Офтімол очні краплі інструкція

ОФТІМОЛ ІНСТРУКЦІЯ

Офтімол - блокатор b1- і b2-адренорецепторов.Прі інстиляції в око знижує внутрішньоочний тиск, в основному за рахунок зменшення продукції внутрішньоочної жідкості.Еффект пов'язаний з пригніченням аденілатціклазной системи циліарної тканини, що здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньоочну рідина, що призводить до зниження інтенсивності процесу влагообразованія.Не впливає на акомодацію, рефракцію і розмір зрачка.Прі закапуванні в око знижує як підвищений, так і нормальний внутрішньоочний давленіе.Сніженіе тиску ос ється без істотного впливу на акомодацію, що є перевагою в порівнянні з антиглаукомних препаратами миотического дії.

Дія препарату проявляється через 20 хвилин після закапиванія.Максімальний ефект відзначається через 1-2 години і триває від 8 до 24 годин.

Концентрація тимолола в плазмі крові після місцевого застосування рекомендованих доз практично не виявляється (менше 2 нг / мл) .Тімолола малеат і його метаболіти виводяться переважно нирками.

краплі Офтімол застосовуються при очній гіпертензії, хронічної відкритокутової глаукоми і деяких випадках вторинної глаукоми.

Увага! До початку застосування ковпачок флакона щільно НЕ загвинчувати! Перед першим застосуванням його максимально завінчівают.Прі цьому шип, що знаходиться на внутрішній стороні ковпачка, проколює отверстіе.Непосредственно перед застосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб зігріти його до температури тела.Колпачок відгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакона, розчин закапують в глаз.После закапування ковпачок щільно загвинчують і зберігають препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкціі.Глазние краплі Офтімол слід застосовувати при максимальному дотриманні правил гігіени.Не доторкатися кінчиком крапельниці до будь-якої поверхні.

На початку лікування закапують по 1 краплі 0,25% розчину 2 рази на добу в кон'юнктивальний мішок ураженого глаза.После стабілізації внутрішньоочного тиску можливе зниження дози до 1 краплі 1 раз в суткі.В разі неефективності застосування 0,25% розчину можливе призначення 0, 5% розчину по 1 краплі 1-2 рази на суткі.Еслі внутрішньоочний тиск не контролюється адекватно, можна розпочати супутню терапію з застосуванням міотичних засобів, епінефрину, системних інгібіторів карбоангідрази.

Курс лікування лікар встановлює індивідуально.

при застосуванні Офтімола можуть виникати такі побічні явища.

Побічні реакції, які зустрічаються при застосуванні препарату:

- порушення загального характеру: головний біль, астенія, біль у грудях;

- порушення з боку серцево-судинної системи: брадикардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, синкопе, серцева блокада, інсульт, ішемія головного мозку, застійна серцева недостатність, прискорене серцебиття, зупинка серця;

- порушення з боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота;

- порушення з боку нервової системи і психічні розлади: запаморочення, посилення об'єктивної та суб'єктивної симптоматики міастенії gravis, парестезія, депресія;

- порушення з боку шкіри: підвищена чутливість, включаючи генералізовані і локалізовані висипання; кропив'янка, облисіння;

- порушення з боку дихальних шляхів, торакальні та медіастинальні порушення: бронхоспазм (особливо у пацієнтів з раніше існуючими захворюваннями легень), дихальна недостатність, задишка, закладеність носа, кашель;

- ендокринні порушення: приховані симптоми гіпоглікемії у пацієнтів, які страждають на інсулінозалежний цукровий діабет;

- офтальмологічні порушення: кон'юнктивіт, блефарит, кератит, Блефароптоз, зниження чутливості рогівки, порушення зору, включаючи зміни рефракції (в деяких випадках через припинення терапії із застосуванням міотичних засобів), диплопія, птоз.

Побічні реакції, причинний зв'язок яких із застосуванням препарату не встановлений:

- порушення загального характеру: втома;

- порушення з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, набряк легенів, стенокардія;

- порушення з боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія, анорексія, сухість у роті;

- порушення з боку нервової системи і психічні розлади: порушення поведінки, включаючи хвилювання, галюцинації, тривогу, дезорієнтацію, збудження, сонливість та інші психічні розлади;

- офтальмологічні порушення: цістоідний макулярної набряк рогівки;

- порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів: ретроперитонеальний фіброз, імпотенція.

Побічні реакції, які зустрічаються при пероральному застосуванні тимололу малеату і інших β-блокаторів і можуть виникнути при офтальмологічному застосуванні Офтімола:

- порушення загального характеру: біль у кінцівках, зниження рівня фізичних навантажень, втрата маси тіла;

- порушення з боку серцево-судинної системи: набряки, збільшення судинної недостатності, хвороба Рейно, вазодилятация;

- порушення з боку шлунково-кишкового тракту: біль в області шлунка або кишечника, гепатомегалія, блювання, мезентеріальний артеріальний тромбоз, ішемічний коліт;

- порушення з боку нервової системи і психічні розлади: слабкість, зниження лібідо, нічні кошмари, безсоння, погіршення концентрації, шум у вухах; реверсионной депресія, прогресуюча в кататонію; гострий реверсивного синдром, який характеризується дезорієнтацією в часі і просторі, короткочасна втрата пам'яті, емоційна лабільність, незначне порушення свідомості і зниження показників нейропсіхометріі;

- порушення з боку шкіри: свербіж, подразнення шкіри, підвищена пігментація шкіри, пітливість, відчуття замерзання кінцівок;

- порушення з боку дихальних шляхів, торакальні та медіастинальні порушення: хрипи, бронхіальна обструкція;

- ендокринні порушення: гіперглікемія, гіпоглікемія;

- офтальмологічні порушення: сухість очей;

- порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів: утруднене сечовиділення, хвороба Пейроні;

- порушення з боку крові та лімфатичної системи: проста пурпура, агранулоцитоз, тромбоцитопенічна пурпура;

- порушення з боку м'язово-скелетної системи та сполучних тканин: артралгія, кульгавість;

- порушення з боку імунної системи: еритематозний висип, лихоманка, що супроводжується болем і запаленням горла, ларингоспазм з дихальною недостатністю.

Є повідомлення про виникнення синдрому, який включає в себе псоріазоподібні висип на шкірі, сухий кон'юнктивіт, отит та склерозуючий серозит, що пов'язано із застосуванням блокаторів β-адренорецепторів, практолола.О виникненні синдрому при застосуванні тимололу малеату не повідомлялось.

Протипоказаннями до застосування препарату Офтімол є: бронхіальна астма в анамнезі; хронічні обструктивні захворювання легень; синусова брадикардія; атріовентрикулярнаблокада другого і третього ступеня; тяжка серцева недостатність; кардіогенний шок; індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Через відсутність достатнього досвіду застосування крапель Офтімол в період вагітності або годування груддю Офтімол можна застосовувати тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері значно перевищує потенційний ризик для плода / дитини.

Супутнє застосування з адреналіном може викликати розвиток мідріазу.Офтімол не викликає мідріаз при застосуванні в якості монотерапії.

Офтімол може посилювати дію системних β-блокаторів.

Відомі взаємодії β-блокаторів при пероральному застосуванні можуть також зустрічатися при місцевому застосуванні тимололу.

при застосуванні Офтімола можуть виникати побічні ефекти, характерні для β-блокаторів (описані в розділі. Лікування симптоматичне.

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

За 5 мл або 10 мл у флаконі, вкладеному в пачку.

1 мл препарату Офтімол містить тимололу малеату в перерахуванні на тимолол 100% речовину 2,5 мг або 5 мг.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін'єкцій.

β-блокатори, що застосовуються місцево, можуть системно абсорбіроваться.Такім чином, при місцевому застосуванні препарату можуть виникати такі ж побічні реакції, як і при системному застосуванні блокаторів β-адренорецепторів, особливо це стосується пацієнтів з бронхіальною астмою і серцево-судинної недостаточностью.Для зменшення системної абсорбції Офтімола необхідно після закапування закрити повіки і притиснути пальцем слізний канал на дві мінути.Паціентам не слід застосовувати два місцевих офтальмологічних блокатора β-адренорецепторів дновременно.

Слід проводити регулярний моніторинг пацієнтів, які додатково отримують блокатори β-адренорецепторів перорально або для яких показане обмежене застосування блокаторів β-адренорецепторів.

Необхідно обережно призначати препарат пацієнтам з порушенням кровообігу мозга.Еслі після застосування очних крапель Офтімола спостерігаються симптоми зниження мозкового кровообігу, слід розглянути альтернативні методи лікування.

При застосуванні очних крапель Офтімола у пацієнтів з міастенією спостерігалися випадки підвищення м'язової слабкості, а саме: двоїння в очах, птоз і загальна слабкість.

Офтімол практично не впливає на зрачок.Еслі Офтімол застосовують для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при закритокутовій глаукомі, його слід застосовувати разом з міотиками.

Як і при застосуванні інших протиглаукомних препаратів, у деяких пацієнтів спостерігалося зниження чутливості до Офтімолу після тривалої терапії.

Перед загальною анестезією слід поступово припинити застосування блокаторів

β-блокатори, оскільки вони знижують здатність серця реагувати на стимуляцію рецепторів симпатичної системи β-адреноміметиками.

Не рекомендується користуватися м'якими контактними лінзами, оскільки консервант, що входить до складу препарату, може зменшувати їх прозрачность.Твёрдие контактні лінзи перед застосуванням Офтімола необхідно зняти і одягнути через 15 хвилин після закапування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Після застосування препарату може виникати затуманення зору, тому не слід керувати автотранспортом або механізмами до відновлення чіткості зору.

Всі відгуки про ОФТІМОЛ

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Офтімол

Виробник: ПАТ "Фармак9quot; Діапазон цін: Економ

Загальна інформація

Препарат Офтімол містить активна діюча речовина Тимололу малеат в концентрації 5 мг / мл. випускається ліки під флакона по 10 мл.

Ліки Офтімол є неселективним блокатором бета-рецепторів. При місцевому застосуванні в офтальмології він призводить до зниження внутрішньоочного тиску шляхом пригнічення синтезу внутрішньоочної рідини. Препарат не впливає на акомодацію і не змінює діаметр зіниці. При цьому знижується не тільки підвищений тиск, а й нормальне.

Призначають Офтімол пацієнтам з хронічною відкритокутовою глаукомою, при внутріглізной гіпертензії, іноді в разі вторинної глаукоми.

Офтімол застосовується при хворобах:

На початку курсу терапії препаратом Офтімол закапують по 1 краплі розчину двічі на добу в область кон'юнктивального мішка. У міру стабілізації показників внутрішньоочного тиску зменшують кратність застосування до одного разу на добу.

Якщо розчин з концентрацією 0,25% не робить належного ефекту, то збільшують концентрацію до 0,5%. За відсутності стійкої нормалізації внутрішньоочного тиску, до терапії додають препарати з інших груп (міотичні засоби, адреналін і т.д.). Тривалість курсу встановлюється лікарем в індивідуальному порядку.

Не можна призначати Офтімол пацієнтам з бронхіальною астмою, ознаками ХОЗЛ, синусовою брадикардією, порушенням атріовентрикулярного проведення, вираженими симптомами серцевої недостатності, при кардіогенному шоці, алергічних реакціях на складові розчину.

При призначенні препарату Офтімол, він може потрапляти в системний кровотік і приводити до всіх небажаних ефектів, які характерні для неселективних бета-блокаторів.

При призначенні лікарського засобу Офтімол можливий розвиток всіх ефектів, які характерні для будь-якого бета-блокатора. При симптомах передозування потрібно проводити симптоматичне лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

При спільному застосуванні епіневріна можливе формування мидриаза. У монотерапії таких ефектів не спостерігається.

При одночасному застосуванні системних бета-блокаторів може посилитися дія останніх. Всі взаємодії системних бета-блокаторів, можуть вознкіать і при місцевому призначенні ліків.

Особливі вказівки і запобіжні заходи

При місцевому використанні ліків Офтімол слід враховувати ймовірність системного впливу бета-блокатора. Щоб знизити всмоктування активного компонента, слід після інстиляції притиснути слізний канал на дві хвилини і закрити повіки.

Не рекомендується одночасне застосування двох препаратів з бета-блокуючою дією.

При додатковому призначенні системних бета-блокаторів, слід ретельно стежити за станом пацієнта і проводить періодичний моніторинг.

У пацієнтів з ознаками порушення мозкового кровотоку необхідно дотримуватися особливої ​​обережності, так як симптоми захворювання можуть посилитися. Якщо таке сталося, то слід утриматися від застосування Офтімола.

У пацієнтів з міастенією на тлі лікування глаукоми можливе посилення проявів захворювання, що супроводжується птозом, двоїнням в очах, загальною слабкістю.

При закритокутовій глаукомі Офтімол необхідно поєднувати з міотиками.

При тривалому лікуванні можливе деяке зниження чутливості до терапії.

Не варто використовувати Офтімол перед майбутнім загальним знеболенням, оскільки можливе зниження реакції серцево-судинної системи на симпатомиметики.

До складу Офтімола входить консервант, здатний пошкодити м'які контактні лінзи. Останні слід видалити перед закапуванням і надіти тільки через 15 хвилин після інстиляції.

Переконливих даних про можливості застосування Офтімола при лактації та вагітності немає, тому слід в індивідуальному порядку розраховувати потенційну шкоду і користь.

Даних про безпеку застосування ліків в дитячому віці немає.

Після закапування Офтімола може тимчасово погіршитися зір, поетом потрібно уникати керування транспортом і роботи з механізмами в цей період.

Пластичний хірург. Консультації по блефаропластиці (косметологічної хірургії століття).

Очна клініка доктора Бєлікової

Оцініть препарат за такими параметрами:

У лютому цього року користувач під ніком Swiked помістила в.

Глаукома - другий після катаракти очної недуга, що є причиною сліпоти.

Результати наукової роботи групи Вашингтонського медичного інституту підтвердили провідну роль.

Офтімол

Виробник: ВАТ "Фармак" Україна

Код АТС: S01ED01

Форма випуску: Рідкі лікарські форми. Краплі очні.

Діюча речовина: tіmоlоl;

1 мл препарату містить тимололу малеату в перерахуванні на тимолол 100% речовину 2,5 мг або 5 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін'єкцій.

Фармакодинаміка. Офтімол - блокатор b1- і b2-адренорецепторів. При інстиляції в око знижує внутрішньоочний тиск, в основному за рахунок зменшення продукції внутрішньоочної рідини. Ефект пов'язаний з інгібуванням аденілатціклазной системи циліарної тканини, що здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньоочну рідина, що призводить до зниження інтенсивності процесу вологоутворення. Чи не впливає на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці. При закапуванні в око знижує як підвищений, так і нормальний внутрішньоочний тиск. Зниження тиску здійснюється без істотного впливу на акомодацію, що є перевагою в порівнянні з антиглаукомних препаратами миотического дії.

Фармакокінетика. Дія препарату проявляється через 20 хвилин після закапування. Максимальний ефект відзначається через 1-2 години і триває від 8 до 24 годин.

Концентрація тимолола в плазмі крові після місцевого застосування рекомендованих доз практично не виявляється (менше 2 нг / мл). Тимололу малеат і його метаболіти виводяться переважно нирками.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Спосіб застосування та дози:

Увага! До початку застосування ковпачок флакона щільно НЕ загвинчувати! Перед першим застосуванням його максимально загвинчують. При цьому шип, що знаходиться на внутрішній стороні ковпачка, проколює отвір. Безпосередньо перед застосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб зігріти його до температури тіла. Ковпачок відгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакона, розчин закапують в око. Після закапування ковпачок щільно загвинчують і зберігають препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції. Очні краплі слід застосовувати при максимальному дотриманні правил гігієни. Чи не доторкатися кінчиком крапельниці до будь-якої поверхні.

На початку лікування закапують по 1 краплі 0,25% розчину 2 рази на добу в кон'юнктивальний мішок ураженого ока. Після стабілізації внутрішньоочного тиску можливе зниження дози до 1 краплі 1 раз на добу. У разі неефективності застосування 0,25% розчину можливе призначення 0,5% розчину по 1 краплі 1-2 рази на добу. Якщо внутрішньоочний тиск не контролюється адекватно, можна розпочати супутню терапію з застосуванням міотичних засобів, епінефрину, системних інгібіторів карбоангідрази.

Курс лікування лікар встановлює індивідуально.

β-блокатори, що застосовуються місцево, можуть системно абсорбуватися. Таким чином, при місцевому застосуванні препарату можуть виникати такі ж побічні реакції, як і при системному застосуванні блокаторів β-адренорецепторів, особливо це стосується пацієнтів з бронхіальною астмою і серцево-судинною недостатністю. Для зменшення системної абсорбції Офтімола необхідно після закапування закрити повіки і притиснути пальцем слізний канал на дві хвилини. Пацієнтам не слід застосовувати два місцевих офтальмологічних блокатора β-адренорецепторів одночасно.

Слід проводити регулярний моніторинг пацієнтів, які додатково отримують блокатори β-адренорецепторів перорально або для яких показане обмежене застосування блокаторів β-адренорецепторів.

Необхідно обережно призначати препарат пацієнтам з порушенням кровообігу мозку. Якщо після застосування очних крапель Офтімола спостерігаються симптоми зниження мозкового кровообігу, слід розглянути альтернативні методи лікування.

При застосуванні очних крапель Офтімола у пацієнтів з міастенією спостерігалися випадки підвищення м'язової слабкості, а саме: двоїння в очах, птоз і загальна слабкість.

Офтімол практично не впливає на зіницю. Якщо Офтімол застосовують для зниження підвищеного внутрішньоочного тиску при закритокутовій глаукомі, його слід застосовувати разом з міотиками.

Як і при застосуванні інших протиглаукомних препаратів, у деяких пацієнтів спостерігалося зниження чутливості до Офтімолу після тривалої терапії.

Перед загальною анестезією слід поступово припинити застосування блокаторів

β-блокатори, оскільки вони знижують здатність серця реагувати на стимуляцію рецепторів симпатичної системи β-адреноміметиками.

Не рекомендується користуватися м'якими контактними лінзами, оскільки консервант, що входить до складу препарату, може зменшувати їх прозорість. Тверді контактні лінзи перед застосуванням Офтімола необхідно зняти і одягнути через 15 хвилин після закапування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Після застосування препарату може виникати затуманення зору, тому не слід керувати автотранспортом або механізмами до відновлення чіткості зору.

При застосуванні Офтімола можуть виникати такі побічні явища.

Побічні реакції, які зустрічаються при застосуванні препарату:

порушення загального характеру: головний біль, астенія, біль у грудях;

порушення з боку серцево-судинної системи: брадикардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, синкопе, серцева блокада, інсульт, ішемія головного мозку, застійна серцева недостатність, прискорене серцебиття, зупинка серця;

порушення з боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота;

порушення з боку нервової системи і психічні розлади: запаморочення, посилення об'єктивної та суб'єктивної симптоматики міастенії gravis, парестезія, депресія;

порушення з боку шкіри: підвищена чутливість, включаючи генералізовані і локалізовані висипання; кропив'янка, облисіння;

порушення з боку дихальних шляхів, торакальні та медіастинальні порушення: бронхоспазм (особливо у пацієнтів з раніше існуючими захворюваннями легень), дихальна недостатність, задишка, закладеність носа, кашель;

ендокринні порушення: приховані симптоми гіпоглікемії у пацієнтів, які страждають на інсулінозалежний цукровий діабет;

офтальмологічні порушення: кон'юнктивіт, блефарит, кератит, Блефароптоз, зниження чутливості рогівки, порушення зору, включаючи зміни рефракції (в деяких випадках через припинення терапії із застосуванням міотичних засобів), диплопія, птоз.

Побічні реакції, причинний зв'язок яких із застосуванням препарату не встановлений:

порушення загального характеру: втома;

порушення з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, набряк легенів, стенокардія;

порушення з боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія, анорексія, сухість у роті;

порушення з боку нервової системи і психічні розлади: порушення поведінки, включаючи хвилювання, галюцинації, тривогу, дезорієнтацію, збудження, сонливість та інші психічні розлади;

офтальмологічні порушення: цістоідний макулярної набряк рогівки;

порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів: ретроперитонеальний фіброз, імпотенція.

Побічні реакції, які зустрічаються при пероральному застосуванні тимололу малеату і інших β-блокаторів і можуть виникнути при офтальмологічному застосуванні Офтімола:

порушення загального характеру: біль у кінцівках, зниження рівня фізичних навантажень, втрата маси тіла;

порушення з боку серцево-судинної системи: набряки, збільшення судинної недостатності, хвороба Рейно, вазодилятация;

порушення з боку шлунково-кишкового тракту: біль в області шлунка або кишечника, гепатомегалія, блювання, мезентеріальний артеріальний тромбоз, ішемічний коліт;

порушення з боку нервової системи і психічні розлади: слабкість, зниження лібідо, нічні кошмари, безсоння, погіршення концентрації, шум у вухах; реверсионной депресія, прогресуюча в кататонію; гострий реверсивного синдром, який характеризується дезорієнтацією в часі і просторі, короткочасна втрата пам'яті, емоційна лабільність, незначне порушення свідомості і зниження показників нейропсіхометріі;

порушення з боку шкіри: свербіж, подразнення шкіри, підвищена пігментація шкіри, пітливість, відчуття замерзання кінцівок;

порушення з боку дихальних шляхів, торакальні та медіастинальні порушення: хрипи, бронхіальна обструкція;

офтальмологічні порушення: сухість очей;

порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів: утруднене сечовиділення, хвороба Пейроні;

порушення з боку крові та лімфатичної системи: проста пурпура, агранулоцитоз, тромбоцитопенічна пурпура;

порушення з боку м'язово-скелетної системи та сполучних тканин: артралгія, кульгавість;

порушення з боку імунної системи: еритематозний висип, лихоманка, що супроводжується болем і запаленням горла, ларингоспазм з дихальною недостатністю.

Є повідомлення про виникнення синдрому, який включає в себе псоріазоподібні висип на шкірі, сухий кон'юнктивіт, отит та склерозуючий серозит, що пов'язано із застосуванням блокаторів β-адренорецепторів, практолол. Про виникнення синдрому при застосуванні тимололу малеату не повідомлялось.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Супутнє застосування з адреналіном може викликати розвиток мідріазу. Офтімол не викликає мідріаз при застосуванні в якості монотерапії.

Офтімол може посилювати дію системних β-блокаторів (див. Розділ «Особливості застосування»).

Відомі взаємодії β-блокаторів при пероральному застосуванні можуть також зустрічатися при місцевому застосуванні тимололу.

Бронхіальна астма в анамнезі; хронічні обструктивні захворювання легень; синусова брадикардія; атріовентрикулярнаблокада другого і третього ступеня; тяжка серцева недостатність; кардіогенний шок; індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

При застосуванні Офтімола можуть виникати побічні ефекти, характерні для β-блокаторів (описані в розділі «Побічні реакції»).

Застосування в період вагітності або годування груддю. Через відсутність достатнього досвіду застосування в період вагітності або годування груддю Офтімол можна застосовувати тільки в тому випадку, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері значно перевищує потенційний ризик для плода / дитини.

Діти. Ефективність та безпечність застосування препарату у дітей не встановлена.

Термін придатності. 3 роки. Після відкриття флакона препарат придатний 28 діб. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

упаковка:

За 5 мл або 10 мл у флаконі, вкладеному в пачку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 7 =