Відрижка повітрям і біль в правому підребер’ї

Біль у правому підребер'ї і відрижка повітрям - як вони пов'язані?

Багато проблем можуть не давати людині спокою - адже коли організм дає збої, то в цьому мало хорошого. Але ще гірше, коли проблема не просто існує, а коли до кінця не зрозуміло, що ж її спровокувало, чому саме вона виникла. Адже причини можуть бути численними, а зрозуміти, яка з них є дійсно тією, що викликала проблему, не так вже й просто. Особливо неприємно, коли людину мучить біль, причому біль досить сильна, що викликає підвищений дискомфорт. Розглянемо біль, яка віддає в правому підребер'ї або ж боці. Уже за своєю суттю це неприємно, але що якщо все це супроводжує відрижка повітрям? Тоді все стає ще більш незрозуміло.

Але ж таке поєднання симптомів далеко не рідкість, дуже часто буває так, що такі ознаки збігаються і виявляються у людини одночасно. Якщо це так, то тоді людина може бути введений в оману і не розуміти, що ж робити в його ситуації. Спробуємо розібратися, чому подібне відбувається.

Основні причини хворобливих відчуттів

Чому ж біль в цій частині так часто виникає? Розглянемо спочатку біль в саме що правому підребер'ї або боці у відриві від відрижки. Дуже часто причиною є комплекс захворювань, який відомий як «печінкова колька». Це, звичайно, лише народна назва, якщо брати офіційні найменування, то це дискінезія жовчовивідних шляхів, а також гострий холецистит. Біль при цих проблемах в правому підребер'ї або боці є приблизно однаковою, тому їх і прийнято групувати. Зазвичай це гострий біль, вона виникає з правого боку тіла, в правому підребер'ї або поруч, в боці, а іноді і в грудях. Як правило, найбільш характерно вона проявляється вночі, хоча бувають і ситуації, коли вона віддає і вдень.

Причина зазвичай полягає в тому, що відбувається перерозтягнення жовчю жовчовивідних шляхів. Через порушення відтоку жовчі в кишечник, вона накопичується. Часто причиною може бути камінь. Якщо він проходить, то проходить і хворобливе відчуття, тому що нормалізується відтік жовчі. Часто біль, присутня в правому підребер'ї або боці, поширюється також на праву лопатку, плече, шию, а також доходить до верхньої частини живота і грудей.

Разом з цими патологіями можуть бути присутніми інші симптоми, що збільшують проблему. Це може бути, наприклад, озноб, температура, слабкість і так далі. Не виключена якраз і відрижка повітрям.

Природно, це далеко не єдині причини подібних хворобливих відчуттів. Їх може бути більш ніж багато. Наприклад, це можуть бути захворювання печінки, захворювання дванадцятипалої кишки, правого кута товстого кишечника і навіть оперізуючий лишай - все це дає подібну біль, а багато з цього призводить і до відрижки.

Проблеми можуть бути і в рази більше серйозними. Наприклад, це може бути онкологія підшлункової залози. Тоді біль віддає також в хребет, між лопатками і в праву лопатку. Тупий біль, що знаходиться в правому підребер'ї або боці (або грудей) чергується з нападами дуже гострою і яскраво вираженого болю в тому ж правому підребер'ї або боці, яка може тривати як кілька хвилин, так і кілька годин.

Досить просто відповісти на питання, чому в сукупності з цими проблемами, укупі з болем у правому підребер'ї, боці і грудей відбувається відрижка. Адже вона є одним з характерних показників того, що з внутрішніми органами, в першу чергу з шлунково-кишкового тракту, що щось не так. Тому вона так часто є супутником зазначених вище проблем. Але буває навіть так, що зв'язку немає. Наприклад, відрижка може виникнути, коли людина погано жує їжу або поспішає поїсти. А він може це робити, як варіант, як раз тому що больові відчуття заважають йому нормально харчуватися. Тому в першу чергу вам в більшості ситуацій необхідно розібратися саме з больовими відчуттями в боці, грудей і так далі, а потім відрижка зникне. А якщо не зникла, то варто розглядати її як абсолютно відокремлену проблему.

Тепер, коли ви зрозуміли, що проблеми, які викликають дані симптоми, можуть бути виключно різними, настав час звернутися до лікаря. Звичайно, багато хто воліє займатися самолікуванням, але це все-таки хибна практика. Коли ситуація настільки серйозна, то варто довіритися фахівцям, які допоможуть вам з нею розібратися. І тоді ви зможете позбутися від проблеми в досить короткий проміжок часу. Адже будь-які сигнали, які подає вам ваш організм, подаються їм не просто так, а через те, що у вас відбувається щось, з чим варто було б розібратися. І як тільки ви з цим розберетеся, то все знову прийде в норму, відрижка зникне разом з болем.

Підкажіть що може бути в правому підребер'ї ближче до шлунку кому дискомфорт і відрижка повітрям

© 2017 | Всі права захищені

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного посилання на джерело.

Всі представлені на сайті матеріали носять ВИКЛЮЧНО ознайомлювальний характер. Рішення про необхідність застосування того чи іншого методу визначається лікарем.

Відрижка повітрям і біль в правому підребер'ї

Коли з'являється відрижка повітрям і біль в правому підребер'ї - це організм подає сигнали про порушення роботи. Поєднання цих двох ознак - вже є повноцінним симптомокомплексом розвитку захворювань травної системи. Вони з'являються не відразу і найчастіше це ознака довгостроковопротікають процесів.

Що ховається за цими симптомами? Для яких станів характерно одночасне поява відрижки повітрям і болю в підребер'ї справа? З якої причини з'являються такі симптоми, як з ними впоратися?

Причини появи відрижки повітрям і болю в правому підребер'ї

Біль у правому підребер'ї і відрижка - ці два неприємних симптому найчастіше супроводжують захворювання органів травлення. Біль завжди є ознакою порушення роботи або цілісності самого органу. Відрижка повітрям нерідко є ознакою станів, не пов'язаних з будь-якими серйозними порушеннями. Разом вони говорять про проблемні процесах, коли організм вже не може самостійно впоратися.

Відрижка і біль в правому підребер'ї бувають при таких захворюваннях і станах.

 1. Іноді, такі одночасні симптоми бувають при вагітності, у другому або третьому триместрі.
 2. Хвороби печінки супроводжуються відрижкою і болем в правому підребер'ї як гострі, так і хронічні, особливо, в період загострення.
 3. Хвороби жовчного міхура і жовчовивідної системи теж можуть супроводжуватися такими симптомами.
 4. Також до них схильні онкологічні захворювання органів травної системи, що знаходяться в області правого підребер'я.

Біль праворуч і відрижка буває і при порушенні роботи дванадцятипалої кишки і слизової оболонки шлунка, але відрижка при цьому частіше не повітрям, а кислим вмістом.

Відрижка повітрям і біль в правому боці при вагітності

Крім позитивних емоцій, цей період життя жінок супроводжується багатьма проблемами, про які не завжди прийнято голосно говорити. Токсикоз - не найстрашніше, що може статися з жінкою. Біль у правому боці і відрижка повітрям теж може різко погіршити стан майбутньої матусі. Причин буває кілька.

 1. У другій половині вагітності розростається матка, що позначається на найближчих органах. Вона починає тиснути на внутрішні органи травлення, в тому числі, зміщуючи їх догори. Можуть тимчасово утворитися перегини в області жовчного міхура і жовчовивідних шляхів. Таке незвичайне положення позначається на процесі травлення. Жовч при цьому може надходити нерівномірно, накопичується в міхурі, відбувається її застій. Запалення жовчного міхура призведе до появи болів праворуч, а порушення травлення практично з перших днів супроводжується відрижкою повітрям.
 2. Друга не менш важлива причина появи цих двох симптомів - загострення вже наявних проблем в системі травлення. Вагітність, з цієї точки зору, є несприятливим періодом для здоров'я жінки. Саме тому лікарі рекомендують, плануючи вагітність лікувати всі хронічні процеси. Тим жінкам, які подбали про себе заздалегідь не загрожує відрижка і біль в підребер'ї справа.
 3. Навантаження йде на всі органи, в тому числі і на печінку. Тут теж нерідко відбуваються застійні процеси, що відбивається на роботі цієї системи травлення залози. Симптоми не настільки нав'язливі і виразні. Про порушення роботи печінки на перших етапах швидше можна запідозрити за біохімічним аналізом крові. При цьому жінку турбує відрижка і тяжкість в правому боці. Найчастіше проблеми дають про себе знати при порушенні дієти і вживанні продуктів, що погіршують роботу печінки.

Як впоратися з симптомами, не зашкодивши мамі і малюкові? Лікування полягає в дотриманні дієти з обмеженням продуктів, що погіршують самопочуття. Також в більшості випадків лікування зводиться до призначення рослинних препаратів, що нормалізують відходження жовчі і перешкоджають застійним явищам. Протягом декількох тижнів після пологів відрижка і біль в правому підребер'ї, як правило, зникають. Але в особливих важких випадках доводиться вирішувати питання оперативними методами.

Біль у правому боці і відрижка через хвороби печінки

До даної категорії відносяться всі можливі стани, при яких головна травна залоза - печінка, дає збій. Велика група захворювань печінки призводить до появи болів у правому підребер'ї і відрижці повітрям. До таких належать:

 • гострі вірусні гепатити (група хвороб печінки, викликаних різними вірусами);
 • спадкові гепатози;
 • при хронічному гепатиті може бути відрижка і біль в підребер'ї;
 • жирова дистрофія печінки (ураження органу внаслідок надлишкового надходження жирних продуктів, при цьому відбувається накопичення жиру в самих клітинах);
 • цироз - це остання стадія багатьох хвороб печінки, коли клітини перероджуються і не можуть виконувати свої природні функції.

Всі перераховані вище захворювання супроводжуються в більшості випадків не тільки болем у правому підребер'ї, печією і відрижкою повітрям, для них характерні і інші симптоми:

 • жовтяниця, зміна кольору сечі і калу;
 • порушення стільця;
 • свербіж шкіри, слабкість, зміни сну;
 • підвищення температури тіла;
 • розлад психіки: змінюється поведінка людини та її спілкування з оточуючими;
 • схуднення, гіповітаміноз;
 • гіркоту і сухість у роті, постійні відрижки жовчю і просто відрижка повітрям.

Кожне захворювання має свої особливості прояву та лікування.

 1. Все починається з дієти. Зрозуміло, що у випадку з розвитком цирозу від правильного харчування захворювання не зникне, але дієта часто допомагає не посилювати вже наявний процес.
 2. При вірусних захворюваннях призначається противірусна терапія, вітаміни, препарати, що захищають клітини печінки.
 3. Щоб усунути відрижку, біль у правому підребер'ї і інші симптоми, які супроводжують хронічний гепатит, в момент загострення приймають препарати, що підтримують структуру клітин печінки. Такі захворювання тривало спостерігають.

Відрижка і біль в правому підребер'ї - лише мала частина цирротических змін в печінці, які лікуються тривалий час усіма доступними засобами. При розвитку ускладнень вдаються до хірургічного лікування. Використовують препарати урсодезоксихолевої кислоти, ліки, які нормалізують роботу сусідніх органів, вітаміни. Призначають нітрати, заспокійливі ліки та інші симптоматичні засоби.

Відрижка і біль в правому підребер'ї через хвороби жовчного міхура

Запалення жовчного міхура теж завдає чимало клопоту. Поява болю справа і відрижки повітрям - найчастіші ознаки розвитку порушень роботи цього органу. До цього призводить неправильне харчування, вірусні інфекції, особливо анатомічного розташування органів, нервові стану і інші подібні процеси. Нудота, відрижка і біль в правому підребер'ї турбують людину тривалий час.

Лікування полягає в призначенні знеболюючих і антибактеріальних препаратів, дотриманні дієти, застосування жовчогінних ліків. У разі частих загострень хірурги усувають проблему оперативним методом.

Відрижка і біль в правому підребер'ї через онкологічних захворювань

Рак органів травної системи - це ціла група захворювань, для яких характерна поява відрижки повітрям і болю. Такі симптоми з'являються вже на останніх стадіях захворювання або при сильному розростанні освіти. Людина різко починає худнути, знижується апетит і порушується травлення.

У чому полягає лікування відрижки і болі в правому підребер'ї в цьому випадку? Залежить від стадії захворювання і розташування пухлини. Лікування комплексне:

 • радіотерапія;
 • лікування сильнодіючими препаратами;
 • операція.

Відрижка повітрям з одночасною болем у правому підребер'ї - ознаки початку або вже розвиненого захворювання внутрішніх органів. Багато такі стани легко піддаються лікуванню при правильному підході до терапії і своєчасному зверненні за медичною допомогою. Але з деякими, такими як вагітність, доведеться ненадовго змиритися.

Поділися посиланням з друзями:

 • Причини відрижки тухлими яйцями
 • Комок в горлі і відрижка - причини спільного появи таких симптомів
 • Причини появи відрижки гіркотою
 • Причини тяжкості в шлунку і відрижки після їжі

Болить правий бік, і відрижка повітрям. Почалося після прийому жирної і смаженої їжі. Вихідні, поки не можу звернутися до лікаря. Порадьте що пити почати?

Болить сильно правий бік під ребрами, що прийняти, ніж знеболити?

Світлана, може. Але також, ймовірно, що режим харчування взагалі ні до чого. Ваш організм подає вам сиг.

Добрий день. Я мати двомісячної дитини. Це треті пологи. Годую грудьми, харчуюся тільки відвареної.

Скажіть, а які препарати психотерапевт прописав? Я думаю у мене теж відрижка від стресу.

© 2016 | Всі права захищені.

Передрук матеріалів сайту в разі установки активного посилання на наш сайт.

Вся інформація на сайті надана в ознайомлювальних цілях, з усіх питань лікування необхідна консультація лікаря.

Чому з'являється відрижка повітрям і біль в правому підребер'ї?

Отригіваніе повітрям (тобто практично без запаху або смаку) є ознакою або надлишкового заковтування повітря, або підвищеного освіти газу в шлунково-кишковому тракті (ШКТ). Якщо ж вона супроводжується ще й болем у правому підребер'ї, це свідчить про серйозні проблеми з травленням. Хоча в деяких ситуаціях можлива поява такої симптоматики і у здорових людей, і у пацієнтів з іншими патологіями.

Причини появи у здорових людей

Пацієнти, у яких раніше не спостерігалося проблем з травною системою, теж можуть страждати від відрижки і болю в правому боці. Так як навіть в шлунку у здорових (і у хворих іншими захворюваннями, не пов'язаними з шлунково-кишкового тракту) людей є певна кількість газів, параметри яких залежать від раціону, віку і навіть способу життя. І відрижка повітрям у них може з'являтися через такі причини:

 • через надмірне заковтування повітря (аерофагія), що відбувається в процесі прийому їжі. Причиною симптоматики можуть бути і переїдання, і занадто швидка їжа і навіть розмови. Іноді зайве повітря може потрапляти в стравохід і під час куріння;
 • через недотримання рекомендованого півгодинної перерви між їжею і початком фізичних вправ;
 • через неправильне раціону, в який включаються продукти, що викликають і печію, і відрижку - наприклад, капусти, бобових і свіжого хліба.

Часте вживання газованих напоїв і жувальної гумки теж може стати причиною відрижки і болю в підребер'ї. А іноді від неї страждають після скоєння занадто різких рухів (наприклад, нахилів) відразу ж після їжі. І через носіння тугого ременя або пояса, сдавливающего шлунок.

Можуть страждати від вищевказаних симптомів люди:

 • які мають надлишкову вагу, але не страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
 • використовують інгалятори;
 • потрапили в стресові ситуації, які теж збільшують ймовірність появи відрижки повітрям.

Поява при фізичному навантаженні

Фізичне навантаження стає причиною появи неприємних відчуттів, болю під ребрами, печії і відрижки у тих людей, які приймаються за важку фізичну роботу або починають займатися силовими видами спорту без відповідних тренувань. Активний викид адреналіну в кров призводить до зниження тонусу жовчовивідних шляхів (ЖВП) і застою жовчі, яка через підвищення тиску потрапляє в шлунок і кишечник. Печінка наповнюється кров'ю, викликаючи больові відчуття в правому боці.

Вагітність у більшості жінок пов'язаний з безліччю не завжди приємних симптомів. До них відносять не тільки токсикоз, але і болю в підребер'ї, і повітряну відрижку. Все це може спостерігатися з наступних причин:

 1. через розростання матки, що надає тиск на розташовані поруч органи - зокрема, на жовчний міхур і ЖВП. В результаті рівномірність надходження жовчі порушується, вона накопичується і застоюється. А жовчний міхур починає запалюватися, викликаючи болі з правого боку і порушення травлення (яке, в свою чергу, призводить до відрижки);
 2. завдяки загостренню проблем з травленням (особливо хронічних), які спостерігалися і раніше. Для того щоб уникнути таких проблем рекомендується вилікувати такі захворювання ще до запланованої вагітності.

У такій ситуації потрібно терапія, яка не зашкодила б ні жінці, ні його дитині. В першу чергу, вона полягає в дотриманні певної дієти, яка передбачає відмову від ряду продуктів. Крім того, пацієнткам призначають препарати, які нормалізують надходження жовчі і усувають застійні явища. А після пологів (приблизно через місяць) проблеми з болями і повітряної відрижкою зазвичай зникають самостійно.

Симптоматика у пацієнтів з різними захворюваннями

Поява з правого боку болів, що супроводжуються відрижкою, в більшості випадків пов'язано не з фізичним навантаженням і попаданням надлишкового повітря в стравохід, а з різними видами захворювань. Таким способом організм повідомляє про серйозну патології шлунково-кишкового тракту і появу проблем з іншими органами. Наприклад, з серцево-судинною системою або печінкою.

Повітряна відрижка і біль під ребрами може бути пов'язана з такими захворюваннями як:

 • гастрит, до симптомів якого також відносять втрату апетиту, запор і діарею. А больові напади під ребрами з'являються через 1,5 години після їжі;
 • дуоденіт, біль при якому віддає в спину і лопатку, приблизно через 2 години після прийому їжі, а до додаткової симптоматиці відносять діарею, ослабленість, пітливість і блювоту;
 • виразка ДПК, що виявляється ще й колючими болями в епігастрії, печіння і запором.

При діафрагмальної грижі (ГПОД) стравохід, кишечник і шлунок можуть частково зміщуватися. Результатом цього зміщення стає біль, що підсилюється після їжі і нападів сильного кашлю. До додаткової симптоматиці відносять блювоту і нудоту.

Проблеми з печінкою викликають симптоми у вигляді відрижки і болю в підребер'ї при наявності у пацієнта:

 • вірусних і хронічних гепатитів;
 • ожиріння печінки;
 • цирозу.

Дізнатися про те, що причиною появи симптоматики стала саме печінку, можна по підвищеній температурі тіла, свербіння, проблем зі сном, розладів психіки, гіповітамінозу і навіть по порушенню стільця. Для того щоб позбутися від проблеми рекомендується приймати препарати, що захищають клітини печінки. При появі ускладнень можливе застосування хірургічних методів.

Запалилися жовчний міхур призводить до появи різних симптомів, серед яких часто зустрічаються і повітряна відрижка, і болі праворуч. Причинами порушень в роботі цього органу часто є неправильне харчування, стресові ситуації і віруси. Як лікування може застосовують антибіотики і знеболюючі ліки. При загостренні хвороби можливе хірургічне втручання.

При запаленні підшлункової залози симптоми у вигляді сильного болю в боці і відрижки супроводжуються ще й такими ознаками:

 • тривалими нападами блювоти;
 • потемніння сечі;
 • висвітленням калу;
 • появою свербіння шкіри.

При визначенні причини появи болю справа і повітряної відрижки одним з головних «підозрюваних» є кишечник. При появі сильної нудоти і ослаблення, а також повному небажанні пацієнта приймати їжу, у нього може бути початкова стадія апендициту. Якщо симптоматика супроводжується бурчанням в животі і діареєю, можлива причина - ентерит. А поява в паху болю, що віддають в ногу і посилюються при фізичному навантаженні, а також випинання з правого боку, симптоми можуть свідчити про пахової грижі.

Больові відчуття в підребер'ї разом з відрижкою повітрям іноді є ознаками інфаркту. При цьому біль спостерігається ще й у межлопаточной області і навіть з правого боку живота. А додатковим симптомом може бути блювота. При гастрокардіальному синдромі біль і відрижка проявляються відразу ж після прийому їжі, а супроводжуються безпричинної слабкістю, холодним потом, запамороченням і підвищенням артеріального тиску. Іноді хворі викликають таку відрижку самостійно для поліпшення свого самопочуття.

Онкологічні захворювання органів травлення часто характеризуються тими ж симптомами - особливо, на останніх стадіях раку і при значному збільшенні розмірів пухлини. При цьому пацієнт худне і втрачає апетит. Проблему намагаються усунути тими ж способами, що і основну хворобу - застосуванням сильнодіючих препаратів, хірургічним втручанням і радіотерапією.

При появі сильних болів в правому підребер'ї і повітряної відрижки слід в першу чергу звернутися до лікаря (або викликати його додому). До лікарського огляду забороняється пити будь-які спазмолітики типу Но-шпи і Дротаверину, так як вони можуть утруднити процес діагностики. Також забороняється використовувати зігріваючі предмети типу грілок. Лікування проводять як за допомогою ліків, так і засобами народної медицини, і навіть застосовуючи немедикаментозні методи.

Терапія без використання ліків

До немедикаментозних методів усунення проблеми з болями і відрижкою відносять:

 • сон з піднятою головою (наприклад, на двох і більше подушках);
 • вчинення відразу ж після прийому їжі повільних прогулянок протягом 30 хвилин;
 • вільне носіння ременя або пояса (без затягування);
 • відмова від будь-яких фізичних навантажень на черевний прес (заборона нахилів, підйомів тяжкості, скручувань тіла).

Ті ж симптоми можуть лікуватися за допомогою спеціальних препаратів. Найчастіше застосовують:

 • антациди типу Фосфалюгеля і Маалокса, що дозволяють позбутися від відрижки і печії в шлунку;
 • Смекту і звичайний активоване вугілля, теж справляються з печією і відрижкою;
 • Мотілак або Еспумізан, що усувають надмірне скупчення газів і застій в шлунку;
 • Фестал, Панкреатин і Мезим, що дозволяють позбутися від тяжкості і поліпшити травлення;
 • Омез і Омепрамезол, що призводять кислотність шлунка в норму;
 • Бактісубатіл і Бактрим, що відновлюють мікрофлору в шлунково-кишковому тракті.

Для лікування тих же симптомів рекомендується використовувати і народні засоби, серед яких найвідомішим є козяче молоко. Півлітра рідини ділиться на 3 рівні порції і випивається протягом дня. Через тиждень після застосування такої методики відрижка і болі зникають. Єдиним протипоказанням є алергія на що міститься в такому молоці казеїновий протеїн.

При появі відрижки і болю справа також рекомендується пити спеціальні відвари з трав. З їх допомогою можна зупинити газоутворення і поліпшити травлення. Одне з найпоширеніших засобів виготовляється з листя перцевої м'яти і деревію, а також звіробою і насіння кропу. Їх беруть в пропорції 1: 1: 1,5: 1 і заливають окропом (якщо в якості однієї частини взято 10 г компонентів, потрібно 300 г нагрітої води). Після цього витримують на водяній бані близько півгодини і приймають отриманий розчин після їжі (по 2 ст. Л).

Ще один популярний рецепт заснований на лляному насіння і досить простий, щоб витратити на нього всього кілька хвилин. Досить взяти 1 ст. л насіння і заварити окропом. Вийшло засіб настоюється близько півгодини і вживається по 50 г незадовго до прийому їжі. Дві-три тижні лікування, як правило, призводять до позитивних результатів. Непогано допомагає також суміш в рівних пропорціях картопляного і морквяного соку, яка теж приймається до їжі.

Найкраще лікувати симптоматику не тільки народними або медикаментозними засобами, а користуватися ними в комплексі.

З вибором препаратів традиційної та народної медицини повинен допомогти лікар, який поставив діагноз.

Для того щоб зменшити ймовірність появи болів і повітряної відрижки і надалі рекомендується:

 • дотримуватися дієти, яка призначається з урахуванням викликав симптоматику захворювання;
 • дотримуватися певного режиму, що включає заборону розмов під час прийомів їжі, ретельне пережовування їжі, перехід на більш часте харчування, але з меншими порціями;
 • повністю відмовитися від куріння - особливо, відразу ж після їжі.

Також слід мінімізувати вживання алкоголю, молока, цибулі, морозива, гострої, жирної і солоної їжі, занадто холодних і гарячих, а також газованих напоїв. Пацієнту бажано відмовитися від вживання їжі або пиття в положенні лежачи, частіше їсти свіжі овочі та фрукти, вживати кисломолочні продукти.

З викладеного вище опису причин появи симптоматики, викликати відрижку повітрям і відчуття болю в правому підребер'ї можуть різні захворювання і навіть стресові ситуації. Втім, незалежно від походження проблеми, її слід усувати всіма доступними способами. При цьому, не займаючись самолікуванням і не затягуючи зі зверненням до фахівця.

Однією з найпоширеніших причин появи відрижки повітрям є гастрит і виразка шлунка. І усунення цих симптомів пов'язано з лікуванням основних захворювань.

Поділитися з друзями:

Читайте ще, вам сподобається:

Перед застосуванням ліки і проведенням лікування необхідно ретельно вивчити інструкцію, а також проконсультуватися у свого лікуючого лікаря. Інформація на сайті надається виключно в ознайомлювальних цілях, тому не є керівництвом до самолікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

21 − 16 =