Відрижка після прийому їжі

Причини відрижки після прийому їжі

Відрижка після вживання їжі буває у кожної людини. Відбувається зригування з виділенням газів з горла, іноді з шматочками їжі. Це обумовлено проникненням повітряних мас в шлунок при розмові або з газованою водою.

 • Попадання великої кількості повітря, якщо людина під час трапези багато говорить, курить, або дуже швидко їсть.

Відрижка повітрям супроводжує людину щодня. Цей процес неможливо проконтролювати. Відходження повітря відбувається після їжі довільно без будь-якого запаху, що характерно для цілком здорової людини.

 • фізіологічна. Це природний процес, обумовлений вивільненням шлунка від повітряних мас і організацією роботи шлунково-кишкового тракту.

Відходження повітря з шматочками їжі - це свого роду блювота або зригування. У немовлят це походить від того, що вони не розуміють почуття ситості. Відрижка сигналить про наповнення шлунку. Дорослі люди за розмовами або телевізором переїдають. Залишки їжі разом з повітрям спрямовуються через стравохід наверх.

Іноді відрижка супроводжується печією. Після чергового прийому їжі з'являється зригування в супроводі печіння і кислоти в роті. Відчуття залишає бажати кращого.

Відрижка і тяжкість в шлунку після їжі

Відрижка після їжі часто супроводжується вагою в шлунку. Основна причина такого стану - це неправильний режим харчування. Людина, перебуваючи в «шаленому ритмі», не завжди встигає вчасно поїсти. Перекушування днем ​​і рясний вечерю ввечері, стають для шлунка важким випробуванням.

Якщо відрижка супроводжується нудотою, в першу чергу це ознака неправильного харчування. Не всім властиво дбати про своє здоров'я. Відбувається відходження газів через глотку, і людина відчуває неприємні позиви.

 • ви приймаєте багато важкої і жирної їжі;

Відрижка з нудотою може виникнути спонтанно. Для її усунення необхідно оцінити ситуацію - що з'їли, в якій кількості, що сприяло появі нудоти.

Часта (постійна) відрижка після їжі

Часта відрижка - це симптом захворювань шлунково-кишкового тракту. Постійне відходження повітря і газів є наслідком того, що шлунок неправильно перетравлює їжу. Відбувається дисбаланс обмінних процесів в області шлунка.

При наявності одного з захворювань, відрижка відбувається спільно з больовими відчуттями в районі пояса, коли хворому незрозуміло, що конкретно у нього болить. У животі частішає бурчання, знижується апетит. Пацієнта часто нудить з блювотою і порушенням стільця. Спостерігається зниження ваги.

Відчуття кислоти в роті спільно зі відрижкою, може виникати при надмірному вживанні в їжу деяких продуктів:

 • солодощі у великих кількостях;

Вживати в їжу продукти з цього списку необхідно з обережністю - без фанатизму. Компоненти такої їжі здатні знизити моторні функції шлунка, що призводить до відрижки з кислотою.

Відрижка після прийому їжі у дітей частіше спостерігається в дитинстві. Природа організму новонародженого влаштована таким чином, що травний тракт розвивається в останню чергу. Відрижка в цьому віці - нормальна реакція організму. Причому відрижка нерідко супроводжується коліками і здуттям живота.

Дітки більш дорослі страждають відрижкою в зв'язку з поспіхом і розмовами під час трапези. Дитині нудно довго просиджувати за столом, коли чекають «великі справи». В результаті погано пережована їжа потрапляє в шлунок з повітряними масами. Накопичені гази тиснуть на шлунок і виходять наверх.

Як позбутися від відрижки після їжі

Як ми з'ясували, фізіологічна відрижка пов'язана в основному з неправильним харчуванням. У наш час велика спокуса перекусів хот-догами, пиріжками, сосисками в тісті, які продаються на свіжому повітрі, де повно бактерій і мікробів. Все це несприятливо позначається на травленні.

Дітям необхідно пояснювати, як потрібно правильно жувати і харчуватися в цілому. Заохочувати сніданки і рідку їжу в обід, щоб з дитинства не зіпсувати шлунок. Дітям не варто зловживати жуйкою і газованою водою.

Як розлучитися з відрижкою (відео)

У короткому відео Олена Малишева розповідає про основні симптоми і причини виникнення відрижки. Які продукти викликають недуга. Як впоратися з відрижкою назавжди.

Лікування відрижки медикаментозно

Патологічна відрижка лікується медикаментозно або народними засобами.

Позбутися від відрижки можна в домашніх умовах. Є кілька популярних способів:

 • При стресовій відрижці перед початком їжі випивають настій валеріани.

Звичайнісінька відрижка грає важливу роль в плані етичної поведінки. Раптове відходження повітря змушує людину опинитися в незручному становищі. Лікувати недугу в домашніх умовах допускається. Але щоб з'ясувати справжнє походження відрижки, доведеться відвідати фахівця.

При використанні матеріалів сайту, посилання на сторінку використовуваного матеріалу обов'язкове.

Через що відбувається відрижка повітрям після їжі?

Звучний вихід повітря з шлунка через рот - явище, знайоме всім любителям пива і газованих напоїв. Але іноді причини відрижки не настільки нешкідливі. Поява зайвого газу в шлунку може бути наслідком патологій органів травлення. В цьому випадку необхідно з'ясувати етіологію і пройти відповідне лікування.

У шлунку постійно присутня певна кількість газу. Він заходить в нього при ковтанні в момент відкриття верхнього харчового сфінктера, частина утворюється під час травлення. Коли його кількість перевищує норму, зростає внутрішньошлункової тиск. Сфінктер відкривається, і газ виходить назовні. У нормі повітря залишає шлунок поступово, невеликими порціями. Цей процес, як правило, протікає непомітно. Якщо тиск в шлунку збільшується різко, відбувається спазм, клапан відкривається повністю і повітря виходить назовні у великому обсязі з характерним звуком. Відрижка повітрям виникає після вживання газованих напоїв або пива.

Велика кількість газу утворюється при лікуванні печії содовим розчином. Він виділяється в ході хімічної реакції, яка відбувається при взаємодії лугу і кислого вмісту шлунка. Підвищене газоутворення відбувається і після вживання деяких продуктів. До них відносяться:

 • чорний хліб;
 • капуста;
 • квасоля, горох, сочевиця, боби;
 • здобна випічка;
 • редька, редиска;
 • виноград, яблука, груші.

Причиною появи відрижки повітрям часто стає переїдання. Під час перетравлення великої кількості різноманітних продуктів, часом несумісних один з одним, в шлунку відбувається безліч хімічних реакцій. Цей процес завжди супроводжується виділенням газу. Його надлишок і виходить назовні, іноді разом з отригіваніе деякої кількості їжі.

Розмови під час їжі провокують відрижку, обумовлену заковтуванням великої кількості повітря. До такого ж ефекту призводить куріння. Прийом їжі на ходу, погане пережовування і їжа всухом'ятку також сприяють відрижки. Крім цього, порушення раціону і режиму харчування негативно позначається на травленні і є причиною більшості захворювань шлунково-кишкового тракту.

1. Відрижка повітрям відбувається практично у всіх грудних дітей після кожного годування. Це нормальне явище, яке не потребує лікування. Дитина заковтує повітря в процесі смоктання. Якщо гази не вийдуть через рот, вони потраплять в кишечник, що призведе до колік.

2. Діти старше року відригають повітря іноді разом з невеликою кількістю шлункового вмісту через надмірну активність після або під час прийому їжі. Нервовий, збуджується дитина частіше відчуває це.

3. Причиною відрижки після їжі у вагітних є збільшення кількості прогестерону. Цей гормон розслабляє гладку мускулатуру, запобігаючи викидень. Прогестерон діє і на сфінктер, знижуючи його тонус. Він легко відкривається, випускаючи повітря зі шлунка.

4. Ще один винуватець відрижки повітря під час вагітності - підвищений внутрішньочеревний тиск і збільшені розміри матки. Вона підпирає шлунок, що заважає евакуації з нього їжі. В результаті виникають бродильні процеси з виділенням газів. Така причина характерна для відрижки, що з'являється на пізніх термінах вагітності. Вона потребує лікування в тому випадку, якщо супроводжується додатковими симптомами (печія, метеоризм, болі в області живота).

Чому з'являється гірка або кисла відрижка?

Іноді в роті залишається кислий або гіркий присмак. Причиною його виникнення найчастіше стають захворювання органів травлення. До них відносяться:

Тривалий ефект в домашніх умовах!

 • запалення слизової оболонки шлунка і кишечника (гастрит, дуоденіт);
 • підвищена кислотність шлункового соку;
 • панкреатит;
 • виразка;
 • грижа стравоходу;
 • хвороби жовчного міхура.

1. Відрижка з тухлим, гнильним запахом свідчить про диспепсії (порушення процесу травлення) або про рак шлунка. В цьому випадку потрібно пройти обстеження і необхідний курс лікування.

2. Причиною появи відрижки з гірким присмаком є ​​закид жовчі в шлунок, а звідти - в стравохід. Це відбувається внаслідок порушень в роботі харчових сфінктерів. Гіркота свідчить про захворювання печінки (цироз, гепатит, токсичні ураження). Іноді до таких наслідків призводить наявність каменів в жовчному міхурі.

3. Відрижка з кислим присмаком виникає при хворобах шлунка і дванадцятипалої кишки. Таким патологій часто супроводжує підвищення кислотності шлункового соку, який закидається в стравохід. Цей процес завжди супроводжується печією.

4. При вагітності кислотність підвищується внаслідок гормональних змін. Збільшує вироблення шлункового соку і особлива сприйнятливість до запахів в період виношування дитини.

5. Регулярне вплив жовчі або кислоти на слизову оболонку стравоходу призводить до її запалення і дисфагії. Ця патологія характеризується утрудненим ковтанням. Причиною дисфагії у дітей часто є порушення нервової системи. Вона вимагає обов'язкового лікування. Інакше захворювання буде прогресувати і досягне такого ступеня, при якій виникнуть серйозні проблеми з прийомом їжі. При важкій формі стає важко ковтати навіть слину.

6. Патологічна відрижка іноді є ознакою хвороб серця і судин (кардіоспазм, серцево-судинна недостатність, аневризма низхідній аорти). Вона не супроводжується сторонніми присмаками в роті.

7. отригіваніе з запахом ацетону - частий супутник ускладнень, викликаних цукровим діабетом. При цьому порушується перистальтика. Їжа погано просувається по шлунково-кишкового тракту, застоюється в шлунку і починає розкладатися. Це створює сприятливе середовище для розвитку хвороботворної мікрофлори.

1. гіркота в роті, гнильний запах;

2. часті розлади шлунково-кишкового тракту, чергування запорів з діареєю;

3. швидка стомлюваність, загальна млявість;

свідчать про інтоксикацію організму паразитами. Лікування треба починати зараз, так як гельмінти, що мешкають в травному тракті або дихальній системі.

Часте отригіваніе зі стороннім запахом або присмаком, приєднання нудоти, блювоти, болю в животі вимагає негайного звернення до лікаря і відповідного лікування.

Вилікувати відрижку можна після встановлення причини, яка її викликає. Іноді для усунення неприємного явища досить налагодити правильне харчування і перестати розмовляти під час їжі.

1. Часте отригіваніе повітря після прийомів їжі і між ними, не пов'язане з патологіями шлунково-кишкового тракту, може бути ознакою невротичної аерофагія. При цьому захворюванні відрижка посилюється на тлі психологічних розладів і стресових ситуацій, її лікує психотерапевт. У важких ситуаціях потрібна допомога психіатра. В якості профілактики рекомендують фізичні вправи, періодичне спльовування, а не ковтання слини і ретельне пережовування їжі.

2. Можна приймати заспокійливі препарати і настої трав. Таким ефектом володіє валеріана, м'ята, пустирник, півонія. Суху сировину цих рослин заварюють і п'ють замість чаю або набувають в аптеці їх спиртові настоянки і використовують згідно з відповідною інструкцією.

3. Відрижка їжею може бути наслідком переїдання. В цьому випадку лікувати її рекомендують препаратами, що поліпшують травлення (Мезим Форте, Фестал, Панкреатин). Вони виготовлені на основі ферментів підшлункової залози. Допомагають прискорити перетравлювання їжі і позбавляють від тяжкості в животі.

4. Підвищену кислотність нейтралізують антацидними засобами (Альмагель, Гевіскон, Маалокс). Їх застосовують при терапії гастриту, дуоденіту і виразкової хвороби. Вони мають обволікаючу ефектом і зменшують спазм шлунка.

5. Відрижка повітрям, що має сторонній запах (кислий, гнильний, тухлий), свідчить про патологічних процесах в шлунку і кишечнику. В цьому випадку необхідно діагностувати і вилікувати основне захворювання. Те ж саме можна сказати і щодо відрижки з гірким або кислим присмаком. Марно лікувати симптоми, не усунувши причини. Епізодична відрижка не повинна викликати занепокоєння. Вона може бути спровокована вживанням газованих напоїв, кисневих коктейлів, нахилами після їжі або тісним одягом, гнітючої на шлунок.

Причини появи відрижки після кожного прийому їжі завжди мають патологічний характер. Цей стан має стати приводом негайного звернення до лікаря. Особливо якщо воно супроводжується отригіваніе їжі, нудотою, блювотою, проносом, запором або болями в області живота.

Під час вагітності відбуваються гормональні зміни, які впливають на роботу.

В силу фізіологічних причин вагітні змушені стикатися з різними неприємними.

Причини виникнення печії при вагітності обумовлені фізіологічними і анатомічними змінами.

Симптоми виразки шлунка

Дисбактеріоз у немовлят

Відрижка після їжі

Якщо у вас часто виникає відрижка після їжі, є привід насторожитися. Подібні порушення роботи травної системи є свідченням хвороб. Відрізнити природну, фізіологічну відрижку, від хворобливої ​​під силу кожному з нас!

Відрижка і печія після їжі - не до добра

Відрижка після прийому їжі в поєднанні з печією є свідченням підвищеної кислотності шлункового соку. Причин може бути декілька:

 • гастрит;
 • езофагіт;
 • виразка шлунку;
 • рефлюкс, тобто постійне потрапляння шлункового соку в стравохід через погану роботи кардіального клапана.

Іноді відрижка кислим після їжі є симптомом раку шлунка, тому якщо це явище повторюється протягом декількох днів, зверніться до лікаря.

Гірка відрижка в поєднанні з печією свідчить про попадання в шлунок жовчі, що також є вагомою підставою записатися на прийом до гастроентеролога.

У чому причина частої відрижки після їжі?

Для того щоб дізнатися, чому після їжі виникає відрижка, потрібно уважно відстежити, що передує цьому явищу. Часто причина криється не в небезпечне захворювання, а у відсутності культури вживання їжі, нервовий розлад, стресі і нераціональному меню.

Саме по собі явище відрижки цілком нормально, таким чином шлунок регулює внутрішній тиск, випускаючи зайве повітря, щоб нормалізувати процес перетравлення різних видів їжі. У здорової людини відрижка зазвичай однократна, практично беззвучно і не супроводжується сторонніми смаковими відчуттями, може містити запах продуктів, які ви їли. А ось багаторазове повторення відрижки протягом години свідчить про те, що щось пішло не за планом. Якщо це фізіологічна відрижка, вона може бути викликана наступними факторами:

 • переїдання;
 • вживання газованих напоїв і пива;
 • алергія на лактозу;
 • вживання їжі в стані нервового напруження;
 • поспіх і, як наслідок, погане пережовування їжі;
 • велика кількість бобових, капусти і молока в раціоні.

Для того щоб позбутися від відрижки, досить лише усунути провокуючий фактор. Особливо це стосується зняття нервозності: від зайвих переживань багато людей починають часто і неправильно дихати, в результаті чого повітря потрапляє в систему травлення і виникає відрижка. Седативні засоби повністю вирішать цю проблему.

Коли необхідне лікування відрижки після їжі?

Якщо відрижка без кислого і гіркого смаку, не супроводжується запахом, але не припиняється навіть після нормалізації харчової поведінки, це може свідчити про таких захворюваннях, як:

Також спровокувати відрижку можуть деякі медикаментозні засоби.

Для того щоб починати лікування, потрібно знати, чому у вас буває відрижка після їжі. Якщо причина в хвороби, призначати ліки повинен лікар. Якщо справа в переїданні, аерофагії (попаданні повітря в шлунок) і інших зовнішніх причинах, ви можете усунути її самостійно. Для цього слід прийняти препарат, нормалізує травлення (Мезим, Фестал) і випити невелику кількість теплої води дрібними ковтками. Можна прийняти легкий адсорбент.

Лікування відрижки після їжі народними методами пропонує використання свіжовичавленого соку сирої картоплі і білокачанної капусти, це допомагає знизити кислотність шлункового соку.

Також можна з'їсти 1 ст. ложку лляного насіння. Їх необхідно залити невеликою кількістю теплої води і залишити на годину-півтори. Після цього подрібнити блендером, або з'їсти в цілому вигляді, ретельно розжовуючи кожне зернятко.

Копіювання інформації дозволене тільки з прямою і індексується посиланням на першоджерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

68 − = 63