Відрижка і клубок у горлі причини

Які причини постійної відрижки повітрям і кома в горлі

Бувають ситуації, коли ці симптоми виникають окремо. Деякий час людини можуть мучити часті відрижки повітрям, а після з'являється відчуття грудки в горлі. Все це може бути наслідком різних захворювань і патологічних станів організму.

Нерідко клубок у горлі і відрижка з'являються через сильного стресу і важкої емоційного навантаження. Вся справа в тому, що ці стани значно впливають на стан травної системи. В результаті може з'явитися відрижка, відчуття грудки в горлі і безліч інших неприємностей.

Проблеми зі шлунком можуть бути викликані і новоутворенням. Якщо в шлунково-кишковому тракті є надмірна кількість тканини, яка може з'явитися в результаті пухлини, проблему потрібно вирішувати швидко. В цьому випадку відрижка і відчуття клубка в горлі будуть лише одними з численних симптомів захворювання.

Відрижку може викликати і запальний процес в шлунку. Крім того, людини буде мучити дискомфорт в області горла і сильна печія.

Причин, через які з'являється відчуття грудки в горлі і людини починає мучити часта відрижка, може бути багато. Більшість з них пов'язано з порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту, але іноді проблема виникає і через хвороби горла. Далеко не завжди причину потрібно шукати в хворобах. У деяких випадках відрижка є наслідком нетравлення шлунка або вживання певних продуктів. Крім того, подібним способом можуть проявляти себе розлади в роботі щитовидної залози.

Люди, які живуть в надмірно активному ритмі і часто піддають свій організм навантажень і стресів, можуть зіткнутися з різними неприємностями, в тому числі і з появою відрижки повітрям і відчуттям грудки в горлі. Щоб уникнути подібних проблем, необхідно знизити темпи і навантаження, не нехтувати відпочинком і правильно харчуватися.

Коли у людини з'являється відрижка повітрям і клубок у горлі, причини можуть пов'язані з деякими захворюваннями. Як правило, це езофагіт.

Даний недуга є запальний процес в стравоході. Крім відрижки і відчуття грудки в горлі, при езофагіті відзначається відчуття печіння після прийому їжі і сильна нападоподібний біль, яка віддає в область щелепи, плечовий і межлопаточную район.

Що стосується грудки в горлі, то його насправді не буде, але відчуття з'явиться через запального процесу. Більш того, іноді запалення настільки сильне, що ускладнює проковтування їжі. Груба їжа може сильно дряпати горло і провокувати ще більше запалення. Їжа іноді дійсно накопичується в горлі, а відбувається це через те, що м'язова система починає працювати не так, як належить. Це теж є характерною ознакою езофагіту.

Відрижка при такому захворюванні є частим симптомом. Більш того, не виключається і регургітація, тобто процес, при якому тільки що з'їдена їжа повертається назад в ротову порожнину.

3 Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Дане захворювання в медицині часто скорочують до ГЕРБ. Насправді, це цілий комплекс недуг, в число яких входить і езофагіт. В даному випадку все буде доповнено ослабленням роботи м'язи, яка розділяє стравохід і шлунок. При нормальній роботі даного м'яза їжа після потрапляння в шлунок вже не зможе повернутися назад. Якщо шлунково-кишкового тракту не працює належним чином, то їжа буде вільно повертатися до стравоходу і навіть далі. В результаті у людини присутня постійна відрижка і клубок у горлі.

Більш того, при ГЕРХ може надмірно активно вироблятися шлунковий сік і соляна кислота. Все це є основною причиною печії і відрижки повітрям. Також уражаються стінки стравоходу, що і призводить до виникнення відчуття грудки в горлі.

Але і це далеко не всі симптоми, які зустрічаються у людей з гастроезофагеальної рефлюксної хворобою. Часто пацієнти скаржаться на появу хворобливих відчуттів в області грудної клітини. При цьому біль віддає на ліву сторону, тобто в руку, лопатку і плече. Все може супроводжуватися нудотою, блювотою і навіть стрімким схудненням. Пацієнтів, які страждають від подібного недуги, часто мучать приступи нестачі повітря, що відбувається під впливом зайвої кислоти. Не виключаються порушення сну, загальне нездужання і різкі зміни настрою.

Далеко не завжди причину появи відрижки і відчуття грудки в горлі необхідно шукати в шлунку. Іноді причина проблеми криється на поверхні, тобто в стані нервової системи людини. Проблеми на роботі, надмірно активний спосіб життя і непорозуміння в родині можуть бути причиною неврозу. На жаль, останнім часом жителі великих міст все частіше стикаються з подібними неприємностями. В результаті вони доводять себе до такого стану, коли без допомоги кваліфікованого фахівця вже не обійтися.

Вирішити проблему в даному випадку можна тільки 1 способом, а саме повною зміною ритму життя. Іноді, щоб позбутися від переживань, доводиться звертатися до психолога. Це непоганий варіант, але людина повинна розуміти, що велика частина успіху лікування залежить виключно від бажання все змінити і привести своє життя в норму.

5 Вагітність як причина кома в горлі

Під час виношування дитини жінку можуть турбувати найрізноманітніші симптоми. Відрижка і відчуття грудки в горлі не є винятком. Вони часто супроводжують почуття нудоти і блювоти.

Причина виникнення таких неприємних симптомів під час вагітності дуже проста. Йдеться про зміну гормонального фону. Через це виникають і всі зміни в організмі, які так псують прекрасний час виношування малюка. Іноді перебудова в жіночому організмі настільки серйозна, що майбутню маму протягом всієї вагітності мучать почуття нудоти і блювання. Нестабільне перетравлення їжі майже завжди призводить до виникнення відрижки повітрям, а кому в горлі є ще одним неприємним доповненням до розладів в травленні.

Коли подібні неприємності виникають через вагітність, в даному випадку для їх усунення зробити нічого не можна. Цей час потрібний просто пережити, а після народження малюка все нормалізується, і відрижка з грудкою в горлі обов'язково зникнуть.

Іноді пацієнти шанують на те, що після початку прийому певних лікарських препаратів, у них з'явилися неприємні симптоми. Насправді у деяких аптечних засобів є подібні побічні ефекти.

Найбільш часто відрижка повітрям виникає у людей після прийому лікарських засобів тоді, коли у них є захворювання шлунково-кишкового тракту. Через агресивного впливу деяких компонентів на слизову шлунка і стравоходу відбувається зайва вироблення шлункового соку. Це стає причиною відрижки повітрям і відчуття печіння.

Що стосується відчуття грудки в горлі, то воно може виникнути через роздратування горла. Подібне зустрічається, якщо таблетки, які доводиться ковтати пацієнтові, дуже великі і можуть подряпати слизову стравоходу.

Лікарі рекомендують вкрай обережно приймати нестероїдні протизапальні препарати. Якщо людина захоплюється прийомом подібних засобів, то відрижка повітрям і відчуття грудки в горлі буде далеко не найбільшою неприємністю і розплатою за їх використання. Склад подібних препаратів може зруйнувати слизову шлунка. Безконтрольний прийом нестероїдних протизапальних засобів може привести в кінченому підсумку до виразки або ерозії.

Щоб уникнути подібних проблем, необхідно захищати свій шлунок від шкідливого впливу деяких препаратів. Для цього призначаються додаткові лікарські засоби.

Поява таких неприємних симптомів відразу підштовхує людину до думки про те, що від цієї проблеми необхідно терміново позбуватися. Методи усунення відрижки і відчуття грудки в горлі можуть бути різними. Все залежить виключно від конкретної ситуації і діагнозу. Якщо проблема супроводжується іншими симптомами, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря. У випадках, коли відрижка і клубок у горлі є симптомами недуги, допомогти зможе тільки кваліфікований фахівець. Самолікування може обернутися великою проблемою і тільки погіршить ситуацію.

Більш того, якщо відрижка повітрям і відчуття грудки в горлі викликано новоутворенням в шлунку, своєчасне звернення до лікаря дозволить позбутися від проблеми. Навіть злоякісні пухлини не є смертельним вироком, якщо їх вдалося виявити на ранній стадії.

У будь-якому випадку, якщо відрижка і клубок у горлі були викликані будь-яким захворюванням, то без спеціальної терапії, яка зможе усунути першопричину даних симптомів, проблема не вирішиться. Інша справа, коли подібні неприємності виникають тільки після прийому певних продуктів. В даному випадку все дуже просто: щоб позбутися від неприємної відрижки і відчуття грудки в горлі, досить просто відмовитися від продуктів, які їх викликають. Людям, що страждають від захворювання шлунково-кишкового тракту, необхідно вкрай обережно ставиться до вибору страв. Крім того, не рекомендується переїдання і розмови з повним ротом. Це може привести до наповнення шлунка повітрям, а після до відрижки.

Неврози і стреси необхідно лікувати відповідним чином: створити навколо себе спокійну і сприятливу атмосферу. Людині, який постійно стикається з подібними неприємностями, бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

 • багато часу проводити на свіжому повітрі;
 • пити заспокійливі трав'яні чаї;
 • займатися спортом.

Позитивний ефект можуть дати ранкові пробіжки і йога.

Як і при неврозах, при вегето-судинній дистонії людини можуть мучити проблеми з частою відрижкою повітрям. В даному випадку необхідно створити для людини комфортні умови для життя, виключити стреси і надмірні фізичні навантаження, а також забути про шкідливі звички. Іноді лікарі призначають настоянку глоду або пустирника.

Іноді клубок у горлі і відрижка спостерігається у тих пацієнтів, які страждають від остеохондрозу. В цьому випадку позбутися від проблеми повністю не вийде, так як він не лікується, але звести до мінімуму його прояви цілком реально. Для цього лікар призначає сеанси масажу, мануальної терапії та електростимуляції.

Захворювання щитовидної залози можна вилікувати спеціальними препаратами. В цьому випадку необхідно заповнити нестачу йоду, тому і засоби призначаються відповідні.

При самому страшний діагноз - при злоякісної пухлини - знадобиться хірургічні втручання та інші процедури. При цьому потрібно пам'ятати, що чим раніше буде діагностовано захворювання, тим більше шансів на повне одужання.

 • Що робити, якщо з'явилася гикавка у дорослих і дітей

Комок в горлі і відрижка - причини спільного появи таких симптомів

Ці на перший погляд абсолютно не сумісні два симптоми нерідко виявляються наслідками розвитку однієї і тієї ж хвороби. При їх появі здається, що є порушення в системі травлення, але це не завжди так.

Які ж реальні причини появи відрижки і кома в горлі? Чи можливо розпізнати захворювання тільки за цими ознаками або доведеться довго обстежитися?

Коли клубок у горлі і відрижка з'являються окремо

Кожен з названих симптомів може бути проявом різних хворобливих процесів або відповідати за одне і те ж захворювання. Окремо клубок у горлі є ознакою наступних патологій.

 1. Постійні стресові ситуації, важка емоційне навантаження.
 2. Якщо в стравоході або в органах до нього прилягають з'являється надлишкова тканина, що частіше буває при онкологічних процесах цієї зони.
 3. Запалення слизової оболонки стравоходу - езофагіт, в тому числі і при ГЕРХ. При такому процесі людина часто скаржиться на печію.
 4. Збільшення або порушення роботи щитовидної залози.
 5. Дивертикул стравоходу (розширення, в яких іноді застряють шматочки їжі або лікарських препаратів).
 6. Запалення гортані - фарингіт.
 7. Грижа стравохідного отвору діафрагми.

Відрижка з'являється також при багатьох захворюваннях травної системи, коли розвиваються деякі проблеми з нервовою системою - неврози, при порушенні роботи травних залоз, після прийому їжі (агресивною для слизової оболонки травної системи), при появі діафрагмальної грижі.

Коли клубок у горлі і відрижка це симптоми однієї хвороби

Коли відрижка повітрям і клубок у горлі є симптомами одного і того ж захворювання? Трохи докладніше зупинимося на деяких процесах.

Езофагіт - причина відрижки і кома в горлі

Езофагіт - запалення стравоходу, його слизової оболонки. Для такого захворювання характерні такі симптоми.

 1. Відчуття печіння після їжі.
 2. Біль за грудиною постійна або приступообразная, що віддає в нижню щелепу, іноді плечі або в межлопаточную область.
 3. При ковтанні їжі людини турбує клубок у горлі і відрижка під час або відразу після трапези - їх причиною є ураження слизової. Їжа її дряпає, запальний процес посилюється, а глибина поразки з часом збільшується.
 4. Порушення просування харчової грудки по стравоходу, що обумовлено змінами в роботі ще й м'язової системи.
 5. Іноді можлива регургітація - зворотний повернення вмісту стравоходу в ротову порожнину.

Ком в горлі і відрижка при ГЕРХ

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба характеризується не тільки езофагітом, а й ослабленням роботи НСС. Це кругла м'яз в нижній третині стравоходу, що розмежовує два відділи травної системи (стравохід і шлунок) і перешкоджає зворотному ввезенню їжі під час їжі. В процес залучений ще й шлунок. Запалення оболонок якого призводить до підвищеного вироблення шлункового соку і соляної кислоти. Через них після їжі людини турбує постійні печія і відрижка повітрям, а на додаток, в результаті ураження стінок стравоходу, відчуття клубка в горлі. Це не всі принади ГЕРБ. Скарги різноманітні і стосуються різних систем органів.

 1. Болі за грудиною, иррадиирующие в ліву лопатку, руку, плече.
 2. Нудота, рідко блювота.
 3. Іноді турбує кашель, нічні або ранкові напади нестачі повітря внаслідок закидання кислоти з шлунку в стравохід.
 4. Загальна слабкість, зміна настрою, порушення сну.
 5. Відчуття кислоти в роті, рідко схуднення.

Для езофагіту і ГЕРБ, щоб підтвердити діагноз, необхідно провести більш поглиблені обстеження, ніж збір анамнезу. Для початку потрібно зробити ФГДС.

Невроз - ще одна причина відрижки і кома в горлі

Реакція нервової системи на стреси, зміну обстановки, втрату роботи або близької людини завжди не проходить безслідно. Крім тимчасової апатії і небажання жити повноцінним життям, з часом прийде відчуття кома за грудиною і з'явиться відрижка.

В процесі розвитку неврозу людина емоційно переживає багато повсякденні події, надмірно яскраво реагує на прості дії оточуючих його людей. Тому під час їжі, розмов, довгих пояснень заковтується зайве повітря, який пізніше видаляється за допомогою відрижки. Ком в горлі в даній ситуації виявиться не внаслідок ураження стравоходу або найближчих органів, а через реакцію нервової системи на події, що відбуваються.

Лікарські засоби як причина кома в горлі і відрижки

Ніхто не применшує корисних властивостей від постійного прийому багатьох лікарських засобів. Але іноді зустрічаються два неприємних поєднання при їх застосуванні:

 • хронічні захворювання стравоходу і шлунка;
 • агресивне вплив деяких препаратів на слизову оболонку.

Яскравим прикладом є використання нестероїдних протизапальних речовин. Ком в стравоході і відрижка - не самі важкі прояви такої любові до цих речовин. Всі лікарі, а в даний час і багато пацієнтів самі знають, що «Німесулід», «Диклофенак», «Ксефокам» та інші засоби з цієї групи руйнують захист слизової оболонки травної системи. Тривалий і безконтрольний їх прийом іноді сприяє утворенню ерозій і виразок. У більш важких випадках може статися кровотеча.

Відрижка повітрям і клубок у горлі також з'являться під час використання стероїдних препаратів.

Щоб уникнути таких наслідків, потрібно під час прийому цих лікарських засобів захистити свій шлунок інгібіторами протонної помпи, бажано на весь курс лікування.

Відрижка і клубок у горлі через суміщення хвороб

Причиною розвитку кома в горлі і відрижки повітрям може бути одночасне протягом різних захворювань. Дві абсолютно не сумісні патології можуть з'явитися в один і той же час. Наприклад, захворювання щитовидної залози, при якому є відчуття стороннього предмета під час проковтування їжі, і гастрит, виявляється відрижкою.

Недоброякісна їжа приведе до постійної відрижці повітрям, а почуття кома виникне при фарингіті.

Хоч би яка була причина появи таких симптомів, але одночасна поява кома в горлі і відрижки повітрям - це підстава для походу до лікаря. У гіршому випадку доведеться більш поглиблено обстежитися, але це тільки на користь здоров'ю.

Поділися посиланням з друзями:

 • Причини появи частою відрижки
 • Причини відрижки повітрям без запаху
 • Відрижка при панкреатиті
 • Відрижка повітрям і біль в правому підребер'ї

Повітря в стравоході аж тисне на горло, що це може бути?

Це може розпізнати тільки ФГДС, причин дуже багато.

Зовсім недавно і я пережила ці страсті-мордасті: кому в горлі і відрижка повітрям.

Згодом накопичувалися невеликі стреси і розлади, і в один вечір я гарненько так заревів, лягла спати, але дуже скоро прокинулася через кома в горлі. А вдень і відрижка з'явилася така квакочущая. Я тоді не знала про таку напасть і, звичайно ж, злякалася, що захворіла чимось страшним. Тиждень я мучилася, часом бували полегшення. Але потім-таки вичитала, що це психологічне і допоможуть травички. Стала потроху пити ромашку і відразу ставало краще, але від ромашки у мене стало падати тиск. Потім вичитала, що це лікується Мотіліума і Афобазол / аналогами. Коштують дорого, але результат очевидний. Ту тиждень я практично не спала, а після таблеток сплю ну просто без задніх ніг. Намагаюся думати про хороше, що не накручувати себе даремно, дивитися хороші фільми, слухати улюблену музику ...

Кома більше немає, відрижка з кожним днем ​​все менше і менше.

Сподіваюся це повідомлення кому-небудь допоможе. Будьте здорові.

Світлана, може. Але також, ймовірно, що режим харчування взагалі ні до чого. Ваш організм подає вам сиг.

Добрий день. Я мати двомісячної дитини. Це треті пологи. Годую грудьми, харчуюся тільки відвареної.

Скажіть, а які препарати психотерапевт прописав? Я думаю у мене теж відрижка від стресу.

© 2016 | Всі права захищені.

Передрук матеріалів сайту в разі установки активного посилання на наш сайт.

Вся інформація на сайті надана в ознайомлювальних цілях, з усіх питань лікування необхідна консультація лікаря.

Причини появи відрижки повітрям і кома в горлі

Такі симптоми, як відрижка повітрям або клубок у горлі, з'являються окремо, разом або в поєднанні з іншими неприємними явищами. Ці скарги можна часто почути в кабінеті гастроентеролога або терапевта. Чому виникає той і інший симптом, як вони пов'язані, і що робити, якщо ці відчуття заважають жити? Постараємося розглянути всі можливі причини.

Ком в горлі - це почуття розпирання або стороннього тіла в області передньої поверхні шиї. При цьому може бути важко і неприємно ковтати. Буває так, що одяг з високим коміром або шарф ще більше погіршує ситуацію. Якщо цей симптом виникає регулярно, потрібно обов'язково постаратися зрозуміти, чому він виник, оскільки причини можуть бути різноманітними.

Причини, за якими відчувається клубок у горлі:

 • патології щитовидної залози;
 • остеохондроз або травми шийних хребців зі зміщенням;
 • фарингіт, ангіна, інші вірусні захворювання;
 • невроз і спазм м'язів горла через психотравмуючих ситуацій;
 • тривалий прийом деяких ліків (НПЗЗ, стероїди);
 • алергічні реакції, що викликають набряк гортані;
 • діафрагмальна грижа;
 • злоякісні утворення в області гортані;
 • хвороби стравоходу і нижчих відділів шлунково-кишкового тракту.

Як видно, все це різнопланові захворювання, тому, щоб точно встановити, чому з'явився такий симптом, як клубок у горлі, треба пройти обстеження і почати лікування. У встановленні діагнозу може допомогти збір анамнезу та огляд. Якщо крім такого відчуття, як клубок у горлі, присутня постійна відрижка, то проблема, швидше за все, в стравоході або шлунку.

Відрижка, причини якої вельми багато, це вихід газу, що скупчився в шлунку, іноді з невеликою кількістю вмісту. Може виходити просто повітря або з запахом гниття (відрижка тухлими яйцями), кислим або гірким смаком.

Відрижка повітрям може і не бути пов'язаною із захворюванням. Сильна відрижка, здуття живота, наприклад, з'являються через газованих напоїв. Часта причина, по якій з'являється відрижка повітрям у здорової людини - аерофагія. При такому явищі повітря може накопичуватися в шлунку через ковтнув похапцем їжі, при розмовах під час їжі, зловживання жувальною гумкою. Така причина особливо характерна для дітей, які базікають і швидко їдять одночасно. У дорослого до цього додається куріння.

Постійна відрижка повітрям, тяжкість після їжі, печія може бути при вагітності, коли через зростання матки підвищується тиск в черевній порожнині. Крім того, відрижка і печія починається при значному фізичному навантаженні відразу після їжі.

 • хвороби печінки, жовчного міхура, підшлункової залози (гепатити, холецистит, камені, ДЖВП, панкреатити);
 • хвороби шлунка і кишечника (гастрити, дуоденіти, виразка шлунка, синдром подразненого кишечника);
 • хвороби стравоходу.

Проблеми печінки, підшлункової залози та жовчного міхура

Хвороби цих травних залоз викликають зменшення виділення травних ферментів і жовчі, чому жири і білки перетравлюються в повному обсязі. Це призводить до появи запаху зіпсованої їжі з рота. Виникає такий симптом, як часта відрижка тухлими яйцями, що починається після їжі. Може виникати нудота, важкість у животі, гіркий присмак у роті. Лікування полягає в дієтотерапії, прийомі жовчогінних і спазмолітиків.

При гепатитах виникає важкість у підребер'ї справа, нудота, відсутність апетиту, здуття живота, відрижка повітрям. Ще один симптом - пожовтіння шкіри і сильне свербіння. При розвитку цирозу печінки з'являється різке здуття живота, нудота, апетит пропадає, відчувається тяжкість і переповнення навіть після прийому легкої їжі, людина сильно худне, відчувається відрижка гірким, характерна поява неприємного запаху і гіркого смаку в роті. В даному випадку не можна ігнорувати призначення лікаря, обов'язково пройти лікування противірусними препаратами за певною схемою.

Хронічний панкреатит проявляється болями в надчеревній ділянці. Буває відрижка після прийому їжі, здуття живота, бурчання. Для цієї хвороби характерна поява рідкого стільця і ​​дуже неприємного запаху при дефекації. Лікування - дотримання дієти, усунення запалення і прийом препаратів, що містять ферменти. Важливо бути терплячим, довести лікування до кінця і не змінювати принципам здорового харчування.

Проблеми з травним трактом

Це найчастіша причина відрижки тухлими яйцями. Даний симптом означає проблеми з переварюванням їжі. Постійна відрижка, в тому числі тухлими яйцями, тяжкість і розпирання живота, нудота, біль в шлунку, що починається після прийому їжі, поява гнильного запаху може супроводжувати атрофічний гастрит, зниження секреторної функції. Якщо вироблення соляної кислоти підвищена, нерідко з'являється печія, відрижка кислим, різі в шлунку натщесерце.

Виразкова хвороба проявляється різкою, пекучої різзю в шлунку, особливо натщесерце, нудотою і блювотою, в тому числі з кров'ю, відрижкою і зниженням апетиту.

При кишковому дисбактеріозі, диспепсії, синдромі подразненого кишечника виникає відрижка, надмірне газоутворення, рідке випорожнення і болю по ходу кишечника після їжі.

Поставити точний діагноз допоможе ФГДС і прості аналізи. Лікування патологій шлунка і кишечника також має на увазі строгу дієту. Препарати призначають виходячи з особливостей секреторної функції шлунка, наявності бактерії хелікобактер пілорі, характеру і ступеня ураження слизової оболонки.

Якщо перераховані вище хвороби відсутні, то такий симптом, як відрижка тухлими яйцями, а також тяжкість в шлунку, нудота і здуття живота - швидше за все ознака банального переїдання і зловживання надмірно жирною, важкою їжею (бобові, капуста, жирна свинина, креми на вершковому маслі і т. п.). Важкість у животі, нудота і відрижка виникають у тих, хто курить натщесерце.

Якщо при відрижці тухлими яйцями виникла сильна біль, здуття живота, діарея, нудота і блювота, погіршилося самопочуття або піднялася температура - це ознака гострої кишкової інфекції, вірусної або бактеріальної. В цьому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.

Відрижка тухлими яйцями може початися при лактазной недостатності, коли після вживання молока виникає бурління в животі, нудота, здуття і метеоризм, рідкий стілець.

В яких випадках клубок у горлі і відрижка з'являються разом

Ці симптоми разом найчастіше супроводжують хвороби стравоходу:

Езофагіт - захворювання, що супроводжується запаленням слизової стравоходу. Причини різноманітні. Езофагіт починається через частого прийому занадто гарячої або гострої їжі, алкоголю, оцту, вдихання ядучих речовин. Він супроводжує собою гастрити і гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, деякі інфекційні захворювання (грип, дифтерію).

Ознаки: печіння в грудях, постійна печія, біль по ходу стравоходу, труднощі з ковтанням (ком у горлі), відрижка повітрям, кислим або гірким (жовчю). Іноді, особливо при нахилах вперед, при відрижці частина шлункового вмісту потрапляє в глотку.

Якщо печія постійна, після кожної їди, клубок у горлі заважає ковтати, вночі починається незрозумілий кашель, а голос став сиплим, необхідно терміново звертатися до лікаря. Ці прояви говорять про розвиток ГЕРБ.

Гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕРХ)

Це захворювання виникає через регулярного закидання кислого шлункового соку назад в пищеводную трубку. Подразнення слизової стравоходу призводить до езофагіту і поразки інших органів: трахеї і бронхів, глотки і гортані. Постійна печія після їжі, відрижка повітрям або кислим - перші ознаки цієї хвороби. Такий симптом, як клубок у горлі розвивається через набряк, а потім і звуження стравохідної трубки. Відзначимо, що ГЕРБ небезпечна своїми ускладненнями:

 • появою стриктур - рубців, які звужують стравохід аж до неможливості прийому їжі;
 • розвитком аспіраційної пневмонії або хронічного бронхіту через вдихання дрібних частинок травного соку;
 • розвитком стравоходу Баррета (передраковий стан) і згодом раку стравоходу.

Постійна відрижка повітрям, печія і клубок у горлі - ознаки, які не можна ігнорувати. Рання діагностика і лікування хвороб стравоходу допоможуть уникнути серйозних наслідків. При ГЕРБ призначаються антисекреторні препарати, антациди, прокинетики (засоби, що поліпшують моторну функцію шлунково-кишкового тракту). У деяких випадках потрібне хірургічне лікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 58 = 67