій сфері, як відсутність еякуляції, стає для них фактором глибокого стресу.

На жаль, на сьогоднішній день з огляду на несприятливої ​​екологічної обстановки, надзвичайно напруженого темпу життя, найширшого розповсюдження шкідливих звичок і нездорового харчування відсутність сім'явипорскування (анеякуляція) є одним з найпоширеніших розладів чоловічого сексуального здоров'я.

І якщо спочатку виникнення проблеми з еякуляцією ще може затьмарити приємний факт можливості продовження статевого акту на більш тривалий час, то з часом в парі виникають серйозні міжособистісні конфлікти. Жінки ображаються, оскільки причини відсутності сім'явиверження партнера трактують як власну непривабливість і невміння доставити йому задоволення. А дізнавшись, що коханий чоловік більше не здатний до семяизвержению під час перебування статевого члена в піхву (що апріорі означає безпліддя), наполягають або на розлучення, або на негайному візиті до лікаря.

Анеякуляція, її різновиди, форми і сіптоми

Анеякуляціей називають відсутність сім'явипорскування як при статевих зносинах, так і при інших формах сексуальної активності незалежно від тривалості цього процесу.

Такий розлад спостерігається у представників сильної статі різного віку і може бути викликано різними причинами.

Медики виділяють 3 види анеякуляціі:

 1. Первинна - коли сім'явиверження спостерігаються тільки при мимовільних полюції і не відбуваються ні за яких різновидах сексуальної стимуляції. Таку статеву дисфункцію у чоловіків лікарі відзначають найбільш часто. Проявляється вона відразу ж з початком інтимного життя і характеризується повною схоронністю лібідо (сексуального потягу), рівня ерекції і наявності оргазму.
 2. Вторинна - коли сім'явиверження відсутня у чоловіків, які раніше не мали ніяких проблем з еякуляцією. В цьому випадку домогтися викиду сперми можна мастурбацією або отримавши підтримку партнерки у вигляді додаткових стимулюючих ласк.
 3. Повна відсутність викиду насінної рідини - найскладніша різновид анеякуляціі. Виникає як як первинного, так і вторинного видів даного сексуального розладу.

Таке сексуальний розлад характеризується різними симптомами. А ці симптоми, в свою чергу, залежать від однієї з 3-х форм самого розлади:

 1. Ослаблений, але збережений оргазм спостерігається при ретроградної еякуляції. При цій формі сексуального розлади відбувається закид еякуляту в сечовий міхур.
 2. Чоловічі вісцеральні відчуття оргазму за шкалою інтенсивності займають вкрай низькі оцінки. Такі симптоми характерні при порушенні емісії еякуляту в уретру, коли він затримується на рівні сім'явивідних канальців.
 3. Ні оргазму, ні еякуляції не відбувається при асперматизм. Еякулят не надходить в уретру, скільки б не тривав статевий акт.

Чому виникає така патологія?

Відсутність сім'явиверження активізують як фізіологічні, так і психологічні причини. До першопричин фізіологічного характеру, блокуючим еякуляцію, відносяться:

 1. Вроджені патології чоловічої сечостатевої системи: у ембріона не формуються сім'явивідні протоки або спостерігається порушення їх прохідності.
 2. Ретроградна еякуляція. При такій дисфункції насіннєва рідина викидається не назовні, а всередину, в порожнину сечового міхура.
 3. Придбані порушення еякуляції, викликані в силу ряду факторів:
 • травматизм попереково-крижового відділу хребта з порушенням чутливості чоловічого статевого органу; оперативні втручання, проведені на хребті і прилеглих органах;
 • травматизм статевих органів внаслідок зовнішніх чинників (опік, обмороження, удар) або внаслідок хірургічного втручання;
 • ускладнення, що виникають внаслідок різних запальних захворювань чоловічої статевої системи (простатиту, уретриту, венеричних інфекцій) або ендокринологічних проблем, цукрового діабету;
 • наслідки алкогольної інтоксикації або побічні боку прийому лікарських препаратів, що призначаються пацієнтові при гіпертонії, депресії, захворюваннях серцево-судинної системи.

Психологічними проблемами, які можуть спровокувати анеякуляцію, є:

 1. Стреси.
 2. Нервова перевтома, нервове виснаження.
 3. Депресія.
 4. Пригнічений стан.
 5. Натягнуті взаємини з сексуальною партнеркою (наприклад, зневага до неї, прихована агресія, амбівалентне ставлення).
 6. Занадто суворе релігійне виховання.
 7. Вторинне пригнічення еякуляції (коли пара тривалий час практикує статевий акт з затримкою сім'явиверження партнера з метою запобігання, і в результаті еякуляцію неможливо викликати вже і при бажанні мати дітей).

У медичній практиці відомі також випадки поєднання фізіологічних і психологічних факторів, що негативно впливають на сім'явиверження. Наприклад, після лікування запального процесу статевої системи у чоловіків може зберегтися психоемоційний комплекс власної неспроможності, і викиду сперми відбуватися не буде.

Хоч би яка була причина, яка викликала неможливість еякуляції, допомоги можна очікувати тільки від фахівця уролога-андролога. Ні час в цій ситуації не стане лікарем, ні самолікування не врятує і навіть, навпаки, може виявитися вкрай небезпечним. Зате сучасні методики лікування з цією проблемою справляються цілком успішно. Тому кожному, хто страждає від такої патології, слід звернутися в клініку.

При цьому слід враховувати власний вік, оскільки у літніх чоловіків далеко не кожен статевий акт закінчується сім'явипорскуванням, що вважається абсолютно нормальним явищем і лікуванню не підлягає. Тим же, хто знаходиться в дітородному віці, слід одразу ж відправлятися за професійною допомогою.

Дуже добре, якщо це буде спеціалізована клініка захворювань репродуктивної та сексуальної сфер з сучасним обладнанням і практикуючий андролог-уролог, відомий в середовищі своїх колишніх пацієнтів як професіонал з глибокими знаннями в області чоловічої репродуктивної системи, сексопатології, урології, ендокринології з індивідуальним підходом до лікування.

Діагностика сексуального розладу

На першому прийомі лікар попросить ознайомити його зі скаргами і симптомами, розпитає про перипетії сексуального життя пацієнта, уточнить фактор спадковості, зробить зовнішній огляд статевих органів, проаналізує стан пахових вузлів, мошонки і статевого члена. Перед постановкою попереднього діагнозу для його уточнення уролог може зробити масаж простати.

Для встановлення остаточного діагнозу пацієнт отримує направлення на обстеження. Серед таких можуть бути:

 1. Аналізи крові.
 2. Аналізи сечі на наявність сперматозоїдів.
 3. Спермограма.
 4. УЗД органів малого тазу.
 5. Зішкріб з уретри.
 6. Моментальний тест на наявність еректильної дисфункції.
 7. Біотезіометрія.
 8. Доплерографія.

Встановивши причини відсутності еякуляції, уролог призначить ефективне лікування, яке дозволить повернути гармонію сексуальних відносин і здатність до запліднення.

Потрібно бути готовим, що первинне відсутність викиду насіння, яке виникло в силу анатомічних дефектів сім'явиносних проток, доведеться лікувати за допомогою оперативного втручання. Вторинне в більшості випадків лікується медикаментозно.

При непрохідності канальців попередньо робиться аналіз на інфекції, які передаються статевим шляхом, і в разі їх виявлення проводиться антибактеріальна терапія. Власне непрохідність усувають хірургічним шляхом в амбулаторних умовах. Після відновного періоду пацієнт набуває нормальне сім'явиверження.

Розлад, який виник в силу психологічного фактора, усувається методом психокорекції поведінки обох партнерів і отримання професійних лікарських рекомендацій щодо зміни способу життя чоловіка.

Як правило, після звернення до уролога-андролога, кожен пацієнт з відсутністю еякуляції може розраховувати на максимально повне відновлення якості сексуального життя.

поділіться їй з друзями і вони обов'язково поділяться чимось цікавим і корисним з Вами! Це дуже легко і швидко, просто натисніть кнопку сервісу, яким найчастіше користуєтеся:

Чому при еякуляції немає сперми?

Процес еякуляції дуже важливий не тільки для повноцінного відчуття себе чоловіком і психологічного самозадоволення, а й для зачаття дитини. Можна виділити кілька патологічних станів, які супроводжують цей процес, але загальна назва для них - анеякуляція.

Анеякуляція і її різновиди

Анеякуляція - патологічний стан, що супроводжується відсутністю сім'явиверження і оргазму під час статевого акту. При цьому, анеякуляція може проходити як без порушення синтезу і якісного складу насінної рідини, так і з їх порушеннями. В урологічній практиці виділяють три клінічні форми анеякуляціі:

 1. Aсперматізм.
 2. Ретроградна еякуляція.
 3. Обструкція семявиносящіх шляхів.

Асперматизм - повна відсутність оргазму і еякуляції при статевому акті. Освіта сперматозоїдів і насінної рідини при даній патології не порушено, однак сім'явиверження не відбувається. При цьому причини асперматизм дуже варіабельні, серед них можна виділити:

 • Неврологічні порушення, такі як: травми нервової системи, онкологічні захворювання, захворювання спинного і головного мозку. При будь-якому ураженні нервової системи патогенезом асперматизм є порушення іннервації статевих органів.
 • Психологічний фактор. При різних формах психічних розладів відбувається гальмування процесу сім'явиверження за рахунок формування патологічних нейронних зв'язків в корі великих півкуль. Найбільш поширеною психічної причиною, яка призводить до стійкого асперматизм, є невроз.
 • Механічна непрохідність. Нерідко причиною стає запальний процес в уретральном каналі або семявиносящіх протоках. Такий процес, в свою чергу, призводить до формування мікроскопічних спайок в просвіті каналу, тим самим перекриваючи просвіт уретри або сім'явивідної протоки або приводячи до його стенозу. Крім інфекційних процесів в статевих органах чоловіка до механічного асперматизм призводять оперативні втручання урологічного профілю, або їх ускладнення. В такому випадку, в просвіті проток або уретрі виникають рубцеві зміни, значно звужують їх просвіт.
 • Ятрогенний фактор, пов'язаний з прийомом медикаментів, побічною дією яких є порушення еякуляції. Гіпотензивні препарати, що використовуються при гіпертонії, зокрема, бета блокатори, викликають значне зниження потенції, при систематичному вживанні.

Ретроградна еякуляція - патологічний процес, при якому сім'явиверження відсутня, за рахунок закидання сперми в зворотному напрямку по уретральному каналу. В такому випадку сперма потрапляє не назовні, а в сечовий міхур. При цьому чоловік відчуває оргазм, але еякуляції не відбувається. В подальшому, чоловік може помітити, що під час сечовипускання сеча набуває світло-жовтий відтінок, а її прозорість значно знижена - сеча каламутна.

При ретроградної еякуляції психологічних порушень не спостерігається, а оргазм і статевий потяг не порушуються. Причини, що призводять до такої форми анеякуляціі, можуть бути наступними:

 • Аномалії розвитку. Під час формування статевої системи у внутрішньоутробному періоді може відбутися збій у формуванні отворів сім'явиносних проток, не в уретральном тракті, а безпосередньо в сечовому міхурі.
 • Захворювання нервової системи метаболічного генезу, такі як розсіяний склероз, діабетична полінейропатія, а також травми хребетного стовпа і спинного мозку.
 • Венозно-тазові когнестіі.
 • Застосування фармпрепаратів: антипсихотического, гіпотензивної ряду.
 • Простатит та інші запальні захворювання сечостатевої системи чоловіка.
 • Анатомічні порушення: оперативні втручання на передміхуровій залозі і сечовому міхурі, а також тазових лімфатичних судинах. Всі операції, в тій чи іншій мірі, порушують іннервацію шийки сечового міхура з наступним розладом м'язової моторики при оргазмі.

Мал. 1 - Механізм потрапляння сперми в сечовий міхур (ретроградна еякуляція).

Обструкція семявиносящіх шляхів

Обструкція семявиносящіх шляхів призводить до порушення емісії, т. Е. Виходу сперми. При цьому оргазм зберігається. Причиною обструкції можуть стати фактори аналогічні ретроградної еякуляції і асперматизм. Однією з найбільш частих причин розвитку обструкції є запальні процеси насіннєвих бульбашок або епідидиміт.

При виникненні вищевказаних симптомів не варто затягувати зі зверненням до фахівця - уролога. Тільки комплексне і грамотне діагностичне дослідження здатне виявити причину відсутності еякуляту. Лікуючий лікар проведе огляд і пальпацію мошонки, яєчок, сім'яних канатиків і визначить консистенцію, щільність і розміри. При анеякуляціі відбувається або збільшення розмірів (гіпертрофія), або зменшення розмірів (атрофія) яєчка і придатка на стороні поразки або обох (див. «Який нормальний розмір чоловічих яєчок?»).

УЗД-діагностика мошонки допомагає підтвердити дані пальпаторного дослідження, а також визначити вміст, візуалізувати його. Крім діагностики мошонки проводять трансректальну ехографію, яка виявляє патологічні зміни в області передміхурової залози і кістозно-запальні зміни насінних бульбашок.

Крім інструментальних досліджень проводять визначення речовин-маркерів: альфа-глюкозидази - ферменту, що знаходиться в придатку яєчка; фруктози - речовини, що знаходиться в насінних бульбашках; цинку - характерного для передміхурової залози.

При обструктивних змінах можна точно визначити їх рівень за вказаними маркерами. При цьому секреція маркерів вище місця обструкції не порушується. У ряді випадків проводять процедуру біопсії яєчок, якщо постановка діагнозу викликає труднощі. Біопсія дозволяє визначити, чи є порушення сперматогенезу і його ступінь.

Лікувальна тактика при відсутності сім'явиверження

Для лікування анеякуляціі вдаються до консервативних методикам - медикаментозної терапії.

Схема лікування залежить від причин, що викликали дане патологічний стан. До найбільш частих причин, що призводить до анеякуляціі, відносяться метаболічні і гормональні порушення, пов'язані з цукровим діабетом. А також прийом препаратів, побічний ефект яких викликає зниження тонусу шийки сечового міхура.

Для лікування використовують фізіотерапевтичні методи стимуляції передміхурової залози, а також рефлексотерапію. Для лікарської терапії використовують такі препарати:

Дані речовини збільшують активність адренергічної системи і підвищують м'язовий тонус урогенітального тракту, що сприяє адекватному семяизвержению.

Хірургічне лікування застосовується у випадках вродженої аплазії або гіпоплазії сім'явиносних проток. Реконструктивне оперативне втручання призводить до відновлення нормального пасажу насінної рідини і перешкоджає її ввезенню в сечовий міхур.

Можливість проведення ЕКО при анеякуляціі

ЕКО - процедура екстракорпорального запліднення, коли впровадження сперматозоїда в яйцеклітину здійснюють поза організмом людини, а потім підсаджують запліднену яйцеклітину в порожнину матки жінки, яка буде виношувати дитину.

Для процедури застосовують різні методики вилучення сперматозоїдів при відсутності сім'явиверження під час еякуляції. Одним з видів є витяг сперматозоїдів з сечового міхура при ретроградної еякуляції. Для цього порожнину сечового міхура заповнюють спеціальним розчином, який захищає сперматозоїди від агресивного середовища сечового міхура, після чого пацієнт викликає у себе еякуляцію. За допомогою спеціального катетера сперму витягують і проводять процедуру ЕКО.

Рекомендуємо до перегляду:

Для отримання актуальної інформації про лікування зверніться до лікаря!

Анеякуляція: причини відсутності еякуляції і методи лікування

Сексуальні розлади викликають у чоловіків зневіру, страх і почуття невпевненості в собі. Анеякуляція - це відсутність сім'явипорскування в період статевої активності, незалежності від тривалості цього процесу.

Форми анеякуляціі, її особливості

Даний розлад може спостерігатися у чоловіків в будь-якому віці.

Фахівці виділяють три форми анеякуляціі:

 • первинна - сім'явиверження відсутня під час сексуальної активності, але відбувається в процесі мимовільних полюцій. Ця форма сексуального розладу найпоширеніша. Виявляється як правило на самому початку сексуальних відносин. При цьому лібідо і ерекція зберігаються.
 • вторинна - сім'явиверження не спостерігається у чоловіків, які раніше не мали порушень потенції. В цьому випадку викиду насінної рідини можна досягти за допомогою мастурбації, або додаткової сексуальної стимуляції від статевої партнерки.
 • Повна відсутність сім'явипорскування - найскладніша форма анеякуляціі, яку провокує первинний і вторинний вид даної патології.

Відсутність сім'явиверження не викликає больових відчуттів. Головна небезпека розлади в його негативні наслідки. Якщо організм не звільняється від насінної рідини нормальним шляхом, це може привести до запалення простати, який несе небезпеку для здоров'я чоловіка в цілому.

Анеякуляція характеризується різними ознаками, в залежності від форми статевого розладу:

 • при ретроградної еякуляції під час оргазму характерні слабкі відчуття. Викид сперми відбувається в сечовий міхур;
 • оргазмические вісцеральні ознаки що інтенсивні і слабо виражені;
 • дані особливості виникають внаслідок затримки еякуляту в насінних бульбашках;
 • при асперматизм немає оргазму і сім'явиверження;
 • еякулят не з'являється в уретрі, незалежно від тривалості статевого акту.

Сім'явиверження може бути відсутнім внаслідок фізіологічних і психологічних факторів.

 • ретроградна еякуляція - сім'явиверження відбувається в область сечового міхура;
 • вроджені патології сечостатевої системи, наприклад, відсутність сім'явивідних проток.

Придбані патології статевої системи можуть бути спровоковані:

 • травмування органів зовнішніми факторами: обмороження, оперативне втручання, опік, удари;
 • наслідки запальних процесів - венеричні захворювання, цукровий діабет, ендокринологічні патології, простатит;
 • травми і хірургічні операції на хребті, при яких органи втрачають чутливість;
 • ускладнення внаслідок прийому лікарських засобів, які призначають при гіпертонії, депресії, серцево-судинних захворюваннях, алкогольне отруєння.

Психологічні причини розвитку анеякуляціі:

 • постійні стреси;
 • депресія;
 • пригнічений стан;
 • конфлікти з статевої партнеркою;
 • суворе релігійне виховання;
 • вторинне придушення еректильної функції - після тривалої практики статевими партнерами затримування сім'явиверження з метою запобігання небажаній вагітності.

Допомогти відновити статеву функцію, не залежно від причини, може тільки фахівець.

Чоловікові необхідно враховувати свій вік. У похилому віці не кожен статевий акт закінчується сім'явипорскуванням. Це вважається нормою, і лікування в даній ситуації не потрібно.

Спеціаліст проводить опитування пацієнта, щоб виявити скарги, дізнатися про наявність спадкових факторів, симптомів, міжособові конфлікти зі статевою партнеркою, а також виконує зовнішній огляд органів малого таза. З метою діагностування може бути виконаний масаж простати.

Для постановки точного діагнозу чоловікові можуть призначити наступні дослідження:

 • біотезіометрія;
 • УЗД статевих органів;
 • доплерографія;
 • дослідження крові;
 • тести на наявність порушень ерекції;
 • аналіз сечі на присутність в ній сперміїв;
 • спермограма;
 • зішкріб з уретри.

Призначити лікування лікар може тільки після того, як встановить причину відсутності викиду сперми.

Чоловіки дітородного віку, у яких відсутня еякуляція, повинні негайно проконсультуватися з фахівцем, щоб уникнути розвитку безпліддя.

Це досить серйозний розлад, яке, без терапії призводить до безпліддя. Для лікування застосовують багато методів. В першу чергу призначають медикаментозне лікування.

При відсутності фізіологічних патологій, мова йде про психологічної анеякуляціі. В цьому випадку рекомендують звернутися за консультацією до психотерапевта. Для психокорекції конфліктів в парі може знадобитися консультація сексопатолога і психолога.

Якщо є необхідність, фахівець призначає тканинну терапію для усунення післяопераційних рубців. Крім цього, лікування може включати в себе гормональну терапію і фізіотерапевтичні процедури.

При непрохідності сім'явивідних канальців, призначають дослідження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом. Якщо такі виявляються, призначають антибактеріальну терапію.

Непрохідність усувають хірургічним шляхом. Після відновлення у пацієнта відновлюється нормальний процес сім'явипорскування.

Аноргазмию і ретроградну еякуляцію лікують тільки висококваліфіковані урологи, які застосовують у своїй роботі сучасне терапевтичне обладнання.

Такий розлад, як анеякуляція, не можна залишати без уваги. Чоловікові вкрай важливо відчувати себе повноцінним, в тому числі і в сексуальному житті. Якщо звернутися до фахівця при перших симптомах, лікування дасть позитивні результати і сприятливий прогноз.

Радевич Ігор Тадеушевич, лікар сексопатолог-андролог 1 категорії

775 переглядів всього, 1 переглядів сьогодні

 • Цистит: симптоми, профілактика, лікування

 • Затримка еякуляції - причини, симптоми, методи діагностики, лікування та заходи профілактики

 • Гормональний збій у чоловіків: симптоми, причини і лікування

  • Алергологія (43)
  • Андрологія (114)
  • Без рубрики (4)
  • Хвороби судин (8)
  • Венерологія (50)
  • Гастроентерологія (134)
  • Гематологія (57)
  • Гінекологія (118)
  • Дерматологія (118)
  • Діагностика (126)
  • Імунологія (1)
  • Інфекційні хвороби (140)
  • Інфографіка (1)
  • Кардіологія (56)
  • Косметологія (181)
  • Мамологія (12)
  • Мати і дитя (170)
  • Медичні препарати (278)
  • Неврологія (117)
  • Невідкладні стани (78)
  • Онкологія (58)
  • Ортопедія і травматологія (106)
  • Оториноларингологія (66)
  • Юридичний супровід угод (42)
  • Паразитології (31)
  • Педіатрія (165)
  • Харчування (380)
  • Пластична хірургія (8)
  • Корисна інформація (1)
  • Проктологія (60)
  • Психіатрія (66)
  • Психологія (27)
  • Пульмонологія (56)
  • Ревматологія (28)
  • Сексологія (16)
  • Стоматологія (40)
  • Терапія (86)
  • Урологія (94)
  • Фітотерапія (21)
  • Хірургія (89)
  • Ендокринологія (95)

  Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря. Є протипоказання, необхідна консультація лікаря. Сайт може містити контент, заборонений для перегляду особам до 18 років.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  50 − 44 =