Отрівін інструкція

Отривін

Опис актуально на 22.03.2016

 • Латинська назва: Otrivin
 • Код АТС R01AA07
 • Діюча речовина: Ксилометазолин (Xylometazoline)
 • Виробник: Novartis Consumer Health (Швейцарія)

До складу 1 мл крапель і спрею Отривин, в якості активного інгредієнта, входить 0,5 мг або 1 мг гідрохлориду.

Допоміжні інгредієнти крапель і спрею: дигідрофосфат дигідрат натрію, едетат динатрію, гідрофосфат додекагідрат натрію, бензалконію хлорид, сорбитол, хлорид натрію, гіпромелоза 4000, очищена вода (додатково для спрею з ментолом і евкаліптом - левоментол і евкаліптол).

Лікарський засіб Отривин проводиться в формі 0,1% або 0,05% крапель і дозованого спрею по 10 мл в упаковці.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

ксилометазолин є лікарським препаратом, що належать до групи деконгестантів, які мають локальної судинозвужувальний ефективністю, внаслідок чого широко застосовуються в ЛОР-практиці. Препарату властива виражене альфа-адреноміметичну дію. місцеве застосування ксилометазоліну по відношенню до слизових носа і носоглотки призводить до звуження в них кровоносних судин, а також усунення гіперемії і набряклості і, як наслідок, до полегшення носового дихання при хворобливих станах, що протікають з закладенням носа (ринітах).

ксилометазолин відрізняється збалансованим рН, характерним для носової порожнини і досить добре переноситься хворими з чутливими слизовими оболонками. Антиконгестивну дія препарату не перешкоджає відходженню носової слизу.

Додаткові інгредієнти крапель і спрею - гіпромелоза і сорбитол - виступають в якості засобів додаткового зволоження, що дозволяє знизити прояви сухості і роздратування слизових оболонок, що спостерігаються при тривалому застосуванні ксилометазоліну.

левоментол і евкаліптол, включені до складу спрею з ментолом і евкаліптом, мають охолоджуючим і освіжаючим дією.

Використання препарату в терапевтичних дозах не викликає гіперемію і не призводить до подразнення слизових. Фармакологічна ефективність ксилометазоліну відзначається вже через кілька (3-5) хвилин після його місцевого використання і спостерігається протягом 12-ти годин.

Абсорбція ксилометазоліну при його місцевому застосуванні практично наближається до нуля, а його полум'яне зміст настільки мало, що не підлягає визначенню за допомогою існуючих аналітичних методів.

Використання крапель або спрея Отривин показано при:

Призначення будь-якої з фармакологічних форм отривин протипоказано при:

З особливою обережністю можливе призначення будь-якої з лікарських форм отривин при:

Реакції місцевого характеру з боку слизових оболонок (найчастіше спостерігаються при частому і / або тривалому використанні):

Реакції системного характеру (найчастіше спостерігаються при частому і / або тривалому використанні):

Інструкція по застосуванню отривин

Краплі Отривін, інструкція із застосування

Перед застосуванням крапель слід ретельно очистити носові ходи, для чого рекомендують використовувати засоби в формі очищає спрею, що містить морську воду, наприклад Отривін Море.

Отривін краплі в ніс 0,1% призначені для лікування пацієнтів, які досягли 12-ти років. Одноразово в кожний носовий прохід можна закапати 2-4 краплі. В добу таку процедуру закапування можна здійснювати не більше 3-х разів. Терапевтичний курс не повинен перевищувати 10-ти днів.

Інструкція на Отривін дитячий в формі 0,05% крапель рекомендує їх використання для терапії дітей 1-12 років, під контролем дорослих. У віці 1-6 років показано на добу 1-2 разове закапування 1-2 крапель в кожен носовий прохід, з тривалістю лікування, що не перевищує 7-ми днів. У віці 6-12 років можна закопувати дитячий Отривін по 2-4 краплі в кожну ніздрю прохід 2-3 рази на 24 години. Тривалість лікування слід обмежити 7-10 цілодобово.

Спрей Отривин, інструкція із застосування

Також як і при використанні крапель, перед застосуванням спрею необхідно очистити носові ходи за допомогою спрею Отривін Море або іншого подібного препарату, що містить морську воду.

Пацієнтам старше 12-ти років рекомендують використовувати 0,1% спрей. В кожний носовий прохід, з частотою не більше 3-х разів на добу, виробляють по одному впорскуванню. Тривалість терапії не повинна перевищувати 10-ти діб.

Спрей для дітей 0,05% показаний пунктом призначення, 1-го до 12-ти років, під контролем дорослих. Дітям 1-6 років рекомендують 1 процедуру вприскування у кожний носовий прохід, з частотою 1-2 рази на 24 години. Пацієнтам 6-12 років можна проводити одноразові вприскування у кожний носовий хід 2-3 рази на добу. Тривалість лікування краще обмежити 7 днями.

При застосуванні завищених доз отривин або його використанні протягом більш рекомендованого інструкцією часу, можливе виникнення властивих препарату побічних ефектів або посилення вже спостерігаються негативних явищ: почастішання пульсу, підвищення артеріального тиску, зрідка - сплутаність свідомості.

Проведене лікування подібних ускладнень повинно відповідати відзначається негативним симптомів.

Лікувальні засоби, що містять ксилометазолин, не повинні використовуватися при проведенні терапії трициклічнимиантидепресантами або інгібіторами МАО.

місцеве застосування ксилометазоліну потенційно може впливати на ефекти деяких гіпотензивних препаратів, наприклад β-адреноблокаторів.

Купівля крапель і спрею Отривин не вимагає пред'явлення рецепта.

Зберігати будь-яку з фармацевтичних форм препарату потрібно при температурі навколишнього повітря до 25 ° C.

Всі лікарські форми отривин можуть використовуватися протягом 3-х років з дня їх виготовлення.

Як краплі, так і спрей Отривін не слід використовувати протягом більш 10-ти діб поспіль. Надмірне і / або тривале застосування препарату може стати причиною формування застійних реактивних ефектів і / або атрофії носових слизових.

Здійснювати призначення даного лікарського засобу з обережністю потрібно по відношенню до пацієнтів, сильно реагують на ефекти адренергічних препаратів, включаючи прояви безсоння, збільшення АТ, тремору, запаморочення, серцевої аритмії.

Слід уникати перевищення рекомендованих доз отривин, особливо при проведенні терапії літніх пацієнтів і дітей.

Обережного призначення препарату слід ставитись до хворих, що страждають серцево-судинними патологіями, на цукровий діабет, артеріальною гіпертонією, феохромоцитомой, аденомою простати, порфирией і патологіями щитовидної залози.

Флакон з краплями або спреєм призначений виключно для використання одним пацієнтом, через можливе поширення інфекції.

бензалконіюхлорид, включений до складу препарату, може дратувати носові слизові оболонки.

Аналоги препарату в формі крапель або спрея, основні ефекти яких ідентичні дії отривин:

Препарати для місцевого застосування з аналогічним активним інгредієнтом:

Все 1% лікарські форми препарату можуть призначатися дітям тільки після досягнення ними 12-ти річного віку. Інструкція до препарату допускає використання Отривін для дітей у віці 1-12 років виключно в дозі 0,5 мг / 1 мл (0,05%), під контролем дорослих і без перевищення рекомендованих доз. Відгуки про спреї для дітей, що залишаються ЛОР-лікарями, говорять про доцільність використання даної форми препарату для лікування дітей після 6-ти років, тоді як більш молодшим дітям (1-6 років) рекомендують призначати 0,05% краплі.

Отривін при вагітності і лактації

Краплі і спрей даного препарату не рекомендують застосовувати вагітним жінкам. У разі гострої необхідності позбавлення від проявів риніту лікуючий лікар може призначити дитячий Отривін при вагітності (0,05%), але під суворим контролем і в мінімальних дозах.

якщо при годуванні грудьми виникає потреба у використанні отривин, його призначення можливе в мінімальних дозах і лише в разі однозначного перевищення користі від лікування, в порівнянні з можливими ризиками для немовляти.

У разі використання крапель і спрею Отривин строго за показаннями і в рекомендованих дозах, відгуки про його ефективності і безпеки в основному носять позитивний характер. Дорослі пацієнти, які застосовують даний лікарський засіб, зазначають швидкість і тривалість його дії і дуже рідко спостерігають у себе будь-які побічні ефекти.

Відгуки про дитячий Отривін найчастіше залишають батьки, на своєму досвіді випробували його дію по відношенню до своїх дітей. Краплі даного препарату прекрасно справляються з симптоматикою нежиті у дітей з 1-го року і в рекомендованих дозах не призводять до формування будь-яких побічних ефектів. Ті ж батьки відзначають, що спрей для дітей Отривин більш підходить для лікування підлітків, де дана лікарська форма доцільніше до застосування, ніж краплі.

Середня ціна спрею Отривин 0,1% - 150 рублів, 0,05% - 160 рублів.

Середня ціна дитячого отривин в краплях 0,05% - 150 рублів, крапель для дорослих 0,1% - 160 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, фармацевтичний факультет, вищою фармацевтичною освітою - спеціальність «Провізор».

Досвід роботи: Робота в аптечних мережах «Конекс» і «Біос-Медіа» за спеціальністю «Фармацевт». Робота за фахом «Провізор» в аптечній мережі «Авіценна» міста Вінниця.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Отривін Інструкція

Діюча речовина препарату Отривін - ксілометазолін.Относітся до симпатомиметическим засобів, що діють на α адренорецептори.

Має здатність викликати звуження кровоносних судин порожнини носа, зменшувати набряклість слизових оболонок носа і придаткових пазух, сприяючи тим самим поліпшенню носового дихання при закладеності придаткових пазух і носа.

дія препарату Отривін починається через кілька хвилин після інстиляції і продовжує протягом 10 годин.

Отривін добре переноситься навіть пацієнтами з чутливою слизовою оболочкой.Препарат не викликає зниження мукоциліарногокліренсу.

Спрей з евкаліптом і ментолом Отривин містить випаровуються охолоджуючі ароматичні речовини.

При місцевому застосуванні препарат Отривін практично не абсорбіруется.В плазмі концентрація ксилометазоліну практично не визначається.

Отривін використовується для:

- симптоматичного лікування закладеності носа при сінну лихоманку, застуді, синуситах, алергічних ринітах;

- полегшення відходження секрету при хворобах придаткових пазух;

- допоміжної терапії у випадках середнього отиту (з метою усунення набряку слизової носоглотки і євстахієвої каналу);

- полегшення проведення ЛОР-маніпуляцій (риноскопії).

Перед застосуванням препарату Отривін рекомендується ретельно прочистити носові ходи.

Отривін в краплях 0,05% призначають немовлятам і дітям до 6 років один-два рази на день в кожну ніздрю по 1-2 краплі.

Отривін в краплях 0,1% призначають дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю по 2-3 краплі.

Отривін у формі спрею призначають по одному впорскуванню дітям від 6 років і дорослим 3-4 р / д в кожну ніздрю.

Не рекомендується застосовувати Отривин більше 10 днів поспіль.

При використанні препарату Отривін можлива поява відчуттів печіння і свербіння в горлі або носі, місцевого роздратування, сухості слизової оболонки носової порожнини, головного болю, нудоти.

У рідкісних випадках при застосуванні Отривін спостерігалися: тахікардія, аритмія, тимчасові порушення зору, системні алергічні реакції.

Отривін протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до препарату або його інгредієнтів, з трансфеноїдальна гіпофізектомія, при наявності в анамнезі хірургічних втручань з оголенням мозкових оболонок, а також в період вагітності.

Отривін в формі спрею протипоказаний дітям, які не досягли 6-річного віку.

Під час вагітності препарат Отривін протипоказаний.

Одночасний прийом з інгібіторами МАО, тетрациклічними або трициклічнимиантидепресантами може привести до підвищення системного ефекту ксилометазоліну (особливо при передозуванні).

У рідкісних випадках у дітей при пероральному прийомі відзначалася передозування препарату, що виявляється нерегулярним і прискореним пульсом, підвищенням артеріального тиску, втратою свідомості.

Лікування передозування: симптоматична терапія.

Отривін назальні краплі 0,05% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальні краплі 0,1% 10 мл

У флаконі з кришкою-піпеткою.

Отривін назальний спрей дозований 0,1%

У флаконі 10 мл.

Отривін з ментолом і евкаліптом назальний спрей дозований 0,1%

10 мл у флаконі.

Отривін краплі слід зберігати при температурі не > 30 градусів Цельсія, Отривін спрей - Чи не >25 градусів Цельсія.

Берегти від детей.Беречь від світла.

Галазолін, Длянос, Інфлюрін, Ксилометазолин, гідрохлориду, Ксімелін, Рінорус, Снуп, Тизин ксиліт, Брізолін, Ксілобене, Ксімелін Еко з ментолом, Назенспрай Е-ратіофарм, Олінто, Гриппостад Ріно, Доктор Тайсс Рінотайсс, ксиліт, Ксилометазолин буфус, Ксімелін Еко , Рінонорм, Ріностоп, Суприма-НСЗ, Фармазолін, Доктор Тайсс Назолін, Назальний аерозоль доктора Тайсса, Спрей від нежиті-ратіофарм, Тизин Ксило Біо.

В 1 мл отривин в формі назальних крапель 0,05% міститься:

0,5 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, натрію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, сорбітол 70%, вода очищена.

1 мг гідрохлориду ксилометазоліну.

Допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат дигідрат, бензалконію хлорид, динатрію едетат, динатрію фосфат додекагідрат, евкаліптол, сорбітол, масло касторове поліоксілгідрогенізірованное, натрію хлорид, ментол, вода очищена.

Не рекомендується без консультації лікаря приймати препарат більше 10 днів.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози препарату, особливо при лікуванні літніх пацієнтів і дітей.

Слід дотримуватися обережності при використанні отривин пацієнтами з глаукому, артеріальною гіпертензією та іншими захворюваннями серцево-судинної системи, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, гіпертиреоз.

При застосуванні в рекомендованій дозуванні Отривин не впливає на здатність керувати автотранспортом і швидкість реакції.

аналоги отривин

Питання та відповіді

довідник хвороб

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Отривін спрей - офіційна інструкція із застосування

для медичного застосування препарату

Торгова назва препарату:

Міжнародна непатентована назва:

Хімічна назва: 2- [4- (1,1-диметилетил) -2,6-діметілбензіл] -4,5-дигідро-1Н-імідазолу гідрохлорид

склад:

Допоміжні речовини: натрію дігідрофoсфата дигідрат, натрію гідрофoсфата додекагідрат, динатрію едетат, бензалконію хлорид 50% розчин (в перерахунку на бензалконіюхлорид), сорбітол 70%, гіпромелоза-4 тис., натрію хлорид, вода очищена.

Прозорий безбарвний розчин практично без запаху.

Фармакологічні властивості:

Отрівін® добре переноситься пацієнтами навіть з чутливою слизовою оболонкою, його вплив не перешкоджає відділенню слизу.

Більш того, Отрівін® має збалансований рН, характерний для порожнини носа. До складу препарату входять неактивні компоненти - сорбітол і гіпромелоза-4 тис. (Метілгидроксипропілцеллюлоза), які є увлажнителями. Таким чином, зволожуюча формула дозволяє зменшити симптоми подразнення і сухості слизової оболонки носа, що виникають при тривалому використанні ксилометазоліну. У терапевтичних концентраціях препарат не подразнює слизову, не викликає гіперемію. Дія настає через кілька хвилин і триває протягом 12 годин.

При місцевому застосуванні практично не абсорбується, концентрації в плазмі настільки малі, що їх неможливо визначити сучасними аналітичними методами.

 • гострі респіраторні захворювання з явищами риніту (нежиті)
 • гострий алергічний риніт
 • поліноз
 • синусит
 • євстахіїт
 • середній отит (для зменшення набряку слизової носоглотки)
 • підготовка хворого до діагностичних маніпуляцій в носових ходах

З обережністю: цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи, при підвищеній чутливості до адренергічних препаратів, що супроводжується симптомами безсоння, запаморочення, серцевої аритмії, тремору, підвищеного кров'яного тиску.

Вагітність і годування груддю

У період вагітності і лактації препарат повинен застосовуватися тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і плоду, не допускається перевищувати рекомендовану дозу.

Дорослі та діти старше 6 років: по 1 впорскуванню в кожну ніздрю (при необхідності можна повторити), зазвичай буває достатньо 3-4 впорскування у добу.

Передозування:

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Вплив на здатність керувати транспортним засобом і механізмами

Ксилометазолин не впливає на здатність керувати транспортним засобом і механізмами.

По 10 мл препарату у флаконі з поліетилену високої щільності, забезпеченому помповим дозуючим пристроєм з наконечником і з захисним ковпачком з поліетилену. Флакон разом з інструкцією із застосування поміщають в пачку з картону.

Термін придатності:

Назва та адреса фірми-виробника

Новартіс Консьюмер Хелс СА, Швейцарія Адреса: Рю де Летраз, п / я 269, 1260 Ніон, Швейцарія Novartis Consumer Health SA, Switzerland Route de l'Etraz, Сase postale 269, 1260 Nyon, Switzerland

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 77 = 79