відрижка піною

Відрижка піною: причини і способи профілактики

Відрижка - це вигнання газу з кишечника через рот. Здуття живота, часто супроводжує відрижку, виникає через газ, який потрапив в шлунково-кишковий тракт. Після отригіванія газ виходить з тіла, і здуття живота зникає.

Причини відрижки (як і проносу і метеоризму), можуть бути пов'язані з переїданням, хворобою шлунка, тонкого кишечника або жовчного міхура.

Поширені причини виникнення відрижки

 1. Ковтання повітря під час і відразу після сну може стати причиною відрижки. Найчастіше це відбувається в положенні «лежачи на спині» через те, що під час сну кардіальний сфінктер шлунку відкривається, а скорочення мускулатури викликають виштовхування надлишку газів через стравохід, горло і рот. Боятися відрижки під час сну не варто, вона буває у цілком здорових людей.
 2. Газовані напої, такі як сода і пиво, можуть викликати накопичення газу в шлунку і стравоході. Потім він залишає організм за допомогою відрижки. Деякі антациди викликають утворення двоокису вуглецю в якості побічного продукту в нейтралізації шлункової кислоти.
 3. Вживання молочних продуктів людьми з лактазной недостатністю може викликати пронос і відрижку із запахом тухлих яєць.
 4. Пронос, печія і відрижка часто виникають при вагітності.
 5. Відрижка після їжі. Повітря, як правило, потрапляє в стравохід і після виходить з відрижкою. Це не викликає ніякого дискомфорту, проносу або здуття живота. Причини ковтання повітря:
 • Швидка їжа або пиття.
 • Дихання ротом.
 • Закладеність носа.
 • Гіпервентиляція, пов'язана з тривогою.
 • Регулярне вживання жувальної гумки.
 • Погано підігнані зубні протези.
 • Немовлята і маленькі діти можуть проковтнути велику кількість повітря, не усвідомлюючи цього. Ось чому немовлята відригують незабаром після вживання грудного молока.

Медичні причини виникнення відрижки

Оскільки відрижка, метеоризм і пронос (діарея) є природними реакціями на дискомфорт в животі, то при різних хворобах повинні бути й інші симптоми, які дозволять лікарю поставити правильний діагноз.

Причини, які можуть привести до відрижки, включають в себе:

 • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): захворювання, через якого шлунковий або дуоденальний вміст потрапляє в стравохід.
 • Парез (також називається затримкою випорожнення шлунка): захворювання, при якому м'язи стінки шлунка ослаблені. Це призводить до затримки травлення, а м'язи живота необхідні для проштовхування їжі через травний тракт.
 • Відрижка при гастриті виникає через запалення слизової шлунка. Гастрит часто супроводжує відрижка сірководнем. Через атрофії слизової шлунка, зниженій кислотності шлункового соку і зниження моторної функції стінок шлунка гази, що виходять з відрижкою після їжі, набувають запах тухлих яєць. Через гастриту відрижка, з великою кількістю слини, мучить і після сну (її називають «голодна відрижка»).
 • Виразки на стравоході, шлунку і верхньої частини тонкої кишки.
 • Нездатність правильно перетравлювати лактозу. Цей інгредієнт міститься в молочних продуктах. Такий стан часто супроводжується проносом.
 • Нездатність організму правильно перетравлювати фруктозу і сорбіт. Такий стан, як і непереносимість лактози, часто супроводжується проносом.
 • Бактерії Хелікобактер пілорі викликають інфекції шлунка, через що відрижка може посилитися. Ці ж бактерії можуть спровокувати гастрит, виразкову хворобу і ГЕРБ.
 • У осіб із захворюваннями нервової системи (істерія, неврастенія) іноді виникає так звана нервова відрижка або пневматоз шлунка. Її причини - скупчення в шлунку великої кількості повітря з подальшим утворенням газового міхура.
 • При грудному або шийному остеохондрозі виникає відрижка і нудота під час їжі. Також при остеохондрозі через спазм м'язів нерідко з'являється відчуття грудки в горлі, незалежно від прийому їжі.

Менш поширені причини відрижки:

 • целіакія: непереносимість клейковини - інгредієнта багатьох борошняних продуктів;
 • демпінг-синдром: розлад, при якому не до кінця переварена їжа переходить зі шлунка в кишечник;
 • підшлункова залоза не в змозі зробити досить ферментів, необхідних для перетравлювання.

Відрижка з виділенням великої кількості слини (піни) і неприємним присмаком виникає при гастроезофагального рефлюкс (ГЕР). Симптоми зазвичай посилюються вночі, під час сну, тому що горизонтальне положення дозволяє шлунковому соку текти вгору в стравохід.

Пінну відрижку при ГЕР супроводжують інші ознаки:

 • дисфагія: почуття грудки в горлі під час ковтання;
 • печія: збільшення кількості слини. Печія через ГЕР зазвичай відбувається протягом 30 до 60 хвилин після їжі. Вона також виникає, якщо лягти після їжі. Може відчуватися під час сну, в нічний час;
 • одінофагія: гострий біль в грудях після або під час їжі або пиття;
 • пронос;
 • нудота і блювота;
 • необхідність постійно откашливаться.

Не кожна людина з ГЕР відчуває одні й ті ж симптоми. Крім того, ознаки хвороби можуть приходити і йти без видимої причини, зменшуватися після прийому ліків, і повертатися після їх скасування. Без лікування ГЕР може привести до пошкодження стравоходу.

Симптоми ГЕР і пінна відрижка виникають:

 • межах від 30 до 60 хвилин після їжі;
 • під час сну в положенні «лежачи» на спині;
 • після вживання пряних продуктів, такі як цибуля і часник, або жирних, смажених, або кислих продуктів, таких як томати або цитрусові;
 • після вживання продуктів з м'ятою або шоколаду, так як вони розслаблюють нижній стравохідний сфінктер.

При відрижці з «кислинкою» і піною (особливо під час сну), проносі, блювотний рефлекс необхідно обстежитися у лікаря на предмет наявності хвороби стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

Ось шість кроків, які дозволять попередити появу відрижки:

 1. Спробуйте пити за 30 хвилин до їжі, щоб допомогти шлунку переварити їжу.
 2. Їжте і пийте повільно. Коли ви швидко поглинаєте їжу, то можете заодно проковтнути і багато повітря. А це викликає газоутворення.
 3. При рясному раціоні використовуйте добавки з травними ферментами.
 4. Спробуйте активоване вугілля. Він зменшує газоутворення і лікує здуття живота. На відміну від звичайного вугілля, активоване вугілля піддається спеціальній обробці, що робить його безпечним для споживання людиною.
 5. Звичка вживати жувальну гумку, і пити через соломинку може спровокувати надмірне утворення газу в шлунку.
 6. Уникайте штучних підсолоджувачів, таких як сорбіт. Вони можуть посилити відрижку.

До даної статті ще немає відгуків. Станьте першим.

© 2017 | Всі права захищені

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного посилання на джерело.

Всі представлені на сайті матеріали носять ВИКЛЮЧНО ознайомлювальний характер. Рішення про необхідність застосування того чи іншого методу визначається лікарем.

Причини і лікування відрижки після їжі

Залиште коментар 5,390

Існуючі проблеми з шлунково-кишковим трактом приховати неможливо. Поширений наслідок - відрижка після їжі. Винуватицею може бути не тільки багата жирна трапеза, а й маленька булочка в обідню перерву. Отригіваніе іноді може переводити пару годин поспіль.

Фактори появи відрижки повітрям після їжі

Причина появи відрижки після їжі може критися в фізіологічних особливостях будови стравоходу, коли під час їжі в стравохід потрапляє занадто багато повітря. Це трапляється після переїдання, випитої газованої води. Вона не болюча, трапляється відносно рідко, лікувати її не потрібно. Для немовляти невелика відрижка вважається обов'язковою, до 7-8 місяців він від неї позбутися.

Досить гучна, буває протягом години після їжі, але ніяких супроводжуючих відчуттів дискомфорту при цьому немає. Її поява говорить про індивідуальну непереносимість деяких вживаних продуктів. Часті фізичні зусилля і навантаження, хвороби жовчного міхура, перекушування на ходу є провокуючими факторами. Запідозрити захворювання слід тоді, коли з'явилася повітряна відрижка з запахом, болі в животі.

Невелика немає патологією, чому з нею нічого не потрібно робити, просто налагодити процес харчування. Зверніть увагу на те, після яких продуктів вона з'являється і зведіть їх вживання до мінімуму або виключіть взагалі.

Поодинокі явища відрижки шлунковим вмістом можуть вважатися явищем нормальним. Погано, коли така гучна відрижка мучить постійно. Це пов'язують з порушеннями перистальтики, ковтання, нормальної роботи НСС.

Отригіваніе з кислим присмаком попереджає про надлишок шлункового соку або про відсутність в ньому потрібної кількості соляної кислоти. Дуже кисла - ознака підвищеної кислотності.

Відрижка, що має запах гниття, говорить про зниженій кислотності, а також про те, що їжа довго затримується в шлунку і в кишечнику, повністю не перетравлюється і розкладається, отруюючи організм. Відрижка неперетравленої їжею може статися через пару годин після їжі.

Неприємна гіркоту, яка явно відчувається в роті кілька годин після відрижки, це не що інше як жовч, яка потрапляє в стравохід після з'їденої жирної гострої їжі.

Отригіваніе рідиною з великою кількістю слини (піни), що має неприємний присмак, характерно при гастроезофагеальному рефлюксі. Воно виникає через 1-2 хвилини після прийняття їжі, особливо якщо прилягти. Часто трапляється під час нічного відпочинку.

Симптоми, що супроводжують відрижку піною, не завжди однакові для всіх. Вони можуть змінюватися або зникати без видимої на те причини. Із загальних ознак, можна виділити наступні:

 • з'являється грудна біль після їжі або пиття;
 • почуття грудки в горлі, позиви до кашлю;
 • нудота, блювота, діарея.

Отригіваніе піною часто виникає під час вживання:

 • гострих і пряних страв;
 • продуктів, смажених у фритюрі;
 • кислих овочів і фруктів.

Відрижка після прийому їжі, як ознака захворювань

Часте отригіваніе розглядається як патологія. Як правило, вона мучить людей із захворюваннями системи травлення. Це може бути гастрит, проблеми з кислотністю, панкреатит, запальні процеси на слизовій стравоходу. Неприємна з присмаками відрижка після їжі може бути різною, буває, що її супроводжують симптоми:

 • біль і важкість у животі, метеоризм;
 • розлади стільця;
 • печія;
 • нудота і блювота.

При гіркою відрижки іноді відчуваються болі і важкість у правому боці під ребрами. Це сигнал, що потрібно лікувати печінку.

Регулярна і сильна відрижка їжею через пару годин після прийняття їжі, може свідчити про хронічний гастрит, або більш серйозне захворювання - раку шлунка. У разі появи такої відрижки не відкладайте візит до поліклініки. Пройдіть ретельне обстеження і негайно почніть лікування.

Запах тухлості, аміаку при будь-відрижці - це симптоми виразки або онкології. Отригіваніе з гіркотою в роті виникає при неполадках в печінці або жовчному міхурі.

Відрижка після їжі у малюків (особливо немовлят на грудному вигодовуванні) не розглядається як патологія. Малюки при їжі заковтують багато повітря, яке турбує їх, якщо не дати йому вихід. Дитяча легка відрижка не має ні запаху, ні присмаку. Більш того, будь-який процес заковтування повітря і відрижка, активізують функцію моторики шлуночка.

У молодших школярів причини відрижки після їжі можуть бути такими:

 • стреси;
 • похибки в харчуванні, їжа з жиром;
 • перегодовування дитини;
 • гри, гімнастичні вправи після їжі.

Якщо карапузові більше року, отригіваніе після кожного прийому їжі повинно насторожити батьків. Повітряне отригіваніе без запаху і дискомфорту свідчить про порушення дитячої дієти. Можливо, школяр часто жує жуйку, зловживає чіпсами або великою кількістю випитої солодкої газованої води. Простежте за харчуванням дитини і проблема піде.

Тухлий запах у роті означає слабкість травлення. Їжа завжди довго затримується в шлунку, розкладається. Чому і присутній такий запах. Кисле отригіваніе у дитини вказує на недолік ферментів для травлення. Це панкреатит - захворювання підшлункової залози. Якщо таке отригіваніе починається через пару годин після їжі, це симптоми гастриту або підвищеної кислотності. Відрижка шлунковим вмістом може турбувати при таких захворюваннях:

 • грижа харчового отвору діафрагми;
 • виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;
 • розлади травлення;
 • глисти.

Звичка деяких школярів сутулитися також може викликати відрижку.

Відрижка їжею після їжі для вагітних жінок характерна. Її причина пов'язана з деякою замедленностью травлення. Незмінний супутник відрижки у вагітних - печія. Іноді буває запор, сильна нудота, блювота.

У другій половині вагітності відрижка може почастішати в зв'язку з тиском на внутрішні органи зростаючого плода, ніякі ліки тут не допоможе. При вагітності явище це нормальне, після пологів відразу зникне.

Лікування відрижки полягає в усуненні викликає її причини. Фізіологічна неприємна відрижка лікування не вимагає, переглянете тільки спосіб харчування і обмежте шкідливу їжу з жиром. Якщо вона замучила, полегшити стан і налагодити процес травлення допоможуть такі засоби:

 • Суспензія «Алмагель» - усуває підвищене газоутворення.
 • «Мотилиум». Випускається у вигляді таблеток або суспензії. Активізує процес травлення.
 • «Панкреатин» - травний фермент. Застосовується при недостатній функції підшлункової залози.
 • «Омепразол» - знижує кислотність. Показаний при кислому відрижці.
 • «Смекта» - розчинний порошок проти здуття живота.

Щоб позбутися від відрижки, не нехтуйте народними засобами. Їх спокійно можна застосовувати в домашніх умовах. Народні спостереження свідчать, що відрижка після прийому їжі проходить, якщо регулярно пити козяче молоко 3-4 місяці. Козяче молоко корисно для дорослих і маленьких, так як засвоюється організмом набагато легше, ніж коров'яче.

Універсальне народний засіб - содовий розчин. Зробіть 3-4 ковтки відразу після їжі. Можна замінити соду водою «Боржомі». Знімається тяжкість в шлунку, гаситься гірка відрижка.

При отригіваніе гіркотою допоможе гвоздикове масло. Капніть пару крапель на шматочок рафінаду і з'їжте хвилин через 10 після сніданку. Відрижка повітрям без запаху залишить вас, якщо 2-3 рази в тиждень ви будете пити м'ятний чай.

Пам'ятайте, основні причини відрижки це переїдання, а помірність - найкращі ліки. Не пийте також багато рідини.

Як позбутися за допомогою вправ?

Це дієвий метод. Ляжте на тверду поверхню (краще на підлогу) і підійміть обидві ноги над підлогою. Потримайте кілька секунд і поверніться у вихідне положення. Це складно, тому в перший раз повторіть вправу, скільки зможете. Поступово доведіть до 10-15 разів. Після такого вправи ви помітите, що відрижка не йде. Якщо робити це регулярно, її можна прибрати зовсім. Крім того, зміцняться м'язи черевного преса.

Якщо ви помічаєте сутулість, включіть в обов'язкову програму вправи по її усуненню. Пряма спина в такому випадку - запорука здоров'я.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Відрижка: причини, діагностика

Відрижка зустрічається епізодично у громадян різних вікових категорій і не представляє особливої ​​загрози.

Однак відрижка може бути наслідком прогресування різноманітних хвороб, які становлять небезпеку для організму і гарного самопочуття.

Під відрижкою розуміють вихід повітряних потоків через рот, що рухаються зі шлунка внаслідок скупчування газів.

Вихід газів відбувається рефлекторно за допомогою скорочення м'язів шлунка, очеревини, воротаря шлунка і діафрагми.

Фізіологічна відрижка супроводжується появою характерного звуку і запаху їжі, а от присутність поганого запаху при відрижці - незалежно від прийому їжі - говорить про можливе патологічному процесі.

2. Причини: дорослі, вагітні, діти

Поява відрижки неминуче пов'язане з вживанням їжі, особливо у великій кількості. Поглинання фаст-фуду, воздухосодержащіх продуктів (молочних коктейлів, суфле) веде до скупчення повітря в шлунку. Активні курці також часто страждають відрижкою через активне заковтування повітря.

Основні чинники появи відрижки:

 • переїдання;
 • Наявність патогенних мікроорганізмів (отруєння);
 • Неправильне поєднання продуктів;
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту.

У вагітних відрижка розглядається в якості норми, що утворюється в результаті гормональних змін і уповільненої процесу травлення. Виношування плоду - переважно в другій половині вагітності - призводить до здавлення стравоходу і появи небажаних процесів.

У дітей отригіваніе повітрям зустрічається з причини швидкого процесу поглинання їжі. Захоплюючи повітря, малюк ковтає його разом з їжею, який через деякий час виходить у вигляді відрижки.

Захворювання, при яких зустрічається даний симптом

Серед провокують відрижку захворювань шлункового тракту виділяють:

Дисбактеріоз, що приводить до частих розладів, в рівній мірі провокує активне газовиділення.

Гастроезофагальний рефлюкс супроводжується зворотним занедбаністю їжі в стравохід зі шлунку, який провокує підвищений утворення газів.

Неполадки з печінкою, жовчним міхуром порушують роботу кишечника, тому є супутніми захворюваннями до прояву нездорового освіти газу в шлунку. Нервові захворювання, в першу чергу нервова аерофагія, характеризуються розхитування багатьох систем організму, в тому числі і порушенням роботи шлунка.

3. Діагностика патологічних процесів

Оцінка процесу виходу газів оцінюється пацієнтом за додатковими ознаками. Особливу увагу слід звернути на смакові показники прояви відрижки.

Діагностика відрижки до смаку:

 • тухлий присмак говорить про присутність зниженій кислотності шлунка і гастриті
 • кисле післясмак свідчить про гастрит з підвищеною кислотністю
 • гнильний присмак утворюється від розкладання їжі в шлунку (зазвичай через переїдання на ніч)
 • кисла або гірка з піною - хронічний або гострий гастрит
 • гірка відрижка - проблеми з печінкою
 • ацетоновий смак - симптом присутності цукрового діабету у людини

Слід звернути увагу і на тривалість відрижки, яка не повинна тривати кілька секунд. При наявності стороннього присмаку, тривалої відрижки і підвищеному дискомфорті варто звернутися до терапевта або безпосередньо до гастроентеролога.

Який звернувся до лікаря традиційно відправляють на здачу сечі і крові (при підозрі на діабет - додатково на цукор), а також дослідження ФГДС. Припущення щодо непереносимості деяких продуктів зажадають імунологічного дослідження (береться кров з вени).

Неприємні стани, що тривають більше 2-3 тижнів, вимагають прийому допоміжних препаратів для усунення частого виходу газів.

Препарати і медикаментозне лікування

Вибираючи препарат, лікар грунтується на причинах відрижки.

 • Алмагель, Смекта усувають прояви печії і метеоризму;
 • Панкреатин покращує травлення і блокує утворення відрижки через погане перетравлення;
 • Омепразол, Гастал показані при підвищеній кислотності шлунка, рефлюксу і виразках;
 • Пассажікс нейтралізує блювотні позиви, усуває гикавку і покращує моторну функцію шлунка.

Прийом ліків допомагає швидко і ефективно усунути відрижку, але при відсутності довгострокового ефекту необхідно повторне звернення до поліклініки.

Народні засоби і лікування в домашніх умовах

Усунення почуття печії і викликаної їй відрижкою проводиться прийомом розчину соди (половина ст. Ложки на чашку води). Відвар м'яти і липи (листя) володіє обволікаючу дію, приймається курсом до 10 днів маленькими порціями (35-40 мл не більше 3 разів на день). Корисний при запаленні шлунка і відвар насіння льону.

Для нормального процесу травлення дієтологи радить з'їсти відразу після їжі грушу або яблуко. Викликане нервовими проявами розлад усувається прийомом настоянки валеріани, глоду чи м'яти на ніч (курс близько 20-30 днів).

Процес активного скупчення газів, викликаних порушенням норм харчування, нейтралізується дотриманням дієти і коригуванням раціону.

Відмовитися від викликають відрижку продуктів:

 • газосодержащіх напоїв (кола, лимонад, мінералка);
 • жирної, гострої і рясної їжі;
 • жувальної гумки (довгого жування).

Найбільш газотвірними продуктами є всі бобові (горох, квасоля), капуста, молочні продукти. Їжу слід пережовувати ретельно, без поспіху, не допускати розмов за столом.

Більш часте вживання їжі, але в малих дозах, знижує ймовірність появи відрижки.

Лікування відрижки відбувається у відносно короткі терміни і має сприятливий прогноз. Після коригування харчування фізіологічна відрижка йде або проявляється зрідка. Патологічна відрижка ліквідується лікуванням основного захворювання і залежить від його тяжкості.

 1. Рідкісна відрижка після їжі - формат фізіологічної норми.
 2. Гнильний, гіркий, кислий смак після відрижки - привід звернутися до лікаря.
 3. Відмова від деяких продуктів і помірність в їжі ведуть до позбавлення від відрижки.
 4. Відрижка лікується медикаментозно після консультації з лікарем і проходження обстеження.
 5. Усуненню підлягає основне захворювання, в патологічна відрижка - це тільки його прояв.

Поділіться інформацією з друзями! Клацніте ласка одну з кнопок:

Цікаві статті

Рела Лайф - інструкція до прийому

Пробіотик Біфікол - якість перевірена часом

Закофальк - інструкція із застосування

Неприємний запах з рота: причини і методи лікування

Підпишіться на розсилку

Залиште свою електронну пошту, щоб отримувати інформацію про наші послуги, ціни і останні новини.

Ми завжди відкриті для діалогу! Зателефонуйте або напишіть і ми відповімо найближчим часом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

87 + = 89