Отривін спрей інструкція із застосування для дітей

«Отривін» (спрей): інструкція із застосування, склад, опис та відгуки

Повсюдно людьми використовуються препарати для лікування нежиті. Одні медикаменти мають антисептичну і протизапальну дію, інші надають антибактеріальний ефект. Треті призначаються при алергії. Широку популярність мають судинозвужувальні засоби. Найбільш відомі діючі речовини - це ксилометазолин і оксиметазолин. Дана стаття розповість вам про препарат з торговою назвою «Отрівін9raquo; (Спрей). Інструкція по застосуванню буде запропонована вашій увазі. Ви зможете дізнатися про склад препарату і його основні характеристики.

Опис лікарського засобу

Виробник представляє свій препарат в декількох видах. В аптечній мережі ви можете придбати спрей для назального застосування або краплі. Крім такого поділу, ліки також класифікуються на дитячі та дорослі.

Вартість медикаменту безпосередньо залежить від його виду і складу. Препарат «Отрівін9raquo; (Спрей) коштує близько 150 рублів. При додаванні додаткових складових до діючої речовини ціна може збільшитися до 200 рублів. Краплі обійдуться вам не більше 300 рублів.

Варто відзначити, що під маркою «Отрівін9raquo; випускаються і інші засоби для лікування нежиті. У педіатрії широку популярність мають аспіратори цього виробника, а також змінні насадки до них. Такі прилади призначені для усунення нежитю і закладеності носа у малюків.

Склад препарату в залежності від виду

Що є основною діючою речовиною препарату «Отрівін9raquo ;? Спрей містить ксилометазоліну. Його кількість може бути 0,5 або 1 міліграм на кожен мілілітр. Саме це і відрізняє дитяче ліки від дорослого. Серед додаткових компонентів відзначаються натрію дигідрофосфат, натрію хлорид, сорбітол, сода та інші.

Випускається «Отрівін9raquo; і з додатковими добавками. Це левоментол і евкаліпт. Такий засіб крім сосудосуживающего дії матиме і пом'якшувальний, протизапальний ефект.

Медикамент може мати в своєму складі ипратропия бромід. Торгова назва цього препарату - «Отривін комплекс». Спрей надає судинозвужувальну і бронходілатірующєє дію. Він зупиняє виділення слизу з носа.

У продажу є медикамент на основі морської води. В такому спреї немає ксилометазоліну. Він призначений для промивання слизової оболонки носа і проведення гігієнічних процедур.

Призначення медикаменту: показання

В яких ситуаціях пацієнтові прописується ліки з торговою назвою «Отрівін9raquo ;? Спрей на основі ксилометазоліну призначається в таких випадках:

 • при вірусних і бактеріальних захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються закладеністю носа;
 • риніт алергічного походження, поліноз;
 • синусит і гайморит;
 • отит різної локалізації і євстахіїт;
 • підготовка до операції та діагностиці на слизовій оболонці носа.

Комплекс «Отрівін9raquo; використовується при важких ринітах, які поєднуються з бронхітом, астмою, пневмонією та іншими захворюваннями органів дихання. Засіб на основі морської води прописується в якості гігієнічного препарату, а також для очищення слизових оболонок носа перед введенням лікарських речовин. Препарат з додаванням ментолу і евкаліпта використовується при гнійних виділеннях з носових ходів.

Протипоказання і обмеження

Далеко не кожен пацієнт може використовувати препарат «Отрівін9raquo ;. Спрей не призначається особам, які мають підвищену чутливість до компонентів. Зверніть увагу також і на додаткові компоненти. Заборонено застосування ліків при глаукомі, гіпертонії, деяких хворобах судин і крові. Медикамент не рекомендується особам з тахікардією, атрофическим або медикаментозним ринітом.

Обмеження в застосуванні вводяться для дітей до двох років. У цьому випадку лікарі рекомендують замінити спрей краплями. Також дозування 1 міліграм на мілілітр призначається тільки дітлахам після 12 років. З особливою обережністю застосування медикаменту здійснюється при цукровому діабеті, в період вагітності і лактації. У всіх цих випадках потрібно заздалегідь порадитися з лікарем.

«Отрівін9raquo; (Спрей): інструкція із застосування препарату

Медикамент вводиться виключно в носові ходи. Перед цим варто висякатися, наскільки це можливо. При сильній закладеності носа зробити таку маніпуляцію може бути досить проблематично.

Спрей вводиться в носові ходи дорослих і дітей старше 12 років по одному впорскуванню до трьох разів на добу. При цьому перерва між дозами не повинен бути менше 4 годин. Дітям рекомендується ліки «Отривін бебі». Спрей призначається в міру необхідності, але не більше трьох разів на день. При цьому переважно вводять препарат перед сном для поліпшення якості відпочинку. Дітворі у віці до двох років призначаються краплі «Отрівін9raquo ;. Дитячий спрей неприпустимо використовувати в цьому віці. Тривалість терапії становить від 3 до 5 діб. Довше використовувати «Отрівін9raquo; (Спрей назальний з ксилометазалін) заборонено.

Засіб з морською водою може застосовуватися в разі потреби. Його призначають для промивання носа, як гігієнічного засобу, а також і в профілактичних цілях.

Побічні реакції та їх ймовірність

Що повідомляє про дорослому медикаменті і ліках «Отривін бебі» (спрей) спосіб застосування? Анотація звертає увагу споживачів на те, що препарат може викликати побічні реакції. Деякі з них є приводом для відміни лікування. Інші ж проходять самостійно протягом декількох хвилин.

Як і будь-які ліки, описаний препарат може викликати алергію. Найчастіше вона проявляється кропив'янкою і свербежем, рідше виникає набряк. Застосування препарату іноді веде до головного болю, безсоння. Медикамент може стати причиною тахікардії, гіпертонії, блювоти або діареї. При введенні в носові ходи можливо відчуття печіння.

Як працює препарат «Отрівін9raquo; (Бебі)? Спрей для дітей, як і дорослий медикамент, швидко обволікає слизові оболонки носа. Відбувається моментальне звуження судин і зняття набряклості. Інструкція по використанню говорить про те, що дія медикаменту триває протягом 12 годин з моменту нанесення.

Додаткові складові, наприклад сорбіт, зволожують внутрішню оболонку носа. Якщо використовувати медикамент з евкаліптом і ментолом, то можна спостерігати пом'якшення слизової і її якнайшвидшу регенерацію. Препарат полегшує дихання, зменшує кількість виділень з носа.

Думки про ліки: що кажуть пацієнти і їх лікарі?

Які має препарат «Отрівін9raquo; відгуки? Спрей зарекомендував себе з позитивного боку. Споживачі говорять про те, що під цією маркою випускається весь комплекс медикаментів для лікування нежиті у дітей. Спочатку батьки проводять промивання за допомогою спрею з морською водою. Після цього за допомогою аспіратора «Отрівін9raquo; видаляють слиз з маленького носика. Далі вводиться медикамент, звужує судини. При необхідності медики доповнюють цей набір іншими лікарськими складами.

Пацієнти повідомляють про те, що дія препарату настає дуже швидко. Навіть при дуже сильної закладеності дихання відновлюється протягом декількох хвилин. Такий ефект зберігається тривалий час. Багато користувачів використовують склад виключно перед сном. Адже саме вночі в горизонтальному положенні набряк може посилитися.

Інструкція по використанню говорить про те, що препарат призначається при алергічного риніту. Однак лікарі мають іншу думку. Фахівці говорять про те, що алергія не повинна усуватися подібними засобами. Використання описаного медикаменту можливо тільки одноразово в крайніх випадках. Для корекції алергічного риніту потрібно застосовувати інші засоби.

Також фахівці свідчать про те, що тривале застосування ліків або недотримання доз може вести до медикаментозного риніту. При цьому людина вже не може самостійно відмовитися від описаного препарату. Його ніс просто не дихає без чергової дози ксилометазоліну. Вилікувати таку патологію самостійно неможливо. Пацієнту доведеться використовувати більш серйозні і дорогі препарати, які може призначити тільки фахівець після ретельного обстеження.

Ви дізналися, які має препарат «Отрівін9raquo; відгуки. Спрей може випускатися в декількох видах - пам'ятайте про це. Якщо ви прийшли в аптеку для придбання медикаменту, то обов'язково уточнюйте, яка форма препарату необхідна. Зверніть увагу на те, що особам, схильним до алергічних реакцій, краще не використовувати засіб з ментолом і евкаліптом. Обмежтеся звичайним спреєм «Отрівін9raquo; або комплексним ліками.

Медикамент на основі морської води також може знімати набряк. Однак його дія менш виражена. Безсумнівним плюсом препарату є можливість тривалого застосування. Перед використанням ліки обов'язково зверніться до фахівця. Доктор підбере для вас індивідуальну дозування і схему застосування препарату. Легкого вам дихання, не хворійте!

Отривін

Опис актуально на 22.03.2016

 • Латинська назва: Otrivin
 • Код АТС R01AA07
 • Діюча речовина: Ксилометазолин (Xylometazoline)
 • Виробник: Novartis Consumer Health (Швейцарія)

До складу 1 мл крапель і спрею Отривин, в якості активного інгредієнта, входить 0,5 мг або 1 мг гідрохлориду.

Допоміжні інгредієнти крапель і спрею: дигідрофосфат дигідрат натрію, едетат динатрію, гідрофосфат додекагідрат натрію, бензалконію хлорид, сорбитол, хлорид натрію, гіпромелоза 4000, очищена вода (додатково для спрею з ментолом і евкаліптом - левоментол і евкаліптол).

Лікарський засіб Отривин проводиться в формі 0,1% або 0,05% крапель і дозованого спрею по 10 мл в упаковці.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

ксилометазолин є лікарським препаратом, що належать до групи деконгестантів, які мають локальної судинозвужувальний ефективністю, внаслідок чого широко застосовуються в ЛОР-практиці. Препарату властива виражене альфа-адреноміметичну дію. місцеве застосування ксилометазоліну по відношенню до слизових носа і носоглотки призводить до звуження в них кровоносних судин, а також усунення гіперемії і набряклості і, як наслідок, до полегшення носового дихання при хворобливих станах, що протікають з закладенням носа (ринітах).

ксилометазолин відрізняється збалансованим рН, характерним для носової порожнини і досить добре переноситься хворими з чутливими слизовими оболонками. Антиконгестивну дія препарату не перешкоджає відходженню носової слизу.

Додаткові інгредієнти крапель і спрею - гіпромелоза і сорбитол - виступають в якості засобів додаткового зволоження, що дозволяє знизити прояви сухості і роздратування слизових оболонок, що спостерігаються при тривалому застосуванні ксилометазоліну.

левоментол і евкаліптол, включені до складу спрею з ментолом і евкаліптом, мають охолоджуючим і освіжаючим дією.

Використання препарату в терапевтичних дозах не викликає гіперемію і не призводить до подразнення слизових. Фармакологічна ефективність ксилометазоліну відзначається вже через кілька (3-5) хвилин після його місцевого використання і спостерігається протягом 12-ти годин.

Абсорбція ксилометазоліну при його місцевому застосуванні практично наближається до нуля, а його полум'яне зміст настільки мало, що не підлягає визначенню за допомогою існуючих аналітичних методів.

Використання крапель або спрея Отривин показано при:

Призначення будь-якої з фармакологічних форм отривин протипоказано при:

З особливою обережністю можливе призначення будь-якої з лікарських форм отривин при:

Реакції місцевого характеру з боку слизових оболонок (найчастіше спостерігаються при частому і / або тривалому використанні):

Реакції системного характеру (найчастіше спостерігаються при частому і / або тривалому використанні):

Інструкція по застосуванню отривин

Краплі Отривін, інструкція із застосування

Перед застосуванням крапель слід ретельно очистити носові ходи, для чого рекомендують використовувати засоби в формі очищає спрею, що містить морську воду, наприклад Отривін Море.

Отривін краплі в ніс 0,1% призначені для лікування пацієнтів, які досягли 12-ти років. Одноразово в кожний носовий прохід можна закапати 2-4 краплі. В добу таку процедуру закапування можна здійснювати не більше 3-х разів. Терапевтичний курс не повинен перевищувати 10-ти днів.

Інструкція на Отривін дитячий в формі 0,05% крапель рекомендує їх використання для терапії дітей 1-12 років, під контролем дорослих. У віці 1-6 років показано на добу 1-2 разове закапування 1-2 крапель в кожен носовий прохід, з тривалістю лікування, що не перевищує 7-ми днів. У віці 6-12 років можна закопувати дитячий Отривін по 2-4 краплі в кожну ніздрю прохід 2-3 рази на 24 години. Тривалість лікування слід обмежити 7-10 цілодобово.

Спрей Отривин, інструкція із застосування

Також як і при використанні крапель, перед застосуванням спрею необхідно очистити носові ходи за допомогою спрею Отривін Море або іншого подібного препарату, що містить морську воду.

Пацієнтам старше 12-ти років рекомендують використовувати 0,1% спрей. В кожний носовий прохід, з частотою не більше 3-х разів на добу, виробляють по одному впорскуванню. Тривалість терапії не повинна перевищувати 10-ти діб.

Спрей для дітей 0,05% показаний пунктом призначення, 1-го до 12-ти років, під контролем дорослих. Дітям 1-6 років рекомендують 1 процедуру вприскування у кожний носовий прохід, з частотою 1-2 рази на 24 години. Пацієнтам 6-12 років можна проводити одноразові вприскування у кожний носовий хід 2-3 рази на добу. Тривалість лікування краще обмежити 7 днями.

При застосуванні завищених доз отривин або його використанні протягом більш рекомендованого інструкцією часу, можливе виникнення властивих препарату побічних ефектів або посилення вже спостерігаються негативних явищ: почастішання пульсу, підвищення артеріального тиску, зрідка - сплутаність свідомості.

Проведене лікування подібних ускладнень повинно відповідати відзначається негативним симптомів.

Лікувальні засоби, що містять ксилометазолин, не повинні використовуватися при проведенні терапії трициклічнимиантидепресантами або інгібіторами МАО.

місцеве застосування ксилометазоліну потенційно може впливати на ефекти деяких гіпотензивних препаратів, наприклад β-адреноблокаторів.

Купівля крапель і спрею Отривин не вимагає пред'явлення рецепта.

Зберігати будь-яку з фармацевтичних форм препарату потрібно при температурі навколишнього повітря до 25 ° C.

Всі лікарські форми отривин можуть використовуватися протягом 3-х років з дня їх виготовлення.

Як краплі, так і спрей Отривін не слід використовувати протягом більш 10-ти діб поспіль. Надмірне і / або тривале застосування препарату може стати причиною формування застійних реактивних ефектів і / або атрофії носових слизових.

Здійснювати призначення даного лікарського засобу з обережністю потрібно по відношенню до пацієнтів, сильно реагують на ефекти адренергічних препаратів, включаючи прояви безсоння, збільшення АТ, тремору, запаморочення, серцевої аритмії.

Слід уникати перевищення рекомендованих доз отривин, особливо при проведенні терапії літніх пацієнтів і дітей.

Обережного призначення препарату слід ставитись до хворих, що страждають серцево-судинними патологіями, на цукровий діабет, артеріальною гіпертонією, феохромоцитомой, аденомою простати, порфирией і патологіями щитовидної залози.

Флакон з краплями або спреєм призначений виключно для використання одним пацієнтом, через можливе поширення інфекції.

бензалконіюхлорид, включений до складу препарату, може дратувати носові слизові оболонки.

Аналоги препарату в формі крапель або спрея, основні ефекти яких ідентичні дії отривин:

Препарати для місцевого застосування з аналогічним активним інгредієнтом:

Все 1% лікарські форми препарату можуть призначатися дітям тільки після досягнення ними 12-ти річного віку. Інструкція до препарату допускає використання Отривін для дітей у віці 1-12 років виключно в дозі 0,5 мг / 1 мл (0,05%), під контролем дорослих і без перевищення рекомендованих доз. Відгуки про спреї для дітей, що залишаються ЛОР-лікарями, говорять про доцільність використання даної форми препарату для лікування дітей після 6-ти років, тоді як більш молодшим дітям (1-6 років) рекомендують призначати 0,05% краплі.

Отривін при вагітності і лактації

Краплі і спрей даного препарату не рекомендують застосовувати вагітним жінкам. У разі гострої необхідності позбавлення від проявів риніту лікуючий лікар може призначити дитячий Отривін при вагітності (0,05%), але під суворим контролем і в мінімальних дозах.

якщо при годуванні грудьми виникає потреба у використанні отривин, його призначення можливе в мінімальних дозах і лише в разі однозначного перевищення користі від лікування, в порівнянні з можливими ризиками для немовляти.

У разі використання крапель і спрею Отривин строго за показаннями і в рекомендованих дозах, відгуки про його ефективності і безпеки в основному носять позитивний характер. Дорослі пацієнти, які застосовують даний лікарський засіб, зазначають швидкість і тривалість його дії і дуже рідко спостерігають у себе будь-які побічні ефекти.

Відгуки про дитячий Отривін найчастіше залишають батьки, на своєму досвіді випробували його дію по відношенню до своїх дітей. Краплі даного препарату прекрасно справляються з симптоматикою нежиті у дітей з 1-го року і в рекомендованих дозах не призводять до формування будь-яких побічних ефектів. Ті ж батьки відзначають, що спрей для дітей Отривин більш підходить для лікування підлітків, де дана лікарська форма доцільніше до застосування, ніж краплі.

Середня ціна спрею Отривин 0,1% - 150 рублів, 0,05% - 160 рублів.

Середня ціна дитячого отривин в краплях 0,05% - 150 рублів, крапель для дорослих 0,1% - 160 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, фармацевтичний факультет, вищою фармацевтичною освітою - спеціальність «Провізор».

Досвід роботи: Робота в аптечних мережах «Конекс» і «Біос-Медіа» за спеціальністю «Фармацевт». Робота за фахом «Провізор» в аптечній мережі «Авіценна» міста Вінниця.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Отривін - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (краплі і спрей в ніс, Бебі аспіратор назальний, Море для зрошення, з ментолом) препарату для лікування нежиті і полінозу у дорослих, дітей і при вагітності

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Отривін. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Отривін в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги отривин при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування нежиті і полінозу у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю.

Отривін - судинозвужувальний препарат для місцевого застосування в ЛОР-практиці (деконгестант). Ксилометазолин (діюча речовина препарату Отривін) надає альфа-адреноміметичну дію. Викликає звуження кровоносних судин слизової оболонки носа, усуваючи набряк і гіперемія слизової оболонки носоглотки. Полегшує носове дихання при ринітах.

Препарат добре переноситься пацієнтами з чутливою слизовою оболонкою, його вплив не перешкоджає відділенню слизу. Препарат має збалансоване значення рН, характерне для порожнини носа. До складу препарату входять неактивні компоненти - сорбітол і гіпромелоза, які є увлажнителями, що дозволяє зменшити симптоми подразнення і сухості слизової оболонки носа, що виникають при тривалому використанні ксилометазоліну.

У терапевтичних концентраціях не подразнює слизову оболонку, не викликає гіперемію. Дія настає через кілька хвилин після застосування і триває протягом 12 год.

При місцевому застосуванні практично не абсорбується, концентрації в плазмі настільки малі, що їх неможливо визначити сучасними аналітичними методами.

 • гострий алергічний риніт;
 • синусит;
 • поліноз;
 • євстахіїт;
 • середній отит (для зменшення набряку слизової носоглотки);
 • підготовка пацієнта до діагностичних процедур в носових ходах.

Спрей назальний дозований 0.1% (для дітей 0.05%).

Краплі в ніс (для дітей) 0.05%.

Спрей назальний дозований (з ментолом і евкаліптом) 0.1%.

Отривін Бебі аспіратор назальний з насадками.

Отривін Море спрей для зрошення слизової носа.

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

Інтраназально. Дорослим і дітям старше 6 років - по 2-3 краплі 0,1% розчину в кожну ніздрю 3-4 рази на добу; дітям до 6 років і грудного віку - по 1-2 краплі 0,05% розчину в кожну ніздрю 1-2 рази на добу (максимально 3).

Тривалість застосування - не більше 10 днів поспіль.

 • подразнення слизової;
 • печіння;
 • поколювання;
 • чхання;
 • сухість слизових носа;
 • гіперсекреція;
 • набряк слизової оболонки носа (частіше при тривалому застосуванні);
 • серцебиття;
 • порушення серцевого ритму;
 • підвищення артеріального тиску;
 • головний біль;
 • блювота;
 • розлади сну;
 • порушення зору.
 • закритокутова глаукома;
 • атрофічний риніт;
 • артеріальна гіпертензія;
 • тахікардія;
 • виражений атеросклероз;
 • гіпертиреоз;
 • хірургічні втручання на мозкових оболонках (в анамнезі);
 • підвищена чутливість до ксилометазоліну.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності і в період лактації слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і плоду, не допускається перевищення рекомендованих доз.

Застосування у дітей у віці до 12 років

З обережністю призначають Отривин дітям у віці до 2 років.

Не слід застосовувати протягом тривалого часу, наприклад, при хронічному риніті. При простудних захворюваннях в тих випадках, коли в носі утворюються корки, бажано призначати у вигляді гелю.

Несумісний з інгібіторами МАО і трициклічними антидепресантами.

Аналоги лікарського препарату Отривін

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

39 − 30 =