Отривін спрей інструкція

Отривін Інструкція

Діюча речовина препарату Отривін - ксілометазолін.Относітся до симпатомиметическим засобів, що діють на α адренорецептори.

Має здатність викликати звуження кровоносних судин порожнини носа, зменшувати набряклість слизових оболонок носа і придаткових пазух, сприяючи тим самим поліпшенню носового дихання при закладеності придаткових пазух і носа.

дія препарату Отривін починається через кілька хвилин після інстиляції і продовжує протягом 10 годин.

Отривін добре переноситься навіть пацієнтами з чутливою слизовою оболочкой.Препарат не викликає зниження мукоциліарногокліренсу.

Спрей з евкаліптом і ментолом Отривин містить випаровуються охолоджуючі ароматичні речовини.

При місцевому застосуванні препарат Отривін практично не абсорбіруется.В плазмі концентрація ксилометазоліну практично не визначається.

Отривін використовується для:

- симптоматичного лікування закладеності носа при сінну лихоманку, застуді, синуситах, алергічних ринітах;

- полегшення відходження секрету при хворобах придаткових пазух;

- допоміжної терапії у випадках середнього отиту (з метою усунення набряку слизової носоглотки і євстахієвої каналу);

- полегшення проведення ЛОР-маніпуляцій (риноскопії).

Перед застосуванням препарату Отривін рекомендується ретельно прочистити носові ходи.

Отривін в краплях 0,05% призначають немовлятам і дітям до 6 років один-два рази на день в кожну ніздрю по 1-2 краплі.

Отривін в краплях 0,1% призначають дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю по 2-3 краплі.

Отривін у формі спрею призначають по одному впорскуванню дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю.

Не рекомендується застосовувати Отривин більше 10 днів поспіль.

При використанні препарату Отривін можлива поява відчуттів печіння і свербіння в горлі або носі, місцевого роздратування, сухості слизової оболонки носової порожнини, головного болю, нудоти.

У рідкісних випадках при застосуванні Отривін спостерігалися: тахікардія, аритмія, тимчасові порушення зору, системні алергічні реакції.

Отривін протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до препарату або його інгредієнтів, з трансфеноїдальна гіпофізектомія, при наявності в анамнезі хірургічних втручань з оголенням мозкових оболонок, а також в період вагітності.

Отривін в формі спрею протипоказаний дітям, які не досягли 6-річного віку.

Під час вагітності препарат Отривін протипоказаний.

Одночасний прийом з інгібіторами МАО, тетрациклічними або трициклічнимиантидепресантами може привести до підвищення системного ефекту ксилометазоліну (особливо при передозуванні).

У рідкісних випадках у дітей при пероральному прийомі відзначалася передозування препарату, що виявляється нерегулярним і прискореним пульсом, підвищенням артеріального тиску, втратою свідомості.

Лікування передозування: симптоматична терапія.

Отривін назальні краплі 0,05% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальні краплі 0,1% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальний спрей дозований 0,1%

У флаконі 10 мл.

Отривін з ментолом і евкаліптом назальний спрей дозований 0,1%

10 мл у флаконі.

Отривін краплі слід зберігати при температурі не > 30 градусів Цельсія, Отривін спрей - Чи не >25 градусів Цельсія.

Берегти від детей.Беречь від світла.

Галазолін, Длянос, Інфлюрін, Ксилометазолин, гідрохлориду, Ксімелін, Рінорус, Снуп, Тизин ксиліт, Брізолін, Ксілобене, Ксімелін Еко з ментолом, Назенспрай Е-ратіофарм, Олінто, Гриппостад Ріно, Доктор Тайсс Рінотайсс, ксиліт, Ксилометазолин буфус, Ксімелін Еко , Рінонорм, Ріностоп, Суприма-НСЗ, Фармазолін, Доктор Тайсс Назолін, Назальний аерозоль доктора Тайсса, Спрей від нежиті-ратіофарм, Тизин Ксило Біо.

В 1 мл отривин в формі назальних крапель 0,05% міститься:

0,5 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, натрію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, сорбітол 70%, вода очищена.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, евкаліптол, сорбітол, масло касторове поліоксілгідрогенізірованное, натрію хлорид, ментол, вода очищена.

Не рекомендується без консультації лікаря приймати препарат більше 10 днів.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози препарату, особливо при лікуванні літніх пацієнтів і дітей.

Слід дотримуватися обережності при використанні отривин пацієнтами з глаукому, артеріальною гіпертензією та іншими захворюваннями серцево-судинної системи, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, гіпертиреоз.

При застосуванні в рекомендованій дозуванні Отривин не впливає на здатність керувати автотранспортом і швидкість реакції.

аналоги отривин

Питання та відповіді

довідник хвороб

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

«Отривін» (спрей): інструкція із застосування, склад, опис та відгуки

Повсюдно людьми використовуються препарати для лікування нежиті. Одні медикаменти мають антисептичну і протизапальну дію, інші надають антибактеріальний ефект. Треті призначаються при алергії. Широку популярність мають судинозвужувальні засоби. Найбільш відомі діючі речовини - це ксилометазолин і оксиметазолин. Дана стаття розповість вам про препарат з торговою назвою «Отрівін9raquo; (Спрей). Інструкція по застосуванню буде запропонована вашій увазі. Ви зможете дізнатися про склад препарату і його основні характеристики.

Опис лікарського засобу

Виробник представляє свій препарат в декількох видах. В аптечній мережі ви можете придбати спрей для назального застосування або краплі. Крім такого поділу, ліки також класифікуються на дитячі та дорослі.

Вартість медикаменту безпосередньо залежить від його виду і складу. Препарат «Отрівін9raquo; (Спрей) коштує близько 150 рублів. При додаванні додаткових складових до діючої речовини ціна може збільшитися до 200 рублів. Краплі обійдуться вам не більше 300 рублів.

Варто відзначити, що під маркою «Отрівін9raquo; випускаються і інші засоби для лікування нежиті. У педіатрії широку популярність мають аспіратори цього виробника, а також змінні насадки до них. Такі прилади призначені для усунення нежитю і закладеності носа у малюків.

Склад препарату в залежності від виду

Що є основною діючою речовиною препарату «Отрівін9raquo ;? Спрей містить ксилометазоліну. Його кількість може бути 0,5 або 1 міліграм на кожен мілілітр. Саме це і відрізняє дитяче ліки від дорослого. Серед додаткових компонентів відзначаються натрію дигідрофосфат, натрію хлорид, сорбітол, сода та інші.

Випускається «Отрівін9raquo; і з додатковими добавками. Це левоментол і евкаліпт. Такий засіб крім сосудосуживающего дії матиме і пом'якшувальний, протизапальний ефект.

Медикамент може мати в своєму складі ипратропия бромід. Торгова назва цього препарату - «Отривін комплекс». Спрей надає судинозвужувальну і бронходілатірующєє дію. Він зупиняє виділення слизу з носа.

У продажу є медикамент на основі морської води. В такому спреї немає ксилометазоліну. Він призначений для промивання слизової оболонки носа і проведення гігієнічних процедур.

Призначення медикаменту: показання

В яких ситуаціях пацієнтові прописується ліки з торговою назвою «Отрівін9raquo ;? Спрей на основі ксилометазоліну призначається в таких випадках:

 • при вірусних і бактеріальних захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються закладеністю носа;
 • риніт алергічного походження, поліноз;
 • синусит і гайморит;
 • отит різної локалізації і євстахіїт;
 • підготовка до операції та діагностиці на слизовій оболонці носа.

Комплекс «Отрівін9raquo; використовується при важких ринітах, які поєднуються з бронхітом, астмою, пневмонією та іншими захворюваннями органів дихання. Засіб на основі морської води прописується в якості гігієнічного препарату, а також для очищення слизових оболонок носа перед введенням лікарських речовин. Препарат з додаванням ментолу і евкаліпта використовується при гнійних виділеннях з носових ходів.

Протипоказання і обмеження

Далеко не кожен пацієнт може використовувати препарат «Отрівін9raquo ;. Спрей не призначається особам, які мають підвищену чутливість до компонентів. Зверніть увагу також і на додаткові компоненти. Заборонено застосування ліків при глаукомі, гіпертонії, деяких хворобах судин і крові. Медикамент не рекомендується особам з тахікардією, атрофическим або медикаментозним ринітом.

Обмеження в застосуванні вводяться для дітей до двох років. У цьому випадку лікарі рекомендують замінити спрей краплями. Також дозування 1 міліграм на мілілітр призначається тільки дітлахам після 12 років. З особливою обережністю застосування медикаменту здійснюється при цукровому діабеті, в період вагітності і лактації. У всіх цих випадках потрібно заздалегідь порадитися з лікарем.

«Отрівін9raquo; (Спрей): інструкція із застосування препарату

Медикамент вводиться виключно в носові ходи. Перед цим варто висякатися, наскільки це можливо. При сильній закладеності носа зробити таку маніпуляцію може бути досить проблематично.

Спрей вводиться в носові ходи дорослих і дітей старше 12 років по одному впорскуванню до трьох разів на добу. При цьому перерва між дозами не повинен бути менше 4 годин. Дітям рекомендується ліки «Отривін бебі». Спрей призначається в міру необхідності, але не більше трьох разів на день. При цьому переважно вводять препарат перед сном для поліпшення якості відпочинку. Дітворі у віці до двох років призначаються краплі «Отрівін9raquo ;. Дитячий спрей неприпустимо використовувати в цьому віці. Тривалість терапії становить від 3 до 5 діб. Довше використовувати «Отрівін9raquo; (Спрей назальний з ксилометазалін) заборонено.

Засіб з морською водою може застосовуватися в разі потреби. Його призначають для промивання носа, як гігієнічного засобу, а також і в профілактичних цілях.

Побічні реакції та їх ймовірність

Що повідомляє про дорослому медикаменті і ліках «Отривін бебі» (спрей) спосіб застосування? Анотація звертає увагу споживачів на те, що препарат може викликати побічні реакції. Деякі з них є приводом для відміни лікування. Інші ж проходять самостійно протягом декількох хвилин.

Як і будь-які ліки, описаний препарат може викликати алергію. Найчастіше вона проявляється кропив'янкою і свербежем, рідше виникає набряк. Застосування препарату іноді веде до головного болю, безсоння. Медикамент може стати причиною тахікардії, гіпертонії, блювоти або діареї. При введенні в носові ходи можливо відчуття печіння.

Як працює препарат «Отрівін9raquo; (Бебі)? Спрей для дітей, як і дорослий медикамент, швидко обволікає слизові оболонки носа. Відбувається моментальне звуження судин і зняття набряклості. Інструкція по використанню говорить про те, що дія медикаменту триває протягом 12 годин з моменту нанесення.

Додаткові складові, наприклад сорбіт, зволожують внутрішню оболонку носа. Якщо використовувати медикамент з евкаліптом і ментолом, то можна спостерігати пом'якшення слизової і її якнайшвидшу регенерацію. Препарат полегшує дихання, зменшує кількість виділень з носа.

Думки про ліки: що кажуть пацієнти і їх лікарі?

Які має препарат «Отрівін9raquo; відгуки? Спрей зарекомендував себе з позитивного боку. Споживачі говорять про те, що під цією маркою випускається весь комплекс медикаментів для лікування нежиті у дітей. Спочатку батьки проводять промивання за допомогою спрею з морською водою. Після цього за допомогою аспіратора «Отрівін9raquo; видаляють слиз з маленького носика. Далі вводиться медикамент, звужує судини. При необхідності медики доповнюють цей набір іншими лікарськими складами.

Пацієнти повідомляють про те, що дія препарату настає дуже швидко. Навіть при дуже сильної закладеності дихання відновлюється протягом декількох хвилин. Такий ефект зберігається тривалий час. Багато користувачів використовують склад виключно перед сном. Адже саме вночі в горизонтальному положенні набряк може посилитися.

Інструкція по використанню говорить про те, що препарат призначається при алергічного риніту. Однак лікарі мають іншу думку. Фахівці говорять про те, що алергія не повинна усуватися подібними засобами. Використання описаного медикаменту можливо тільки одноразово в крайніх випадках. Для корекції алергічного риніту потрібно застосовувати інші засоби.

Також фахівці свідчать про те, що тривале застосування ліків або недотримання доз може вести до медикаментозного риніту. При цьому людина вже не може самостійно відмовитися від описаного препарату. Його ніс просто не дихає без чергової дози ксилометазоліну. Вилікувати таку патологію самостійно неможливо. Пацієнту доведеться використовувати більш серйозні і дорогі препарати, які може призначити тільки фахівець після ретельного обстеження.

Ви дізналися, які має препарат «Отрівін9raquo; відгуки. Спрей може випускатися в декількох видах - пам'ятайте про це. Якщо ви прийшли в аптеку для придбання медикаменту, то обов'язково уточнюйте, яка форма препарату необхідна. Зверніть увагу на те, що особам, схильним до алергічних реакцій, краще не використовувати засіб з ментолом і евкаліптом. Обмежтеся звичайним спреєм «Отрівін9raquo; або комплексним ліками.

Медикамент на основі морської води також може знімати набряк. Однак його дія менш виражена. Безсумнівним плюсом препарату є можливість тривалого застосування. Перед використанням ліки обов'язково зверніться до фахівця. Доктор підбере для вас індивідуальну дозування і схему застосування препарату. Легкого вам дихання, не хворійте!

Отривін, спрей

Ті, що є в продажу:

Інші синоніми: Брізолін, Гриппостад Ріно, Доктор Тайсс, Зірочка НСЗ (спрей), Інфлюрін, Ксілобене, Носолін, Олінто, Ріномаріс, Суприма-НСЗ, Фармазолін, Еспазолін.

Середня ціна онлайн *, 171 р. (0.1% 10мл)

Отривін відноситься до категорії судинозвужувальних препаратів і використовується для місцевого впорскування в ніс.

Володіє хорошим протинабрякову дію, суттєво полегшує носове дихання і відходження виділень з носоглотки і придаткових пазух носа.

Дія спрею починається через кілька хвилин і триває протягом 10-12 годин.

 • гостра закладеність носа викликана респіраторними захворюваннями;
 • гайморит;
 • риніт (нежить) при сезонних алергічних загостреннях (поліноз);
 • синусит;
 • нежить бактеріального характеру;
 • секреторний середній отит, євстахіїт (зменшує набряк евстахіівого каналу і слизової носоглотки).

Засіб так само задіюють в якості допоміжної терапії: для спрощення (полегшення) виконання діагностичних ЛОР - процедур і маніпуляцій (риноскопія).

Перед тим як використовувати спрей рекомендується очистити (промити) носові ходи. Для цього можна застосовувати як звичайний фізрозчин, так і препарати містять морську воду. Варто уникати випадкового травмування слизової оболонки.

Дітям до 6-ти років слід користуватися 0,05% спреєм (дитяча форма випуску). Виконують вбризгіванія по одному разу в кожну ніздрю з періодичністю 1-2 рази / о 24 годині. Щоб уникнути повторної закладеності носа, не слід застосовувати препарат у дітей довше 7 днів.

Дітям від 12 років і дорослим пацієнтам можна застосовувати 0,1% спрей Отривін (для дорослих). У кожну ніздрю проводять по 1 впорскуванню. Періодичність виконання процедури - до 3-х разів / о 24 годині.

Препарат не слід застосовувати довше 7-10 днів поспіль. Останнє впорскування рекомендується проводити безпосередньо перед сном.

Обмежено (тільки за порадою лікаря) використовувати Отривин в формі спрею можна при:

 • серцево-судинних патологіях;
 • реальному наявність таких явищ як; серцева аритмія, тремор верхніх кінцівок;
 • гіперплазії (аденомі передміхурової залози);
 • явищах запаморочення;
 • безсонні;
 • цукровому діабеті.

Слід виключити використання препарату при:

 • атеросклерозі;
 • збільшеною частотою серцевих скорочень (тахікардії);
 • нетипових формах нежиті (атрофическом або сухому риніті);
 • глаукомі;
 • високої чутливості до складових компонентів;
 • гіперфункції щитовидної залози (гіпертиреозі).

Препарат не можна застосовувати пацієнтам у яких була проведена операція по видалення або руйнування гіпофіза, виконувалося оперативне втручання з оголенням мозкових оболонок.

Використання в період вагітності та годування груддю

Препарат не рекомендується використовувати вагітним жінкам. При годуванні груддю можливе призначення в мінімальних дозах і лише за порадою і під наглядом лікаря!

Надмірне місцеве вживання спрея, або його випадкове потрапляння всередину, можуть привести до різкого зниження артеріального тиску, утрудненого дихання.

Перевищення дози може проявлятися значним зниженням температури тіла, головним болем, почастішанням пульсу, сплутаністю свідомості.

Пацієнтам з проявами передозування слід провести терапію спостережуваних негативних симптомів. Показаний контроль за загальним станом протягом декількох годин.

З обережністю слід застосовувати спрей Отривін одночасно з препаратами - антидепресантами: трициклическими, тетрациклічними, інгібіторами МАО.

Тривале і / або часте застосування Отривін спрею може призвести до небажаних місцевим реакцій з боку носоглотки:

 • надмірна сухість або подразнення слизової оболонки;
 • відчуття печіння в місці нанесення
 • підвищеного відділення секреції з носа.

Порушення в дозуванні, тривале застосування можуть призвести до розвитку реакцій системного характеру. А саме:

 • збої в роботі серцевого системи (тахікардія, аритмія, відчуття серцебиття);
 • підвищення тиску;
 • головний біль з явищами запаморочення;
 • нудота блювота;
 • безсоння;
 • тимчасова нечіткість зору;
 • висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк слизової.

Основна діюча речовина - ксилометазолин гідрохлорид.

Він відноситься до судинозвужувальних альфа-адреностимуляторам, що не концентрується в крові, усуває набряклість носових проходів, істотно покращує носове дихання.

До складу входять зволожуючі компоненти - сорбітол (20 мг) і гіпромелоза (5 мг). Вони значно знижують прояви роздратування і сухості в носоглотці.

Отривін спрей містить натуральні евкаліптова (евкаліптол) і ментоловое (левоментол) масла. Вони надають освіжаючий і охолоджуючу дію на слизову носа.

Фармакологічна дія і фармакокінетика

Відноситься до фармакологічної групи препаратів застосовуваних для лікування ринітів. За рахунок звуження кровоносних судин усуває набряк і переповнення кров'ю (гіперемія) слизової оболонки всієї носоглотки.

При місцевому застосування практично не всмоктується в кров і концентрації в її плазмі мізерно малі.

Отривін спрей відпускається безрецептурно. Термін придатності 3 роки. Зберігання в недоступному для дітей місці, при температурі не > 25 ° С. Берегти від світла і потрапляння прямих сонячних променів.

(Залиште Ваш відгук у коментарях)

* - Середнє значення серед кількох продавців на момент моніторингу, не є публічною офертою

Задайте питання чергового лікаря:

Залиште перший коментар!

Щоб побачити нові, натисніть Ctrl + F5

Ваша думка про сайт?

Консультація лікаря безкоштовно

Без підступу. Просто залиште ваше запитання в коментарях і фахівець відповість на нього.

Повний список (більше 150 шт) з цінами, оновлюється регулярно.

Впізнаємо грибок по фото

Коли відправлятися на прийом до лікаря? Пропонуємо дізнатися, як виглядає грибок нігтів на різних стадіях.

Чи можна вилікувати за 1 день? Види, як уникнути зараження, шляхи передачі, препарати.

Чи можна вилікувати за 1 день? Види, як уникнути зараження, шляхи передачі, препарати.

Як самому видалити бородавки?

Бородавки у дітей, папіломи і кондиломи у дорослих, ніж небезпечно їх видалення в домашніх умовах?

Молочниця у жінок

Молочниця або вагінальний кандидоз не з чуток відомий кожній другій жінці.

Дерматити: фото і опис

Можливо, що пляма на шкірі це зовсім не грибок. Порівняйте фото щоб переконатися.

Якщо є характерний висип, то потрібно бігти до лікаря, або як мінімум в аптеку.

Кандидоз у чоловіків

Представники сильної половини людства чомусь вважають, що молочниця - прерогатива жінок, але це не так.

Чим лікувати грибок

Список препаратів для різних видів грибка. Мазі, креми, лаки, свічки, таблетки - порівняння, огляди, вартість.

Тест для лікарів

Перевірте свої знання з дерматології, якщо ви фахівець або студент.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 5