Офтолік інструкція із застосування

Офтолік

Офтолік: інструкція із застосування і відгуки

Латинська назва: Ophtolique

Код ATX: S01XA20

Діюча речовина: повідон + полівініловий спирт (povidone + polyvinyl alcohol)

Виробник: Сентісс Фарма Пвт. Лтд. (Sentiss Pharma Pvt. Ltd) (Індія)

Актуалізація опису і фото: 01.12.2017

Ціни в аптеках: від 335 руб.

Офтолік - кератопротектор, застосовуваний для зволоження і захисту рогівки ока.

Лікарська форма Офтоліка - краплі очні: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина (по 5 або 10 мл в пластикових флаконах-крапельницях, в картонній коробці 1 флакон).

Склад 1 мл крапель:

 • активні речовини: полівініловий спирт - 14 мг; повідон - 6 мг;
 • допоміжні компоненти: бензалконію хлорид, динатрію едетат, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Фармакодинаміка

Офтолік має захисну дію на рогівку у пацієнтів зі зниженою секрецією слізної рідини, а також при підвищеному випаровуванні слізної плівки. Діючі речовини препарату зменшують роздратування і почервоніння очей, знижують напругу поверхні слізної плівки і запобігають її розриви. Полівінілхлорид (ПВС) схожий за своїм впливом з муцином, продукуються Кон'юнктивальна залозами. Він пом'якшує і зволожує поверхню ока, підвищує стабільність слізної плівки.

Препарат має мінімальну системною абсорбцією при використанні за призначенням.

 • почуття дискомфорту, печіння і подразнення, викликані сухістю очей;
 • знижена секреція слізної рідини;
 • синдром сухого ока;
 • стани, які потребують зволоження і пом'якшення рогівки.

Згідно з інструкцією, Офтолік протипоказаний при підвищеній сенситивности до його компонентів.

Інструкція по застосуванню Офтоліка: спосіб і дозування

Очні краплі Офтолік призначені для закапування в кон'юнктивальний мішок.

Рекомендується застосовувати по 1-2 краплі 3-4 рази на день. Доза і частота інстиляцій залежить від вираженості симптомів захворювання.

Рекомендується дотримуватися таких правил при інстиляції очних крапель:

 1. Ретельно вимити руки.
 2. Добре струсити флакон, після чого зняти кришку.
 3. Закинути голову і відтягнути нижню повіку вниз (кінчик піпетки не повинен торкатися шкіри або поверхні ока, щоб уникнути інфікування його слизової).
 4. Флакон перевернути і в кон'юнктивальний мішок закапати необхідну кількість крапель.
 5. По завершенні процедури щільно закрити кришкою флакон.

Можливе виникнення алергічних реакцій.

Випадки передозування Офтоліка не зафіксовано.

Не допускається використання препарату при зміні його кольору або прозорості.

Потрібно припинити інстиляції і звернутися за консультацією до лікаря в наступних випадках: під час терапії симптоми не зникають протягом 72 годин; погіршується зір і посилюється біль; не проходить почервоніння / подразнення очей.

У зв'язку з вмістом в складі очних крапель Офтолік бензалконію хлориду протягом 20 хвилин після інстиляції не слід надягати контактні лінзи.

Застосування при вагітності та лактації

У зв'язку з відсутністю достатнього досвіду застосування Офтоліка у вагітних і годуючих жінок його призначення у даних груп пацієнтів можливо тільки в разі, коли очікувана користь для жінки перевищує можливі ризики для плода або дитини.

ПВС схильний реакцій етерифікації, характерним для з'єднань з вторинними гідрокси-групами. При дії сильних кислот він руйнується, в слабких кислотах і лугах розм'якшується або розчиняється. У високих концентраціях синтетичний полімер несумісний з неорганічними солями (особливо солями фосфорної і сірчаної кислот). При реакції з фосфатами можливе утворення осаду 5% ПВС. У присутності натрієвої солі борної кислоти (бури) з розчину ПВС може утворюватися гель.

Повидон взаємодіє в розчині з натрію саліцилатом, сульфатіазолу, саліцилової кислотою, фенобарбіталом, таніном і іншими речовинами. Деякі консерванти (наприклад, тіомерсал) утворюють комплекси з повідоном, за рахунок чого знижується їх ефективність.

Аналогами Офтоліка є Вет-Комод, Око дропси, Оптіве, Офтагель, Офтальмосол, Артелак, Сікапос, Видисик, Хіло-комод і ін.

Зберігати в щільно закритому флаконі, далеко від світла, при температурі не вище 25 ° C. Берегти від дітей. Не допускати заморожування.

Термін зберігання - 3 роки.

Після відкриття флакона допускається використовувати краплі протягом 45 днів.

Відпускається без рецепта.

Відгуки про Офтоліке в основному позитивні. Пацієнти відзначають відновлення нормальної функції очей практично відразу після початку використання препарату.

Орієнтовна ціна на Офтолік краплі очні за флакон 10 мл - 310-370 руб.

Офтолік краплі 10 мл

Офтолік краплі очні 10мл флакон-крапельниця

Офтолік краплі гл. 10мл n1

Офтолік БК краплі 0.4 мл 20 шт.

Офтолік краплі очні 10 мл

Офтолік БК краплі очні 0,4 мл №20 тюбик-крапельниці

Офтолік бк краплі гл. 0,4 мл n20

Освіта: Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сеченова, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Препарат від кашлю "терпінкод» є одним з лідерів продажів, зовсім не через своїх лікувальних властивостей.

Відповідно до думки багатьох вчених, вітамінні комплекси практично марні для людини.

Загальновідомий препарат «Віагра» спочатку розроблявся для лікування артеріальної гіпертонії.

Перший вібратор винайшли в 19 столітті. Працював він на паровому двигуні і призначався для лікування жіночої істерії.

Шлунок людини непогано справляється зі сторонніми предметами і без лікарського втручання. Відомо, що шлунковий сік здатний розчиняти навіть монети.

Американські вчені провели досліди на мишах і прийшли до висновку, що кавуновий сік запобігає розвитку атеросклерозу судин. Одна група мишей пила звичайну воду, а друга - кавуновий сік. В результаті судини другої групи були вільні від холестеринових бляшок.

Під час роботи наш мозок витрачає багато енергії, рівне лампочці потужністю в 10 Ватт. Так що образ лампочки над головою в момент виникнення цікавої думки не так уже й далекий від істини.

При регулярному відвідуванні солярію шанс захворіти на рак шкіри збільшується на 60%.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Робота, яка людині не до душі, набагато шкідливіше для його психіки, ніж відсутність роботи взагалі.

Більшість жінок здатне отримувати більше задоволення від споглядання свого красивого тіла в дзеркалі, ніж від сексу. Так що, жінки, прагнете до стрункості.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

Карієс - це найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, змагатися з яким не може навіть грип.

Людські кістки міцніше бетону в чотири рази.

Кожен раз, коли у дитини піднімається температура, болить горло, з'являється нежить і кашель, батьків турбує питання - це звичайна застуда або грип? В пов.

Офтолік - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (краплі очні БК, смужки для тесту діагностичні) лікарського препарату для лікування синдрому сухого ока, печіння і подразнення у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Офтолік. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Офтоліка в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Офтоліка при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування синдрому сухого ока, печіння і подразнення у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

Офтолік - кератопротектор. Препарат має захисну дію на рогівку ока при зниженій секреції слізної рідини або підвищеному випаровуванні слізної плівки.

Полівінілхлорид і повідон мають властивості лубриканта, що зменшує роздратування і почервоніння ока. Покриваючи поверхню очі, ці речовини знижують напругу поверхні і запобігають виникненню розривів слізної плівки.

Полівінілхлорид має властивості, подібні до властивостей муцину, що виділяється Кон'юнктивальна залозами. Він сприяє пом'якшенню і змазування (зволоженню) поверхні ока, підвищує стабільність слізної плівки.

Повидон + Полівініловий спирт + допоміжні речовини.

Системна абсорбція препарату з поверхні ока мінімальна: після закапування 2 крапель Офтоліка в кожне око концентрація активних речовин препарату в плазмі через 4 години залишається нижче можливої ​​межі кількісного визначення (10 нг / мл).

 • відчуття печіння, подразнення і дискомфорту, викликані сухістю ока (в тому числі хвороба Шегрена);
 • в якості замінників сльози в разі зниження секреції слізної рідини;
 • синдром сухого ока;
 • інші стани, які потребують пом'якшення і / або зволоження рогівки;
 • діагностика синдрому сухого ока (для тест смужок).

Краплі очні 6 мг + 14 мг (Офтолік БК).

Смужки офтальмологічні діагностичні (Офтолік-тест).

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

Призначають по 1-2 краплі 3-4 рази на добу в обидва ока, в залежності від вираженості симптомів.

Правила застосування препарату

Перед застосуванням препарату вимити руки. Струснути флакон і видалити кришку. Переконатися, що кінчик піпетки не стосується шкіри або поверхні ока, щоб не допустити інфікування слизової оболонки. Відкинути голову назад, відтягнути нижню повіку вниз, перевернути флакон і закапати необхідну кількість крапель у кон'юнктивальний мішок. Після використання флакон слід щільно закрити кришкою.

 1. Звільніть тест-смужку від індивідуальної упаковки.
 2. Відтягніть нижню повіку пацієнта трохи вниз.
 3. Акуратно помістіть короткий загнутий кінець тестової смужки за нижню повіку в латеральної (зовнішньої) третини очної щілини.
 4. Попросіть пацієнта закрити очі.
 5. Через 5 хвилин вийміть смужку: відтягніть нижню повіку пацієнта трохи вниз і акуратно витягніть загнутий кінець тестової смужки.
 6. Виміряйте довжину увлажненного ділянки від лінії згину.
 7. Оцініть результат.

Довжина зволоженою смужки (оцінка результату):

 • більше 15 мм - норма;
 • 10-14 мм - незначне зниження;
 • 5-9 мм - помірне зниження;
 • менше 5 мм - виражене зниження.
 • алергічні реакції до компонентів препарату.
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Достатнього досвіду щодо застосування препарату Офтолік БК при вагітності і в період лактації немає.

Застосування препарату при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування) можливе тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

Достатнього досвіду щодо застосування препарату у дітей немає.

Протипоказано використовувати препарат, якщо змінився колір розчину або він став каламутним. З метою запобігання інфікування слизової оболонки ока необхідно стежити за тим, щоб кінчик піпетки під час застосування препарату не торкався шкіри, поверхні ока або інших поверхонь.

Пацієнт повинен припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем, якщо:

 • при застосуванні крапель біль посилюється;
 • погіршується зір;
 • симптоми зберігаються більше 72 год;
 • зберігається почервоніння і роздратування очей.

Препарат містить бензалконію хлорид, тому не можна надягати контактні лінзи протягом 20 хвилин після застосування крапель.

Полівінілхлорид піддається реакції етерифікації, характерною для з'єднань з вторинними гідроксигрупами. Він руйнується в сильних кислотах і розм'якшується або розчиняється в слабких кислотах і лугах. У високих концентраціях полівініловий спирт несумісний з неорганічними солями, особливо, фосфатами та сульфатами. Утворення осаду 5% полівінілового спирту може бути викликано реакцією з фосфатами. Освіта гелю з розчину полівінілового спирту може відбуватися в присутності бури.

Розчин повідону сумісний з багатьма неорганічними солями, натуральними і синтетичними смолами та іншими речовинами. Взаємодіє в розчині з сульфатіазолу, натрію саліцилатом, саліцилової кислотою, фенобарбіталом, таніном і іншими речовинами. Ефективність деяких консервантів (наприклад, тіомерсал) може знижуватися через формування комплексів з повідоном.

Аналоги лікарського препарату Офтолік

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги по фармакологічній групі (штучні сльози та їх замінники):

Офтолік - офіційна інструкція із застосування

для медичного застосування препарату

Торгова назва препарату: Офтолік ®

полівініловий спирт - 14 мг

бензалконіюхлорид, динатрію едетат, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин.

Препарат має захисну дію на рогівку при зниженій секреції слізної рідини або при підвищенні випаровування слізної плівки.

Полівінілхлорид і повідон мають властивості любриканта, що зменшує роздратування і почервоніння ока. Ці речовини знижують напругу поверхні слізної плівки, легко покриваючи поверхню очі, і запобігають виникненню ділянок розриву слізної плівки. Полівінілхлорид має властивості, схожими з муцином, що продукуються Кон'юнктивальна залозами. Він сприяє пом'якшенню і змазування (зволоженню) поверхні ока, підвищує стабільність слізної плівки.

Завдяки вивченню біодоступності було встановлено, що після закапування двох крапель Офтолік ® в кожне око концентрація компонентів препарату в плазмі через 4 години після застосування залишається нижче можливої ​​межі кількісного визначення (10 нг / мл). Це дозволяє зробити висновок про те, що системна абсорбція компонентів препарату з поверхні ока при використанні очних крапель Офтолік ® мінімальна.

 • Відчуття печіння, подразнення і дискомфорту, викликані сухістю ока.
 • В якості замінників сльози в разі зниження секреції слізної рідини.
 • Синдром "сухого" ока або будь-які інші стани, які потребують пом'якшення і зволоження рогівки.

  Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  За 1-2 краплі 3-4 рази на день в обидва ока, в залежності від вираженості симптомів.

  Перед застосуванням препарату вимити руки.

  Струснути флакон і видалити кришку. Переконатися, що кінчик піпетки не стосується шкіри або поверхні ока, щоб не допустити потрапляння інфекції.

  Відкинути голову назад, відтягнути нижню повіку вниз, перевернути флакон і закапати необхідну кількість крапель у кон'юнктивальний мішок.

  Можливі алергічні реакції до компонентів препарату.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Полівінілхлорид піддається реакцій етерифікації, характерним для з'єднань з вторинними гідрокси-групами. Він руйнується в сильних кислотах і розм'якшується або розчиняється в слабких кислотах і лугах. У високих концентраціях речовина є несумісним з неорганічними солями, особливо фосфатами і сульфатами. Утворення осаду 5% полівінілового спирту може бути викликано реакцією з фосфатами. Освіта гелю з розчину полівінілового спирту може відбуватися в присутності бури.

  Розчин повідону сумісний з багатьма неорганічними солями, натуральними і синтетичними смолами та іншими речовинами. Взаємодіє в розчині з сульфатіазолу, натрію саліцилатом, саліцилової кислотою, фенобарбіталом, таніном і іншими речовинами. Ефективність деяких консервантів, наприклад, таких як тіомерсал, може знижуватися через формування комплексів з повідоном.

  Не вживати препарат, якщо змінився колір розчину або він став каламутним. Стежити за тим, щоб кінчик флакона під час застосування не торкався будь-яких поверхонь. Після використання закрити флакон кришкою. Слід припинити використання крапель і проконсультуватися з лікарем, якщо:

  Краплі містять хлорид бензалконію, тому не можна надягати контактні лінзи протягом 20 хвилин після використання крапель.

  Застосування при вагітності та лактації

  Достатнього досвіду щодо застосування препарату під час вагітності та лактації немає Застосування у вагітних та матерів-годувальниць можливо лише за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів.

  За 5 мл і 10 мл в пластиковий флакон-крапельницю з загвинчуються.

  Кожен флакон-крапельницю разом з інструкцією із застосування поміщають в картонну пачку.

  У сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ° С. Чи не заморожувати

  Після закапування необхідно щільно закрити флакон.

  Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Флакон після розтину придатний до вживання протягом 1 місяця

  Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

  ПРОМЕД Експортс ПВТ. ЛТД. 212 / Д-1, Грін Парк, Нью Делі, Індія.

  на заводі: Село Кхера Ніхла, Техсіл Налагарх, р-н Солан, хімчан Прадеш 174 101, Індія

  Адреса для направлення претензій:

  Представництво Промед Експортс Пвт. Лтд. в РФ 111033, Золоторожскій вал, буд.11, стор.21

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  44 − = 34