Відрижка кислим після їжі

У чому криються причини кислої відрижки?

1 Етіологія виникнення проблеми

Медики говорять про те, що відрижка є цілком нормальною реакцією організму на певні процеси, що відбуваються в шлунку і деяких інших органах людського тіла. Проте, якщо подібне відбувається дуже часто, і плюс до всього відрижка доставляє сильний дискомфорт і супроводжується додатковими неприємними симптомами, це може свідчити про наявність певних недуг. Найбільш часто присмак кислоти, який з'являється після прийому їжі, сигналізує про патологію в шлунку або дванадцятипалої кишці.

Деякі люди частіше за інших стикаються з подібними неприємностями. У групі ризику знаходяться ті, хто звик харчуватися на ходу і при цьому використовує не найкращі і далеко не корисні продукти. Крім того, це стосується і вживання деяких напоїв, особливо солодкої газованої води і алкоголю. Все це призводить до збільшення кислотності і появи газоутворення. Тобто, людині просто не уникнути появи неприємної відрижки, та ще й з кислим присмаком.

Нерідко до проблем зі шлунково-кишковим трактом призводить неправильний спосіб життя. Надмірна поспіх на час їжі, сніданок на ходу або обід під час обговорення важливих питань призводять до того, що їжа не може перетравитися так, як потрібно. Причиною цього стають зміни у виділенні потрібних рідин. Якщо залози працюють неправильно, це призведе до того, що кислотно-лужний баланс буде порушений. Якщо вироблення соляної кислоти буде тривалий час надмірно активної, це може привести до запальних процесів на слизовій шлунка. У такій ситуації у людини присутня не тільки кисла відрижка після їжі, але і біль в шлунку. Це вже дуже небезпечний симптом, який може говорити про розвиток серйозних недуг.

Причиною кислої відрижки може стати і неправильна робота моторних функцій шлунково-кишкового тракту. До цього може призвести надмірне вживання солодощів, дуже міцну каву вранці, тарілка кислої капусти і деякі важкі продукти. У числі страв, які часто викликають відрижку кислотою, варто відзначити не тільки квашену капусту, а й гриби, перлову кашу, а також баранину.

Якщо в організмі людини не спостерігається серйозних проблем, то від тістечка, Запитів чашкою кави, болю в животі і відрижки кислотою бути не повинно. Інша справа, коли все це поряд з іншими проблемними продуктами вживається в необмежених кількостях протягом тривалого часу. При такому ставленні до харчування можна досить швидко заробити серйозні проблеми зі здоров'ям, які в першу чергу виллються в недуги шлунково-кишкового тракту.

Найчастіше через неправильне харчування з'являється гастрит. Він може гострим, але при подальшому неправильному харчуванні і відсутності адекватного лікування перейде в стадію хронічного. Дане захворювання завжди викликає підвищене виділення кислоти. Вся справа в тому, що при попаданні в шлунок їжі відбувається активація залоз, які виділяють кислоту для її переробки. У випадку з гастритом організм реагує неправильно і виділяє надто багато секрету. Підвищена кислотність викликає печію, відчуття нудоти і кислу відрижку.

Аналогічні симптоми можуть відзначатися і при хронічному панкреатиті. Кисла відрижка в даному випадку стає наслідком застою їжі в шлунково-кишковому тракті. Їжа не може нормально перетравлюватися через нестачу ферментів, що характерно для панкреатиту. Продукти застоюються в районі дванадцятипалої кишки, що викликає запальні процеси на слизовій шлунка. Це, в свою чергу, провокує порушення кислотного балансу і викликає печію і відрижку кислотою.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба теж може привести до появи настільки неприємного явища, як отригіваніе з присмаком кислоти. В даному випадку не виключається порушення моторних функцій шлунково-кишкового тракту. Через це виникає застій їжі, що і стає причиною кислої відрижки.

Всі ці захворювання можуть протікати в гострому або хронічному варіанті. Другий випадок передбачає і періоди ремісії, коли неприємних симптомів не відзначається. Але деякі фактори все ж призводять до того, що у людини відбувається загострення хвороби. До такого розвитку подій може привести зниження функцій імунної системи, що часто спричинено серйозними захворюваннями, а також неправильне харчування, вживання неякісних продуктів і супутні недуги, до яких варто віднести гепатит, холецистит і коліт. Якщо хворий в недавньому часі пережив операцію, пов'язану з шлунково-кишковим трактом, у нього може деякий час спричиняти загострення хронічних хвороб.

Найбільш часто період загострення трапляється навесні та восени. У деяких людей навіть без будь-яких серйозних захворювань може відзначатися поява кислої відрижки. Це може бути пов'язано із зловживанням алкогольними напоями та палінням. Люди, які ведуть нездоровий спосіб життя, частіше за інших стикаються з проблемами шлунково-кишкового тракту.

Відрижка кислим вмістом завжди дуже неприємна. Особливий дискомфорт доставляє цей симптом у супроводі печії і болю в животі. Дуже часто подібні неприємності приходять разом. Щоб не стикатися з такими явищами і не шукати шляхи лікування недуг, необхідно періодично проводити профілактичні заходи. Це дозволить не тільки знизити ризики появи кислої відрижки, але і не дасть розвинутися неприємним і небезпечним захворюванням шлунково-кишкового тракту.

Особливо складно завжди боротися з хронічними захворювання. У період загострення вони можуть приносити чимало неприємностей і навіть не дають вести людині нормальний спосіб життя. Більш того, якщо не вживати ніяких заходів, то проблема може загостритися. Приміром, банальний гастрит може легко стати причиною виразки, а це вже небезпечно для життя людини. Тому хвороби, які можуть викликати кислу відрижку, потрібно лікувати. А для того, щоб не довелося цього робити, не варто ігнорувати профілактику.

Заходи для зниження ризиків отримання проблем з шлунково-кишковим трактом в першу чергу полягають в правильному харчуванні і дотриманні водного балансу. Відмова від важкої їжі, нормальні порції на сніданок, обід і вечерю, а також чіткі перерви між прийомами їжі будуть запорукою того, що шлунок стане працювати як годинник. Фахівці рекомендують як систематизувати харчування, але і вживати їжу невеликими порціями по 5-6 разів на день. Це дозволить ШКТ краще справлятися з переварюванням їжі і не допустити застою.

Поява кислої відрижки може бути першим симптомом наявності проблем в шлунку або кишечнику. Це вагомий привід для того, щоб звернутися до лікаря. Безумовно, є чимало способів для того, щоб позбутися від подібної неприємності, але вона завжди буде повертатися, поки її першопричина не усунули.

Подібна неприємність завжди з'являється в період загострення захворювань. На цьому етапі потрібно бути акуратним, щоб не погіршити ситуацію, а й повне ігнорування проблеми неприпустимо. Бажано при загостренні хвороб звертатися до лікаря, щоб отримати професійні рекомендації щодо того, як справлятися із неприємними симптомами. Спеціаліст повинен призначити курс лікарських препаратів. Вони не тільки полегшують стан хворого, але і дозволяють збільшити період ремісії. Якщо діяти правильно, можна і зовсім забути про загостреннях.

Для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту і зменшення вираженості таких симптомів, як кисла відрижка, печія і біль в шлунку, призначають Омепразол, Ранітидин, Пантопразол і Фамотидин. Це сильнодіючі речовини, які мають чимало побічних ефектів і протипоказань, тому їх потрібно приймати тільки після попередньої консультації з лікарем.

Саму відрижку з кислотою можна усунути таким засобом, як Ренні або Алмагель. Це тимчасові, але швидкодіючі препарати, які практично не мають побічних ефектів. Не варто використовувати для зниження кислотності «шипучку», тобто суміш соди з оцтом, розбавлені в воді. Це на короткий час усуне підвищену кислотність, а незабаром все повернеться вже в посиленому варіанті.

Якщо причиною кислої відрижки став панкреатит, призначають Мезим або Панкреатин. Вони відновлюють ферментний рівень і допомагають шлунково-кишкового тракту перетравлювати їжу.

 • Які причини постійної відрижки повітрям і кома в горлі

Причини кислої відрижки після їжі

Щоразу після перекусу хочеться спокою і комфорту: прийняти зручне положення тіла, трохи відпочити і розслабитися. Добре, якщо післяобідній перерва асоціюється з хорошим самопочуттям і приємними відчуттями. Але в разі, коли людину постійно турбує кисла відрижка після їжі, хочеться від неї негайно позбутися, щоб передчуття трапези нічого не затьмарювало.

Як вчинити, якщо з'явився такий симптом і чи можна самостійно з ним впоратися?

Причини появи кислої відрижки

Незважаючи на, то що відрижка є цілком природним проявом нормальної роботи травної системи, деякі її види можуть бути ознакою порушень функціонування органів травлення. Кислий присмак у роті і відрижка найчастіше сигналізує про проблеми зі шлунком або дванадцятипалої кишки.

Швидка їжа, розмови під час прийняття їжі, надмірне вживання газованих напоїв призводить до появи надлишкової газу в шлунку. А кислий присмак з'являється, якщо працюють неправильно залоз, що виробляють соляну кислоту в цей орган. Запалення слизової оболонки шлунка частіше викликає такі порушення.

Причиною виникнення кислої відрижки може бути порушення моторної функції травної системи.

Також цей симптом з'являється і при надлишку деяких продуктів в раціоні. До них відносяться:

 • достаток солодких страв;
 • міцну каву;
 • важка для організму їжа: гриби, перловка, надлишок складно переробляється білка (бараняче м'ясо);
 • кисла капуста.

Хвороби викликають відрижку кислим

У нормі чашка кави з тістечком не повинні викликати відчуття кислоти. Але якщо порушена робота деяких відділів системи травлення - такі прояви неминучі. Захворювання, при яких з'явиться відрижка кислим вмістом наступні.

 1. Гострий і хронічний гастрит з підвищеним виробленням соляної кислоти. У разі, коли надходить їжа в шлунок, починає виділятися сік для її обробки, який містить і соляну кислоту (HCL), дезінфікуючу продукти, що потрапили всередину. Кислота витрачається на ту кількість їжі, яка надійшла в шлунок. Коли її занадто багато з'являється не тільки печія, нудота, відрижка. Такий неприємний процес супроводжується кислим присмаком після харчування.
 2. ГЕРБ - хвороба при якій теж може підвищуватися кількість кислоти. Ще таке захворювання супроводжується порушенням моторної функції шлунка. Їжа часто застоюється і перший час людина відзначає відрижку кислим.
 3. При загостренні хронічного панкреатиту нерідко відзначають відрижку з відчуттям кислоти в роті. Пояснюється це нестачею ферментів для обробки їжі під час процесу травлення. При цьому відбувається застій продуктів в області дванадцятипалої кишки, що може викликати запалення слизової оболонки шлунка - гастрит з підвищеною секрецією соляної кислоти.

Кожен з цих процесів є причиною кислої відрижки. До загострення хронічних хвороб наводять такі чинники:

 • різке зниження імунітету;
 • неправильне харчування;
 • захворювання інших органів (холецистит, гепатит, коліт);
 • операції;
 • куріння і зловживання алкоголем.

Найчастіше загострення захворювань спостерігаються у весняно-осінній період.

Профілактика появи кислої відрижки

Щоб позбутися від печії і відрижки кислим потрібно постаратися вилікувати основне захворювання. Так як хвороби відносяться до хронічних процесів, то лікування можна умовно розділити на два основних етапи:

 • медикаментозна терапія в період загострення будь-який з патологій;
 • і лікування поза цього періоду.

Щоб не турбували кисла відрижка і печія, основне лікування полягає в профілактиці. Вона включає правильна поведінка людини поза загостренням. Тут важливо пам'ятати кілька ключових пунктів.

 1. Не можна переїдати.
 2. Харчування важливо систематизувати, розділити прийом їжі на кілька частин протягом дня (не менше п'яти разів), перерви між їжею повинні бути як мінімум 2-3 години.
 3. Найкраще позбавлення від кислої відрижки повне виключення важких продуктів, що викликають цей симптом.
 4. Якщо не виходить перейти на повноцінне п'ятиразове харчування - намагайтеся робити невеликі перекуси в момент появи кислого присмаку в роті. Невелика жменя горіхів або з'їдений фрукт тимчасово зв'яжуть надлишок соляної кислоти.

Запалення слизової шлунка або панкреатит складніше зняти звичайним харчуванням. Тут доведеться звернутися до фахівців для проходження повноцінного курсу медикаментозної терапії. Лікування призначається симптоматичне.

 1. Застосування лікарських засобів, що знижують рівень кислоти в шлунку. Це інгібітори протонного насоса ( «Пантопразол», «Омепразол»), блокатори H2-гістамінових рецепторів ( «Ранитидин», «Фамотидин»).
 2. Відрижка кислотою після їжі зменшується при використанні антацидів ( «Ренні», «Алмагель»). Вони тимчасово знижують рівень соляної кислоти, яка є причиною відрижки кислим.
 3. У гострий період нестачі ферментів підшлункової залози рекомендується використовувати ферментативні препарати (панкреатин, мезим).
 4. Для профілактики застійних явищ в шлунку застосовуються прокинетики ( «Домперидон»).

Поява відрижки кислим - це сигнал організму про порушення в роботі деяких органів системи травлення. Прибрати симптом можна тільки позбувшись від захворювання. Краща терапія - правильна поведінка поза загостренням.

Поділися посиланням з друзями:

 • Причини відрижки тухлими яйцями
 • Комок в горлі і відрижка - причини спільного появи таких симптомів
 • Причини появи відрижки гіркотою
 • Причини тяжкості в шлунку і відрижки після їжі

Мучуся кислої відрижкою, печією це так неприємно. Тільки Ренні і рятуюся. Дякую за статтю!

Світлана, може. Але також, ймовірно, що режим харчування взагалі ні до чого. Ваш організм подає вам сиг.

Добрий день. Я мати двомісячної дитини. Це треті пологи. Годую грудьми, харчуюся тільки відвареної.

Скажіть, а які препарати психотерапевт прописав? Я думаю у мене теж відрижка від стресу.

© 2016 | Всі права захищені.

Передрук матеріалів сайту в разі установки активного посилання на наш сайт.

Вся інформація на сайті надана в ознайомлювальних цілях, з усіх питань лікування необхідна консультація лікаря.

Як позбутися від кислотної відрижки

Відрижка - це раптове надходження шлункових газів в ротову порожнину. Зазвичай процес супроводжується різким і неприємним звуком, кепським запахом, і в рідкісних випадках можливе виділення невеликої порції шлункового вмісту. Кисла відрижка після їжі може статися як відразу після прийому їжі, так і через деякий час після нього. Можливе відчуття печіння в області стравоходу.

Найчастіше людей не лякає відрижка кислотою, багато хто вважає подібний процес природним і не надають йому значення. Але якщо подібний дискомфорт став тематично з'являтися, то потрібно задуматися про природу його виникнення.

Фахівці рекомендують боротися з недугою при виявленні його перших ознак. Передумовами до розвитку недуги можуть служити:

 1. Надмірне вживання напоїв, що містять гази.

 • Надлишок в меню їжі з шкідливими хімічними сполуками.
 • Підвищена кислотне середовище шлунку.
 • Неправильне і нерегулярне харчування.
 • Часте вживання спиртних напоїв, в тому числі неякісного алкоголю.
 • Меню, що складається переважно з продуктів швидкого приготування і заморожених напівфабрикатів.
 • Відрижка кислим вмістом після їжі може статися як наслідок наступних захворювань:

  • недостатність ферментів - підшлункова залоза не в силах розщепити спожиту людиною їжу, і як наслідок, протягом півгодини з'являється кисла відрижка, що є симптомом переїдання;
  • хронічний панкреатит - загострення захворювання трапляється при закиданні часток не переробленої їжі в стравохід;
  • недостатність шлункової кардії - шлунково-кишкового тракту не може працювати в повну силу після рясного прийому їжі;
  • гастрит - загострення захворювання трапляється при збільшеному обсязі закидання соляної кислоти в шлунок і нездатності переробити необхідний обсяг пиши.

  Будь-який сигнал організму слід брати до уваги. Кисла відрижка - один з них, що не з'являється безпричинно, який свідчить про серйозні неполадки в організмі і вимагає лікування. Це захворювання, яке потребує негайного візиту до лікаря для діагностики недуги і призначення медичних препаратів. Приймати їх слід тільки за призначенням гастроентеролога. У кожному конкретному випадку лікування має свої особливості. Зазвичай терапія проходить в умовах стаціонару під наглядом лікаря Часто використовуються такі лікарські препарати:

  1. Екстракт артишоку. Препарат рослинного походження є драже випуклої форми, використовується для лікування жовчовивідних шляхів, при відчутті важкості в шлунку, блювоті, відрижці. Відмінне діуретичну і жовчогінний засіб, виводить токсини і сечовину, знижує підвищений рівень холестерину.
  2. Гастроцінезін. Гомеопатичний засіб, призначений для розсмоктування. Нормалізує діяльність шлунка і кишечника, усуває кислу відрижку, важкість у шлунку.
  3. Алмагель Нео. Суспензія білого кольору, відмінний адсорбент солодкуватого смаку, нейтралізує соляну кислоту, знижує активність шлункового соку і перешкоджає утворенню газів в кишечнику.
  4. Гелусіл лак. Адсорбент, нейтралізатор соляної кислоти, антацидний і обволікаючий засіб. Препарат показаний при гастриті, виразковій хворобі шлунка і кишечника.
  5. Бімарал. Розчин для застосування всередину. Нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, виключає нудоту, блювоту, кислу відрижку, метеоризм, спастичний коліт.
  6. Пассажікс. Жувальні таблетки, що запобігають блювоту, використовувані в разі порушення дієтичного харчування, кислої відрижки, інфекціях.

  В обов'язковому порядку лікар призначає лікувальну дієту і застосування мінеральних вод з високим вмістом лугу.

  Для самостійного позбавлення від кислої відрижки (на короткий час) можна скористатися наступними нехитрими методами:

  1. з'їсти 15 мг дрібно потовчених ядер волоських горіхів;
  2. в склянку теплої води додати дрібку харчової соди і випити залпом;
  3. заварити в окропі 10 мг перцевої м'яти, остудити до комфортної температури і прийняти в теплому вигляді.

  Кислотна відрижка в дитячому віці - явна ознака що розвивається або знаходиться в активній стадії хронічного гастриту та інших захворювань шлунка, що сталися з причини неправильного харчування і порушення діяльності шлункових сфінктерів. Можливо перенасичення ферментами або недостатня їх вироблення.

  З раціону дитини необхідно виключити важкі та шкідливі страви, зменшити порції і збільшити кількість прийомів їжі до 5-6 разів на день. Обов'язково слід відвідати лікаря, він допоможе сповільнити перебіг захворювання, попередить його рецидив і серйозні наслідки для незміцнілого дитячого організму.

  • необхідно переглянути раціон харчування і режим дня;
  • прийом їжі повинен відбуватися в один і той же час (для готовності шлунка до роботи по переварюванню їжі і накопичення потрібної кількості ферментів);
  • їжу слід пережовувати ретельно, великі шматки їжі ковтати не можна;
  • під час трапези не потрібно розмовляти, щоб не заковтувати повітря;
  • після їжі можна зробити спокійну прогулянку на свіжому повітрі (без різких рухів, присідань і нахилів - це провокує скорочення шлунка і, як наслідок, відрижку, можливо, кислу);
  • фахівці рекомендують за 30 хвилин до їжі випивати 150 мл води (без газу), що сприяє підготовці шлунка до прийому їжі;
  • виключити солоні, гострі, збагачені спеціями страви (вони дратують слизову);
  • солодощі вживати в обмеженій кількості (в іншому випадку можливий розвиток процесу бродіння).

  Для усунення вкрай неприємного явища - кислої відрижки, слід негайно звернутися до гастроентеролога для ретельного дослідження травної системи і виявлення точної причини виникнення захворювання. Поява кислотної відрижки можуть спровокувати безліч причин: від порушення діяльності внутрішніх органів до стоматологічних проблем. Тому до з'явився недугу слід підійти з граничною серйозністю. Будьте здорові!

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 19 = 22