Відрижка і біль в грудині

Чому з'являється відрижка повітрям і біль в грудній клітці, правому підребер'ї?

Відрижка повітрям спостерігається навіть у абсолютно здорових людей, і, якщо вона не носить регулярного характеру, не повинна викликати занепокоєння. Часом причиною стає підвищений тиск всередині шлунка, а також вагітність, провокує деякі перебудови внутрішніх органів. Спровокувати подібну ситуацію може захоплення газованими напоями, швидке поглинання їжі без пережовування, куріння. Але що робити, якщо до відрижки додаються больові відчуття?

Чому відбувається відрижка повітрям?

Для встановлення точних причин слід визначити кілька моментів: коли саме виникає вказана проблема, наскільки часто це відбувається і чи супроводжується додатковими симптомами?

 • Увага на своє здоров'я варто звернути, коли до відрижки повітрям натщесерце додається біль в грудній клітці, ближче до точки сонячного сплетіння, а сам процес стає регулярним. Це перший дзвіночок запалення слизової шлунка, який згодом обростає і частою нудотою, і посиленням болю.

Набагато складніша ситуація стає, коли людина відчуває постійну потребу відригнути, що підсилюється при фізичній активності, після їжі, або навіть незалежно від зовнішніх факторів. Основними провокуючими факторами є травний тракт і нервова система.

 • Часті стреси і неврози, не завжди важкі, але постійні, властиві людям з високою сприйнятливістю, можуть призводити до того, що від будь-якої сильної емоції вони мимоволі заковтують велика кількість повітря, який згодом потрібно виводити. Больовими відчуттями процес супроводжується рідко, проте можливий тиск в області грудей, викликане нервовим спазмом.
 • Нервова система може бути безпосередньо пов'язана з травним трактом, якщо мова йде про функціонування кардії - є сусідами з стравоходом області шлунка. У процесі поглинання їжі вона скорочується і розслабляється в рівному ритмі, але при збоях в роботі нервової системи можливі спазми, які й провокують біль, а також відрижку. Крім цього може відчуватися неможливість ковтнути, а також тиск в гортані.

 • Гастроезофагеальний рефлюкс - часта причина хворобливих відчуттів в грудній клітці і відрижки повітрям незалежно від прийомів їжі. Часом це відбувається через порушену роботи сфінктера, який є своєрідним клапаном, що не дозволяє надходити в шлунок великої кількості повітря-також можлива реакція на потрапляння кислої їжі, якщо кислотність шлункового соку і без того є високою.
 • Не можна не згадати грижу в діафрагмі, яка викликає відрижку повітрям при рухової активності (особливо з нахилами вперед), почуття з'являється в горлі кома в момент поглинання їжі, печіння в області сонячного сплетіння. Больовий синдром в такому випадку слабо виражений, біль має тупий, ниючий характер, більше схожа на тиск.
 • Якщо в момент відрижки повітрям турбує біль у правому підребер'ї, цілком ймовірно, що є проблеми з травним трактом. У такому випадку можливі порушення роботи печінки, на яку здійснюється тиск, що і призводить до хворобливих відчуттів справа під ребрамі- або надана велике навантаження на жовчний міхур. Це властиво людям, схильним до переїдання, зловживання важкою їжею (жирне, смажене), а також особам з дискінезією, холециститом і т.д.

Таким чином, основна маса причин появи відрижки повітрям, що супроводжується болем в грудній клітці або в області ребер, зав'язана на проблемах травного тракту і жовчовивідних шляхів, які можуть бути як вродженою патологією, так і набутим розвиваються захворюванням. Що з цим робити?

Чи можна позбутися від проблеми самостійно?

Якщо симптоми мають регулярний характер і чітко прив'язані до певних дій (рухова активність, прийом їжі і т.д.), необхідно здатися гастроентеролога і пройти УЗД органів черевної порожнини. Лікування призначає лікар на підставі отриманого діагнозу, однак Ви можете самостійно зробити деякі дії для поліпшення свого самопочуття.

 • Дотримуйтеся дієти. Після їжі (через 15-20 хв.) Необхідно вживати сіль на кінчику ножа, регулюючи роботу сфінктера, а з меню виключити мариновані і копчені продукти, а також те, що сприяє роздратуванню стінок шлунка і виробленні його секреторного соку.
 • Їжте поволі, ділите їжу на дрібні шматочки і добре пережовувати. Це не тільки полегшить роботу шлунка, але і запобіжить зайве заковтування повітря в стравохід.
 • Після прийому їжі не приймайте горизонтальне положення, а також намагайтеся захистити себе від фізичного навантаження протягом 1,5-2 ч. Часовий проміжок залежить від того, наскільки щільно Ви поїли: в деяких випадках він розтягується до 4-х ч., А для рослинної їжі може бути скорочений до 60 хв.

На закінчення варто відзначити, що без встановлення точного діагнозу говорити про справжні причини і способи лікування неможливо, оскільки, як можна було помітити, основна маса симптомів різних порушень шлунково-кишкового тракту схожа між собою. Якщо відрижка стала турбувати занадто часто, не затягуйте з зверненням до лікаря.

Відрижка і біль в грудині

Залиште коментар 8,380

Відрижка - неприємне явище, з яким стикався, напевно, кожна людина. Найчастіше вона виникає у здорових людей через переїдання, газованої води або занадто швидкої трапези. Відрижка і біль в серці з'являються через спазм стравоходу. Іноді вона сигналізує, що з'явилися проблеми зі здоров'ям. «Небезпечна» відрижка супроводжується болем у грудях, що означає: пора звернутися до лікаря.

Основні причини відрижки повітрям і болю в грудній клітці

Грудна клітка є місцем локалізації багатьох життєво важливих органів: легені, серце і т. Д. Якщо людину турбує відрижка, що супроводжується хворобливими відчуттями в грудях, у нього можуть розвиватися проблеми в будь-якому з цих органів, тому потрібно ретельно стежити за самопочуттям. Хворого повинні насторожувати такі симптоми збою в роботі організму:

 • кашель;
 • важко дихати;
 • болю в лівій частині грудної клітини носять пекучий характер і прострілюють в руку і спину;
 • важко вдихнути повітря після сильного емоційного напруження;
 • груди болить посередині;
 • хворобливі відчуття в грудній клітці посилюються при відрижці.

Існує багато захворювань, яким супроводить хвороблива відрижка:

 • гастроезофагеальний рефлюкс;
 • ахалазія кардії;
 • дивертикули стравоходу;
 • грижа;
 • рак;
 • виразкова хвороба.

Ця хвороба є найбільш частою причиною, по якій з'являється відрижка повітрям і біль в грудній клітці. Пацієнт скаржиться на печію, часту відрижку, болі зліва в грудині. Захворювання являє собою виверження вмісту шлунка вгору по стравоходу. У хворих хрипне голос, вони кашляють. Відзначається погіршення стану емалі зубів.

Причиною такого симптому найчастіше є недостатність стравохідногосфінктера. Це означає, що він нездатний забезпечити тільки спадний рух їжі, а допускає її підйом назад в стравохід. При цьому їжа вже змішана з соляною кислотою і ферментами шлунка, що викликає роздратування і запалення слизових оболонок.

Часто хвороба плутають з порушеннями роботи серця. Щоб розпізнати захворювання, досить випити антацидний засіб, що допоможе позбутися від відрижки при рефлюксі, при проблемах серця такі ліки пити безглуздо.

Лікування захворювання залежить від занедбаності, тому ймовірно, що правильне харчування допоможе вилікувати гастроезофагеальний рефлюкс. Іноді хворому призначають медикаментозну терапію або операцію. Якщо хворобу не лікувати, вона може розвинутися в серйозні ускладнення.

Кардіо - частина шлунка, що розташовується на стику з стравоходом. Здоровий орган створює просвіт для проштовхування їжі і звужує його для перетравлення. Захворювання являє собою неможливість розслаблення стравохідногосфінктера при ковтанні. Точних причин розвитку хвороби не встановили.

Біль при відрижці за грудиною турбує при ковтанні або незалежно від їжі. Спровокувати дискомфорт може сильне емоційне напруження. Захворювання супроводжується такими ознаками:

 • гіпергідрозом;
 • прискореним биттям серця;
 • почуттям недостатньої кількості повітря.

Медикаментозне лікування допомагає купірувати симптоми хвороби, але для того, щоб позбутися від ахалазії, потрібно пройти через операцію або балонну делатацію.

Такі симптоми, як відрижка повітрям і біль в грудній клітці, часто стають наслідком стравохідного дивертикула - мешкоподобного випинання стінки органу. Переважно захворювання розвивається через генетичне порушення внутрішньоутробного розвитку. Буває, що дивертикули з'являються під час життя. Це може статися через запалення органів системи травлення, що виникають внаслідок механічного пошкодження або рефлюксу.

Хворобу можна розпізнати по відрижці з запахом гнилі. Хворий скаржиться на клубок у горлі і проблеми з ковтанням. Відзначається сильне виділення слини. Іноді дивертикул можна виявити методом пальпації шиї в положенні, коли голова закинута назад.

Грижа в стравохідного отвору може з'явитися, коли невелика ділянка шлунка потрапляє в порожнину грудей через діафрагму. При цьому зв'язки розтягуються, отвір діафрагми розширюється, через що органи потрапляють в грудну клітку. Ця частина шлунка постійно затискаються, що викликає сильну різкий біль в сонячному сплетінні. Хвороба супроводжується постійними відрижками, печією. Захворювання діагностується за допомогою рентгеноскопії. Ускладненнями можуть бути:

Лікувати захворювання можна тільки оперативно. Онкології в стравоході є поширеним явищем. Симптоматика залежить від занедбаності раку. симптоми:

 • болю в грудині в області органів шлунково-кишкового тракту;
 • проблеми з ковтанням;
 • різке зниження індексу маси тіла;
 • почуття переповненості за грудиною;
 • блювота;
 • слиновиділення різко посилюється.

Найчастіше болі турбують на пізніх етапах розвитку онкологічного процесу, коли пухлина стає великою.

Виразкова хвороба сьогодні зустрічається все частіше. Вона супроводжується відрижкою, нудотою і блювотними позивами. У пацієнта болить шлунок, його мучить печія, пропадає апетит. Це сприяє різкому зниженню маси тіла. Захворювання характеризується утворенням виразок і ерозій на слизових оболонках шлунка. Переважно хвороба розвивається через неможливість стінок шлунка протистояти агресивному шлунковому соку, захисні можливості органу порушуються. Хвороба вимагає негайного лікування, інакше існує великий ризик розриву стінки органу в черевну порожнину або в інший орган.

Перш ніж приступити до терапії, потрібно провести детальну діагностику, так як біль посередині грудної клітини під час відрижки можуть виникати через самих різних хвороб. Лікар встановлює, де болить: посередині, ліворуч і т. Д., Характер болю і інші симптоми. Після чого направляє хворого для обстеження і дає остаточний висновок про діагноз.

Займатися самолікуванням при такій симптоматиці не слід, необхідно обов'язково проконсультуватися у лікаря. Лікування не проходить без ліків, що спрямовані на зниження рівня кислоти в шлунку. Такі медикаменти підходять при всіх захворюваннях, що супроводжуються хворобливою відрижкою.

Буває, що ліки тільки допомагають лікувати неприємні симптоми хвороби. При деяких захворюваннях обійтися без оперативного лікування неможливо, наприклад, при ахалазії кардії.

Пацієнтам з відрижкою, що супроводжується болями в грудях, потрібно дотримуватися принципів дієтичного харчування. Забороняється їсти продукти, що подразнюють слизову шлунка, іноді під заборону потрапляє навіть молоко. Хворому не можна пити газовану воду, спиртне, потрібно кинути палити.

Полегшити ознаки хвороб можуть народні засоби, їх потрібно вживати з обережністю і після консультації фахівця. Знизити рівень кислоти може буряк, сік білокачанної капусти.

Рекомендують пити відвар з вівса. Для того, щоб його зробити, потрібно подрібнити до порошку стакан зерна і запарити в 2500 мл води. Після цього ліки проварити 2/3 години на маленькому вогні. Відвар профільтрувати і пити по 100 г двічі на добу.

Хвороблива відрижка при вагітності

Відрижка, що супроводжується хворобливими відчуттями в грудній клітці, часто турбує вагітних в 3 триместрі. Це трапляється внаслідок збільшення розмірів плода і гормональної перебудови, чому м'язи в шлунку і стравоході стають слабкішими. Від цього з'являється відрижка і печія.

Для попередження болючою відрижки рекомендується наступне:

 • не потрібно поспішати є, їжу необхідно добре прожувати;
 • уникати продуктів, що подразнюють слизові і викликають підвищену секрецію шлункового соку;
 • не слід пити газовані напої і «повітряні» страви (збитий крем);
 • якщо причиною відрижки є стрес, потрібно пропити курс заспокійливих засобів.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці

Що таке відрижка? Це вихід повітря з шлунка. Коли людина багато говорить під час їжі, їсть на ходу, разом з їжею в травний тракт потрапляє повітря. Довго він там затримуватися не може, тому шукає собі вихід. Дане явище супроводжується неприємним звуком і нерідко неприємним запахом.

Захворювання з болем в грудній клітці і відрижкою

Є така хвороба, як гастроезофагеальний рефлюкс, яка проявляється в русі харчової грудки в зворотному напрямку. Їжа замість того щоб спускатися нижче, їжа йде назад - в стравохід. Це неприємне явище супроводжується печією і болем в грудній клітці зліва. Крім того, у хворого стає хрипкий голос, виникає кашель, а також руйнується емаль зубів. Причиною криється в недостатності харчового сфінктера. Хворобливі відчуття з'являються через запалення слизової оболонки стравоходу. Адже кислий вміст шлунка має залишатися в шлунку, якщо воно виходить за його межі, особливо, коли піднімається нагору, де йому бути не можна, виникають різні неполадки і збої в роботі.

Існують різні захворювання з болем в грудній клітці і відрижкою, одним з яких є ахалазія кардії. Людини турбують не тільки відрижка і біль в грудній клітці, але і утруднене ковтання. Ця хвороба пов'язана з порушенням роботи парасимпатичної нервової системи.

Грижа в діафрагмі або діафрагмальна кила може з'явитися при розтягуванні зв'язок м'язів, що утримують діафрагму і стравохід. Коли пацієнт нахиляється, виникають печія, відрижка повітрям і біль в грудній клітці. Визначити наявність грижі допоможе тільки рентген.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці після їжі

Існує величезна кількість захворювань травної системи, найцікавіше, що всі вони часто мають однакову симптоматику. Для того щоб позбутися від недуги, необхідно сходити до лікаря і пройти комплексне обстеження. Навіть лікарі нерідко помиляються з постановкою діагнозу, що вже говорити про людей без медичної освіти.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці після їжі бувають при виразці шлунка. Дане захворювання також супроводжується нудотою і блювотою, людина худне і погано себе почуває.

При цьому подібні симптоми має остеохондроз - захворювання, яке ніяк, здавалося б, не пов'язане з травною системою, але також виявляється болем за грудиною і відрижкою.

Відрижка повітрям, біль в грудній клітці і нудота

Для того щоб жити довго і щасливо необхідно вести здоровий спосіб життя, думати про свій фізичний і духовний стан. Звичайно, від нещасних випадків ніхто не застрахований, але це чинники, які залежать від людини. Відсутність шкідливих звичок, регулярні заняття спортом, розвиток розумових здібностей і душевний спокій, зроблять життя щасливішим і яскравіше. Якщо ж людина неправильно харчується, у нього порушений режим праці та відпочинку, заняття спортом не є частиною життя, а відбуваються, лише час від часу, не варто дивуватися, що хвороби почнуть затьмарювати існування. Крім того, ігнорування симптомів тих чи інших захворювань, несвоєчасне звернення до медиків, призводить до того, що одна патологія чіпляється за іншу і, як сніжний ком, утворює велику проблему, яку з часом стає неможливо вирішити.

Відрижка повітрям, біль в грудній клітці і нудота є ознаками багатьох захворювань. Якщо це одиничний випадок, панікувати і бігати по лікарях ні до чого. Коли нудить постійно, печія не дає нормально жити і працювати, а таблетки не допомагають, треба йти до лікаря і проходити комплексне обстеження. Тільки так можна вирішити проблему і обхідних шляхів не існує.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці при вагітності

Вагітність - це серйозне випробування в житті кожної жінки, на яке вона йде заради того, щоб подарувати життя. Щастя материнства - це ні з чим незрівняний дар, яким нагородив Бог жінку. Але для того щоб стати мамою, потрібно пройти етап виношування малюка і, як кульмінація, пологи. Якщо у кого-то вагітність проходить без сучка і задирки, легко і швидко, то пологи - це біль, страх і важкий фізичний труд.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці при вагітності найчастіше трапляються в третьому триместрі, коли матка збільшується настільки, що починає тиснути на шлунок і піднімати його вище. Змінюється гормональний фон, який впливає не тільки на настрій майбутньої мами, але і на стан всіх її органів і систем. М'язи шлунка і стравоходу слабшають, тому кислота піднімається вгору і доставляє дискомфорт.

Насправді все це дрібниці в порівнянні з тим, яке щастя зазнає в майбутньому жінка, коли зустрінеться зі своєю крихіткою і майбутнім сенсом життя. Тому потрібно тільки потерпіти деякі фізичні незручності, адже все це заради прекрасного майбутнього.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці, як лікувати?

Для того щоб позбутися від хвороби, необхідно зрозуміти з чим маєш справу. Точна постановка діагнозу - це половина шляху. Нерідко лікарі ставлять невірні діагнози, лікують те, що не болить і погіршують ситуацію. Тому треба відвідувати перевірених фахівців з хорошою репутацією.

Всі знають, що займатися лікуванням симптомів - справа безглузда, марна і енерговитратне. Потрібно визначити причину недуги і боротися з нею.

Відрижка повітрям і біль в грудній клітці, як лікувати? Після того, як людина, пройде обстеження і буде поставлений точний діагноз, лікар призначить лікування, яке зазвичай направлено на зниження кислотності шлунка. При гастриті, шлунково-харчовому рефлюксе і виразкової хвороби прописують таблетки, які знижують кислотність і борються з симптомами. Іноді цього буває достатньо. Але бувають складні ситуації, при яких одними таблетками не звільнишся, доводиться вдаватися до хірургічного втручання. Наприклад, позбутися від ахалазії кардії без операції неможливо. Можна хоч все життя пити таблетки, але толку від цього не буде.

Крім операції і лікарської терапії, необхідно дотримуватися дієти. Нерідко, коли ситуація не надто запущена, досить суворої дієти, що дозволяє нормалізувати роботу травної системи і знизити кислотність. Людям, що страждають від печії, ні в якому разі не можна вживати бобові культури, копчені, гострі і солоні продукти, капусту. Суворо забороняється куріння, вживання алкогольних напоїв, жувальних гумок.

Що стосується народної медицини, то при печії, що супроводжується болем за грудиною, рекомендують пити козяче молоко або картопляний сік. Ці напої необхідно вживати після їжі три рази на день по одній склянці протягом чотирьох місяців. Добре в даній ситуації допомагає відвар з насіння льону. Для того щоб його приготувати, треба столову ложку насіння залити склянкою окропу і настоювати все це на водяній бані протягом п'ятнадцяти хвилин. Відвар приймається в три прийоми протягом дня. Деяким, для того щоб вирішити проблему, досить трьох днів прийому відвару з насіння льону.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 2 = 3