відрижка кислим

Кисла Відрижка - Причини

З таким неприємним явищем, як відрижка, в повсякденному житті стикаються багато людей. Це відбувається через раптового виходу назовні (через рот) газів, що скупчилися в шлунку. Як правило, гази виходять з гучним звуком, іноді супроводжуються характерним запахом. Найчастіше відрижка буває фізіологічної і виникає тоді, коли людина багато розмовляє за обіднім столом, дуже швидко поглинає їжу, або захоплюється газованими напоями. Але якщо при виході газів відчувається сильна печія, а в роті з'являється кислий присмак, це може свідчити про патологічний походження відрижки. У таких випадках необхідно виявити, яке саме захворювання спровокувало появу кислої відрижки.

Відрижка з кислим присмаком: причини виникнення

Важливим критерієм для визначення хвороби, що викликає відрижку з кислим присмаком, є час її виникнення. Якщо таке явище спостерігається відразу після прийняття їжі, це може говорити про неповне закриття клапана, що відокремлює шлунок від стравоходу. У медичній практиці дана патологія називається недостатністю кардії шлунка.

У разі, якщо відрижка з кислим присмаком з'являється через півгодини після вживання їжі, то в якості попереднього діагнозу можна вести мову про ферментативної недостатності. Травні ферменти не справляються з обробкою їжі, в шлунку починається процес бродіння, утворення газів і подальший їх викид. У народі такий стан називають нетравленням шлунка. Також недостатнє вироблення ферментів травлення - це характерна ознака хронічного панкреатиту. При даній патології разом з виходом газів закидаються в стравохід часточки неперетравленої їжі і шлунковий сік, який має кисле середовище.

Основна причина виникнення відрижки з кислим присмаком через 2 години після прийому їжі - хронічний гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку. Також наслідком такого розладу роботи шлунково-кишкового тракту може бути порушення функцій або запалення жовчовивідних шляхів. Наприклад, подібний стан досить часто спостерігається при збої процесу травлення в дванадцятипалій кишці - Бульба. Залишки їжі довго затримуються в шлунку, утворюються гази, які разом з соляною кислотою знову ж закидаються в стравохід.

Як позбутися від відрижки з кислим присмаком?

Відрижка - це симптом, а не самостійне захворювання, тому саму по собі її лікувати безглуздо. Щоб усунути це вкрай неприємне явище, необхідно провести обстеження травної системи людини і виявити точну причину виникнення відрижки з кислим присмаком. Адже її поява можуть спровокувати навіть стоматологічні проблеми.

Для лікування основного захворювання лікар призначить прийом відповідних медикаментів, але на цьому тлі хворий повинен змінити свій підхід до режиму харчування. Важливо приймати їжу в певний час, щоб безпосередньо до сніданку, обіду або вечері посилювалася вироблення травних ферментів. При безладному, безсистемному споживанні продуктів позбутися застою їжі, газоутворення і відрижки з кислим присмаком ніяк не вдасться.

Хворій людині рекомендується харчуватися 4 - 5 разів на день, невеликими порціями. Слід обмежити або відмовитися від гострих, солоних, маринованих продуктів, віддаючи перевагу огортає їжі ніжної консистенції (каш, киселів і т.п.). Для нормального травлення дуже корисно, наприклад, перед обідом, випити півсклянки кип'яченої теплої води. Щоб виключити застій їжі в шлунку, після обіду не варто приймати горизонтальне положення. Краще відправитися на прогулянку або знайти інше легке в фізичному плані заняття.

Часто позбутися відрижки ефективно допомагають ферментні лікарські препарати ( «Мезим», «Фестал») або медикаменти з групи антацидів, що знижують кислотність шлункового соку. Дієвим народним засобом є прийом перед їжею свіжоприготованого картопляного соку.

Звичайно, кислу відрижку можна усунути за допомогою збалансованого режиму харчування, безрецептурних ліків і народних засобів. Але все-таки найкраще - це звернутися до лікаря-гастроентеролога. Будьте здорові!

Інформація на нашому сайті носить пізнавальний і освітній характер. Однак дана інформація ні в якій мірі не є посібником з самолікування. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

відрижка кислим

Залиште коментар 1,864

Відрижка є природним процесом, виникає, як правило, після їжі. Існують якісь відхилення від «норми», наприклад - кисла відрижка. Вона може свідчити про серйозні порушення в людському організмі. Рекомендується серйозно поставитися до прояву цього симптому і звернутися за допомогою до лікаря.

Фізіологічні причини кислої відрижки

Будь-яке психоемоційне напруження, стрес, пригнічений стан позначиться на стані організму. Прояви несприятливих симптомів після емоційного занепаду можуть наступити через кілька днів або місяців. Та система, яка виявиться вражена, може дати тимчасовий збій і спровокувати порушення життєдіяльності організму.

Одним з несприятливих наслідків сильного нервового перенапруження може бути відрижка (кислотна). Звичайно, повністю вберегти себе від стресу неможливо, але людина повинна намагатися максимально захистити себе від негативних емоцій і станів.

Нераціональне харчове споживання

Часті неконтрольовані переїдання, неправильне співвідношення БЖУ (білки-жири-вуглеводи), нераціональний підхід до прийомів їжі (швидке жування, відсутність чітко розмежованих порцій і обмежень в їжі) здатні спровокувати кислу відрижку і багато інших патологічних станів організму. Слід відмовитися від солодких газованих напоїв, жирної вуглеводної їжі, борошняних продуктів з дріжджами, надмірно приправленою, копченої, смаженої їжі. Ці продукти негативно позначаються на шлунку.

Слід простежити за культурою споживання їжі. Це допоможе не тільки швидше наситити організм необхідними речовинами, а й захистити себе від неприємних наслідків. Наприклад, якщо людина розмовляє під час їжі, в організм потрапляє багато додаткового повітря, яке спровокує тривалу відрижку кислим.

Зайвий жир локалізується в районі черевної порожнини. Величезні відкладення жиру збільшують тиск на черевну порожнину, що негативно позначається на подальшій життєдіяльності людини. Малорухливий спосіб життя, наявність величезного переліку супровідних захворювань, пов'язаних з ожирінням, пов'язані з ризиком прояву тривалої кислої відрижки.

Основні причини кислої відрижки при вагітності:

 • підвищене внутрішньоутробне тиск;
 • розширення матки;
 • сильний вплив гормонального фону на шлунково-кишкового тракту;
 • розвиток задишки, анемії. Жінка стає менш витривала і працездатна;
 • переїдання.

Куріння і вживання жувального тютюну загрожує проявом кислої відрижки шлунковим вмістом. Основні причини:

 • заковтування надмірної кількості повітряних мас;
 • ослаблення нижнього сфінктера;
 • підвищене вироблення шлункового соку.

Кисла відрижка після їжі може свідчити про наявність серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту:

 • Гастрит. Прояви гастриту можливо в двох формах: хронічною і гострою. Характерним супровідним симптомом є надмірне вироблення соляної кислоти. Соляна кислота - один з компонентів шлункового соку, який допомагає розщеплювати і знезаражувати харчові продукти, що надійшли в шлунок (всі харчові продукти повинні бути знезаражені шлунковим соком, кислотою, щоб уникнути попадання інфекції всередину). Коли рівень кислоти секрету шлунка підвищується, людина відчуває печію, нудоту, або кислотну відрижку.
 • ГЕРБ. Дане захворювання характеризується порушенням моторної функції шлунка. Виникають застійні процеси в організмі, що і провокує неприємну відрижку.

 • Хронічний панкреатит. При хронічному панкреатиті порушується ферментативна вироблення (що впливає на травлення і засвоюваність продуктів).
 • Різні порушення в інших відділах організму.
 • Пригнічений стан захисної функції імунної системи.

Особливості патології у малюків

Чому прояв подібної патології небезпечно для здоров'я дитини? Діти, які не перебувають на грудному вигодовуванні, не повинні зригувати їжею або відчувати дискомфорт від кислої відрижки. Подібні прояви свідчать про порушення.

Кисла відрижка у малюків вимагає якнайшвидшого звернення до лікаря і ретельної діагностики. Найчастіше отригіваніе кислим свідчить про неповне закриття клапана (розділяє ШКТ і стравохід), ферментативної недостатності (організм не здатний переробити харчову масу, що загрожує заворушеннями і газоутворенням), наявності інфекційної або бактеріологічної патології.

Крім своєчасного звернення до лікаря, батьки повинні забезпечити малюкові необхідні умови для комфортного особистісного і фізіологічного росту. Малюк повинен правильно і раціонально харчуватися, отримувати необхідне лікування (в разі необхідності). Батьки повинні звертати увагу на прояв будь-яких патогенних симптомів у чада. Навіть тривала нудота, блювота рідиною, легке нездужання повинні бути відзначені і діагностовані фахівцем.

консервативна терапія

При першому прояві патогенної симптоматики слід звернутися до лікаря. Кислі відрижки найчастіше супроводжує характерна біль (болить в районі черевної порожнини). З подібними скаргами слід звернутися до гастроентеролога. Після обстеження, аналізу історії хвороб, доктор становить терапевтичний курс лікування.

Кожне лікування має грунтуватися на індивідуальних показниках пацієнта. Кілька базових способів терапії, щоб захистити організм від кислого відрижки:

 • застосування лікарських препаратів з кислотознижувальні вмістом (інгібітори). До них відносять «Омепразол», «Ранитидин» та інші;

 • споживання антацидів. Антациди - препарати зі спеціальними компонентами, що знижують кислотність соку, що виробляється шлунком;
 • використання ферментативних препаратів, які прискорюють процеси травлення ( «Мезим», «Панкреатин»);
 • зміна поточних харчових звичок, перехід на здорове харчування, виходячи з розрахунку КБЖУ.

Лікувати кислу відрижку народної терапією не рекомендується і на це є кілька причин:

 • без попередньої консультації та діагностики у фахівця, пацієнт не зможе дізнатися справжню першопричину відрижки;
 • деякі способи народного лікування можуть погіршити ситуацію і погіршити поточний стан пацієнта.

Найчастіше народна терапія включає в себе використання різних відварів для прийняття всередину, розчинів для полоскання ротової порожнини, крапель і мазей на основі рослинних компонентів. Не всі рецепти включають в себе безпечні інгредієнти, деякі з них можуть негативно вплинути на стан пацієнта і розвинути додаткову патогенну симптоматику. Тому перед використанням будь-яких медикаментозних або народних препаратів пацієнт повинен обов'язково проконсультуватися з лікарем.

 • Позбутися від першопричини відрижки, не допустити її рецидиву.
 • Позбутися від шкідливих харчових звичок. Почати споживати їжу дрібно і збалансовано. Виключити з раціону важкі шкідливі харчові продукти. Їжу слід приймати невеликими порціями до того як виникло відчуття голоду.
 • Своєчасно звертатися за лікарською допомогою для терапії виразки, гастриту, патологій шлунково-кишкового тракту.

 • Уникати стресів, не чинити несприятливого впливу на власне психоемоційний стан.
 • Ввести дозоване фізичне навантаження, перейти на активний спосіб життя.
 • збої функціонування внутрішніх органів, що загрожує порушенням процесу травлення;
 • розвиток виразкових утворень;
 • перманентна печія, збільшення тривалості і ступеня тяжкості отригіваніе;
 • відкриття внутрішніх кровотеч шлунково-кишкового тракту.

 • розвиток синдрому стравоходу Барретта (провісник онкологічних захворювань);
 • звуження стравоходу (стеноз), порушення процесу проковтування харчових продуктів;
 • патології органів дихання.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Причини кислої відрижки після їжі

Кисла відрижка говорить про патологічних процесах, які протікають в організмі.

Якщо у пацієнта спостерігається цей неприємний симптом, то йому необхідно пройти обстеження і визначити, яке захворювання викликало його поява.

Раптовий вихід газів відбувається і у здорових людей після швидкого прийому їжі або порції газованих напоїв. Відрижка повинна насторожити пацієнта, якщо після неї в роті залишається кислий присмак.

Відрижка вважається нормою в роботі травної системи, але є деякі її види, які говорять про серйозні порушення в організмі пацієнта.

Відрижка кислим вмістом найчастіше говорить про захворювання дванадцятипалої кишки або шлунка.

Варто звернути увагу на час, коли відбувається неприємне явище. Якщо у пацієнта є відрижка кислим після їжі, то клапан, який відокремлює стравохід і шлунок, закривається нещільно. У медицині подібне явище має назву недостатність кардії шлунка.

Якщо вихід повітря з кислуватим присмаком відбувається через 25 - 30 хвилин після їжі, то діагноз може бути інший - ферментативна недостатність.

Ферменти не здатні обробити всю їжу, тому їжа починає бродити в шлунку. В результаті утворюються гази і викидаються через стравохід в ротову порожнину.

Є ще одна назва цього явища в народі - нетравлення шлунка.

Мала кількість ферментів, що розщеплюють продукти, може говорити і про хронічному панкреатиті.

При такому недугу в рот викидаються не тільки гази, утворені в шлунку, але і невеликі частинки неперетравленої їжі з соляною кислотою. В результаті пацієнт відчуває в роті кислий присмак.

Кисла відрижка, з'являється через пару годин після їжі, може говорити про наявність у пацієнта хронічного гастриту з підвищеним рівнем кислотності.

Може бути ще один попередній діагноз - запальні процеси жовчовивідних шляхів. При таких недугах їжа перетравлюється не до кінця.

Залишки продуктів разом з газами викидаються через стравохід в порожнину рота.

Є ще причини, які викликають відрижку кислим після прийому їжі:

 • запалення слизової шлунка;
 • залози, які виробляють соляну кислоту, функціонують неправильно;
 • моторна функція органів травлення порушена.

Неприємний вихід повітря можуть провокувати деякі продукти, які пацієнт приймає у великій кількості.

До таких відносять солодкі страви, кава, перлова крупа, гриби, бараняче м'ясо, кисла капуста та інші продукти.

Які недуги можуть викликати кислу відрижку?

Якщо є порушення в будь-яких відділах травної системи, то кисла відрижка після їжі з'явиться у пацієнта обов'язково.

Дискомфорт може бути викликаний рядом захворювань. При хронічному або гострому гастриті з підвищеним рівнем кислотності кислий присмак відрижки неминучий.

Коли в шлунок потрапляють харчові продукти, то починає виділятися соляна кислота. Вона необхідна для знезараження продуктів, які з'їв пацієнт.

Під час хвороби виділяється дуже багато кислоти, тому хворий відчуває нудоту, печіння в стравоході і кислий присмак після відрижки.

При ГЕРБ їжа зі шлунка разом з соляною кислотою викидається по стравоходу в порожнину рота. Пацієнт в цей момент відчуває сильне печіння в ділянці грудей, яке може віддавати в плечі або в шию.

Виникає відрижка і печія найчастіше вночі або після їжі через 1,5 - 2 години. Відрижка кислим посилюється, якщо пацієнт п'є газовані напої або виконує фізичні навантаження.

Якщо у пацієнта загострюється хронічний панкреатит, то в роті він буде відчувати кислоту після різкого виходу повітря зі шлунка.

В цьому випадку для обробки харчових продуктів, які потрапили в шлунок, не вистачає ферментів, відзначається застій їжі. Якщо своєчасно не почати лікування, то слизова шлунка може запалитися.

Будь-яке загострення недуг органів травлення призведе до появи частою відрижки з подальшим кислим присмаком у роті.

Є ряд факторів, які можуть призвести до загострення захворювань:

 • у пацієнта знизився імунітет;
 • хворий харчується неправильно;
 • є інші хвороби, наприклад, гепатит, коліт та інші;
 • пацієнт переніс оперативне втручання;
 • людина вживає велику кількість алкоголю або багато курить.

Загострення будь-яких хронічних захворювань найчастіше відбувається восени або навесні.

Пацієнтам варто пам'ятати про це і своєчасно проходити профілактичний курс лікування, щоб не допустити загострення недуг.

Перш ніж почати лікування кислої відрижки, слід визначити причини її появи. Варто звернути увагу на супутні явища: пронос, блювоту, підвищення температури, слабкість та інші.

Якщо різкий викид повітря з кислим присмаком відбувається у дитини, то можливо у нього є стоматологічні проблеми. Батьки не повинні ігнорувати цей симптом і зобов'язані показати малюка лікаря.

Щоб не допускати появи відрижки або печії, слід правильно харчуватися. Пацієнтам, які страждають хворобами органів травлення, необхідно дотримуватися спеціальної дієти.

Неприємний симптом є прийом лікарських засобів, які належать до групи антацидів. Щоб повністю позбавитися від неприємного явища, необхідно звернутися до лікаря.

Лікувати кислу відрижку, печію слід тільки під наглядом гастроентеролога. Весь процес повинен проходити відповідно до визначених етапами.

Хворий повинен виконати наступні дії:

 • відвідати терапевта і гастроентеролога;
 • здати аналіз крові;
 • пройти процедуру, яка дає можливість оглянути слизову травних органів;
 • пройти манометр і дізнатися, чи є відхилення у функціонуванні сфінктерів;
 • почати приймати лікарські препарати, які порадить лікар на підставі обстеження;
 • можна приймати препарати народної медицини, якщо вони дозволені доктором;
 • обов'язково дотримуватися дієти.

Якщо після обстеження лікар не виявить серйозних патологій, то він обмежиться рекомендаціями дієти. Якщо будуть виявлені ускладнення, то пацієнту буде призначено комплексне лікування.

Якщо у хворого відзначається печія, відрижка з кислотою, що викидається в ротову порожнину, то можна приймати лужну мінеральну воду.

При неприємні явища, що виникають до їжі, рекомендується пити препарати, що містять лактобактерії - кошти будуть благотворно впливати на роботу кишечника.

Лікування можна проводити лікарським засобом Мезим близько 14 - 20 днів. Якщо є можливість, то слід проводити профілактичні заходи, що попереджають розвиток недуг.

Пацієнтам, які страждають відрижкою, треба пити перед кожним прийомом їжі за 30 хвилин по половині склянки води кімнатної температури.

В меню рекомендується включити киселі, каші і відмовитися від гострого, солоного, кислого. Якщо лікування не дає результату, то не варто тягнути час і потрібно терміново відвідати лікаря.

Відрижка кислим може привести до ускладнень, якщо не вжити заходів. Соляна кислота, яка виробляється в шлунку, робить негативний вплив на слизову органів травлення, в результаті чого знижуються їх захисні функції.

Можуть з'явитися виразки, які принесуть не тільки дискомфорт у вигляді печії, але і можуть стати причиною кровотечі.

Важливо своєчасно виявити причини і почати лікування.

В іншому випадку у пацієнта можуть розвинутися ускладнення:

 • відкриються кровотечі в стравоході або шлунку;
 • розвиток синдрому стравоходу Барретта, який може привести до раку стравоходу;
 • розвинеться виразка стравоходу;
 • може звузитися стравохід, як наслідок пацієнту буде важко ковтати їжу;
 • з'являться хвороби органів дихання.

Якщо пацієнт часто страждає печією або відрижкою, то він повинен завжди коригувати спосіб життя і своє харчування.

Час від часу хворий повинен проходити обстеження, проконсультуватися з фахівцями і контролювати свій стан.

Якщо вміст шлунка разом з газами потрапляє через стравохід в ротову порожнину і залишає кислий присмак, то необхідно терміново почати лікування.

Сайт носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. У разі виявлення у себе будь-яких симптомів захворювань звертайтеся до вашого лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 2