Охрипла горло як лікувати

Як швидко вилікувати захриплий горло?

Більше на ларингіт схоже. На ніч пополощіть + теплий шарф, а вранці вже по ситуації. Я з хворим горлом, зізнаюся, жодного разу у лікаря не була, тільки самолікування. Пропосол мене рятував, від нього спочатку аж сльози рікою, зате ефект. У вас алергії немає на мед?

Захриплий горло це означає, що у вас набряк в горлі. Тому лікуватися препаратами, якими ви раніше не користувалися не можна. Раптом на них буде алергія і набряк тільки посилитися. У мене дитина дворічний 3 дні тому почав втрачати голос. Ми полоскали горло ромашкою (бризкали відваром ромашки з флакончика порожнього мирамистина), пили молоко тепле. Так як ви вже дорослі, полощіть содою горло (пів чайної ложки на склянку води плюс пару крапель гліцерину). Мірамістином теж пшикает. І пили супрастин, а коли він закінчився перейшли на фенистил. Всі ці домашні заходи призводять до зменшення набряку і на 2 добу вам стане легше (швидкого ефекту не чекайте). І бажано повне мовчання.

Охриплість найчастіше пов'язана з запалення голосових зв'язок. Причина може бути в загальному запаленні гортані (ларингіт). Зазвичай ларингіт має ще інші прояви (підвищена температура тіла, нежить, загальна слабкість і розбитість). В цьому випадку найефективнішим засобом є інгаляції: найкраще УЗ-інгалятором (з еуфіллін, або з амбробене, або з травами).

Ще однією причиною може бути наявність на зв'язках так званих "певческіх9quot; вузликів: мікротравмування зв'язок (наприклад, при співі) викликає утворення вузликів, які не дають зв'язкам повністю замикатися, тому голос виходить хрипкий. Побачити ці вузлики може тільки ЛОР-лікар. Лікувати їх можна, наприклад, гомеопатичним препаратом Гомеовокс. Якщо не допомагає, то тільки хірургічно.

У будь-якому випадку обов'язково сходіть до ЛОРа.

У мене сестра на роботі під наглядом медсестри зробила інгаляцію з травами і її потім відкачували. У неї алергія виявилася на травички.

Захриплий горло потрібно лікувати тишею. Поменше розмовляти або говорити без напруги голосових зв'язок.

Дуже добре допомагають пастилки "Септолете9quot ;. Вони зменшують больові відчуття, викликають слиновиділення. Але цей варіант теж не для всіх. запах пастилок багато хто не перетравлюють.

Щоб зменшити сухість в горлі, капаєте в ніс з піпетки по дві-три краплі рослинного масла, щоб воно стікало по горлу. Це рада лор-лікаря.

Потрібно спочатку визначити від чого болить горло? Чи то у вас ангіна, то чи ларингіт, а можливо ви захворієте грипом, тоді точно потрібно антивірусне що-небудь. Сходіть обов'язково до лікаря - будете лікувати одне, а болить насправді інше. Тим більше, якщо ангіна і ви її запустите, то можуть бути ускладнення. І тут без антибіотиків не обійтися.

Я страждаю на хронічний тонзиліт, який періодично ще й додає мені фарингіт, рятує тільки Биопарокс і теплий шарф. Роблю так-полоскати горло- содою, наприклад, потім бризкають Биопарокс, як сказано в інструкції, загортають в шарф, найчастіше, вже на наступний день або здорова, або значне полегшення.

Саме для мене найкращий засіб - спрей "Пропосол9quot;, він відразу допомагає. Можна купити антисептичну пастилки - їх зараз повно, ну а якщо вже запущеної -"Граммідін9quot ;. Якщо сидите вдома, полоскайте соль- сода-йод.

Якщо не хочете хімії, то кращий народний спосіб - це прополіс. А ще краще бджолиний забрус.

Як вилікувати осиплість голосу в домашніх умовах

Осиплість або хрипота голоси є обов'язковими симптомами ураження гортані і голосових зв'язок. Найчастіше такою ознакою проявляється запальний процес, ларингіт. В даному випадку додаткові симптоми - біль у горлі, сухий гавкаючий кашель, нездужання, субфебрилітет. Однак захворювання характеризується легким перебігом, загальний стан пацієнта залишається задовільним. У зв'язку з цим, актуальним є питання, як вилікувати осиплість голосу в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою до лікувальної установи.

Дійсно, лікування ларингіту може здійснюватися в домашніх умовах, але тільки після консультації отоларинголога, який проведе ларингоскопію і, на підставі отриманих результатів об'єктивного обстеження, уточнить діагноз. Крім ГРВІ, ларингіту, захриплість може бути симптомом інших, більш важких захворювань, туберкульозу, раку гортані. Протягом тривалого періоду часу ця патологія може маскуватися явищами ларингіту. Тільки проведене об'єктивне обстеження із застосуванням як непрямий, так і прямий ларингоскопії може уточнити діагноз.

Використання засобів народної медицини

Лікування осиплості голосу народними засобами має сенс починати тільки після встановлення діагнозу. Якщо розвиток цього симптому обумовлено пухлинним процесом або інфекціями, викликаними специфічними збудниками, виключно засобів народної медицини виявиться недостатньо.

Зазвичай народні засоби застосовуються тільки в складі комплексного лікування.

Найбільш ефективні засоби народної медицини при гострих запальних процесах в горлі або респіраторних інфекціях, що супроводжуються відповідною симптоматикою.

Ефективність таких методів може відзначатися і при довгостроково поточних хронічних гіпертрофічних ларингіті. Найчастіше такі захворювання обумовлені надмірною напругою голосових зв'язок в результаті професійної діяльності. У співаків, викладачів осіпнуть голос може значно частіше, ніж у людей інших професій. Крім того, з часом, захворювання набуває хронічного перебігу, що виявляється тим, що в кінці робочого дня або в результаті надмірного перенапруження голосових зв'язок, пацієнти починають відчувати дискомфорт в горлі, відзначати швидку стомлюваність від розмови, зміна тембру голосу.

Особливості професійної діяльності, а також перебіг захворювання відображаються на зміні ларингоскопічної картини. Голосові зв'язки при об'єктивному огляді виглядають не тільки набряклими і гиперемованими, але на них виявляються розростання епітелію, які свідчать про розвиток гіпертрофічною форми ларингіту. В цьому випадку лікувати пацієнтів слід комплексно, поєднуючи терапевтичні методи з хірургічними.

Єдино ефективним методом лікування гіпертрофічної форми ларингіту може здаватися операційне видалення розрослося епітелію.

Однак на початкових етапах місцеві процедури, застосування протизапальних засобів, а також методи народної медицини можуть виявитися досить ефективними.

Таким чином, основним показанням до використання засобів народної медицини є запальні процеси гортані, що супроводжуються осиплостью голосу або навіть його відсутністю, сухий кашель. Це може бути як гострий процес, так і загострення хронічного. Залежно від характеру ураження, тяжкості захворювання, методики народної медицини можуть використовуватися в якості монотерапії, або бути однією зі складових комплексного лікування.

Одним з найпопулярніших рецептів, застосовуваних для лікування захриплості голосу, є гоголь-моголь. Готують його так. Жовток сирого яйця дочиста розтирається з чайною ложкою меду, до отриманої маси додається така ж ложка м'якого вершкового масла. Після ретельного розмішування засіб готове до вживання і може застосовуватися після їжі по чайній ложці. Воно має виражену пом'якшувальну дію і, на думку пацієнтів, в короткі терміни здатне полегшити стан. Не володіючи жодними побічними діями, будучи приємним на смак, гоголь-моголь може застосовувати як профілактичний засіб у пацієнтів з групи ризику, лекторів, курців, працівників шкідливих виробництв.

Аналогічною дією володіє засіб, пропоноване фониатр відомих співаків. Готують його так. У склянку нагрітого до 50-60 градусів молока додається по столовій ложці коньяку, меду, чайна ложка вершкового масла. Отримана рідина заливається в ємність зі збитим в щільну піну яєчним білком і повільними ковтками випивається на ніч. На думку співаків, такий засіб може до ранку відновити охриплий голос.

Мед використовують також і в комбінації з лимоном. Для цього цитрус ретельно миється і натирається на середній тертці разом з шкіркою. Отримана кашкоподібна маса змішується з медом в рівних кількостях і використовується всередину дрібними порціями кілька разів на день.

Існують рецепти з використанням соку алое. Найпростіший рецепт виглядає наступним чином: свіжозірвані лист рослини миють, потім протирають на дрібній тертці і, розмішавши кип'яченою водою у співвідношенні 1: 2, використовують для полоскання горла. Послідовники народної медицини в якості лікарського засобу рекомендують до застосування і карамелізований цукор. Його підсмажують на чистій сковороді до золотистого кольору, розчиняють у воді, і отриманий розчин в гарячому вигляді використовують у вигляді пиття або полоскання горла.

Хороший ефект при лікуванні ларингіту може бути досягнутий використанням фітопрепаратів. Відвари трав з мати-й-мачухи, шавлії, календули, ромашки мають протизапальну і пом'якшувальну дію. Їх застосування по півсклянки протягом дня також сприяє поліпшенню голоси.

Рекомендована температура відварів повинна бути близько 50 градусів. Для цих цілей можна застосовувати і чай з чорної бузини.

Крім пиття, широко використовується полоскання горла відварами трав. При цьому традиційна медицина теж не відкидає ці методи лікування.

Обов'язковою умовою є вживання засобів для полоскання в теплому вигляді.

Щоб отримати максимальний ефект, процедуру слід проводити після їжі, набираючи в рот засіб 5-6 разів, здійснюючи полоскательние руху протягом 15-20 секунд. Використовується для цього один стакан розчину. Для лікування осиплості голосу можуть застосовуватися також інгаляції з використанням тих же фітопрепаратів або ефірних масел, евкаліпта, м'яти перцевої, розмарину, кипариса.

Дуже важливими умовами, що сприяють відновленню голосу, є наступне:

 1. Уникати перенапруження голосових зв'язок, намагатися якомога більше часу зберігати режим голосового спокою;
 2. Вплив шкідливих домішок в повітрі справляє негативний вплив на слизову горла і зв'язковий апарат, тому при схильності до ларингіту необхідно відмовитися від куріння;
 3. Вживання міцних алкогольних напоїв також подразнює слизову ЛОР-органів, приводячи до розвитку хронічних запальних процесів, тому відмова від шкідливої ​​звички буде профілактикою запалення голосових зв'язок;
 4. Негативний вплив на слизову горла надає сухе жарке повітря, сприяючи розвитку ларингіту та захриплості голосу. Дотримання температурного режиму в спальні і підтримання вологості на рівні не нижче 60% буде сприяти поліпшенню ситуації.

Виконання цих простих умов, які не потребують додаткових витрат, буде профілактикою ларингіту та осиплості голосу. У той же час без дотримання цього режиму неможливо добитися стійкого поліпшення стану.

Автор: Наталя Гайова

Коментарі та відгуки

Лікування горла в домашніх умовах?

 • Лікування голосових зв'язок народними засобами

 • Як вилікувати горло народними засобами?

 • Вас також зацікавить

  Проблеми з промовою і диханням

  Актуальні ціни і товари

  Препарат, що виготовляється за старовинним народним рецептом. Дізнайтеся, як він потрапив на герб міста Шенкурск.

  Знамениті краплі для профілактики захворювань і підвищення імунітету.

  Монастирський чай від ЛОР захворювань

  Для профілактики і допомоги в лікуванні захворювань горла і носа за рецептом схіархімандрита Георгія (Сави).

  Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки за згодою редакції порталу і установкою активного посилання на першоджерело.

  Інформація, опублікована на сайті, призначена виключно для ознайомлення і ні в якому разі не закликає до самостійної постановці діагнозу і лікування. Для прийняття обґрунтованих рішень щодо лікування і прийняття препаратів обов'язкове необхідна консультація кваліфікованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті, отримана з відкритих джерел. За її достовірність редакція порталу відповідальності не несе.

  Вища медична освіта, лікар-анестезіолог.

  Як позбутися від хрипоти в горлі: що робити, щоб відновити чистоту голосу

  Втрата голосу може доставити серйозні незручності, починаючи від неможливості повноцінно працювати і закінчуючи неможливістю вести нормальний діалог з оточуючими. У більшості випадків хрипота проходить протягом кількох днів і здатність говорити повертається. Однак, трапляється і так, що проблема з голосом не проходить і протягом тижня. Що необхідно робити в такому випадку і до якого лікаря звернутися?

  Хрипота - це неконтрольоване зниження звучності голосу, яке ускладнює нормальний процес говоріння. При хрипоті порушуються коливальні рухи голосових зв'язок, що призводить до того, що голос стає тихим, хрипким або приглушеним.

  При хрипоті зв'язки піддаються надмірно великому навантаженні, тому людина може розмовляти тільки пошепки. У деяких випадках пропадає і така можливість. Подібне явище називається афонией.

  Причини появи хрипоти існують двох планів - функціональні і органічні. Розлад функціонального типу виникає найчастіше через пошкодження або негативного впливу на зв'язки. Органічні причини пов'язані із захворюваннями інфекційного та вірусного характеру.

  Про причини хрипоти і втрати голосу в нашому відео:

  Хрипота в голосі - дуже частий симптом при багатьох простудних захворюваннях. Позбутися від неї можна тільки за умови, коли буде усунутий сам недугу.

  Наступні види хвороб можуть супроводжуватися пропажею голоси:

  У більш рідкісних випадках хрипоту викликають конкретні захворювань голосових зв'язок. Самостійно їх діагностувати неможливо, тому потрібна грамотна діагностика і огляд лікаря.

  Доктор може виявити такі недуги:

  • гранульома - доброякісна пухлина, що виникають із-за травми голосових зв'язок або через їх постійного роздратування;
  • вузлики - розростання доброякісного типу, які з'являються з-за надмірного перевантаження зв'язок;
  • поліпи - невеликі освіти доброякісного характеру, що з'являються внаслідок надриву і невеликих крововиливів зв'язок;
  • спастическая дисфония - являє собою мимовільний рух голосових зв'язок, які виникають внаслідок стресових перевантажень або перенапруги.

  Вплив навколишнього середовища, робота у шкідливої ​​середовищі, екологія

  Екологічні фактори відіграють важливу роль в тому, наскільки часто людина буде хворіти і наскільки сильно ослабне його імунна система.

  Неодноразові спостереження довели, що проживання в місцях з несприятливою екологією істотно підриває здоров'я, відбиваючись на стані дихальної системи, з'являється кашель з мокротою, задишка, біль у грудній клітці та легких.

  До таких місць відносяться міста з великими підприємствами, шахтами і заводами. Також не менш важливе значення має те, наскільки густо заселений місто і як в ньому йдуть справи з утилізацією відходів та шкідливих речовин.

  Куріння і зловживання алкоголем здатні спровокувати не тільки хрипоту. Вкрай часто при подібних шкідливі звички у людини з часом сідає голос, стаючи більш сиплим і низьким. Таке явище обумовлено негативним впливом на слизову горла, на голосові зв'язки.

  Зловживання кальяном, а також куріння вейпов - по аналогії провокує погіршення стану голосу. При огрубеваніі дзвінкість голосу рідко відновлюється навіть після відмови від шкідливих звичок.

  Вкрай рідко до хрипоті можуть призводить механічні травми. До них відносять:

  • ушкодження чужорідним тілом;
  • надрив зв'язок через сильний крику;
  • необережне поїдання твердої і погано пережовує їжі.

  Після пошкодження тканин горла може з'явитися невеликий кашель, а разом з ним ледь помітні виділення крові. Хрипота в голосі з'являється зазвичай не суттєва і проходить вже на наступний день.

  Не потрібно думати, що хрипота в голосі - невинне явище. Якщо симптом не проходить протягом декількох днів, то є сенс підозрювати такі недуги:

  • запалення надгортанника;
  • доброякісні та злоякісні пухлини.

  Також голос може сідати після нещодавно проведеної операції, а саме після наркозу.

  Коли потрібно терміново звертатися до лікаря

  Різке зниження тонусу голосових зв'язок, яке призводить до хрипоті, вкрай рідко підштовхує людей до відвідування лікаря. Такі дії не можна розцінювати, як правильні, адже навіть такий нешкідливий, на перший погляд, симптом може свідчити про серйозне розладі.

  Відвідати доктора необхідно, якщо:

  • хрипота супроводжується іншими симптомами (біль в горлі, нездужання, температура);
  • важко ковтати і дихати;
  • хрипота не проходить протягом декількох днів;
  • в горлі відчувається присутність чужорідного тіла.

  Допомогти вирішити проблему, що склалася може пульмонолог або оториноларинголог.

  Коли потрібно терміново звертатися до лікаря

  Після збору анамнезу та візуального огляду ротової порожнини хворого, лікар може призначити наступні діагностичні процедури:

  На основі отриманих даних призначається оптимальне лікування. Якщо протягом тижня пацієнт не помічає поліпшень, то схема призначень змінюється.

  Основна мета при лікуванні хрипоти, не залежно від поставленого діагнозу - зменшити навантаження на голосові зв'язки. Для цього пацієнтові необхідно якомога менше говорити. Не можна переходити на шепіт, так як він подвоює навантаження, що призводить до ще більшої хрипоті.

  Для загального ефекту знеболення можна використовувати льодяники, виготовлені на основі екстрактів лікарських трав. Слід забезпечити хворому якомога більше теплого піться - підійде чай з липою, молоко з медом.

  Спеціальні медикаменти або таблетки призначаються тільки лікарем, враховуючи природу захворювання і симптоми, які його супроводжують. Так, якщо недуга пов'язаний з інфекцією або вірусом, то терапія акцентується на антибіотиках і фізичному спокої пацієнта.

  Якщо хрипота в голосі була спровокована доброякісними утвореннями, то лікар приймає рішення про проведення ендоскопії. При наявності злоякісної пухлини слід провести ряд додаткових аналізів, щоб мати можливість здійснити операцію з видалення та здійсненні хіміотерапії.

  Рецепти і способи які можуть допомогти

  Якщо ви охрипли через тривалу застуди або після незабутнього концерту, футбольного матчу, то повернути голос можна спробувати деякими народними і перевіреними способами.

  1. Гаряче молоко з дрібкою куркуми - добре допомагає при застуді;
  2. Евкаліптовиеінгаляціі - ефективні при простудних захворюваннях;
  3. Розсмоктування меду протягом дня - допомагає при випадковій втраті голосу, а також тим, чий голос страждає від виробничих викидів;
  4. Тепле молоко з яєчним жовтком - полоскання таким розчином добре допомагає відновити тонус зв'язок після застуди і перенапруги.

  Головне при лікуванні - не напружувати надмірно голос, інакше результат від терапії абсолютно не буде відчутний.

  Ще один рецепт, який допоможе швидко відновити голос:

  Відсутність лікування та спостереження грамотного фахівця може спровокувати цілу низку ускладнень, а саме:

  • поширення і опущення інфекції в дихальні шляхи;
  • перехід захворювання в хронічну форму;
  • переродження доброякісної пухлини в злоякісну;
  • поява вузликів і папілом на голосових зв'язках.

  Халатність по відношенню до проблеми може вкрай негативно позначитися як на вашому голосі, так і на здоров'я в цілому.

  Як лікувати осиплий голос, розповідає доктор Комаровський:

  Своєчасне діагностування проблеми та правильно призначене лікування дозволяє розраховувати на швидке одужання пацієнта. Сумлінне проведення процедур, правильна схема прийому лікарських засобів - досить швидко дають перші результати.

  • не допускати перенапруження голосових зв'язок;
  • позбавлення від шкідливих звичок (в першу чергу від куріння);
  • не затягувати лікування важких простудних захворювань;
  • уникати контакту з небезпечними випарами, рідинами.

  Найголовніше - при виявленні підозрілих симптомів у дитини, які не проходять протягом доби-двох, необхідно відвідування лікаря. Це дозволить виявити корінь проблеми і визначити вектор боротьби.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *