Відрижка у дитини 3 років

Якщо часто виникає відрижка у дитини після їжі

Відрижка у дитини може бути як фізіологічним, так і патологічним процесом. У малюків до року цей процес є нормою, тому не повинен викликати занепокоєння батьків. У дітей старшого віку відрижка виникає через наступних факторів:

 • розмова під час прийому їжі;
 • сильне переїдання;
 • незбалансоване харчування;
 • рухливі ігри після їжі;
 • нікотинове отруєння (відбувається, якщо в сім'ї є курець);
 • напружена атмосфера під час прийому їжі.

Звичайно, відрижка у дитини не завжди має фізіологічний характер, іноді вона може бути спровокована серйозними патологічними захворюваннями:

Як правило, такі хвороби супроводжуються нудотою, болем шлунка, розладом кишечника і здуттям живота. Тому якщо присутні такі симптоми, слід звернутися до фахівця.

Відрижка не є серйозним приводом для занепокоєння, якщо не супроводжується іншими проявами, пов'язаними з хворобами. Іноді відрижка може викликати дискомфорт у дитини, в цьому випадку слід уникати фізіологічних факторів, які впливають на її появу. Це допоможе зменшити її частоту, а через деякий час вона зовсім перестане турбувати малюка.

Кожна молода мама турбується про своє чадо, тому звертає увагу на все, що з ним відбувається. Відрижка у дитини - перше, що може налякати молоду маму, адже з таким проявом можна зіткнутися з перших днів життя карапуза. Сама по собі відрижка у новонародженого є нормальним явищем, яке відбувається після їжі. Це трапляється через слабкої нервової системи і особливості будови травлення малюка (їжа повертається назовні). Найчастіше молоді матусі бояться, що карапуз голодний, і годують його все частіше. Таке перегодовування дитини викликає зворотний процес - зайва їжа виштовхується назовні.

У деяких діток отригіваніе викликає нездужання і сльози, такий стан пов'язано з закиданням шлункового соку в стравохід. Усунути повністю такий процес не завжди можливо, але потрібно спробувати хоча б йому запобігти. У цьому допоможе графік годування малюка. Найкраще годувати карапуза часто і рівномірними порціями.

Виходячи з усього цього, можна зробити висновок, що відрижка у новонародженого є звичайним процесом в його розвитку. Тому не слід відразу ж бити тривогу, зіткнувшись з такою проблемою.

На жаль, тільки у діток до року таке явище може вважатися цілком нормальним. Після року часта відрижка у дітей, перш за все, трапляться через незбалансованого харчування або захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Звичайно, найбільш небезпечною є відрижка, викликана захворюваннями. Для того щоб визначити, з чим саме пов'язана часта відрижка, слід розібратися з її проявами.

Якщо у дитини відбувається часта відрижка повітрям, що не має специфічних запахів з шлунка, такий стан говорить про можливе захворювання, такому як пневматоз шлунка. Це трапляється в результаті проникнення повітря в шлунок, а після чого його порожнього відрижки. Такий стан може говорить і про захворювання ротової порожнини або порушеннях носового дихання. Однак якщо такий стан не викликає у малюка неприємних відчуттів, при цьому не має неприємного запаху, воно може носити невротичний походження і називатися аерографією. Цей синдром вимагає термінової медичної допомоги, тому що є патологічним.

Відрижка, яка має запах тухлих яєць, часто відбувається через розкладання білків, що сопровождется різними хімічними реакціями. Такий запах є частим симптомом таких захворювань:

 • порушення мікрофлори кишечника;
 • злоякісні утворення в шлунково-кишковому тракті;
 • запальні процеси в шлунку;
 • гастрит.

Якщо відрижка «тухлими яйцями» відбулася відразу після їжі, найчастіше вона вказує на високий вміст сірковмісних продуктів в шлунку, таких як зелень, овочі і білкові продукти. Такий розлад дуже часто супроводжується сильним проносом і виникає через порушеного балансу мікрофлори кишечника. У немовлят теж досить часто може відбуватися таке нездужання, воно пов'язане, перш за все, з незрілістю внутрішніх органів малюка. І може супроводжуватися болем, нудотою або рідким стільцем.

Кисла відрижка у малюка може вказувати на багато небезпечні захворювання, тому вимагає діагностики. Коли такий процес відбувається відразу після їжі, він свідчить про неповне закриття клапана, який відокремлює ШКТ від стравоходу. Відрижка буває і через 30 хвилин після прийому їжі, що вказує на недостатню кількість ферментів, що призводить до процесу бродіння в шлунку. А якщо кисле відрижка відбувається через 2 години, то швидше за все це стан пов'язаний з гастритом. Щоб дізнатися точний діагноз, необхідно провести повну діагностику.

Відрижці властиво мати і небезпечний характер, особливо при поєднанні разом з іншими симптомами, які вказують на певну хворобу. Такі небезпечні стану організму малюка зазвичай можуть бути викликані ускладненнями серйозних захворювань.

Серед них можна визначити відрижку, що супроводжується сильною блювотою і підвищеною температурою тіла. Відрижка і блювота є патологічними симптомами, які вимагають термінової медичної допомоги. Прояв відрижки зі блювотою може бути пов'язано з виразковою хворобою, тому потребує термінової діагностики. Іноді блювота супроводжується кислим запахом, що вказувати на освіту спаечних і рубцевих процесів в шлунку малюка.

Відрижка, яка проявляється у дитини разом з температурою, перш за все, вказує на патологічні процеси в організмі. Якщо таке нездужання супроводжується поносом і сильною нудотою, воно може говорити про отруєння або інфекції в організмі. Ці стани дуже небезпечні для дитини і вимагають термінового медичного втручання. Тому, виявивши у дитини відрижку з температурою або блювотою, слід викликати лікаря, який після діагностики призначить правильне медикаментозне лікування, щоб поліпшити загальний стан малюка.

Чому відбувається відрижка у дитини 3 років? Таке питання можна часто почути від дбайливих батьків. І не дарма, адже вона може сигналізувати про різні захворювання. Якщо для немовляти відрижка є нормою, то в три роки такий стан може вказувати на захворювання шлунково-кишкового тракту, особливо коли дитина погано себе почуває. Звичайно, існує ймовірність, що відрижка після їжі спровокована іншими факторами, до яких відносяться:

 • підвищене виділення слини;
 • розмова за обідом;
 • хронічний нежить;
 • ураження ЛОР-органів;
 • збільшені мигдалики.

Відрижка у дитини після їжі може носити і фізіологічний характер, тому якщо вона відбувається не так часто, необхідно виключити фізіологічні чинники виникнення, і вона припиниться зовсім. Ну, а якщо вона відбувається часто і супроводжується симптомами, то необхідно звернутися до гастроентеролога, який проведе діагностику і на її підставі призначить лікування, враховуючи вік дитини.

Ні в якому разі не можна лікувати малюка самостійно без консультації лікаря, тим більше за допомогою народних методів і лікарських засобів.

Адже такі дії можуть призвести до негативних наслідків для малюка, які погіршать перебіг хвороби.

У всіх дітей лікування відрижки починається з діагностики, яка допомагає визначити причини такого нездужання. При цьому діткам незалежно від діагнозу призначають дієту. Таке дієтичне харчування має на увазі виключення шкідливих продуктів і газованих напоїв, при цьому порції повинні бути досить маленькими.

Коли проведено діагностування і визначена причина цього стану, лікування проводиться виходячи з рекомендацій лікаря. Якщо процес відрижки був викликаний захворюванням шлунково-кишкового тракту, то лікар-гастроентеролог запропонує курс лікування, завдяки якому стан дитини поліпшиться за короткі терміни.

При відсутності серйозних патологій лікар дасть необхідні рекомендації, які допоможуть дитині уникати цього стану. Ну і, звичайно, не варто забувати про заходи профілактики цього нездужання у дитини, серед яких:

 • ретельне пережовування їжі;
 • прогулянка на свіжому повітрі перед їжею;
 • відмова від вживання продуктів, які містять повітря (газовані напої, коктейлі);
 • вживання корисної їжі;
 • спокійна атмосфера при прийомі їжі.

При правильній профілактиці відрижка у дитини буде рідше з'являтися. При цьому дотримуватися цих правил необхідно всією сім'єю, щоб дитина відчувала підтримку. Це допоможе дитині впоратися з проблемою і вести здоровий спосіб життя. І головне, що за допомогою виконання таких простих профілактичних методів і рекомендацій лікаря відрижка зовсім скоро перестане турбувати малюка.

 • Які причини постійної відрижки повітрям і кома в горлі

Що робити при відрижці у дитини?

Залиште коментар 8,128

Відрижкою називається неконтрольований вихід повітря із стравоходу через рот. Відрижка у дитини зустрічається в різному віці: і у немовлят, і у підлітків. Вона може бути одноразовою і не приносити незручностей, а може бути багаторазовою і шкодити дитині. Чому так відбувається? Що робити? Потрібно розібратися в тому, що є нормою, а коли необхідно турбуватися.

Процес перетравлення їжі не такий беззвучний, як здається. Відрижка - побічне явище травлення, результат утворилися газів. Може виникати до 10 разів на день і це нормально. Причини, за якими утворюється неконтрольований вихід повітря, ділять на:

 • фізіологічні:
  • рухливість перед їжею і розмова під час їжі;
  • тісний одяг;
  • неконтрольований прийом їжі;
  • несприятливий мікроклімат (нервозність);
  • недотримання режиму;
  • несумісність продуктів;
  • куріння в присутності дитини може викликати відрижку.

 • Патологічні. До даного виду причин відносять такі захворювання:
  • гастрит;
  • гепатит;
  • грижа стравоходу;
  • панкреатит;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • розлад травної системи;
  • дисбаланс мікроорганізмів кишечника;
  • викривлення хребта, сутулість.

Часто виходом повітря не обмежується прояв захворювань. Приєднуються здуття, важкість у шлунку, болі, нудота, неприємний запах з рота. Якщо з'являється хоча б одна з ознак, необхідно терміново звертатися до лікаря.

Потрібно знати, що вживання копченої, жирної, смаженої їжі, газованих напоїв може спровокувати симптоми захворювань травної системи.

Часта відрижка повітрям у дитини

Мимовільний вихід газів з шлунка або стравоходу через рот повторюється часто, але при цьому немає неприємного запаху? Причиною може бути заковтування повітря. Нормою вважається проникнення 2-3 мл при ковтальних рухах. Він призводить тиск всередині шлунка в норму, потім поступово виходить маленькими порціями через рот. Проникнення великої кількості може говорити про пневматоз шлунка. Часті відрижки можуть викликатися наступними причинами:

 • розмови під час прийому їжі;
 • активні ігри відразу після їжі;
 • хвороби порожнини рота;
 • порушення дихання через ніс;
 • нервозність;
 • надмірне заковтування повітря;
 • зловживання газованими напоями і жувальною гумкою.

Немає проблем в процесі перетравлення їжі, часті «відрижки» не мають сильного запаху, неприємного смаку і не супроводжуються болем. Часта відрижка у дітей може ускладнитися невротичним характером і проявлятися в будь-яку хвилину. Подібний прояв вважається патологією і потребує лікування.

Як правильно пояснити те, що відбувається?

Коли відбувається подібна ситуація у малюків - деяких дорослих це розчулює. А ось дитині постарше не тільки рідні роблять зауваження про культуру поведінки, він сам відчуває себе ніяково. Тим більше що статися подібна ситуація може де завгодно: під час їжі, на вулиці, вдома. Що робити батькам, як пояснити, чому з ним подібне відбувається і не нашкодити своєму малюкові? Все дуже просто, дорослим потрібно згадати дитинство і поговорити з дітьми їхньою мовою:

 • Нічого страшного не відбувається. Цілий день ти витрачаєш сили і енергію, щоб їх заповнити потрібно пити воду і їсти продукти. Коли ти їси, п'єш, разом з продуктами в животик потрапляють повітряні крапельки, якими ми зазвичай дихаємо. Вони складаються з маленьких частинок: азот і кисень.

 • Тобі подобається темрява? Ось маленьким часткам не подобається. Коли гази потрапляють до тебе в животик, з усіх сил намагаються вирватися звідти. Найшвидша дорога та, яку вони вже знають. Ось і виходять через рот.
 • Багато дітей люблять шипучі напої. Вони смішно кусають за язичок і шийку, і дуже смачні. Але ті, хто п'є їх багато, смішно гикають і відригують. Все відбувається через те речовини, яке робить просту воду газованої. Називається воно вуглекислий газ. Потрапивши в шлунок, він намагається повернутися назад.

Найголовніше, дати зрозуміти малюкові, що немає приводу для занепокоєння. Таке може трапитися з усіма і з ним все в порядку. Але самі батьки повинні пам'ятати, що поки їхній малюк лежить поперек ліжка, сильні відрижки позбавляють його від нічних болів в животі. Коли дитина виросла, відрижка може привести дитину до неприємної ситуації. Навчіть його не соромитися, якщо це станеться при сторонніх, прикривати рукою рот і вибачитися за незручності.

Біль завжди говорить про порушення роботи якогось органу. А якщо вона з'являється на тлі відрижки, варто задуматися про причини такого прояву. Чому так відбувається і як допомогти малюкові? Два головних питання, на які батьки повинні знати відповідь.

Цілком невинна причина - неправильне харчування, хоча в багатьох випадках біль в животі сигналізує про порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Болить живіт і з'являється відрижка при таких захворюваннях:

 • шлунка (виразка);
 • підшлункової залози (панкреатит);
 • жовчного міхура (холецистит);
 • дванадцятипалої кишки;
 • рак.

Будь-яка проблема шлунково-кишкового тракту може супроводжуватися постійними хворобливими відчуттями в животі, нудотою, підвищенням температури, блювотою, розладом стільця. Важливо знати, що такий стан - це патологія. Щоб вчасно надати необхідне лікування, потрібно звертатися до фахівця, проводити обстеження і підтверджувати правильний діагноз.

Відрижка у дітей і блювота - сигнал для надання швидкої допомоги і звернення до лікаря. Часто до вищеописаних симптомів приєднується печія, підвищена температура. Для подібного стану є кілька причин:

 • Патології шлунково-кишкового тракту. При недостатній активності органів травлення спостерігається нудота.

 • Переїдання. Малюка турбує не тільки вищеописані симптоми, приєднується неприємний запах і дискомфорт в області шлунка.
 • Підвищена кислотність. До «порожній» відрижці додаються неперетравлені частинки продуктів і кислий присмак.
 • Порушення моторної функції шлунка. Блювота з кислим присмаком і тухлим запахом.

Може з'явитися в будь-якому віці. Ситуація сигналізує про порушення в травній системі. Винуватцем може бути фізіологічний процес і в організмі зібралася велика кількість клітковини, але може бути і патологічний - неправильне формування ферментів. А спровокувати процес дуже просто. Досить з'їсти продукти, що стимулюють газоутворення. Якщо гази мучать малюка, доставляють хворобливі відчуття, потрібно йти на прийом до лікаря.

Гикавку викликає спазми діафрагми. Мимовільний вдих супроводжується звуком і з'являється у дітей при переохолодженні, страхи, переживання. Відрижка - сигнал порушення травної системи і найчастіше виникає через перенасичення.

Два симптому, які, з одного боку, нешкідливі, а з іншого - можуть подавати сигнал про неприємний ускладненні. На тлі відрижки з'явилася гикавка? Ваш малюк переїв або випив недостатньо води. Буваю випадки, коли вищеописані симптоми - ознаки аерографії. Часті повторення двох симптомів вимагають постійного контролю, звернення до фахівця і, можливо, лікування.

Температура у дитини завжди викликає побоювання, а на тлі відрижки говорить про що відбуваються патологічних процесах в органах травлення. Отруєння, запалення стінок шлунка, кишечника - ускладнення, що супроводжуються двома ознаками одночасно. Часто до них приєднуються сильна нудота, блювота, розлад шлунку.

Часто вищеописані ознаки є симптомами інфекційного захворювання. Ротавірус, будь-яка кишкова інфекція зустрічаються у дітей найчастіше. У першому і в другому випадку, важливо визначити джерело, що викликав неприємні ознаки і почати медикаментозну терапію.

При відрижці неприємно пахне і в роті залишається присмак - ситуація непроста. Присмак залежить від того, що викликає подібний стан:

 • кислий - підвищена кислотність;
 • гіркий - відбулося потрапляння жовчі в шлунок;
 • пахне сірководнем - застій в шлунку, який веде до бродіння;
 • ацетон - підвищена інтоксикація організму, викликана отруєнням, порушенням травлення.

Батьки повинні стежити за малюком. Якщо до неприємного аромату, додадуться нудота, температура, розлад шлунку, сильне відчуття болю в животі, потрібно консультація фахівця.

Відрижка у дітей в різному віці

Відрижка у малюків від півтора місяців до 12 вважається нормальним процесом і не вимагає медикаментозної терапії. Перші 6 місяців постійна відрижка після кожного годування - норма. Після півроку ситуація поліпшується, а батьки можуть допомогти. Для годування 1-6 місячного малюка створіть спокійну обстановку, не порушуйте режим харчування, після того як дитина поїсть, потрібно його вертикально потримати. У разі, коли 1-10 місячний малюк не набирає вагу, його турбує біль в області живота, кашель, потрібна консультація лікаря.

Винуватцем відрижки в однорічної дитини є нервова збудливість. Рухливість, легка збудливість без праці провокують у однорічного карапуза зригування і ускладнення травлення. Крім цього, не варто забувати про:

Якщо ознаки мучать малюка, заважають розвиватися і спокійно спати - звертайтеся до лікаря.

До фізіологічного походженням відрижки додається і психологічний. В цей рік малюк починає переживати, боятися. Такі нервові ситуації можуть привести до харчових розладів з температурою, нудотою і відрижкою. Уважно спостерігайте, блювотні маси почали пахнути сірководнем, гіркотою, швидше за все, приєдналася інфекція ротавірусу, кишкова інфекція.

Вирівняти ситуацію допоможе перегляд раціону харчування. Вийміть продукти, що викликають підвищене газоутворення, постійно стежте за кількістю випитої рідини, не перегодовуйте дитини.

У такому віці процес травлення сформувався, і говорити про фізіологічні порушення не доводиться. Дитину мучить відрижка - шукаємо причину. Як правило, це різні захворювання травної системи. Основні винуватці неприємного симптому:

 • розмови, рухливість під час годування;
 • захворювання органів дихання (тонзиліт, аденоїди, гланди);
 • велике скупчення слини, викликане ускладненнями в роботі травного тракту або ротової порожнини.

З'ясування причини - головне в лікуванні дитини. Процес годування, продукти не впливають на зменшення відрижки, звертайтеся за медичною допомогою.

Даному віку характерно переїдання, нестабільні емоції і порушення батьками режиму дня. Дитину мучать відрижки, консультації педіатра, невропатолога, лора не зашкодять. Патології не виявлено, необхідно обстежити органи травлення.

Правильний режим дня дуже важливий для дітей. Батьки повинні стежити, щоб малюк їв вчасно, не можна давати запивати їжу. Намагайтеся частіше прогулюватися з дитиною на вулиці, в парку, вести активні ігри і обов'язково денний сон.

У п'ятирічному віці напади відрижки виникають через попадання в стравохід шлункового соку. Уникнути неприємних моментів допоможе дотримання правильного харчування. Смажене, газовані напої, шоколад, прянощі, недотримання температурного режиму страв - все це варто виключати з раціону дітей. Забороняйте грати після годування, не дозволяйте перекушувати і є на ходу, стежте за кількістю випитої рідини.

Ускладнення в роботі органів травлення - головний винуватець відрижки. Найбільше в цьому віці зустрічається запалення стравоходу, викликане занедбаністю в нього вмісту шлунка (рефлюкс). Самостійно виправити проблему не вийде, знадобиться консультація фахівця і терапія медикаментами.

Патології печінки, жовчного міхура, селезінки теж призводять до прояву неприємного відчуття, яке ускладнюється хворобливими відчуттями. За допомогою необхідно записатися на прийом до лікаря.

Період c 6-7 складний для дітей. Вони йдуть в перший клас. Нові знайомства, нові знання, а також переживання, стрес, перекушування, харчування всухом'ятку. Саме вони є винуватцями відрижки у деяких діток. Батьки повинні поставити на контроль правильність харчування свого першокласника. Для контролю проходите огляд у гастроентеролога один раз на рік.

Дуже рідко відрижки в такому віці відбуваються через вроджених патологій, зазвичай вони придбані. В результаті неправильного харчування, зниженого імунітету, малої рухливості у дитини може порушитися щільність примикання клапана між шлунком і стравоходом.

Хвороби печінки, нирок, шлунка, кишечника - найпоширеніші винуватці патологічного стану. Порушення процесів травлення призводить до застою харчового кома, бродінню і, як наслідок, подразнення стінок органів травлення. У дитини болить живіт, нудить.

У десятирічному віці підстав для появи відрижки без неприємного присмаку або з ним більше ніж достатньо (ротавірус, виразка, гастрит, переїдання). Ускладнення в роботі органів травлення призводять до подібного симптому. Наприклад, при запаленні стінок шлунка, грижі стравоходу і інших ускладненнях, відрижка постійно. Ускладнюється самопочуття при температурі, кашлі. Для визначення правильного діагнозу необхідно звертатися до фахівця.

Якщо лікар не знайшов відхилень в роботі внутрішніх органів, винуватець неприємних симптомів - неправильне харчування. Перегляньте раціон харчування дитини, приберіть «нездорові» продукти.

При рідкісних випадках прояви неприємного відчуття не варто турбуватися і замислюватися про медикаментозної терапії. Необхідно налагодити харчування і ситуація налагодиться. Якщо відрижки проявляються щогодини і більше ніж 5 днів, потрібно затурбуватися і звернутися до лікаря. Поставивши діагноз, фахівець призначить медикаментозну терапію:

 • При збільшеному виділення шлункового соку призначається прийом лужної мінеральної води.
 • Відрижка турбує перед годуванням, а не після, швидше за все недостатньо ферментів кишечника. Курс бактерій виправить становище.
 • Турбує неприємний присмак, з рота пахне тухлим, болить живіт - ознаки захворювань травного тракту. Дієта, терапія ферментами, лікувальна фізкультура - основні призначення фахівців. Радикальні методи застосовуються тільки в рідкісних випадках.

 • Приєдналася печія, переглянете продукти, які готуєте дитині. Якщо коригування харчування не допомагає, варто пройти повне обстеження.

Важливим моментом терапії є профілактика. Дотримання нескладних правил, захистить батьків від пошуку відповіді на питання «чому болить?».

 • спокійна навколишнє оточення;
 • стабільне емоційний стан;
 • здорове харчування.

Лікувати дітей народними рецептами можна, але підходити до процесу потрібно з повною відповідальністю. Народними методами можна скористатися при легкій симптоматиці, якщо постійно малюка мучать кашель, печія, болить в області шлунка, без медичної допомоги не обійтися. Кілька простих, але дієвих способів:

 • Сік журавлини, алое і мед (100 гр / 100 гр / 1 ст. Л.) Заливається склянкою кип'яченої води, перемішується. Приймати потрібно протягом 7 днів по 1 ст. л. 3 рази на день. Повторити курс можна через півтора місяці.
 • Відмінно допомагають для поліпшення травлення сире яблуко і моркву.
 • Чай з імбиру. Корінь імбиру натерти на тертці і залити окропом, настоюється 5 хвилин. Можна додати мед і пити обов'язково теплим.

 • Мучать ознаки виразкового стану - допоможе горіхове масло. Готують його з волоського і лісового горіхів. 10 гр горіхів подрібнюють і заливають 100 гр кип'яченої води. Наполягають, проціджують і додають для смаку мед. Приймати до годування по десертній ложці 5-6 разів.
 • У важких ситуаціях відмінно справляється капустяний сік. Курс лікування соком півтора місяці. Сік капусти містить метіонін, який допомагає поліпшити травлення. Пити потрібно тільки свіжим, по чверті склянки на голодний шлунок.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Відрижка у дитини: причини і методи позбавлення

Прояви природних фізіологічних процесів у дітей, наприклад, мимовільний вихід повітря через рот після їжі, можуть не на жарт налякати батьків, особливо недосвідчених. Тому необхідно не тільки знати, як допомогти дитині, але і розуміти, коли подібне явище вважається «нормою», а в яких випадках може стати передвісником патології.

Причини відрижки у дітей різних років

Причини відрижки можуть бути різними і, звичайно, знаходяться в прямій залежності від того, скільки дитині років, і коли це відбувається: після їжі або без неї. У випадку з немовлям - це цілком нормальна реакція організму, адже заковтування повітря є фізіологічний механізм, який регулює внутрішньошлункової тиск, запобігаючи надмірні коліки і здуття. У більш дорослому віці надмірне газоутворення відбуватися не повинно, тому основними причинами явища у дітей старше півтора років є наступні фактори:

 • Ведення активної розмови під час прийняття їжі, надмірна жестикуляція і переміщення тіла, їжа «на ходу» і в надлишку, без ретельного і рівномірного пережовування
 • Неправильне поєднання продуктів, наприклад, вживання великої кількості фруктів після тваринних жирів
 • Носіння занадто обтягує, тугий одягу
 • Несприятлива психологічна обстановка в будинку
 • Активні розваги безпосередньо після їжі або навпаки, проведення часу за принципом: «Після смачного обіду краще поспати»
 • Пасивне куріння, коли дитина стає постійним поглиначем нікотину.

Відрижка у дитини може також стати свідченням певних патологій:

 • Надмірної збудливості нервової системи, зайвого емоційного сплеску
 • Хвороб дихальних органів
 • Запалення носових пазух, збільшення мигдаликів, тонзилітів і ринітів
 • Захворювань шлунково-кишкового тракту, ротової порожнини і ЛОР-органів
 • Порушень роботи печінки і жовчовивідних шляхів
 • Вродженого дефекту кардії - м'язи між шлунком і стравоходом.

Що значить, якщо відрижка з'являється не тільки після їжі

Занадто часта відрижка у дитини, що виникає незалежно від прийому їжі і практично без запаху може стати показником неправильного режиму харчування, занадто частого вживання газованої води і коктейлів, жуйок і морозива, занадто жирних, гострих і пряних страв, гарячого і холодного пиття. Подібним чином організм, незалежно від того, скільки років дитині, реагує на похибки дієти, неправильну організацію прийняття їжі, аерофагію.

Отригіваніе спостерігається не тільки при проблемах з харчовим сфинктером, моторикою і тонусом шлунка, але і при серцево-судинних захворюваннях, звуженні стравоходу, патологіях підшлункової, гастроезофагіальном рефлюксі. Кисла, згодом з тухлим післясмаком, втратою апетиту і печією відрижка вказує на гастрит або виразку, гірка - травми і захворювання черевної порожнини, ацетоновая - свідчить про ускладнення цукрового діабету.

Чим більше років малюкові, тим більше занепокоєння вселяють фізіологічні прояви за столом або після їди, тому якщо відрижка часта, має постійний / повторюваний характер, необхідно вживати певних заходів. В першу чергу:

 • Організувати схему правильного харчування по годинах, стежити за тим, щоб дитина нормально спав вдень і вночі, проводив достатньо часу на свіжому повітрі, не переїдати, брав їжу часто і невеликими порціями, ретельно їх пережовуючи і не відволікаючись на сторонні явища і події
 • Відмовитися від шкідливих дитячих звичок - надмірного вживання коли, коктейлів, жувальних гумок і фастфуду
 • Стежити за атмосферою і обстановкою в сім'ї
 • Безпосередньо при проявах подібного стану забезпечити вертикальне положення, а не укладати на ліжко.

У разі, якщо вжиті заходи не принесли помітних результатів, необхідно звернутися до фахівців для проведення обстеження з метою встановлення причин захворювання або можливих патологій травного тракту. Тільки за допомогою медичного лікування можна усунути витоки цього неприємного явища.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 55 = 57