Отрівін

Отрівін

Р-Р ° РїСЂРѕСЃС <, РїРѕСЃС,СѓРїР ° СЋС ‰ РёРμ СЃ РІР ° С € РμРіРѕ IP Р ° РґСЂРμСЃР ° РїРѕС ... ожи РЅР ° Р ° РІС,РѕРјР ° С,РёС ‡ РμСЃРєРёРμ.

ПожР° Р »СѓР№СЃС,Р °, РїРѕРґС,РІРμСЂРґРёС,Рμ З ‡ С,Рѕ РІС <РЅРμ СЂРѕР ± РѕС, - РІРІРμРґРёС,Рμ З † РёС" СЂС <, РёР · РѕР ± СЂР ° Р¶РμРЅРЅС <Рμ РЅР ° РєР ° СЂС,РёРЅРєРμ Ре РЅР ° жмиС,Рμ РєРЅРѕРїРєСѓ "РћС,РїСЂР ° РІРёС,СЊ".

РџРѕСЃР »Рμ СЌС,РѕРіРѕ РІС <СЃРјРѕР¶РμС,Рμ РїСЂРѕРґРѕР» жиС,СЊ РїСЂРѕСЃРјРѕС,СЂ СЃР ° Р№С,Р °.

Отривін: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Отривін - популярний препарат, який використовується при закладеності носа. Отривін має судинозвужувальну ефектом. Спеціальні компоненти, що входять до складу крапель не сушать слизову.

Варто строго дотримуватися інструкції, оскільки можливе звикання. У цьому випадку від ліки потрібно або відмовитися, або замінити на аналог з іншим складом. Спеціальна форма отривин для дітей використовується для малюків з першого дня життя.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Отривин, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Отривин можна прочитати в коментарях.

Клініко-фармакологічна група: судинозвужувальний препарат для місцевого застосування в ЛОР-практиці. Препарат випускається в різних лікарських формах для місцевого застосування:

 • Краплі з концентрацією активного компонента (ксилометазоліну) 0,05% для дитячого віку і 0,1% для дорослих. Можна придбати флакон об'ємом 10 мл або 5 мл тюбики для лікування риніту у дитини.
 • Спрей назальний 0,1% і 0,05% у флаконах по 10 мл.
 • Спрей назальний 0,1%, який крім ксилометазоліну містить ментол і евкаліпт.

Для промивання носика у маленьких дітей в аптеці можна придбати Отривін Бебі у флаконах - крапельницях по 5 мл. Препарат містить солі натрію (хлорид, фосфат і гідрофосфат), кремофор.

Отривін показаний для проведення підтримуючої терапії при закладеності носа. Застосовується Отривин при сінну лихоманку та інших алергічних ринітах, при застуді, синуситах. Також препарат Отривін використовується для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа.

В якості допоміжної терапії Отривин застосуються у випадках середнього отиту з метою усунення набряку слизової оболонки. Крім того, Отривін застосовується для полегшення виконання риноскопії.

Фармакологічна дія - судинозвужувальну, антиконгестивну. Збуджує альфа-адренорецептори. При місцевому застосуванні практично не абсорбується, тому концентрації в плазмі дуже малі (аналітично не визначаються). При нанесенні на слизові оболонки викликає звуження судин, зменшуючи місцеву гіперемію і набряк. При ринітах полегшує носове дихання. Дія настає через кілька хвилин і триває протягом декількох годин.

Згідно з інструкцією із застосування спрей Отривін призначають дорослим і дітям старше 6 років по 1 впорскуванню в кожну ніздрю (при необхідності можна застосовувати повторно), зазвичай буває достатньо 3-4 впорскування у добу.

Краплі назальні 0,05% (для дітей) Режим дозування:

 • Діти до 6 років: по 1-2 краплі 1-2 рази на добу, максимальна кратність застосування не повинна перевищувати 3 рази на добу;
 • Діти старше 6 років: по 2-3 краплі 3-4 рази на добу.

Краплі назальні 0,1%:

 • Рекомендований режим дозування для пацієнтів старше 6 років: по 2-3 краплі 3-4 рази на добу, курс лікування 3-4 дня. При необхідності більш тривалої терапії слід отримати консультацію лікаря.

Спрей назальний дозований 0,05% (для дітей). Режим дозування:

 • Діти до 6 років: по 1 впорскуванню 1-2 рази на добу, але не більше 3 разів на добу;
 • Діти старше 6 років: по 2-3 вприскування 3-4 рази на добу.
 • Курс лікування не більше 10 днів.

Спрей назальний дозований 0,1%:

 • Препарат призначають пацієнтам старше 6 років по 1 впорскуванню 3-4 рази на добу протягом 10 днів.

Тривалість лікування препаратом Отривін не більше 10 днів поспіль.

Отривін по інструкції протипоказаний пацієнтам з індивідуальною чутливістю до компонентів препарату. Крім того, протипоказаннями до застосування препарату є:

 • гіпертиреоз;
 • глаукома;
 • атрофічний риніт;
 • наявність в анамнезі хірургічних операцій, що супроводжуються оголенням мозкових оболонок;
 • виражений атеросклероз;
 • транссфеноїдальна гіпофізектомія;
 • дитячий вік до 6 років, в разі призначення препарату у формі спрею.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з цукровим діабетом, захворюваннями серця і судин, тремором, аритмією, тахікардією, підвищеним артеріальним тиском.

При частому і / або тривалому застосуванні - подразнення і / або сухість слизової оболонки носоглотки, печіння, поколювання, чхання, гіперсекреція слизу. Рідко - набряк слизової оболонки носа, тахікардія, підвищення артеріального тиску, головний біль, запаморочення, блювота, безсоння, нечіткість зору.

При вагітності і в період лактації препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і плоду, не допускається перевищення рекомендованих доз.

Аналоги препарату в формі крапель або спрея, основні ефекти яких ідентичні дії отривин:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна отривин в аптеках (Москва) 145 рублів.

Препарат дозволений до застосування в якості засобу безрецептурного відпуску.

Використовую спрей «Отривін» з ментолом вже давно, що подобається мені: допомагає швидко, ментол і евкаліпт пом'якшують слизову, полегшують дихання, дія зазвичай настає через півхвилини. Ефект на початку використання триває досить довгий час, до 6-8 годин.

Отривін спочатку добре допомагає. Принаймні завжди їм користувалася і завжди був толк. Не бракувало двох пшиков на добу, а не як краплі, які доводиться капати часто і навіть вночі вставати, щоб прийняти чергову дозу, як наркоман. Але користуватися даними спреєм також потрібно акуратно.

Отривін Інструкція

Діюча речовина препарату Отривін - ксілометазолін.Относітся до симпатомиметическим засобів, що діють на α адренорецептори.

Має здатність викликати звуження кровоносних судин порожнини носа, зменшувати набряклість слизових оболонок носа і придаткових пазух, сприяючи тим самим поліпшенню носового дихання при закладеності придаткових пазух і носа.

дія препарату Отривін починається через кілька хвилин після інстиляції і продовжує протягом 10 годин.

Отривін добре переноситься навіть пацієнтами з чутливою слизовою оболочкой.Препарат не викликає зниження мукоциліарногокліренсу.

Спрей з евкаліптом і ментолом Отривин містить випаровуються охолоджуючі ароматичні речовини.

При місцевому застосуванні препарат Отривін практично не абсорбіруется.В плазмі концентрація ксилометазоліну практично не визначається.

Отривін використовується для:

- симптоматичного лікування закладеності носа при сінну лихоманку, застуді, синуситах, алергічних ринітах;

- полегшення відходження секрету при хворобах придаткових пазух;

- допоміжної терапії у випадках середнього отиту (з метою усунення набряку слизової носоглотки і євстахієвої каналу);

- полегшення проведення ЛОР-маніпуляцій (риноскопії).

Перед застосуванням препарату Отривін рекомендується ретельно прочистити носові ходи.

Отривін в краплях 0,05% призначають немовлятам і дітям до 6 років один-два рази на день в кожну ніздрю по 1-2 краплі.

Отривін в краплях 0,1% призначають дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю по 2-3 краплі.

Отривін у формі спрею призначають по одному впорскуванню дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю.

Не рекомендується застосовувати Отривин більше 10 днів поспіль.

При використанні препарату Отривін можлива поява відчуттів печіння і свербіння в горлі або носі, місцевого роздратування, сухості слизової оболонки носової порожнини, головного болю, нудоти.

У рідкісних випадках при застосуванні Отривін спостерігалися: тахікардія, аритмія, тимчасові порушення зору, системні алергічні реакції.

Отривін протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до препарату або його інгредієнтів, з трансфеноїдальна гіпофізектомія, при наявності в анамнезі хірургічних втручань з оголенням мозкових оболонок, а також в період вагітності.

Отривін в формі спрею протипоказаний дітям, які не досягли 6-річного віку.

Під час вагітності препарат Отривін протипоказаний.

Одночасний прийом з інгібіторами МАО, тетрациклічними або трициклічнимиантидепресантами може привести до підвищення системного ефекту ксилометазоліну (особливо при передозуванні).

У рідкісних випадках у дітей при пероральному прийомі відзначалася передозування препарату, що виявляється нерегулярним і прискореним пульсом, підвищенням артеріального тиску, втратою свідомості.

Лікування передозування: симптоматична терапія.

Отривін назальні краплі 0,05% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальні краплі 0,1% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальний спрей дозований 0,1%

У флаконі 10 мл.

Отривін з ментолом і евкаліптом назальний спрей дозований 0,1%

10 мл у флаконі.

Отривін краплі слід зберігати при температурі не > 30 градусів Цельсія, Отривін спрей - Чи не >25 градусів Цельсія.

Берегти від детей.Беречь від світла.

Галазолін, Длянос, Інфлюрін, Ксилометазолин, гідрохлориду, Ксімелін, Рінорус, Снуп, Тизин ксиліт, Брізолін, Ксілобене, Ксімелін Еко з ментолом, Назенспрай Е-ратіофарм, Олінто, Гриппостад Ріно, Доктор Тайсс Рінотайсс, ксиліт, Ксилометазолин буфус, Ксімелін Еко , Рінонорм, Ріностоп, Суприма-НСЗ, Фармазолін, Доктор Тайсс Назолін, Назальний аерозоль доктора Тайсса, Спрей від нежиті-ратіофарм, Тизин Ксило Біо.

В 1 мл отривин в формі назальних крапель 0,05% міститься:

0,5 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, натрію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, сорбітол 70%, вода очищена.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, евкаліптол, сорбітол, масло касторове поліоксілгідрогенізірованное, натрію хлорид, ментол, вода очищена.

Не рекомендується без консультації лікаря приймати препарат більше 10 днів.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози препарату, особливо при лікуванні літніх пацієнтів і дітей.

Слід дотримуватися обережності при використанні отривин пацієнтами з глаукому, артеріальною гіпертензією та іншими захворюваннями серцево-судинної системи, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, гіпертиреоз.

При застосуванні в рекомендованій дозуванні Отривин не впливає на здатність керувати автотранспортом і швидкість реакції.

аналоги отривин

Питання та відповіді

довідник хвороб

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

56 − = 53