Офтан катахром інструкція із застосування ціна

Інструкція по застосуванню Офтан Катахром

Засіб у вигляді крапель Офтан Катахром призначають офтальмологи. Застосування складу допомагає впоратися з таким поширеним захворюванням очей, як катаракта. Дана офтальмологічна проблема спостерігається у людей різного віку, проте за статистикою її частіше діагностують у літніх. Медикаментозне лікування катаракти в своїй більшості складається з коштів у вигляді крапель, одним з яких є Офтан.

Препарат являє собою очні краплі, призначені для лікування катаракти. Це захворювання очей, що представляє собою часткове або повне помутніння речовини в капсулі кришталика. Симптоматика катаракти наступна. Хворий починає втрачати якість зору, райдужка очі стає каламутною, колір втрачає яскравість, особливо це помітно під певним кутом. Людині з такими ознаками потрібно звернутися за допомогою до офтальмолога.

Механізм фармакологічної дії крапель ОФТАН Катахром полягає в окисленні цитохромом С тканин кришталика ока при кисневому голодуванні або порушенні постачання киснем. Додатковими активними речовинами крапель Офтан стали аденозин, нікотинамід і сукцинат натрію, які позитивно впливають на одужання людини.

Краплі мають унікальний склад, в який включено кілька активних компонентів, що мають позитивний вплив на очі. це:

 • Цитохром С (0,675 мг на 1 мл засобу). Дана речовина є антиоксидантом і відіграє основну роль в біохімічному окислювально-відновному процесі, що відбувається в очному яблуці. Цитохром С повністю засвоюється організмом аналогічно будь-яким іншим амінокислотам і виводиться разом з жовчю, при цьому не потрапляючи в кровоносну систему.
 • Натрію сукцинат (1 мг на 1 мл). Ця речовина наділене тонізуючими властивостями, воно заспокоює втомлений і роздратований очей.
 • Аденозин (2 мг на 1 мл). Наступним в ланцюжку перетворень цієї речовини стає АТФ, важливий для метаболізму і відновлення кришталика. Він надає відновлюючу дію, стимулює кровообіг. Аденозин легко всмоктується через рогівку і метаболізується в усіх тканинах, утворюючи инозин, ксантин, урат, які виводяться з організму разом з сечею. Така складова молекули аденозину, як рибоза, перетворюється в глицеральдегид-3-фосфату, а після стає пируватом.
 • Нікотинамід (20 мг на 1 мл). Володіє регенерує дією. Потрапляючи в організм, частково трансформується в нікотинову кислоту, це слід враховувати при використанні крапель. Далі вона перетворюється в N-метилнікотинамід, який проходить процес розщеплення печінкою. Що залишився незмінним нікотинамід виводиться з організму разом з сечею.

Це неповний склад крапель для лікування катаракти. У його складі присутні і допоміжні складові. це:

 • бензалконіюхлорид;
 • сорбітол;
 • натрію гідрофосфату дигідрат;
 • натрію дигідрофосфату дигідрат;
 • натрію сукцинату гексагідрат;
 • вода.

Засіб випускається у вигляді крапель для очей для зовнішнього застосування і являє собою прозору рідину у вигляді розчину червоного кольору. Обсяг поліетиленового флакона, упакованого в картонну коробку, де повинна бути вкладена інструкція, становить 10 мл. Флакон має дозатор - кришку-крапельницю. При першому використанні її потрібно повернути разом з натисканням вниз. Далі застосовувати за призначенням. Дитячих крапель немає, засіб не призначений для закапування очей дитини.

Інструкція по застосуванню очних крапель Офтан Катахром

Очні краплі Офтан випускаються разом з доданою інструкцією до флакону, в якій зазначено, як застосовувати препарат. Засіб призначають при катаракті різних видів. Їм слід закапувати очі, доставляючи всередину кон'юнктивального мішка під повіку по 1-2 краплі кілька разів на день. Точне дозування призначає лікар після діагностування захворювання. Самолікування заборонено, щоб уникнути небажаних наслідків.

Краплі для очей Катахром мають побічні дії при використанні. Препарат при закапуванні може викликати легке короткочасне печіння, свербіж і відчуття щипання очей, алергічну реакцію, контактний дерматит шкіри навколо очей або кон'юнктивіт. Іноді у хворого спостерігається нудота, запаморочення, артеріальна гіпотензія, задишка, пітливість і почуття вібраційного стуку в скронях, непритомність. Причиною деяких побічних впливів є нікотинова кислота, яка діє як судинорозширювальний речовина.

Краплі не можна використовувати всім хворим з катарактою. Існує група людей, яким даний препарат протипоказаний, тому що може зашкодити іншим системам організму, або призначається під суворим наглядом лікаря. Сюди відносять:

 • Діти і підлітки до 18 років. Не було проведено дослідження про безпеку та ефективність застосування крапель. Якщо у дитини була виявлена ​​катаракта, то лікування проводиться тільки після повного діагностування.
 • При наявності алергічної реакції або індивідуальної непереносимості компонентів препарату. В цьому випадку краплі замінюються аналогічним препаратом.
 • Вагітні та жінки у період лактації. Заборону накладено у зв'язку відсутністю даних про вплив крапель на плід під час вагітності та дитини, що знаходиться на природному вигодовуванні. Іноді ліки виписується за призначенням лікаря, коли ефективність від лікування перевищує можливий ризик для плоду або дитини.
 • Водіям і людям, чия робота пов'язана з технікою, яка вимагає від людини точності і хорошого зору. Цій категорії людей не можна сідати за кермо або за управління обладнанням відразу після закапування препаратом очей.

Краплі Офтан Катахром мають і особливі вказівки при застосуванні, які необхідно враховувати під час терапії. Перед використанням потрібно зняти контактні лінзи, провести процедуру. Встановити їх знову лише через 15 хвилин. Що стосується виду лінз, то фахівці рекомендують використовувати м'який варіант, тверді схильні до абсорбції з боку консервантів, які негативно впливають на очі, завдаючи шкоди. Даних про передозування крапель немає. Взаємодія з іншими препаратами при одночасному прийомі не виявлено.

Якщо з якої-небудь причини вам не вдалося придбати очні краплі Катахром, то можна скористатися недорогими аналогами препарату. До таких відносять:

 1. Таурин. Приблизна ціна - 15 рублів. Це амінокислота у вигляді крапель для очей, яка бере участь при регенерації клітин, оновленні та інших енергопроцессах, вона має швидке антиоксидантну дію.
 2. Тауфон. Вартість цього препарату досягає 100 р. Тауфон є приватною версією Таурина.
 3. Таурин Буфус. Ціна - близько 20 р. Склад препарату - амінокислота таурин.
 4. Калію йодид. Приблизна вартість - 60 р. Використовується для лікування і профілактики багатьох офтальмологічних захворювань, особливо катаракти.
 5. Слєзін. Ціна на цей препарат досягає 170 р. Ці краплі містять декстран і гіпромелози. Застосовується для запобігання розвитку катаракти, лікування синдрому сухого ока, далекозорості та інших захворювань очей.
 6. Видисик. Ціна близько - 250 р. Форма випуску - гель. Активною речовиною Видисика називають карбомер, який лікує такі захворювання як катаракта, кон'юнктивіт, синдром сухого ока.

Вартість на краплі для очей Офтан від катаракти доступна, навіть для такого регіону, як Московська область. Купити Офтан Катахром в Москві можна за 350-400 р. в середньому за 10 мл, що цілком по гаманцю для всіх верств населення міста та області. Краплі можна замовити в аптеці по каталогу або купити в інтернет-магазині. Пам'ятайте, що перед покупкою препарату потрібно проконсультуватися з офтальмологом і уважно і вивчити інструкцію.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Офтан Катахром

Опис актуально на 11.12.2014

 • Латинська назва: Oftan Catachrom
 • Код АТС S01XA
 • Діюча речовина: Нікотинамід + Аденозин + Цитохром С (Nicotinamide + Adenosine + Cytochrom C)
 • Виробник: АТ Сантен, Фінляндія

Очні краплі Офтан Катахром містять (на 1 мл): 20 мг нікотинаміду, 0,675 мг цитохрому С, 2 мг аденозину + додаткові інгредієнти (сукцината натрію гексагідрат, двозаміщений 2-водний фосфат натрію, вода, хлорид бензалконію, сорбіт, однозаміщений фосфат натрію 2-водний).

Препарат випускають у флаконах із пластику, з крапельницею, об'ємом по 10 мл. Ліки - прозорий червоний розчин. У картонній упаковці знаходиться один флакон.

Протизапальну, антиоксидантну, що живить.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Терапевтичний ефект від прийому крапель обумовлений сукупністю, що входять до їх складу речовин.

цитохром С нейтралізує дію вільних радикалів на рогівку ока. Речовина також безпосередньо впливає на кристалик очі, знижуючи ризик виникнення катаракти (Пригнічуючи синтез ферменту цитохром-оксидази). Даний компонент розщеплюється в епітелії кришталика до гем-пептиду.

аденозин розширює судини і сприяє відновленню нормальної мікроциркуляції в оці. Також нормалізується відтік токсинів і насичення крові киснем. речовина призупиняє запальний процес в кон'юнктиві, рогівці і передніх відділах очі, шляхом стимуляції А2-рецепторів на поверхні клітинних мембран. Варто зазначити, що аденозин є одним з основних елементів у процесах відновлення ДНК і енергетичного обміну. Будучи структурною складовою ферменту глутатіонредуктази і НАДФ, дана речовина відіграє роль посередника в процесах відновлення глутатіону, що відбуваються у кришталику ока.

нікотинамід входить до складу НАДФ і НАД - основних метаболітів кришталика ока. Передбачається знизити швидкість розвитку катаракти шляхом збільшення кількості метаболітів.

У зв'язку з тим, що даний препарат малотоксичний його можна використовувати в якості профілактики та для призупинення катаракти. Тривалість лікування повинна становити не менше півроку.

Ліки впливає не тільки на кристалик. Доведено, що засіб надає протизапальну, антиоксидантну, дезінфікуючий і антибактеріальну дію на поверхню очі, здатне зупинити розвиток різних інфекційних захворювань в передньому відділі очей. Також препарат добре зволожує і знімає втому.

цитохром С системної абсорбції не береться. Потрапивши в організм повністю метаболізується до білірубіну, який в свою чергу виводиться з жовчю.

аденозин має здатність проникати глибоко в рогівку ока і розподіляться по всіх тканинах. У тканинах організму дуже швидко (за пару хвилин) речовина перетворюється в инозин, урат і ксантин, які виводяться через нирки.

нікотинамід швидко всмоктується, частина його метаболізується до нікотинової кислоти, а потім до N-метилникотинамида. Обидва з'єднання виводяться нирками.

Краплі призначають для профілактики і лікування катаракти різного походження.

Прийом кошти протипоказаний при алергії на якійсь із компонентів препарату, дітям та підліткам (особи, молодші 18 років).

Відразу після закапування може піч або відчуватися пощипування в очах.

Дуже рідко можуть спостерігатися:

 • нудота, втрата свідомості, задишка;
 • зниження тиску, припливи, відчуття жару, слабкість.

Очні краплі Офтан Катахром, інструкція (спосіб і дозування)

Препарат використовують виключно місцево.

Перед застосуванням кришку флакона слід повернути, одночасно натискаючи вниз, відкрити флакон.

Потрібно обережно відсунути нижню повіку, подивитися вгору і закапати ліки під нижню повіку.

Згідно з інструкцією із застосування, призначають по 1-2 краплі, 3 рази в день.

Тривалість прийому зазвичай визначається лікуючим лікарем. Курс лікування повинен бути не менше 6 місяців.

Випадків передозування не з'являлися.

Завдяки незначній системної абсорбції і швидкому виведенню кошти, при його офтальмологічному використанні передозування малоймовірне.

Якщо випадково ліки було прийнято всередину, слід проводити симптоматичну терапію.

Лікарська взаємодія препарату з іншими засобами не відбувається або не спостерігалося.

Слід дотримуватися 15-хвилинну перерву між використанням різних офтальмологічних засобів.

Умови зберігання

Зберігати флакон потрібно при температурі від 8 до 15 градусів.

3 роки. Після першого відкриття флакона, термін придатності скорочується до 30 днів.

Перед використанням крапель слід зняти контактні лінзи і не одягати їх протягом 15 хвилин, щоб уникнути проникнення хлориду бензалконію в лінзу.

Ліки не призначене для прийому всередину або в якості ін'єкцій.

Щоб уникнути забруднення кінчика флакона їм не можна торкатися до шкіри або слизової оболонки ока.

Після прийому кошти можливе короткочасне затуманення в очах.

При вагітності і лактації

Існує недостатньо клінічних даних про використання коштів вагітними або жінкам, що годують. У зв'язку з цим, застосування крапель не рекомендується.

Відгуки про очних краплях Офтан Катахром хороші. Препарат стабілізує стан кришталика ока, не дає розвиватися катаракті; добре себе зарекомендував як профілактичний засіб. Побічні реакції проявляються вкрай рідко.

Ціна очних крапель Офтан Катахром становить приблизно 190 рублів за флакон ємністю 10 мл.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

Аптека ІФК

БІОСФЕРА

Скажіть, будь ласка, мені 43 роки при почервонінні і дискомфорті в очах можна капати?

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

ОФТАН катахром

краплі очні у вигляді прозорого розчину червоного кольору.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид - 0.04 мг, натрію сукцинату гексагідрат - 1 мг, сорбітол - 10 мг, натрію дигідрофосфату дигідрат - 4.415 мг, натрію гідрофосфату дигідрат - 2.847 мг, вода д / і - до 1 мл.

10 мл - флакони поліетиленові з крапельницею (1) - пачки картонні.

Комбінований препарат, що поліпшує енергетичний метаболізм кришталика.

цитохром С відіграє важливу роль в біохімічних окисно-відновних процесах в тканинах очного яблука і є антиоксидантом.

аденозин - попередник АТФ, бере участь в метаболічних процесах кришталика.

нікотинамід стимулює синтез нікотинамід-динуклеотид, кофактора дегидрогеназ.

Всмоктування і розподіл

При місцевому застосуванні цитохром С не всмоктується в системний кровотік.

Аденозин добре проникає через рогівку.

Метаболізм і виведення

Цитохром С повністю метаболізується в організмі тими ж шляхами, що і амінокислоти, а гем розщеплюється до білірубіну, який виводиться з жовчю.

Аденозин метаболізується практичних у всіх тканинах з утворенням інозину, ксантина і урата, які виводяться з сечею. Рибоза, яка є частина молекули аденозину, метаболізується до глицеральдегид-3-фосфату, а потім - до пірувату, і остаточно розщеплюється в циклі Кребса. T1/2 аденозину з плазми становить менше 1 хв.

Нікотинамід частково метаболізується до нікотинової кислоти. Обидва з'єднання метіліруется з утворенням N-метилникотинамида, який в подальшому розщеплюється в печінці. Незмінений нікотинамід і метаболіти виводяться із сечею.

- дитячий і підлітковий вік до 18 років (у зв'язку з відсутністю даних по ефективності і безпеки застосування препарату у дітей і підлітків);

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

Призначають по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 3 рази / добу.

При першому використанні флакона слід повернути кришку флакона з одночасним натисканням вниз і потім відкрити флакон.

З боку органу зору: короткочасне відчуття печіння і пощипування очей, алергічний кон'юнктивіт, контактний дерматит.

Системні реакції: вкрай рідко - короткочасні нудота, артеріальна гіпотензія, запаморочення, задишка; відчуття жару і пульсації в скронях, непритомність (за рахунок судинорозширювальної дії нікотинової кислоти).

Даних про передозування препарату Офтан Катахром немає.

В період лікування препаратом Офтан Катахром не слід носити м'які контактні лінзи, тому що консервант може відкластися в них і мати несприятливий вплив на тканини ока. Перед застосуванням Офтан Катахрома контактні лінзи слід вийняти і встановити їх знову через 15 хв після інстиляції препарату.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Пацієнти, у яких після закапування препарату з'являється короткочасне подразнення очей, повинні уникати керування автотранспортом, роботи з технікою, верстатами чи будь-яким іншим устаткуванням, що вимагає гарної гостроти зору, відразу після застосування очних крапель.

Чи не є достатнього досвіду застосування препарату Офтан Катахром при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Можливе застосування препарату Офтан Катахром при вагітності і в період лактації за призначенням лікаря і випадках, коли очікувана користь терапії для матері перевищує потенційний ризик для плоду або немовляти.

Препарат відпускається без рецепта.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 8 ° до 15 ° С. Термін придатності - 3 роки.

Після відкриття флакона-крапельниці очні краплі слід використовувати протягом 1 місяця.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

90 − 81 =