Офтан тимолол відгуки

Ліки> Тимолол (краплі очні)

Обов'язково необхідна консультація з фахівцем!

Відгуки про «Тимолол (краплі очні)» від лікарів і пацієнтів:

Інформація розміщена на сайті тільки для ознайомлення. Обов'язково необхідна консультація з фахівцем.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, некоректний відгук або неправильну інформацію в описі, то просимо вас повідомляти про це адміністратора сайту.

Відгуки розміщені на даному сайті є особистою думкою осіб їх написали. Не займайтеся самолікуванням!

Офтан Тимолол, очні краплі 0.25%, 5 мл *

63 руб. Є на складі

Виробник: Ромфарм Діапазон цін: Економ

Загальна інформація

Випускається у вигляді 2,5% і 5% водного розчину, активним компонентом є тимолол (в формі тимололу малеату), зміст якого становить відповідно 2,5 мг або 5 мг в 1 мл очних крапель. До складу препарату також входять допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат, натрію додекагідрат, бензалконію хлорид, вода очищена.

Основна діюча речовина - тимолол, речовина з групи неселективних бета-блокаторів. Тимолол блокує бета-адренорецептори, не надаючи паралельно вираженого симпатомиметического ефекту. Механізм гіпотензивної дії очних крапель Тимолол пов'язаний з пригніченням продукції внутрішньоочної рідини (водянистої вологи) в передній камері ока, а також з полегшенням відтоку водянистої вологи з камер очі. Препарат не впливає на розмір зіниці і здатність очі до акомодації, тому не порушує гостроту зору і не погіршує якість сутінкового зору. Препарат знижує як підвищений, так і нормальний внутрішньоочний тиск, незалежно від наявності або відсутності у пацієнта глаукоми.

Виражений гіпотензивний ефект розвивається в середньому через 30 хвилин після одноразового застосування очних крапель, максимум його доводиться на 1-2 години з моменту інстиляції розчину в кон'юнктивальний мішок, тиск залишається зниженим протягом 24 годин після одноразового застосування препарату. Тимолол добре переноситься, викликає незначну кількість побічних ефектів, при застосуванні згідно з інструкцією практично не впливає на частоту серцевих скорочень.

Очні краплі Тимолол призначають для зниження внутрішньоочного тиску і профілактики розвитку ускладнень у пацієнтів з підвищеним офтальмотонусом і первинної відкритокутової глаукомою, а також вторинної глаукомою (в тому числі посттравматической, увеальной і афакіческой).

Препарат може призначатися в комплексній терапії закритою глаукоми (при призначенні з мітотікамі), в якості допоміжного препарату при вродженій глаукомі або в разі гострого підвищення внутрішньоочного тиску.

Офтан Тимолол, очні краплі 0.25%, 5 мл * застосовується при хворобах:

Тимолол призначають дорослим по 1 краплі 0,25% або 0,5% розчину двічі на день. Після досягнення гіпотензивного ефекту переходять на застосування підтримуючої дози (1 крапля 0,25% один раз в день).

Тимолол не слід призначати для лікування пацієнтів, які не досягли 18-річного віку, які страждають на бронхіальну астму, хронічні обструктивні захворювання легень, з синусовою брадикардією, атріовентрикулярною блокадою II - IIIстепені, хронічною серцевою недостатністю в стадії декомпенсації, кардіогенний шок, дистрофічними змінами рогівки. Не застосовувати при появі гіперчутливості до будь-якого з компонентів препарату.

Вимагає особливої ​​обережності застосування тимололу у хворих з артеріальною гіпотензією, синоатріальна блокада II - IIIстепені, атрофічний риніт, легеневою недостатністю, тяжкими порушеннями мозкового кровообігу, цукровим діабетом, міастенією, тереотоксичним зобом, феохромоцитомою, синдромом Рейно, в період вагітності або грудного вигодовування.

Можна виділити місцеві та системні небажані ефекти. До місцевих побічних ефектів від застосування очних крапель Тимолол відносяться подразнення очей, сльозотеча, свербіж, почервоніння слизової оболонки, поява світлобоязні або нечіткості зору, блефарит, кератит, птоз, поверхнева кератопатія (при тривалому застосуванні), диплопія.

Системні ефекти включають: алергічні реакції, головний біль, запаморочення, сонливість, зниження артеріального тиску, уповільнення частоти серцевих скорочень (в т.ч. брадиаритмия), АВ блокади, бронхоспазм, задишка, нудота або блювота, закладеність носа, еректильна дисфункція, тиннитус,

Інформація про можливість передозування препарату при місцевому застосуванні відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

При одночасному призначенні з препаратами з групи блокаторів, інгібіторів цитохрому (аміодарон, кетоконазол, хінідин, циметидин та ін.), Дилтіазему, міорелаксантів, верапамілу, глюкокортикостероїдів спостерігається посилення гіпотензивного ефекту і підвищення ймовірності розвитку небажаних реакцій з боку організму.

Особливі вказівки і запобіжні заходи

Тимолол не слід застосовувати частіше, ніж зазначено в інструкції в зв'язку з ризиком розвитку передозування, яка проявляється у вигляді запаморочення, нудоти, порушення ритму серця, появи бронхоспазму. Лікування симптоматичне.

Під час лікування тимололом слід регулярно контролювати стан рогівки, поля зору, рівень внутрішньоочного тиску, сльозовиділення.

Перед застосуванням обов'язково необхідно витягувати м'які контактні лінзи.

Препарат впливає на швидкість реакції та здатність до концентрації.

Після розкриття флакон можна використовувати не довше 1 місяця.

66 руб. Є на складі

Лікар-офтальмолог, хірург. Область інтересів в офтальмології - захворювання переднього і заднього відрізка очей, консервативне лікування.

Очна клініка доктора Бєлікової

Оцініть препарат за такими параметрами:

У лютому цього року користувач під ніком Swiked помістила в.

Глаукома - другий після катаракти очної недуга, що є причиною сліпоти.

Результати наукової роботи групи Вашингтонського медичного інституту підтвердили провідну роль.

ОФТАН ТИМОЛОЛ

краплі очні у вигляді прозорого, безбарвного розчину.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид - 0.1 мг, натрію дигідрофосфату дигідрат - 6.1 мг, динатрію фосфату додекагідрат - 30.5 мг, натрію гідроксид - до устанавления pH розчину 6.5-7.0, вода д / і - до 1 мл.

5 мл - флакони поліетиленові (1) з пробкою-крапельницею - пачки картонні.

Протівоглаукомний препарат, неселективний бета-адреноблокатор. Не володіє внутрішньої симпатоміметичної і мембраностабілізуючої активністю. При місцевому застосуванні у вигляді очних крапель тимолол знижує як нормальний, так і підвищений внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення утворення внутрішньоочної рідини. Не впливає на розмір зіниці та акомодацію.

Дія препарату проявляється через 20 хв після закапування в кон'юнктивальну порожнину. Максимальне зниження внутрішньоочного тиску настає через 1-2 год і зберігається протягом 24 год.

При місцевому застосуванні тимололу малеат швидко проникає через рогівку. Після застосування очних крапель Cmax тимолола в рідкої вологи ока досягається через 1-2 ч. 80% тимололу, які у вигляді очних крапель, потрапляє в системний кровотік шляхом абсорбції через судини кон'юнктиви, слизової носа і слізного тракту.

Виведення метаболітів тимололу здійснюється переважно нирками.

Фармакокінетика у особливих груп пацієнтів

У новонароджених і маленьких дітей концентрація тимололу, як активної речовини, істотно перевищує його Cmax в плазмі крові дорослих.

- підвищений внутрішньоочний тиск (офтальмогіпертензія);

- глаукома на афакіческой оці й інші види вторинної глаукоми;

- як додатковий засіб для зниження внутрішньоочного тиску при закритокутовій глаукомі (у комбінації з міотиками);

- вроджена глаукома (при неефективності інших засобів).

- бронхіальна астма або інші тяжкі хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів;

- AV-блокада II і III ступеня;

- дистрофічні процеси в рогівці;

- дитячий і підлітковий вік до 18 років (у зв'язку з відсутністю даних по ефективності і безпеки застосування препарату у дітей і підлітків);

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід призначати препарат при легеневій недостатності, важкої цереброваскулярної недостатності, серцевої недостатності в стадії компенсації, гіпотензії, цукровому діабеті, гіпоглікемії, тиреотоксикозі, міастенії, синдромі Рейно, феохромоцитомі, атрофічному риніті, а також при одночасному призначенні інших бета-блокаторів та психоактивних лікарських препаратів , які посилюють виділення адреналіну.

На початку лікування призначають по 1-2 краплі в уражене око в формі крапель очних 0,25% або крапель очних 0.5% 2 рази / добу.

Якщо внутрішньоочний тиск при регулярному застосуванні нормалізується, слід знизити дозу до 1 краплі 1 раз / сут вранці.

Лікування Офтан Тимололу проводиться, як правило, протягом тривалого часу. Перерва в лікуванні або зміна дози препарату здійснюються тільки за приписом лікаря.

З боку органу зору: затуманення зору, подразнення і гіперемія кон'юнктиви, печіння і свербіж очей, сльозотеча, набряк епітелію рогівки, точкова поверхнева кератопатія, гиперстезия рогівки, синдром сухого ока, блефарит, кон'юнктивіт і кератит. При тривалому застосуванні можливий розвиток птозу і рідко - диплопія. При проведенні фістулізуючих (проникаючих) антиглаукомних операцій можливий розвиток відшарування судинної оболонки в післяопераційному періоді.

З боку серцево-судинної системи: брадикардія, брадиаритмия, зниження артеріального тиску, колапс, блокада серця, транзиторні порушення мозкового кровообігу, загострення хронічної серцевої недостатності.

З боку дихальної системи: закладеність носа, задишка, бронхоспазм, легенева недостатність.

З боку травної системи: нудота, діарея.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, слабкість, сплутаність свідомості, галюцинації, безсоння, оніродінія, тривога, зміна настрою, парестезія.

З боку шкірних покривів: алопеція, псоріазоподібні висипання і загострення псоріазу.

З боку сечостатевої системи: хвороба Пейроні, зниження потенції.

Алергічні реакції: генералізована або локальна висип, свербіж.

Інші: міастенія, біль у грудях, дзвін у вухах.

У разі виникнення побічних ефектів, пацієнту слід якомога швидше звернутися до лікаря.

симптоми: можливий розвиток системних ефектів, характерних для бета-блокаторів (запаморочення, головний біль, аритмія, брадикардія, бронхоспазм, нудота і блювота).

лікування: негайно промити очі водою або фізіологічним розчином, проводять симптоматичну терапію.

Спільне застосування препарату Офтан Тимолол з очними краплями, що містять адреналін, може викликати розширення зіниці.

При одночасному застосуванні очних крапель, що містять адреналін та пілокарпін, можливе посилення зниження внутрішньоочного тиску.

Артеріальна гіпотензія і брадикардія можуть посилитися при одночасному застосуванні препарату Офтан Тимолол з антагоністами кальцію, резерпіном і системними бета-адреноблокаторами.

Інгібітори ізоферменту CYP2D6, такі як хінідин і циметидин, можуть збільшити концентрацію тимололу в плазмі.

Одночасне застосування з інсуліном або пероральними гіпоглікемічними засобами може призвести до гіпоглікемії.

Тимолол підсилює дію міорелаксантів, тому необхідна відміна препарату за 48 годин до запланованого хірургічного втручання під загальною анестезією.

Ці дані можуть ставитися і до лікарських препаратів, які були застосовані незадовго до цього.

Контроль ефективності препарату рекомендується проводити приблизно через 3-4 тижні після початку терапії (не раніше, ніж через 1-2 тижні). При тривалому застосуванні тимололу можливе послаблення ефекту.

При застосуванні необхідно контролювати функцію сльозовиділення, стан рогівки та оцінювати величину полів зору не рідше 1 разу на 6 міс.

Офтан Тимолол містить консервант бензалконію хлорид, який може викликати подразнення очей, абсорбуватися м'якими контактними лінзами, викликаючи зміну їх кольору, і шкідливо діяти на тканини ока. Контактні лінзи слід вийняти перед застосуванням препарату і при необхідності встановити їх знову не раніше ніж через 15 хв після інстиляції.

При перекладі пацієнтів на лікування тимололом може знадобитися корекція змін рефракції, викликаних застосовувалися раніше міотиками.

Офтан Тимолол, подібно до інших бета-адреноблокатори, може маскувати можливі симптоми гіпоглікемії у хворих на цукровий діабет.

У разі подальшого оперативного втручання під загальною анестезією, необхідно відмінити препарат за 48 годин до операції, тому що тимолол підсилює дію міорелаксантів і загальних анестетиків.

Не слід закопувати в один і той же очей два різних бета-адреноблокатора.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

В період лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і під час проведення робіт зі складним обладнанням, що вимагають підвищеної концентрації уваги, швидкої реакції і хорошого зору (протягом 30 хвилин після закапування в око), тому що препарат може знизити артеріальний тиск, викликати втому і запаморочення.

Достатнього досвіду щодо застосування препарату при вагітності та в період лактації немає, проте встановлено, що тимолол проникає через плацентарний бар'єр і виділяється з грудним молоком. За призначенням лікаря Офтан Тимолол можна застосовувати при вагітності та в період грудного вигодовування у випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду та дитини.

Якщо препарат застосовувався безпосередньо перед пологами або під час грудного вигодовування, новонародженим слід забезпечити ретельне спостереження протягом декількох днів після народження і протягом усього періоду лікування матерів-годувальниць препаратом Офтан Тимолол.

Препарат відпускається за рецептом.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 15 ° до 25 ° С. Термін придатності - 3 роки.

Після відкриття флакона термін зберігання препарату - 1 міс.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

31 − = 21