Офтан тимолол очні краплі

Інструкція по застосуванню Офтан Тимолол (очні краплі)

• Ефективний медикамент при відкритокутовій глаукомі;

• Вторинна, вроджена глаукома.

• При виражених дистрофічних процесах в рогівці;

• Підвищена чутливість до компонентів фармпрепарата;

• Серцева недостатність в декомпенсованій формі;

Офтан Тимолол

Опис актуально на 16.12.2014

 • Латинська назва: Oftan Timolol
 • Код АТС S01ED01
 • Діюча речовина: Тимолол (Timolol)
 • Виробник: АТ Сантен, Фінляндія

У складі крапель для очей знаходиться 2,5 або 5 мг малеата тимолола + допоміжні речовини (фосфат натрію 2-водний однозаміщений, гідроксид натрію, хлорид бензалконію, двозаміщений 12-водний фосфат натрію, вода).

Препарат випускають у флаконах по 5 мл, в картонній пачці по 1 флакону з дозатором-крапельницею. Вміст флаконів - розчин без кольору і запаху, прозорий. Офтан Тимолол випускають в двох дозуваннях, по 2,5 або 5 мл діючої речовини в 1 мл засобу.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Активний компонент Отфан Тимололу - це L-ізомер тимололу, випускається у вигляді солі малеату. Речовина належить до групи неселективних блокаторів бета-блокатори. Даний ізомер схожий з рецепторами бета-1 і бета-2. Завдяки цьому препарат здатний знижувати внутрішньоочний тиск, за рахунок зменшення інтенсивності продукції рідини.

При місцевому застосуванні засіб проникає прямо в цилиарную тканину, де і відбувається продукція вологи. Ще не до кінця ясно, чи робить вплив тимолол на кровоносні судини в передньому сегменті ока, але при зниженні внутрішньоочного тиску відбуваються поліпшення в кровообігу сітківки ока.

Ефект від прийому ліків триває дуже довго, до доби. симпатоміметичної активністю і мембраностабилизирующим ефектом речовина не володіє. Препарат не впливає на акомодацію і розмір зіниці, не викликає залежності (синдром відміни не виникає).

Діюча речовина добре розчиняється в жирах, тому швидко потрапляє в тканини-мішені через судини кон'юнктиви і слизову оболонку носа. Через 3-4 години після прийому досягається максимальна концентрація і ефект від препарату. Дія засобу триває близько доби.

Виводиться препарат з потоками рідкої вологи, що випливають з ока. Період напіввиведення становить 8 годин. Та частина речовини, яка проникла в системний кровотік (наприклад, через шлунок або стінки судин) зазнає реакції метаболізму в тканинах печінки, неактивні метаболіти виводяться через нирки. Період напіввиведення з плазми - 4 години, ступінь зв'язування з білками - 60%. Ліки здатні подолати гематоенцефалічний бар'єр.

Офтан Тимолол призначають:

 • для лікування різних видів глаукоми (відкритокутовій, глаукоми на афактіческом оці, інших видах вторинних глаукому);
 • при закритокутовійглаукомі(В складі комплексної терапії з міотиками);
 • при підвищеному внутрішньоочний тиск;
 • при вродженій глаукомі, якщо інші терапевтичні заходи недостатньо ефективні.

Ліки не призначають:

Слід дотримуватися обережності:

Ризик виникнення побічних реакцій залежить від ступеня проникнення ліки в плазму крові і наявності хронічних захворювань у пацієнта.

Спостерігалися такі місцеві реакції:

Реакції системного характеру:

Якщо проявилися побічні реакції, прийом препарату потрібно припинити і звернутися до лікаря.

Інструкція на Офтан Тимолол (спосіб і дозування)

ліки приймають кон'юнктивальна.

Як правило, призначають по 1 або 2 краплі, 2 рази на добу. Після поліпшення стану добова доза може бути знижена до 1 краплі в день.

Курс лікування призначає лікар.

При випадковому потраплянні препарату внутрішньо можуть спостерігатися: задишка, запаморочення, нудота, діарея, блювота, порушення серцевого ритму, загальна слабкість.

При передозуванні швидко промити очі чистою водою або фіз. розчином, провести симптоматичну терапію.

При попаданні ліків всередину:

 • припинити прийом;
 • промити шлунок;
 • застосувати (в залежності від симптомів) допамін, норадреналін, глюкагон, атропін або гідрохлорид ізопреналіна;
 • якщо існує необхідність, можна встановити штучний водій ритму;
 • терапія дигіталісом, сечогінними засобами.

Внаслідок спільного вживання ліків з інсуліном або іншими противодиабетическими препаратами може розвинутися гіпоглікемія.

поєднання з адреналіном може викликати сильне розширення зіниць.

одночасний прийом нікардипіну, дилтиазема і ліки може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску.

Тимолол може посилити дію міорелаксантів. Проміжок між прорізом засобів повинен становити не менше 48 годин.

В процесі метаболізму тимолола беруть участь ферменти 450, CYP2D6, тому не рекомендується приймати інші засоби, в метаболізмі яких беруть участь ті ж ферменти (хінідин).

Проміжок між прийомом клонидина і тимолола повинен становити не менше двох діб.

циметидин здатний посилити терапевтичний ефект від препарату.

Умови зберігання

Зберігати краплі рекомендується в прохолодному місці, при температурі від 15 до 30 градусів. Не допускати попадання в руки маленьких дітей.

Після відкриття флакона препарат можна використовувати протягом місяця.

Чи не встановлена ​​безпека та ефективність використання коштів у дітей.

При лікуванні засобом слід регулярно проходити обстеження у лікаря-офтальмолога, слідкувати за внутрішньоочним тиском, станом рогівки ока, показниками крові і сльозотечею.

Після застосування ліків, щоб уникнути його проникнення в системний кровотік рекомендується закрити очі і притиснути носослізний канал пальцем на 120 секунд.

У пацієнтів з глаукому для досягнення необхідного терапевтичного ефекту препарат потрібно поєднувати з різними міотиками.

Проміжок між прийомом різних засобів повинен становити не менше 15 хвилин.

при носінні контактних лінз під час прийому ліків їх потрібно зняти і надіти не раніше, ніж через 15 хвилин.

Під час прийому препарату не рекомендується водити машину або виконувати високоточні або вимагають високої швидкості реакції операції.

При вагітності і лактації

Ліки не рекомендується застосовувати вагітним і годуючим жінками. Його прийом на ранніх термінах (раніше другого триместру) неприйнятний. Годування груддю слід припинити.

Відгуків на Офтан Тимолол мало. З тих, що є, в основному хороші. Деякі хочуть прискорити процес поступового зниження внутрішньоочного тиску шляхом збільшення добової дози. Побічні реакції при дотриманні режиму дозування проявляються рідко.

Вартість крапель Офтан Тимолол 0,5% становить приблизно 62 рублів за 5 мл.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

Аптека ІФК

БІОСФЕРА

Неля: Доброго дня! Хто небудь знає де купити цей препарат?! По всій Москві не можу.

Володимир: Сон втратив після важкого інфекційного захворювання в 2013 році. Прокидаюся регулярно в.

Ірина: Скажіть термін 7-8 тижнів можна перервати вагітність цим препаратом

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Офтан тимолол, очні краплі

До складу засобу Офтан тимолол входить тимолола малеат. Цей препарат дозволяє знизити внутрішньоочний тиск. Така дія зумовлена ​​зменшенням вмісту рідини всередині ока. Невеликий недолік даної речовини: дія здійснюється як при підвищеному, так і при нормальному тиску. Це обумовлює постійний контроль за ним протягом всього курсу лікування.

Крім цього така терапія, як правило, дуже тривала і вимагає періодичного контролю, як за якістю зору, так і за станом очей.

У разі застосування декількох офтальмологічних засобів Офтан тимолол повинен бути закапати останнім. Такі заходи дозволять утримати потрібні речовини як можна довше.

Препарат відновлює підвищений внутрішньоочний тиск. Призначається при відкритокутовій і вродженій глаукомі, глаукомі на афакіческой оці і для зменшення внутрішньоочного тиску при закритокутовій глаукомі.

Призначення даних очних крапель слід уникати особам, які страждають на бронхіальну астму, атріовентрикулярною блокадою, декомпенсованою серцевою недостатністю, синусовою брадикардією, у яких дистрофічні процеси в рогівці і підвищену чутливість до компонентів очних крапель.

Офтан тимолол не показаний дітям до 18 років. Дотримуючись обережності його призначають пацієнтам з легеневою недостатністю, серцевою недостатністю в стадії компенсації, важкої цереброваскулрной недостатністю, цукровим діабетом, міастенією, тиреотоксикозом, гіпоглікемією, синдромом Рейно, атрофічний риніт або феохромоцитомою.

У разі надмірного вживання лікарського засобу може розвинутися запаморочення, аритмія, нудота, головний біль, бронхоспазм, блювання, брадикардія. При такій ситуації призводять промивання очей фізіологічним розчином або водою і здійснюють лікування в залежності від скарг потерпілого.

Після закапування іноді з'являється почервоніння і роздратування століття, затуманення зору, свербіж і печіння очей, набряк рогівки, сльозотечу, гиперстезия рогівки, поверхнева точкова кератопатія, кератит, синдром сухого ока, кон'юнктивіт, диплопія або птоз.

Деякі пацієнти скаржаться на брадикардію, загострення хронічної серцевої недостатності, брадиаритмією, колапс, зниження артеріального тиску, порушення мозкового кровообігу, біль в грудях. Може виникнути діарея, задишка, нудота, закладеність носа, легенева недостатність, головний біль, слабкість, галюцинації, тривога, парестезії.

При наявності підвищеної чутливості до компонентів ліки можуть проявлятися різні алергічні реакції.

Під час годування грудьми і вагітності препарат може застосовуватися лише в тому випадку, коли користь від нього вище потенційних ризиків, які він може заподіяти дитині.

У разі, коли Офтан тимолол закопувався пацієнтці перед пологами, необхідно щоб новонароджений перший час був під суворим контролем медичного персоналу.

Інструкція по застосуванню та дозування

Застосовують по 1-2 краплі 0,25 або 0,5% розчину два рази в день. Після досягнення нормальної величини внутрішньоочного тиску закапують по 1 краплі один раз в день.

Тривалість лікування повинен визначати лікар.

Лікарська взаємодія і запобіжні заходи

Через місяць після початку лікування необхідно проконтролювати ефективність терапії.

Раз на півроку перевіряють функцію сльозовиділення, величину полів зору і стан рогівки.

Препарат впливає на контактні лінзи, тому перед застосуванням їх необхідно знімати.

Препарат може приховувати гіпоглікемію при цукровому діабеті.

Офтан тимолол необхідно скасувати за дві доби до майбутньої операції.

Не можна застосовувати на одному і тому ж оці різні бета-адреноблокатори.

Очні краплі провокують короткочасне погіршення зір, це необхідно враховувати при роботі з механізмами.

Одночасне застосування Офтан тимолол і адреналіну стимулює розширення зіниці.

Внутрішньоочний тиск дуже сильно падає при спільному призначенні пилокарпина і адреналіну з даними очними краплями.

Офтан тимолол можна придбати тільки за рецептом лікаря. Зберігається він при кімнатній температурі, в недоступному для дітей місці. Після розтину придатний протягом місяця.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

72 − 65 =