Офтан тимолол інструкція із застосування

Содержание

Офтан Тимолол - інструкція із застосування, ціни, відгуки

Інструкція до препарату Офтан Тимолол входить в каталог лікарських засобів, представлених на нашому інформаційному сайті. Якщо Ви маєте в своєму розпорядженні відомостями про ефективність даного медикаменту, просимо залишити відгук. Будьте здорові!

клас захворювань

  • Підозра на глаукому
  • Первинна відкритокутова глаукома
  • Первинна глаукома
  • Глаукома вторинна посттравматическая
  • Глаукома вторинна внаслідок запального захворювання ока
  • вроджена глаукома

Клініко-фармакологічна група

  • Не вказано. Див. Інструкцію

фармакологічна група

  • Бета-адреноблокатори
  • офтальмологічні засоби

Показання до застосування препарату Офтан Тимолол

Форма випуску препарату Офтан Тимолол

Краплі очні 1 мл

тимолола малеат (в перерахунку на тимолол) 2,5 або 5,0 мг

допоміжні речовини: бензалконію хлорид - 0,1 мг; натрію фосфат однозаміщений 2-водний; натрію фосфат двозаміщений 12-водний; натрію гідроксид; вода для ін'єкцій

в пластикових флаконах-крапельницях по 5 мл; в коробці картонній 1 флакон.

Фармакокінетика

Використання препарату Офтан Тимолол під час вагітності

Побічна дія

Передозування

Взаємодія з іншими препаратами

Запобіжні заходи при прийомі препарату Офтан Тимолол

Особливі вказівки при прийомі препарату Офтан Тимолол

Термін придатності

S Органи почуттів

S01 Препарати для лікування захворювань очей

S01E Протиглаукомні препарати і міотікі

Джерело інформації портал: www.eurolab.ua

Нове в блозі

Медичний вісник © 2017. Копіювання матеріалів без вказівки зворотної посилання заборонено.

Офтан Тимолол

Міжнародне найменування

Діючі речовини (МНН)

Фармакологічна дія

Неселективний блокатор бета-адреноблокатори без СМА. При місцевому застосуванні знижує внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення утворення водянистої вологи і невеликого збільшення її відтоку. Знижуючи внутрішньоочний тиск, не впливає на акомодацію і розмір зіниці, тому не відбувається погіршення гостроти зору і не знижується якість колірного і нічного зору.

Дія проявляється через 20 хв після закапування, максимальний ефект - через 1-2 год; тривалість дії - 24 год.

Протипоказання

Місцеві реакції: подразнення кон'юнктиви - гіперемія кон'юнктиви, сльозотеча або зменшення сльозовиділення, світлобоязнь, набряк епітелію рогівки, печіння і свербіж в очах, гіперемія шкіри повік, короткочасне порушення гостроти зору; блефарит, кон'юнктивіт, кератит, при тривалому застосуванні можливий розвиток поверхневої точкової кератопатії (зменшення прозорості рогівки) і зниження чутливості рогівки, можливий птоз, рідко - диплопія.

Системні реакції: парестезії, риніт, закладеність носа, носова кровотеча, зниження артеріального тиску, колапс, брадикардія, брадиаритмия, AV блокада, зниження скоротливості міокарда, посилення проявів ХСН; головний біль, запаморочення, сонливість, галюцинації, депресія, міастенія, зниження потенції; задишка, бронхоспазм, легенева недостатність; нудота, блювота, діарея, біль в грудях, дзвін у вухах. Уповільнення швидкості психомоторної реакції.

Алергічні реакції (в т.ч. кропив'янка).

Дорослим і дітям старше 10 років закапують у кон'юнктивальний мішок по 1 кап 0.25% розчину 2 рази на день, при недостатній ефективності - по 1 кап 0.5% розчину 2 рази на день. При нормалізації внутрішньоочного тиску підтримуюча доза - 1 кап 0.25% 1 раз в день. Різниця вираженості дії 2 концентрацій становить 10-15%.

Новонародженим і дітям до 10 років - 1 крапля 0,25% розчину 2 рази на день.

Необхідно дотримуватися обережності при водінні автомобіля в нічний час, а також уникати діяльності, що пред'являє підвищені вимоги до адаптації до поганої освітленості.

Контроль ефективності рекомендується проводити приблизно через 3-4 тижні після початку терапії (не раніше ніж через 1-2 тижні). При тривалому застосуванні тимололу можливе послаблення ефекту.

При застосуванні необхідно контролювати функцію сльозовиділення, цілісність рогової оболонки і оцінювати величину полів зору не рідше 1 разу на 6 міс. Не рідше 1 разу на місяць вимірювати внутрішньоочний тиск

Консервант, що міститься в препараті, може відкладатися на м'яких контактних лінзах, тому під час лікування не слід носити м'які контактні лінзи. Жорсткі контактні лінзи слід знімати перед закапуванням і одягати не раніше ніж через 15 хв після нього.

При переведенні хворих на лікування тимололом може знадобитися корекція рефракції після ефектів застосовувалися раніше міотиків.

В період лікування необхідно дотримуватися обережності при водінні автотранспорту і занятті ін. Потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги, швидкої реакції і хорошого зору (протягом 0.5 год після закапування в око).

Адреналін, пілокарпін, системні бета-адреноблокатори підсилюють дію.

Не можна одночасно застосовувати з антипсихотичними ЛЗ (нейролептиками) і анксиолитическим ЛЗ (транквілізаторами).

Підсилює дію міорелаксантів і загальних анестетиків (за кілька днів перед проведенням загальної анестезії хлороформом або ефіром або використанням периферичних міорелаксантів необхідно припинити прийом препарату).

На тлі лікування препаратом слід уникати в / в введення верапамілу, дилтіазему (можливо пригнічення AV провідності, розвиток брадикардії і зниження артеріального тиску).

Під час лікування не рекомендується приймати етанол (можливо різке зниження артеріального тиску).

З обережністю призначати одночасно з гіпотензивними ЛЗ, ін. Бета-адреноблокаторами, інсуліном або пероральними гіпоглікемічними ЛС, ГКС, психоактивними ЛЗ, а також препаратами, дія яких пов'язана з посиленням виділення адреналіну.

Офтан ® Тимолол (Oftan ® Timolol)

Фармакологічні групи

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

в пластикових флаконах-крапельницях по 5 мл; в коробці картонній 1 флакон.

Прозорий безбарвний розчин.

Неселективний блокатор бета-блокатори.

При місцевому застосуванні у вигляді очних крапель знижує як нормальний, так і підвищений внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення утворення внутрішньоочної рідини.

Максимальне зниження внутрішньоочного тиску настає через 1-2 год і зберігається протягом 24 год. Не впливає на розмір зіниці та акомодацію.

При місцевому застосуванні швидко проникає через рогівку. Дія проявляється через 20 хв після закапування в кон'юнктивальну порожнину, Cmax в рідкої вологи ока досягається через 1-2 ч. У незначній кількості потрапляє в системний кровотік шляхом абсорбції через судини кон'юнктиви, слизової носа і слізного тракту. Виведення метаболітів здійснюється переважно нирками. У новонароджених і маленьких дітей концентрація активної речовини істотно перевищує його Cmax в плазмі дорослих.

Показання препарату Офтан ® Тимолол

Підвищений внутрішньоочний тиск (очна гіпертензія), відкритокутова глаукома, глаукома на афакіческой оці й інші види вторинної глаукоми, закритокутова глаукома - як додатковий засіб (в комбінації з міотиками) для зниження внутрішньоочного тиску, вроджена глаукома (при недостатності інших терапевтичних заходів).

Підвищена індивідуальна чутливість до тимололу або бензалконію хлориду, наявність в анамнезі: бронхіальної астми або інших важких хронічних обструктивних захворювань дихальних шляхів, синусової брадикардії, атріовентрикулярної блокади II або III ступеня, вираженої серцевої недостатності.

Застосовувати з обережністю у хворих з легеневою недостатністю, важкою цереброваскулярної недостатністю, хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, гіпоглікемією, тиреотоксикозом, міастенією, а також при одночасному призначенні інших бета-блокаторів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Достатнього досвіду щодо застосування препарату під час вагітності, грудного вигодовування та у дітей немає, проте встановлено, що тимолол проходить плацентарний бар'єр і надходить у грудне молоко. Може застосовуватися для лікування дітей, вагітних і годуючих матерів за призначенням лікаря, якщо очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів.

Якщо препарат застосовувався безпосередньо перед пологами або під час грудного вигодовування, то новонароджені повинні перебувати під ретельним наглядом протягом декількох днів після народження і протягом усього періоду лікування матерів-годувальниць препаратом.

місцеві: роздратування і почервоніння кон'юнктиви, печіння і свербіж в очах, сльозотеча, точкова поверхнева кератопатія, гіпестезія рогівки, сухість очей.

З боку серцево-судинної системи: брадикардія, брадиаритмия, зниження артеріального тиску, колапс, AV блокада, минущі порушення мозкового кровообігу.

З боку респіраторної системи: задишка, бронхоспазм, легенева недостатність.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, слабкість.

Алергічні реакції: кропив'янка.

У разі виникнення побічних ефектів слід припинити застосування препарату і якомога швидше звернутися до лікаря (офтальмолога).

Спільне використання з очними краплями, що містять адреналін, може викликати розширення зіниці.

Специфічна дія препарату - зниження внутрішньоочного тиску - посилюється при одночасному застосуванні очних крапель, що містять адреналін та пілокарпін. Закапувати в очі два бета-адреноблокатора не слід.

Зниження артеріального тиску і уповільнення серцевого ритму можуть посилюватися при сумісному застосуванні препарату з антагоністами кальцію, резерпіном або системними бета-адреноблокаторами.

Одночасне застосування з інсуліном або пероральними протидіабетичними засобами може призвести до гіпоглікемії.

Тимолол підсилює дію міорелаксантів, тому необхідна відміна препарату за 48 годин до запланованого хірургічного втручання із застосуванням загального наркозу.

Ці дані можуть ставитися і до лікарських препаратів, які були застосовані незадовго до цього.

Кон'юнктивальна. За 1-2 краплі в хворе око 2 рази на день.

Якщо внутрішньоочний тиск при регулярному застосуванні нормалізується, слід обмежити дозування до 1 разу на день по 1 краплі вранці.

Можливий розвиток загальнорезорбтивних ефектів, характерних для бета-блокаторів: запаморочення, головний біль, аритмія, брадикардія, бронхоспазм, нудота, блювота.

лікування: негайно промити очі водою або фізіологічним розчином, симптоматична терапія.

У разі подальшого оперативного втручання із застосуванням загальної анестезії необхідно відмінити препарат за 48 год.

Якщо пацієнт носить м'які контактні лінзи, не слід застосовувати препарат, тому що консервант може відкластися в м'яких контактних лінзах і надати несприятливу дію на тканини ока.

Жорсткі контактні лінзи перед закапуванням препарату слід видалити і знову встановити через 15 хв.

Необхідно регулярно відвідувати лікаря для вимірювання внутрішньоочного тиску і обстеження рогівки.

При переведенні хворих на лікування тимололом може знадобитися корекція рефракції після ефектів, викликаних застосовувалися раніше міотиками.

Умови зберігання препарату Офтан ® Тимолол

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату Офтан ® Тимолол

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 8 = 2