Відрижка їжею після їжі причини

Причини і лікування відрижки їжею

Залиште коментар 13,078

Відрижка їжі з шлунка або стравоходу, що не супроводжується нудотою або блювотними позивами, називають регургитацией, що в народі просто - відрижка їжею. Причини цього неприємного явища різняться в деяких випадках відрижка разом з шматочками їжі може бути після їжі через 15-25 хвилин без особливої ​​фізичного навантаження. Найбільш часто зустрічається регургітація в дитячому віці і в основному не є приводом для переживань, що не можна сказати про дорослих, у яких цей симптом може свідчити про емоційний розлад в період сильного стресу та інших захворюваннях.

Найбільш частим явищем в організмі людини є зригування або відрижка їжею. Воно являє собою проходження зі шлунка в ротову порожнину неперетравленої або не до кінця перевареної їжі. Синонімом відрижки є блювота, а зригування їжею замінюють медичним терміном «рефлюкс». В результаті цих неприємних явищ шлунковий вміст, яке надійшло в тонкий кишечник, не може звичайним способом повертатися назад і тому виштовхування здійснюється блювотою.

Блювотні позиви утворюються в результаті багатьох факторів, що сприяють роздратуванню або перерастяжению кишечника. Зачастую відрижка їжею або зригування взаємопов'язана з порушенням рефлексу ковтання, дисфункцією сфінктера стравоходу. Звичайним явищем вважається регургітація у новонароджених, які не мають вроджених відхилень у розвитку.

Природний процес людського організму - відрижка, яка в більшості випадків вважається нормою і може траплятися протягом дня в середньому чотири рази. Однак якщо кількість рвот більше, відбувається вчорашньої їжею і турбує не тільки вдень, але і вночі, то це може свідчити про різних патологіях, дізнатися про які можна у лікаря, пройшовши необхідне діагностичне обстеження.

Регулярна рефлекторна відрижка шлункової масою найчастіше свідчить про шлункових хворобах, недугах шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура і печінки. Сталість відрижки може виникати в результаті дисфункції стравохідногосфінктера, що часто зустрічається після оперативного втручання на шлунково-кишкового тракту. Регулярність відрижки може вказувати на наявність нейропатії, яка призводить до порушення прямого просування їжі в стравоході і по кишечнику. Постійне відходження газів через рот з частинками з'їденої їжі являє собою відображення негативних процесів на органах травної системи.

Причин регулярної відрижки після прийому їжі багато, але найбільш поширені з них це:

 • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
 • рефлюкс;
 • злоякісні новоутворення в шлунку;
 • гастрит хронічної форми;
 • нетравлення;
 • дивертикул стравоходу;
 • дисфункція стравохідногосфінктера;
 • шлунковий стеноз.

Причини і симптоми відрижки їжею

В основному причини рефлюксу і блювоти ідентичні, їх провокують такі захворювання:

 • ГЕРБ. Це найбільш часто зустрічається причина появи блювотної маси після вживання їжі. При ГЕРХ відрижка шлунковим вмістом спостерігається безпосередньо після трапези, коли людина знаходиться в лежачому положенні або що-небудь робить. Прирегургітації важкої форми, рефлюкс може бути викликаний навіть при легкому нахилі тулуба вперед.

 • Шлунково-кишкова обструкція. Виникає блювотні маси при ненормальному звуженні кишечника, посиленому або тривалому спазмі кишкових м'язів, при наявному чужорідне тіло. Зухвала нудоту і регургитацию обструкція, може спостерігатися в трахеї, шлунку, гортані і стравоході.
 • Стравохідний сфінктер. Відрижка блювотними масами виникає в результаті розладу роботи нижнього сфінктера стравоходу, при зниженні або збільшенні тонусу м'язи.
 • Нервово-м'язові порушення. При збої в роботі нервів і м'язів ковтання може спостерігатися часта відрижка після прийому їжі. Це можливо при захворюваннях, що вражають нерви або ковтальні м'язи.
 • Нетравлення кишечника. Неповне розщеплення їжі супроводжує нетравлення кишечника і характеризується надмірним виділенням токсичних речовин. Нетравлення відбувається після частого вживання вчорашніх несвіжих продуктів, або при порушенні культури харчування. Напівфабрикати, консерви, копченості, викликають блювотні позиви їжею, впливають на спосіб життя пацієнта. Нетравлення супроводжується процесом бродіння, метеоризмом, болючим газообразованием, проносом, бурчанням в животі і зниженням працездатності. При хронічному нетравленні кишечника утворюються токсичні речовини, що отруюють організм.

Спровокувати відрижку продуктами можуть не тільки захворювання, але і такі причини, як:

 • переїдання;
 • заковтування повітря під час їжі, що найбільш часто зустрічається у немовлят;
 • фізичні навантаження;
 • вживання газованих напоїв.

Відрижка разом з їжею супроводжується наступною симптоматикою:

 • збільшується газоутворення;
 • з'являється хворобливе здуття живота;
 • спостерігаються больові відчуття;
 • турбують запори і проноси;
 • нудота;
 • печіння в стравоході.

Щоб поставити точний діагноз, лікар призначає пацієнтові пройти необхідне діагностичне обстеження. Насамперед доктор вивчає відомості про хвороби, умови життя хворого і які недуги він переніс. Далі опитує пацієнта про характер і тривалості симптомів, часовому проміжку появи відрижки після трапези. Для постановки діагнозу лікаря необхідно підтвердити або спростувати наявність різних шлункових недуг за допомогою лабораторних досліджень. Пацієнту необхідно здати аналіз крові, калу на наявність в ньому крові і біохімію. Важливим буде проведення копрограми, ультразвукового дослідження, колоноскопії, ФГДС для виявлення або спростування присутності в організмі Хелікобактер пілорі.

Залежно від провокуючих чинників, призначається лікування відрижки, що супроводжується шлунковим вмістом. Якщо це фізіологічне явище спостерігається в одиничному випадку, то виною цьому служать похибки в їжі. Але якщо регургітація повторюється протягом дня кожні кілька годин протягом одного-двох тижнів, це говорить про серйозні патологіях. Спостерігаючи постійну відрижку вмістом шлунку, необхідно негайно звернутися до лікаря. Терапія проводиться в комплексі з використанням лікувальної дієти, медикаментів і засобів народної медицини.

Щоб уникнути відрижки частинками їжі, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • вживати їжу часто і малими порціями;
 • відмовитися від газованих напоїв;
 • виключити з раціону продукти, що провокують підвищене газоутворення;
 • в процесі їжі заковтувати якомога менше повітря, для цього не розмовляти під час трапези і їсти повільно, ретельно пережовуючи їжу.

Щоб запобігти регургитацию, слід дотримуватися основних правил «за столом»:

 • не рекомендується вживати їжу в нервовому перенапруженні;
 • їжу пережовувати ретельно і не поспішаючи;
 • після їжі протягом двох годин не виконувати важкі фізичні навантаження;
 • відмовитися від продуктів, що підвищують газоутворення в животі, хворобливе здуття і відрижку.

Якщо повітря виходить з рота зі специфічним запахом і при цьому відчувається біль по всьому животу, то варто в терміновому порядку звернутися до лікаря, так як така симптоматика може вказувати на серйозні захворювання, що вимагають діагностичного обстеження та термінового курсу лікування.

Лікарські препарати призначаються в залежності від першопричини, яка викликала регургітація. Таким чином, якщо відрижка з частинками їжі пов'язана з харчовим отруєнням, то хворому призначаються «Фуразолідон» або «Сульгин». Якщо отригіваніе їжею з'являється в результаті вживання «неправильних» страв, то призначаються такі медикаменти, як: «Церукал», «Фестал», «Мотилиум», «Мезим» або активоване вугілля.

Нетрадиційна медицина пропонує свої рецепти, які виступають в боротьбі з відрижкою частинками їжі:

 • Морквяно-картопляний сік. Робити це народний засіб необхідно в такий спосіб: вичавити сік з моркви і картоплі і змішати їх в пропорції один до одного. Пити по половині склянки перед трапезою.
 • Аїр. Для терапії регургітації використовують сухий корінь лепехи, який подрібнюють і вживають по половині маленької ложки за 20 хвилин до трапези. Цей рецепт допоможе впоратися з сильним печінням за грудиною.
 • Гвоздика. Щоб позбутися від відрижки їжею, необхідно приймати гвоздикове масло по шість крапельок, накапав їх в 5-8 г цукру.
 • Козяче молоко. Прибрати зригування частинками їжі зможе свіже молоко кози, яке необхідно пити по склянці після кожного прийому їжі. Продовжувати приймати молоко можна протягом півроку.

Щоб усунути регургитацию або звести до мінімуму кількість її появ, необхідно дотримуватися основних профілактичних методів:

 • відмовитися від вживання збитих суфле і молочних коктейлів;
 • в процесі поїдання їжі важливо повільно і ретельно пережовувати їжу, щоб запобігти заковтування повітря;
 • пити рідину бажано зі склянки, а не з трубочки;
 • в деяких випадках може знадобитися обмеження у вживанні молочної продукції.

Відрижка частинками їжі має прогноз в залежності від ефективності терапії, конкретної для кожного захворювання. Якщо відрижка є індивідуальним симптомом, то вона не призводить до змін стану людини, а значить, прогноз буде максимально позитивним.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Причини відрижки їжею після їжі. Методи лікування і профілактики

Відрижка після прийому їжі їжею (регургітація) спостерігається у багатьох і це прийнято вважати за нормальний стан. Але притаманні моменти, коли вищезгадана реакція виникає регулярно і приносить ряд незручностей і дискомфорту - це є серйозною проблемою, яка може вказувати на змінене функціонування організму.

Така реакція спостерігається через скорочення мускулатури шлунка. Тому, отригіваніе може мати як фізіологічне, так і патологічне походження.

Найбільш часто подібне явище спостерігається у дітей, і у цьому випадку турбуватися особливо не слід. Якщо ж відрижка в дорослому віці регулярне явище - це може говорити про проблеми зі здоров'ям.

Основні причини відрижки їжею після їжі

 • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. Це найбільш поширена причина появи відрижки після трапези. В такому випадку рефлюкс (відрижка) відбувається відразу після їжі, при знаходженні людини в лежачому положенні або при активних рухах.

При наявності більш важких форм подібні реакції спостерігаються навіть при простому нахилі тулуба вперед.

 • Нетравлення шлунка. У разі неповного розщеплення їжі відбувається нетравлення, для якого характерно рясне виділення токсинів.

  Подібний стан може виникати в силу споживання в їжу продуктів несвіжих, при порушеннях правильного харчування. Як підсумок - процеси бродіння, рясне газоутворення, метеоризм, відрижка їжі.

 • Шлунково-кишкова обструкція. В даному випадку рефлюкси відбувається в силу звуження кишечника, спазмах м'язів травної системи.
 • Порушення на грунті нервового стану. Під час сильних хвилювань і стресових ситуацій відбуваються захисні реакції організму, які спрямовані на «гасіння» і захист організму від зайвої напруги.

  У таких випадках після прийому їжі можливе прояви відрижки їжі.

 • Збій функціонування харчового сфінктера провокує зригування мас їжі після трапези в силу зниження тонусу м'язів.
 • Переїдання також є причиною відрижки їжею, так як надходження великої кількості їжі робить утрудненим процес нормального перетравлення, і таким способом організм намагається захистити себе від «перевантаження».
 • Фізичні навантаження, до яких не можна різко приступати після щільного споживання їжі, так як їжа не встигла належним чином перетравити. Важливо уважно ставитися до свого здоров'я і утримуватися від навантажень фізичного характеру відразу після їжі.
 • Газовані напої можуть спровокувати не тільки взригіваніе повітрям, але і частинками їжі. Тому необхідно пам'ятати, що прийом рідин не рекомендується робити за допомогою трубочок або пити з горла, стакан - найбільш підходяща посуд.
  • «Сульгин», «Фуразолідон» приймається при харчових отруєннях. Це препарати протимікробні, що усувають тяжкість в шлунку і мінімізують частоту виникнення відрижки після їжі.
  • «Церукал» або «Мотилиум» призначають в зв'язку з проблемами порушення харчування і спрямовані на усунення цієї проблеми і нормалізацію роботи шлунково-кишкового тракту.
  • «Фестал», активоване вугілля або «Мезим» також є ефективними препаратами, які здатні налагодити процес травлення і усунути подібні дефекти після їжі.

  Засоби народної медицини також мають в своєму арсеналі засоби лікування, серед яких:

  • Масло гвоздики, яке потрібно приймати пару раз в день по 6 крапель.
  • Козяче молоко - відмінний засіб, який допоможе позбутися від взригіванія після їжі.

  Для досягнення необхідного результату потрібно після кожної трапези випивати 200 мл вищезгаданої рідини. Використовуючи даний засіб регулярно, дискомфортні симптоми зникають і нормалізується процес травлення.

 • Подрібнений корінь аїру і за 20 хвилин до прийому їжі вжити половину чайної ложки.
  • Прийом їжі малими порціями з проміжком в 3 години. Це убезпечить від переїдання і посприяє нормалізації процесів травлення.
  • Мінімальне споживання газованих напоїв, до яких можна віднести пиво, солодкі напої, газована вода.

  Зайвий прийом подібних рідин порушує нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту і призводить до відрижки, тому потрібно регулювати прийом вищезазначених напоїв.

 • Винятки з раціону продуктів, які можуть викликати відрижку (фаст-фуд, смажене, копчене).
 • Уважно ставитися до того, як саме споживається їжа: не рекомендоване перекушувати на ходу, розмовляти під час їжі, пити рідини з горла. Утримання від подібної поведінки запобіжить поява отригіваніе їжею.
 • Після трапези потрібно дати час відпочити організму шляхом легкої прогулянки. Заборонено лежати або займатися тяжкою фізичною працею на протязі години після прийому їжі.
 • Важливо пам'ятати, що уважне ставлення до свого здоров'я запобігає виникненню відрижки і не завдасть дискомфортного стану. Тому, при наявності регулярних відрижок їжею після трапези потрібно проконсультуватися у лікаря, який призначить необхідне лікування.

  Відео детально розкриє тему відрижки і професійні доктора розкажуть вам про її симптоматиці:

  Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

  При використанні матеріалів сайту, активне посилання обов'язкове © 2018

  Матеріали на сайті призначені тільки для ознайомлювальних цілях. Радимо звернутися до кваліфікованого фахівця.

  Причини відрижки після прийому їжі

  Відрижка після вживання їжі буває у кожної людини. Відбувається зригування з виділенням газів з горла, іноді з шматочками їжі. Це обумовлено проникненням повітряних мас в шлунок при розмові або з газованою водою.

  • Попадання великої кількості повітря, якщо людина під час трапези багато говорить, курить, або дуже швидко їсть.

  Відрижка повітрям супроводжує людину щодня. Цей процес неможливо проконтролювати. Відходження повітря відбувається після їжі довільно без будь-якого запаху, що характерно для цілком здорової людини.

  • фізіологічна. Це природний процес, обумовлений вивільненням шлунка від повітряних мас і організацією роботи шлунково-кишкового тракту.

  Відходження повітря з шматочками їжі - це свого роду блювота або зригування. У немовлят це походить від того, що вони не розуміють почуття ситості. Відрижка сигналить про наповнення шлунку. Дорослі люди за розмовами або телевізором переїдають. Залишки їжі разом з повітрям спрямовуються через стравохід наверх.

  Іноді відрижка супроводжується печією. Після чергового прийому їжі з'являється зригування в супроводі печіння і кислоти в роті. Відчуття залишає бажати кращого.

  Відрижка і тяжкість в шлунку після їжі

  Відрижка після їжі часто супроводжується вагою в шлунку. Основна причина такого стану - це неправильний режим харчування. Людина, перебуваючи в «шаленому ритмі», не завжди встигає вчасно поїсти. Перекушування днем ​​і рясний вечерю ввечері, стають для шлунка важким випробуванням.

  Якщо відрижка супроводжується нудотою, в першу чергу це ознака неправильного харчування. Не всім властиво дбати про своє здоров'я. Відбувається відходження газів через глотку, і людина відчуває неприємні позиви.

  • ви приймаєте багато важкої і жирної їжі;

  Відрижка з нудотою може виникнути спонтанно. Для її усунення необхідно оцінити ситуацію - що з'їли, в якій кількості, що сприяло появі нудоти.

  Часта (постійна) відрижка після їжі

  Часта відрижка - це симптом захворювань шлунково-кишкового тракту. Постійне відходження повітря і газів є наслідком того, що шлунок неправильно перетравлює їжу. Відбувається дисбаланс обмінних процесів в області шлунка.

  При наявності одного з захворювань, відрижка відбувається спільно з больовими відчуттями в районі пояса, коли хворому незрозуміло, що конкретно у нього болить. У животі частішає бурчання, знижується апетит. Пацієнта часто нудить з блювотою і порушенням стільця. Спостерігається зниження ваги.

  Відчуття кислоти в роті спільно зі відрижкою, може виникати при надмірному вживанні в їжу деяких продуктів:

  • солодощі у великих кількостях;

  Вживати в їжу продукти з цього списку необхідно з обережністю - без фанатизму. Компоненти такої їжі здатні знизити моторні функції шлунка, що призводить до відрижки з кислотою.

  Відрижка після прийому їжі у дітей частіше спостерігається в дитинстві. Природа організму новонародженого влаштована таким чином, що травний тракт розвивається в останню чергу. Відрижка в цьому віці - нормальна реакція організму. Причому відрижка нерідко супроводжується коліками і здуттям живота.

  Дітки більш дорослі страждають відрижкою в зв'язку з поспіхом і розмовами під час трапези. Дитині нудно довго просиджувати за столом, коли чекають «великі справи». В результаті погано пережована їжа потрапляє в шлунок з повітряними масами. Накопичені гази тиснуть на шлунок і виходять наверх.

  Як позбутися від відрижки після їжі

  Як ми з'ясували, фізіологічна відрижка пов'язана в основному з неправильним харчуванням. У наш час велика спокуса перекусів хот-догами, пиріжками, сосисками в тісті, які продаються на свіжому повітрі, де повно бактерій і мікробів. Все це несприятливо позначається на травленні.

  Дітям необхідно пояснювати, як потрібно правильно жувати і харчуватися в цілому. Заохочувати сніданки і рідку їжу в обід, щоб з дитинства не зіпсувати шлунок. Дітям не варто зловживати жуйкою і газованою водою.

  Як розлучитися з відрижкою (відео)

  У короткому відео Олена Малишева розповідає про основні симптоми і причини виникнення відрижки. Які продукти викликають недуга. Як впоратися з відрижкою назавжди.

  Лікування відрижки медикаментозно

  Патологічна відрижка лікується медикаментозно або народними засобами.

  Позбутися від відрижки можна в домашніх умовах. Є кілька популярних способів:

  • При стресовій відрижці перед початком їжі випивають настій валеріани.

  Звичайнісінька відрижка грає важливу роль в плані етичної поведінки. Раптове відходження повітря змушує людину опинитися в незручному становищі. Лікувати недугу в домашніх умовах допускається. Але щоб з'ясувати справжнє походження відрижки, доведеться відвідати фахівця.

  При використанні матеріалів сайту, посилання на сторінку використовуваного матеріалу обов'язкове.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  6 + 3 =