Відшаровуються нігті на руках причини

Відшаровуються нігті на руках і на ногах - причини і лікування

Процес, при якому починає відшаровуватися ніготь на руках і на ногах, називається онихолизис. Ця досить поширена проблема супроводжує різні захворювання шкіри і внутрішніх органів. Нерідко виникає в старшому віці, частіше у жінок.

Чому відшаровуються нігті на руках і на ногах?

Ніготь складається з великої кількості кератинових пластин, з'єднаних між собою. Між шарами кератину розташовується невелика кількість молекул жиру і води. Причин того, що відшаровуються нігті, велика кількість:

 1. Травма. Найчастіше ніготь починається розшаровуватися через порушення техніки манікюру. При неакуратному підпилюванні між шарами кератину проникає повітря і поступово відшаровується ніготь. У більш важких випадках нігтьова пластина відокремлюється від м'яких тканин. Нерідко ніготь відшаровується після освіти подногтевой гематоми через удар.
 2. Контакт з хімікатами. Поверхневі активні речовини, що входять до складу засобів побутової хімії, руйнують зовнішній жировий шар нігтя, що призводить до порушення структури кератину. Таким же ефектом володіють дешеві лаки і розчинники на основі ацетону.
 3. Дерматологічні захворювання. Ніготь часто відшаровується при псоріазі, екзематозні ураження, спадкові захворювання шкіри.
 4. Варикозне розширення вен, анемія, хвороби шлунково-кишкового тракту та інші патологічні процеси у внутрішніх органах. Ніготь відшаровується при цьому через порушення харчування власного матриксу. У матриксі розташовані клітини, що продукують кератин - основний білок нігтьової пластини. При порушенні надходження поживних речовин в цю зону синтез кератину ускладнюється, що призводить до руйнування пластини.
 5. Нестача вітамінів і поживних елементів.

Відшаровуватися ніготь починає поступово, з краю. Від нього відокремлюються невеликі прозорі пластинки. У міру розвитку захворювання нігтьова пластина потовщується, її поверхня стає нерівною і змінює свій колір на жовтуватий або навіть синій. При утворенні подногтевой гематоми ніготь відділяється повністю. Локалізація і распростанение онихолизиса різна і залежить від етіології: так, при грибковому ураженні відшаровується ніготь частіше на великому пальці ноги або на руці.

Онихолизис може бути повним або частковим. Часткове відшарування нігтя зазвичай травматичного або інфекційного характеру.

В основі діагностики лежать пошук причини онихолизиса. Спочатку нігтьову пластину ретельно оглядають. Потім шматочок пошкодженої ділянки аналізують під мікроскопом для виключення грибкової інфекції.

Крім візуального огляду проводять аналіз крові, сечі і, при необхідності, обстеження інших органів за участю фахівців.

Вилікувати процес відшарування нігтя непросто. Терапевтичні заходи являють собою комплекс, який індивідуально підбирається для кожного пацієнта. При наявності захворювань внутрішніх органів лікування проводять спільно з лікарями іншого профілю.

Призначають місцеве і загальне лікування онихолизиса. Системно застосовують протигрибкові препарати і вітамінні комплекси. Протигрибкові засоби застосовуються тривало до відростання нової нігтьової пластини.

Місцеве призначають мазі з антимикотиками і кератолитическими препаратами.

Народні засоби для лікування відшарування нігтів на руках і на ногах найкраще застосовувати в сукупності з препаратами класичної медицини. Це пов'язано з тим, що народні методи не усувають причину процесу, а лише допомагають зменшити симптоми захворювання. Популярні такі рецепти:

 1. Прополіс. Шматочки прополісу прогрівають, розм'якшують і накладають на ушкоджені нігті на ніч. Процедуру повторюють щодня протягом 1-2 місяців.
 2. Сольові ванни. Столову ложку морської солі розчиняють в літрі теплої води, потім поміщають в розчин пошкоджені пальці. Ванночка триває близько 20 хвилин. Після процедури в нігті втирають пом'якшувальну мазь або оливкова олія. Ванночки повторюють не менше 3 разів на тиждень 2 місяці.
 3. Оливкова, лляна або касторове масло. Масло щодня втирають в пошкоджений ніготь 2-3 місяці.

Профілактичні заходи полягають у використанні захисних засобів при контакті з хімічними речовинами, використання якісних лаків і розчинників без додавання ацетону. Харчування має бути повноцінним і збалансованим.

Онихолизис: відшарування нігтьової пластини

Протслоеніе нігтя (онихолизис) - занадто помітний зовнішній дефект і вирішити його шляхом нанесення лаку - лише косметичний захід. Щоб не дійшло до повної втрати нігтьової пластини, необхідно вжити ряд обов'язкових заходів. Чому ж відшаровуються нігті і як боротися цим захворюванням?

Онихолизис - це захворювання нігтів, що виражається в порушенні цілісності поверхні нігтя, і його відшаруванні від нігтьового ложа. Простіше кажучи, під нігтем утворюється порожнину, яка відокремлює його частина від м'якої тканини пальця.

Внаслідок цього відділення частина нігтьової пластини або весь ніготь змінюють колір. Колір нігтів може варіюватися від жовтого по синюватого. На початку захворювання відшарування може бути незначним. Замаскувати потерпілий ніготь, звичайно, можна, в цьому вам допоможе будь темний лак для манікюру. Але якщо не вживати ніяких заходів по боротьбі з цією проблемою, в кінцевому підсумку, можна довести ситуацію до повної втрати нігтя. Залежно від площі відшарування нігтьової пластини, онихолизис може бути повним і частковим.

«Зовні захворювання проявляється ураженням нігтьових пластинок. Вони можуть бути вражені, як на руках, так і на ногах. Спостерігається відшаровування і зміна кольору ногтеовй пластинки. Тільки досвідчений фахівець поставить правильний діагноз і призначить правильне комплексне лікування. Використання в домашніх умовах засобів проти грибкових захворювань дуже часто призводить до більш серйозного поширенню інфекції, але до кінця не виліковує ваше захворювання. Не заводьте процес, звертайтеся до фахівця »,- каже лікар дерматолог-мікології Ольга Рамазанова.

Чому відбувається відшарування нігтя

Онихолизис може мати неінфекційну і інфекційну природу. Приблизно 30% - 50% всіх випадків припадає на грибкову інфекцію, в решті випадків відшарування нігтя відбувається з іншої причини.

Неінфекційні причини відшарування нігтів: патологічні зміни нігтів можуть бути викликані дією різних ендогенних і екзогенних факторів. Це може бути і прийом антибіотиків фторхінолонового ряду, травма, порушення кровопостачання, нейрорегуляціі, а також контакт з алергенами, такими, як пральний порошок, розчинники, всілякі хімічні реактиви.

Інфекційні причини відшарування нігтів: при інфекційній природі онихолизиса, основну небезпеку представляють грибкові захворювання шкіри. Хвороба поширюється далі і проявляється між пальців ніг або рук. Тому, дуже важливо негайно звернутися до лікаря при перших ознаках хвороби!

Пам'ятайте, своєчасне лікування онихолизиса - це необхідний захід, від якої буде залежати подальший стан ваших нігтів.

Онихолизис може спостерігатися при різних системних захворювань:

порушення травної системи

порушення серцево-судинної системи

порушення нервової системи

Також онихолизис може розвинутися при таких захворюваннях як:

Для того щоб призначити правильне лікування, перш за все, необхідно встановити причини хвороби і її природу. при лікуванні онихолизиса, в кожному окремому випадку, призначаються загальнозміцнюючі засоби - вітаміни А і В, кальцій, препарати заліза та ін. Крім того, призначається також і прийом желатин - 5-7 гр. / добу протягом 3-4 місяців.

Для здійснення місцевого лікування застосовують теплі або гарячі ванночки з додаванням марганцівки, примочки на основі синтомициновой емульсії на уражені ділянки, 5% геліоміціновую мазь. Також можна використовувати розчини: 5% розчин хрізаробіном в хлороформі і 1-2% спиртовий розчин тинолем. Крім цього призначаються також засоби і методи, які допомагають поліпшити мікроциркуляцію в кінцівках (Ангіопротектори, масаж, фізіотерапевтичні процедури).

Пацієнтам рекомендується особливий догляд за нігтями: необхідно регулярно робити педикюр і манікюр. Оскільки порожнину, що утворилася під нігтем, може стати місцем скупчування вже інфікованих відмерлих тканин, дуже важливо вчасно позбуватися від них механічним шляхом.

Також необхідно забезпечити щадний режим: уникати контакту з побутовою хімією, а також іншими агресивними рідинами, на виробництві і в побуті слід використовувати захисні рукавички.

Як запобігти відшарування нігтьової пластини

Для того щоб ваші нігті залишалися здоровими, насамперед, потрібно дотримуватися всім відомі гігієнічні норми і берегти нігтьову пластину від всіляких травм.

У разі появи дефектів на нігтьової пластини, своєчасне звернення до фахівця допоможе впоратися з цим захворюванням швидше і без зайвого клопоту. Пам'ятайте, запускати захворювання нігтів, розраховуючи на те, що проблема зникне сама собою не можна. Їх потрібно лікувати, і чим швидше ви це зробите, тим краще!

Інструкції до ліків

Увійти за допомогою:

Увійти за допомогою:

Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

Що робити, якщо відшаровуються нігті на руках, причини цієї проблеми

Руки людини є дуже важливою частиною тіла, так як майже всі маніпуляції відбуваються пальцями. Тому проблеми з нігтями важливо вирішити якомога швидше. Одне з найбільш неприємних явищ, це коли відшаровуються нігті на руках, причини і наслідки цього захворювання завдають великої дискомфорт, знижуючи працездатність всієї руки, не кажучи вже про зіпсований естетичному вигляді.

Перед тим як братися за лікування на руці, в першу чергу потрібно розпізнати хворобу і дізнатися, чому вона виникла. Коли ніготь пожовк, посинів, або став коричневий, це може говорити про такий прогресуючому захворюванні, як онихолизис. Між нігтьової пластиною і м'якою тканиною починає з'являтися простір, яке збільшується в міру розвитку захворювання. Якщо нічого не робити, то ніготь відійде зовсім.

До цієї недуги однаково схильні чоловіки і жінки, нігті на руках і ногах, він може виникнути на одному пальці, або відразу на декількох. Якщо відшарування нігтьової пластини з'явилося тільки на одному нігтики, то може заразити інші. Дуже часто ця хвороба виникає на великому пальці ноги, так як він часто контактує з взуттям, і може пошкодитися. Як тільки з'явилися перші симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря-дерматолога. Початок лікування на ранній стадії допоможе врятувати нігтик.

Перші симптоми і корінь захворювання

В першу чергу необхідно визначити, чому недуга прогресує, якщо не усунути основну проблему, то недуга відновиться. Найпоширеніші причини:

 • Травмування нігтьового ложа на руках, є однією з найпоширеніших причин відшарування
 • Частий контакт з хімічними елементами може викликати алергічну реакцію нігтя
 • До них відносяться миючі та чистячі засоби, порошки, розчинники
 • Грибкові інфекції характеризуються жовтим і білим кольором, сухістю кутикули, лущенням шкіри, ламкістю і сильним розшаровуванням нігтів
 • Тривале, сильно виражене запалення
 • Тривалий прийом лікарських препаратів, наприклад, фторхінолонових антибіотиків, тетрацикліну
 • Відшаровування на тлі ендокринних порушень і розвитку інших захворювань, таких як екзема, псоріаз
 • Неправильне зрізання з травмуванням нігтьової пластини
 • нестача вітамінів
 • Підвищена вологість на руках

Щоб визначити, вразив чи недуга нігті, потрібно їх уважно оглянути. В першу чергу потрібно звернути увагу на зміну кольору. Ніготь може пожовтіти (посиніти) весь, або плямами, але при прогресуючому захворюванні плями будуть розростатися. Якщо це була травма, то нігтьова пластина ложа може мати чорний колір.

Больових відчуттів і кровотеч при цьому захворюванні не спостерігається, але якщо інша інфекція проникне під ніготь до незахищеної тканини, то біль може з'явитися. Ще може початися запалення, поява гною, виразок. Ніготь відходить від шкіри ложа приблизно за півроку, на такому великому терміні його вже не врятувати.

Відшаровування може початися з лунки, посередині нігтьового ложа або з вільного краю. Найчастіше захворювання починається саме з кінчика нігтя, це легко помітити, якщо лінія посмішки стала нерівною, піднялася вище до лунки. Грибкові захворювання частіше починаються від кутикули матриксу, внаслідок обрізного манікюру.

Як допомогти нігтям при відшаруванні, лікування та профілактика

Там, де ніготь вже пожовтів і відійшов, назад він не приросте. Але необхідно продовжувати лікувати, щоб зростаюча частина була міцною і здоровою, а мертва поступово оголить. Лікування пальця потрібно починати з походу до дерматолога, або Подолог. Чому необхідно звернутися до професіонала? Тільки лікар зможе поставити точний діагноз і призначити лікування відповідно до ступеня розвитку недуги.

Але якщо причини вже виявлені або очевидні, то можна спробувати самостійно допомогти нігтиками, або використовувати ці поради як додаткову терапію:

 • При травмуванні потрібно стежити за розвитком зони ураження. Якщо це тільки кінчик, то потрібно почекати поки він трохи відросте і обрізати уражену пластину. При травмуванні на великій ділянці можна відразу видалити зону, яка відшарувалася, обробити перекисом водню і забинтувати палець
 • Почати прийом желатину і вітамінів, робити упор на кальцій, залізо, магній і ретинол
 • Ванночки з марганцівкою, морською сіллю, йодом
 • Примочка з синтомициновой мазі
 • На оголений ділянку ложа потрібно застосовувати антисептичні мазі, під пов'язку
 • Масаж шкіри навколо нігтів для поліпшення циркуляції крові
 • При грибкової інфекції не варто самостійно проводити лікування, наслідками може стати зараження всього організму
 • Використовувати спеціальний лікувальний лак, який можна взяти в аптеці

Якщо медикаменти протипоказані, чи ні довіри до традиційної медицини, то чому б не спробувати лікування народними засобами. На ніч слід користуватися йодом, промащуючи кожен ніготь, до ранку він повністю вбереться. Ще на ніч можна робити воскові ковпачки. Для цього речовина нагрівають до рідкого стану, занурюють палець на пару секунд і витягують. Коли віск застигне, одягнути ганчіркові рукавички.

Дуже ефективні ефірні масла. Можна робити зміцнюють ванночки з їх додаванням в невеликій кількості, або використовувати з маслом-основою для втирання. Відмінно допоможе такий комплексний рецепт: спочатку потрібно приготувати ванночку з теплої води, морської солі, крапельки йоду, ефірного масла і лимонного соку. Опустити туди пальці хвилин на 10-15 і обсушити. Далі потрібно взяти крем для нігтів і кутикули (в крайньому випадку, для рук), ретельно втерти його в ніготь і зону кутикули, одночасно масажуючи ці зони. Після того як крем вбереться, запечатати воском.

Лікування може тривати досить довго, до трьох місяців, тому краще хвороба попереджати, а не лікувати. Для цього необхідно дотримуватися профілактичні заходи:

 • Користуватися тільки власними манікюрними приналежностями і не давати їх в користування іншим, так як інфекція може потрапити через предмети загального користування
 • При роботі з хімічними компонентами використовувати щільні гумові рукавички
 • Не носити взуття і рукавички меншого розміру
 • Робити масаж на руці
 • Дотримання норм гігієни
 • При видаленні кутикули на пальці, використовувати спеціальні засоби, ні в якому разі не обрізати
 • Стежити за збалансованим харчуванням, щоб отримувати необхідну кількість вітамінів

Висновком можна зробити висновок про необхідність дотримання правил, які можуть запобігти відшарування нігтів. Захворювання навіть одного пальця на маленькій ділянці нігтьової пластини тягне за собою серйозні наслідки. Потрібно не чекати, що все само пройде, а вжити необхідних заходів щодо вирішення цієї неприємності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 3 = 2