Відрижка повітрям і біль в грудній клітці

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці

Що таке відрижка? Це вихід повітря з шлунка. Коли людина багато говорить під час їжі, їсть на ходу, разом з їжею в травний тракт потрапляє повітря. Довго він там затримуватися не може, тому шукає собі вихід. Дане явище супроводжується неприємним звуком і нерідко неприємним запахом.

Захворювання з болем в грудній клітці і відрижкою

Є така хвороба, як гастроезофагеальний рефлюкс, яка проявляється в русі харчової грудки в зворотному напрямку. Їжа замість того щоб спускатися нижче, їжа йде назад - в стравохід. Це неприємне явище супроводжується печією і болем в грудній клітці зліва. Крім того, у хворого стає хрипкий голос, виникає кашель, а також руйнується емаль зубів. Причиною криється в недостатності харчового сфінктера. Хворобливі відчуття з'являються через запалення слизової оболонки стравоходу. Адже кислий вміст шлунка має залишатися в шлунку, якщо воно виходить за його межі, особливо, коли піднімається нагору, де йому бути не можна, виникають різні неполадки і збої в роботі.

Існують різні захворювання з болем в грудній клітці і відрижкою, одним з яких є ахалазія кардії. Людини турбують не тільки відрижка і біль в грудній клітці, але і утруднене ковтання. Ця хвороба пов'язана з порушенням роботи парасимпатичної нервової системи.

Грижа в діафрагмі або діафрагмальна кила може з'явитися при розтягуванні зв'язок м'язів, що утримують діафрагму і стравохід. Коли пацієнт нахиляється, виникають печія, відрижка повітрям і біль в грудній клітці. Визначити наявність грижі допоможе тільки рентген.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці після їжі

Існує величезна кількість захворювань травної системи, найцікавіше, що всі вони часто мають однакову симптоматику. Для того щоб позбутися від недуги, необхідно сходити до лікаря і пройти комплексне обстеження. Навіть лікарі нерідко помиляються з постановкою діагнозу, що вже говорити про людей без медичної освіти.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці після їжі бувають при виразці шлунка. Дане захворювання також супроводжується нудотою і блювотою, людина худне і погано себе почуває.

При цьому подібні симптоми має остеохондроз - захворювання, яке ніяк, здавалося б, не пов'язане з травною системою, але також виявляється болем за грудиною і відрижкою.

Відрижка повітрям, біль в грудній клітці і нудота

Для того щоб жити довго і щасливо необхідно вести здоровий спосіб життя, думати про свій фізичний і духовний стан. Звичайно, від нещасних випадків ніхто не застрахований, але це чинники, які залежать від людини. Відсутність шкідливих звичок, регулярні заняття спортом, розвиток розумових здібностей і душевний спокій, зроблять життя щасливішим і яскравіше. Якщо ж людина неправильно харчується, у нього порушений режим праці та відпочинку, заняття спортом не є частиною життя, а відбуваються, лише час від часу, не варто дивуватися, що хвороби почнуть затьмарювати існування. Крім того, ігнорування симптомів тих чи інших захворювань, несвоєчасне звернення до медиків, призводить до того, що одна патологія чіпляється за іншу і, як сніжний ком, утворює велику проблему, яку з часом стає неможливо вирішити.

Відрижка повітрям, біль в грудній клітці і нудота є ознаками багатьох захворювань. Якщо це одиничний випадок, панікувати і бігати по лікарях ні до чого. Коли нудить постійно, печія не дає нормально жити і працювати, а таблетки не допомагають, треба йти до лікаря і проходити комплексне обстеження. Тільки так можна вирішити проблему і обхідних шляхів не існує.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці при вагітності

Вагітність - це серйозне випробування в житті кожної жінки, на яке вона йде заради того, щоб подарувати життя. Щастя материнства - це ні з чим незрівняний дар, яким нагородив Бог жінку. Але для того щоб стати мамою, потрібно пройти етап виношування малюка і, як кульмінація, пологи. Якщо у кого-то вагітність проходить без сучка і задирки, легко і швидко, то пологи - це біль, страх і важкий фізичний труд.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці при вагітності найчастіше трапляються в третьому триместрі, коли матка збільшується настільки, що починає тиснути на шлунок і піднімати його вище. Змінюється гормональний фон, який впливає не тільки на настрій майбутньої мами, але і на стан всіх її органів і систем. М'язи шлунка і стравоходу слабшають, тому кислота піднімається вгору і доставляє дискомфорт.

Насправді все це дрібниці в порівнянні з тим, яке щастя зазнає в майбутньому жінка, коли зустрінеться зі своєю крихіткою і майбутнім сенсом життя. Тому потрібно тільки потерпіти деякі фізичні незручності, адже все це заради прекрасного майбутнього.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці, як лікувати?

Для того щоб позбутися від хвороби, необхідно зрозуміти з чим маєш справу. Точна постановка діагнозу - це половина шляху. Нерідко лікарі ставлять невірні діагнози, лікують те, що не болить і погіршують ситуацію. Тому треба відвідувати перевірених фахівців з хорошою репутацією.

Всі знають, що займатися лікуванням симптомів - справа безглузда, марна і енерговитратне. Потрібно визначити причину недуги і боротися з нею.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці, як лікувати? Після того, як людина, пройде обстеження і буде поставлений точний діагноз, лікар призначить лікування, яке зазвичай направлено на зниження кислотності шлунка. При гастриті, шлунково-харчовому рефлюксе і виразкової хвороби прописують таблетки, які знижують кислотність і борються з симптомами. Іноді цього буває достатньо. Але бувають складні ситуації, при яких одними таблетками не звільнишся, доводиться вдаватися до хірургічного втручання. Наприклад, позбутися від ахалазії кардії без операції неможливо. Можна хоч все життя пити таблетки, але толку від цього не буде.

Крім операції і лікарської терапії, необхідно дотримуватися дієти. Нерідко, коли ситуація не надто запущена, досить суворої дієти, що дозволяє нормалізувати роботу травної системи і знизити кислотність. Людям, що страждають від печії, ні в якому разі не можна вживати бобові культури, копчені, гострі і солоні продукти, капусту. Суворо забороняється куріння, вживання алкогольних напоїв, жувальних гумок.

Що стосується народної медицини, то при печії, що супроводжується болем за грудиною, рекомендують пити козяче молоко або картопляний сік. Ці напої необхідно вживати після їжі три рази на день по одній склянці протягом чотирьох місяців. Добре в даній ситуації допомагає відвар з насіння льону. Для того щоб його приготувати, треба столову ложку насіння залити склянкою окропу і настоювати все це на водяній бані протягом п'ятнадцяти хвилин. Відвар приймається в три прийоми протягом дня. Деяким, для того щоб вирішити проблему, досить трьох днів прийому відвару з насіння льону.

Чому з'являється відрижка повітрям і біль в грудній клітці, правому підребер'ї?

Відрижка повітрям спостерігається навіть у абсолютно здорових людей, і, якщо вона не носить регулярного характеру, не повинна викликати занепокоєння. Часом причиною стає підвищений тиск всередині шлунка, а також вагітність, провокує деякі перебудови внутрішніх органів. Спровокувати подібну ситуацію може захоплення газованими напоями, швидке поглинання їжі без пережовування, куріння. Але що робити, якщо до відрижки додаються больові відчуття?

Чому відбувається відрижка повітрям?

Для встановлення точних причин слід визначити кілька моментів: коли саме виникає вказана проблема, наскільки часто це відбувається і чи супроводжується додатковими симптомами?

 • Увага на своє здоров'я варто звернути, коли до відрижки повітрям натщесерце додається біль в грудній клітці, ближче до точки сонячного сплетіння, а сам процес стає регулярним. Це перший дзвіночок запалення слизової шлунка, який згодом обростає і частою нудотою, і посиленням болю.

Набагато складніша ситуація стає, коли людина відчуває постійну потребу відригнути, що підсилюється при фізичній активності, після їжі, або навіть незалежно від зовнішніх факторів. Основними провокуючими факторами є травний тракт і нервова система.

 • Часті стреси і неврози, не завжди важкі, але постійні, властиві людям з високою сприйнятливістю, можуть призводити до того, що від будь-якої сильної емоції вони мимоволі заковтують велика кількість повітря, який згодом потрібно виводити. Больовими відчуттями процес супроводжується рідко, проте можливий тиск в області грудей, викликане нервовим спазмом.
 • Нервова система може бути безпосередньо пов'язана з травним трактом, якщо мова йде про функціонування кардії - є сусідами з стравоходом області шлунка. У процесі поглинання їжі вона скорочується і розслабляється в рівному ритмі, але при збоях в роботі нервової системи можливі спазми, які й провокують біль, а також відрижку. Крім цього може відчуватися неможливість ковтнути, а також тиск в гортані.

 • Гастроезофагеальний рефлюкс - часта причина хворобливих відчуттів в грудній клітці і відрижки повітрям незалежно від прийомів їжі. Часом це відбувається через порушену роботи сфінктера, який є своєрідним клапаном, що не дозволяє надходити в шлунок великої кількості повітря; також можлива реакція на потрапляння кислої їжі, якщо кислотність шлункового соку і без того є високою.
 • Не можна не згадати грижу в діафрагмі, яка викликає відрижку повітрям при рухової активності (особливо з нахилами вперед), почуття з'являється в горлі кома в момент поглинання їжі, печіння в області сонячного сплетіння. Больовий синдром в такому випадку слабо виражений, біль має тупий, ниючий характер, більше схожа на тиск.
 • Якщо в момент відрижки повітрям турбує біль у правому підребер'ї, цілком ймовірно, що є проблеми з травним трактом. У такому випадку можливі порушення роботи печінки, на яку здійснюється тиск, що і призводить до хворобливих відчуттів справа під ребрами; або надана велике навантаження на жовчний міхур. Це властиво людям, схильним до переїдання, зловживання важкою їжею (жирне, смажене), а також особам з дискінезією, холециститом і т.д.

Таким чином, основна маса причин появи відрижки повітрям, що супроводжується болем в грудній клітці або в області ребер, зав'язана на проблемах травного тракту і жовчовивідних шляхів, які можуть бути як вродженою патологією, так і набутим розвиваються захворюванням. Що з цим робити?

Чи можна позбутися від проблеми самостійно?

Якщо симптоми мають регулярний характер і чітко прив'язані до певних дій (рухова активність, прийом їжі і т.д.), необхідно здатися гастроентеролога і пройти УЗД органів черевної порожнини. Лікування призначає лікар на підставі отриманого діагнозу, однак Ви можете самостійно зробити деякі дії для поліпшення свого самопочуття.

 • Дотримуйтеся дієти. Після їжі (через 15-20 хв.) Необхідно вживати сіль на кінчику ножа, регулюючи роботу сфінктера, а з меню виключити мариновані і копчені продукти, а також те, що сприяє роздратуванню стінок шлунка і виробленні його секреторного соку.
 • Їжте поволі, ділите їжу на дрібні шматочки і добре пережовувати. Це не тільки полегшить роботу шлунка, але і запобіжить зайве заковтування повітря в стравохід.
 • Після прийому їжі не приймайте горизонтальне положення, а також намагайтеся захистити себе від фізичного навантаження протягом 1,5-2 ч. Часовий проміжок залежить від того, наскільки щільно Ви поїли: в деяких випадках він розтягується до 4-х ч., А для рослинної їжі може бути скорочений до 60 хв.

На закінчення варто відзначити, що без встановлення точного діагнозу говорити про справжні причини і способи лікування неможливо, оскільки, як можна було помітити, основна маса симптомів різних порушень шлунково-кишкового тракту схожа між собою. Якщо відрижка стала турбувати занадто часто, не затягуйте з зверненням до лікаря.

Шановні читачі, будемо раді прийняти ваші подяки, а так само критику і будь-які зауваження. Ми разом робимо цей сайт краще.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці: причини і лікування

Під відрижкою мається на увазі невеликий пасивний вихід газу через рот через скорочення діафрагми. Супроводжується вона в основному характерним звуком, а в деяких випадках і запахом. Найчастіше це невинне явище, яке відбувається через те, що в шлунок потрапляє велика кількість повітря з їжею, водою або під час швидкого розмови - людина просто мимоволі заковтує його.

Але відрижка повітрям і біль в грудній клітці, температура можуть виявитися симптомами серйозних порушень функціонування шлунково-кишкового тракту. Ці випадки і будуть розглянуті далі в статті.

У нормі в нашому шлунку завжди є якась кількість газу, яке стимулює в ньому вироблення секрету і рухову функцію його стінок. Але іноді з яких-небудь причин обсяг газу стає надмірною, і це викликає посилення тиску, що провокує скорочення шлункових м'язів паралельно зі зниженням тонусу в нижньому стравохідного сфінктера. Так і з'являється часта відрижка повітрям.

Біль у грудній клітці, а також інші неприємні симптоми, які приєднуються до неї, як правило, свідчить про виниклі проблеми в стравоході або шлунку, наприклад, про порушення перистальтики в цих органах, про діафрагмальної грижі, про перегині або стенозі шлунка і тому подібних патологіях .

Але відрижка може виникати і при проблемах з жовчним міхуром, печінкою, і навіть при серцевих патологіях. Давайте докладніше розглянемо це.

Найчастіше відрижка повітрям і біль в грудній клітці є основними симптомами такого захворювання, як шлунково-стравохідний рефлюкс (в медицині він також відомий як гастроезофагеальний).

Ця патологія є рух харчової грудки в зворотному напрямку - з шлунку в стравохід. При цьому у хворого спостерігаються печія, часта відрижка і хворобливі відчуття в лівій частині грудей або за грудиною. Голос стає охриплим, з'являється кашель, а емаль на зубах починає стрімко руйнуватися.

До найчастішим причин виникнення рефлюксу відносять недостатність стравохідногосфінктера, який не створює надійної перепони для зворотного руху вмісту шлунка.

Біль у грудній клітці при цьому викликається запаленням слизової оболонки, що вистилає стравохід, спровокованим постійним контактом з кислим вмістом шлунку. Крім того, розвитку запалення допомагають і травні ферменти, що входять до складу шлункового соку.

Захворювання лікується в залежності від тяжкості перебігу. Так, при короткочасних нападах досить зміни режиму харчування і дотримання дієти, щоб поліпшити стан пацієнта. А важкі випадки вимагають постійного прийому лікарських препаратів, що знижують кислотність і зменшують вироблення кислоти в шлунку. Якщо дана терапія виявляється безуспішною, хворому потрібно оперативне втручання.

Ще одне захворювання стравоходу, яке можуть супроводжувати такі симптоми, як відрижка повітрям і біль в грудній клітці після їжі, під час її і навіть незалежно від прийому їжі, - це ахалазія кардії.

Кардіо - це частина шлунка, яка знаходиться в безпосередній близькості до стравоходу, на стику з ним. М'язовий шар цієї частини шлунка в нормальному стані розмикається при ковтанні їжі і змикається, коли починається її перетравлювання. При порушеннях в парасимпатичної нервової системи можуть відбуватися збої у функціонуванні кардії, що і призводить до розглянутого захворювання.

При підозрі на ахалазію до названих вище симптомів приєднується і утруднення ковтання, що з'являється раптово і без видимих ​​причин.

Ахалазія - важке захворювання, і лікування його вимагає відновлення прохідності кардії, яке можливе лише при хірургічному розтині м'язів або методом балонної дилатації. Медикаментозна терапія знімає симптоми захворювання і носить в цьому випадку допоміжний характер.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці може викликатися також і дивертикулами стравоходу. В основі проблеми найчастіше лежать вроджені особливості розвитку харчової трубки, які призводять до випинання її стінок у вигляді мішка.

Але дивертикули можуть носити і набутий характер. В цьому випадку їх викликають запальні процеси в цій частині шлунково-кишкового тракту різної етіології, травми стравоходу, а також хронічний закид в нього вмісту шлунка.

Основною ознакою захворювання є гнильний запах під час відрижки, відчуття клубка або стороннього тіла в горлі, а також хворобливість і труднощі під час проковтування їжі. Слиновиділення при цьому, як правило, посилюється, а на шиї при закиданні голови в деяких випадках можна виявити м'яке на дотик випинання.

При розвитку ускладнень і розростанні дивертикулу хворому потрібна операція з його видалення.

Грижа стравохідного отвору в діафрагмі

Діафрагмальнагрижа з'являється при розтягуванні зв'язок, що утримують стравохід і діафрагму, розширенні диафрагмального отвори і виштовхуванні органів черевної порожнини, розташованих під ним, в грудну клітку.

Досить часто (практично у половини хворих) дана патологія має незначні симптоми. Як правило, це печія, що виникає після їжі або при нахилах тіла, відрижка повітрям і біль в грудній клітці. Що це пов'язано з грижею, хворий розуміє лише після рентгеноскопії, яка проводиться з іншого приводу.

Діафрагмальнагрижа може порушуватися, викликаючи кровотечі, анемію та інші важкі наслідки. Вибір консервативного або хірургічного лікування недуги залежить від вираженості симптомів.

Що викликає диафрагмальную грижу

Важливо знати, що грижа стравохідного отвору, а також супутня їй відрижка повітрям і біль в грудній клітці виникає в результаті будь-якої проблеми, здатної підвищити внутрішньочеревний тиск. Це може бути хронічний кашель, постійна напруга м'язів преса, поява пухлин в травному тракті, вагітність і т.п.

Захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються різким скороченням м'язів стравоходу, також можуть спровокувати її появу. Запалення жовчного міхура, виразкова хвороба шлунка, панкреатит або гастродуоденіт - все це призводить до підвищення тонусу стравоходу, і він зміщується вгору, ближче до грудної клітки.

Якщо у хворого виникає часта відрижка повітрям і біль в грудній клітці, нудота з періодичної блювотою, сильна печія, відсутність апетиту, якщо він помітно худне, то, швидше за все, перед нами симптоми виразкової хвороби шлунка.

Ця недуга характеризується появою виразок на слизовій оболонці шлунка. Як правило, причиною тому служить порушення балансу між агресивним середовищем (соляною кислотою, що входить до складу шлункового соку) і захисними здібностями слизової.

Запущена виразкова хвороба призводить до тяжких наслідків у вигляді прориву - появи наскрізного отвору, через яке вміст шлунка потрапляє в черевну порожнину, а значить, слід терміново звернутися до лікаря.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці: чим лікувати

Для того щоб звільнитися від відрижки і дискомфортних відчуттів, потрібно позбутися від основного захворювання, що викликає подібні симптоми. А це вимагає різного лікування. Але у всіх випадках з раціону виключають продукти, що викликають підвищене газоутворення або тривало перетравлюються в шлунку, а також газовані напої.

При вірною діагностиці і правильно проведеної терапії вас покинуть виснажлива відрижка повітрям і біль в грудній клітці. Лікування народними засобами допоможе полегшити деякі прояви перерахованих захворювань.

 • Так, зниження кислотності допомагає буряк і в свіжому, і у відварному вигляді.
 • А при виразці шлунка вельми корисний сік білокачанної капусти, який приймають протягом 2 місяців перед їжею (за 30 хв.) По чверті склянки. Поступово дозу збільшують, доводячи до цілого склянки.
 • При загостренні виразки гарний також відвар з вівса. Його промиті і висушені зерна (1 склянка) перемелюють і всипають в киплячу воду (2,5 л), вогонь зменшують і варять, помішуючи, 45 хвилин. Відвар проціджують через марлю і п'ють в теплому вигляді. Доза: 0,5 склянки 2 рази на день перед їжею. Зберігають в холодильнику.
 • Відрижку і болю добре знімає лимонник китайський. З його плодів готують сік і п'ють по столовій ложці тричі на день після їди (через 20 хвилин). Дія триває до 5 год та виникає вже через 40 хвилин після прийому.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці при вагітності

Окремо слід згадати про відрижці і болях в грудях, що з'являються у вагітних. Найчастіше такі неприємності трапляються в третьому триместрі. Цьому зазвичай сприяє розростання матки і збільшення вироблення певних гормонів, що приводить до деякого ослаблення м'язів шлунка і стравоходу. Саме ці явища і викликають відрижку разом з приєднується до неї печією. До речі, вони іноді ніяк не пов'язані з прийомами їжі.

Вагітним в таких випадках пропонують відкоригувати харчування (його роблять дробовим, що знижує навантаження на шлунок), прибрати з меню продукти, на які помітно реагує організм, і в певних випадках використовувати заспокійливі лікарські засоби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 + 1 =