Офтан дексаметазон відгуки

дексаметазон

Виробник: Белмедпрепарати Діапазон цін: Економ

Загальна інформація

Дексаметазон - це синтетичний глюкокортикостероїд (група гормонів кори надниркових залоз та їх аналогів). Протягом 4-8 годин після закапування 1 краплі препарату в очі розвивається швидкий і виражений протизапальний і протиалергічний ефект - дексаметазон пригнічує запальний процес, який розвинувся в тканинах ока внаслідок механічної травми, хімічного впливу або алергічної реакції.

Очні краплі Дексаметазон добре проникають в епітелій рогівки і кон'юнктиву, причому, при пошкодженні або запаленні слизової оболонки швидкість проникнення діючої речовини в тканини збільшується. У рідкої вологи очі спостерігаються терапевтичні концентрації препарату. У невеликих кількостях проникає в системний кровотік і метаболізується в печінці, виводячись через кишечник (період напіввиведення - 3 години).

Не рекомендується застосовувати дексаметазон при кератиті, викликаному вірусом простого герпесу (herpes simplex), вітряної віспи та інших вірусних захворюваннях кон'юнктиви і рогівки, при мікобактеріальних інфекціях і грибкових захворюваннях органу зору. Очні краплі Дексаметазон протипоказані також при гострих гнійних захворюваннях очей з поразкою епітелію рогівки, при поверхневих епітеліальних пошкодженнях рогівки (епітеліопатія), підвищений внутрішньоочний тиск, індивідуальної гіперчутливості до будь-якого компонента препарату.

Відсутні дані клінічних досліджень щодо застосування дексаметазону у вагітних і годуючих жінок, а також у дітей. Очні краплі можуть застосовуватися під час вагітності в тому випадку, якщо очікуваний ефект для матері перевищує потенційні ризики для плода.

Відразу після закапування дексаметазону може з'явитися швидко проходить відчуття печіння.

При тривалому застосуванні препарату можуть розвинутися вторинна глаукома і стероидная катаракта, тому при глаукомі в анамнезі, а також при прийомі препарату довше 2-х тижнів слід регулярно контролювати внутрішньоочний тиск.

При розвитку побічних ефектів необхідно припинити використання очних крапель Дексаметазон і звернутися до лікаря.

Малоймовірно розвиток передозування при місцевому застосуванні препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Дексаметазон здатний підсилювати дію барбітуратів, варфарину, фенітоїну.

Знижує ефективність еритроміцину, хінідину, блокаторів кальцієвих каналів (амлодипін, верапаміл, Кордіпін, коринфар, ніфедипін, циннарізін і ін.).

Особливі вказівки і запобіжні заходи

Відпускається за рецептом лікаря.

Очні краплі Дексаметазон не слід застосовувати при носінні контактних лінз. Лінзи необхідно зняти перед закапуванням препарату і надіти через 15-20 хвилин.

Терапія кортикостероїдами може приховати поточну грибкову або бактеріальну інфекцію, тому при раптовому прояві інфекції слід проводити відповідне лікування, поєднуючи його із застосуванням очних крапель.

Після закапування препарату може розвинутися сльозотеча, тому не слід відразу після застосування дексаметазону керувати транспортним засобом або працювати з механічними пристроями, що вимагає пильної уваги.

Препарат слід зберігати при температурі від 2 до 8ºС в недоступному для дітей місці. Після відкриття флакона - використовувати протягом 1 місяця.

Термін придатності - 2 роки.

Ціна "Дексаметазон" очні краплі в аптеках Росії (середня): 55 рублів.

1 мл препарату містить 1 мг дексаметазону натрію фосфату (у перерахунку на дексаметазон), а також допоміжні інгредієнти - хлорид бензалконію, борну кислоту, буру, динатрію едетат і воду для ін'єкцій.

Випускається у вигляді очних крапель по 5 мл у флаконах-крапельницях. У картонній пачці один флакон з інструкцією із застосування.

Дексаметазон очні краплі призначають при гострих і хронічних запальних процесах органу зору, серед яких негнійний форми кон'юнктивіту, кератокон'юнктивіту, кератиту, блефарити; склерит, епісклерит; ірит, іридоцикліт та інші запалення судинної оболонки ока (увеїти) різного походження, симпатична офтальмія, запалення заднього відрізка ока (хоріоретиніт, хоріоїдит).

Препарат ефективний при поверхневих травмах рогівки, викликаних хімічними, фізичними, імунними механізмами, а також після повної епітелізації рогівки. Дексаметазон застосовують при алергічному кон'юнктивіті або кератокон'юнктивіт, для профілактики і лікування запальних явищ, що виникли після травми або в післяопераційному періоді.

Дексаметазон застосовується при хворобах:

Керівник Клінічного Об'єднання «Центр Охорони Зору Дітей та підлітків« Ясний Погляд », доктор медичних наук, академік.

Офтан дексаметазон

Продаж: за рецептом

Зберігання: 2-8С (холодильник)

Термін придатності: 24 міс.

Відгуки лікарів про офтане дексаметазон

Відмінний препарат з групи глюкокортикостероїдів. Той факт, що він дженерик особливо не затьмарює ситуації. Так чи інакше у нього дію найбільш потужне з протизапальних.

Приставка "офтан-Офта-офтальмо" часто плутає наших пацієнтів. Бували випадки, коли замість непотрібних пустушок з приставкою "офтан-Офта" пацієнти купували очні форми дексаметазону - це вельми і вельми жахливо. Але виробники нічого не цураються.

Відгуки пацієнтів про офтане дексаметазон

Якось ми з дочкою пішли кататися на санях, було досить вітряно, коли ми повернулися додому у неї почали сльозитися очі, ми як завжди думали пройде і вже з ранку помітили те ж саме, та ще почервоніння в очах, швидко не думаючи поїхали в дитячу лікарню, там лікар і виписав ці очні краплі "Офтан дексаметазон". Все пройшло за день, але за рекомендацією лікаря капали чотири дні. Якщо у вас сталася подібна ситуація ці краплі допоможуть.

Мій чоловік працює зварювальником. Якось він прийшов додому з червоними очима. Вони у нього сильно боліли від зварювання. Що поробиш - НЕ вберіг. Лікар приписав очні краплі "Офтан дексаметазон". На наступний день йому стало помітно краще. Біль і почервоніння пройшли. Тепер це наша "швидка допомога".

Інструкція по застосуванню ОФТАН дексаметазону

Синтетичний фторований ГКС для місцевого застосування в офтальмології. Препарат має виражену протизапальну і протиалергічну дію.

Дексаметазон взаємодіє зі специфічними білковими рецепторами в тканинах-мішенях, регулюючи таким чином експресію кортікостероідозавісімих генів і впливаючи надалі на синтез білка. Стабілізує лізосомальні ферменти мембран лейкоцитів і гальмує вивільнення ферментів. Гальмує синтез кінінів, мітоз і міграцію лейкоцитів. Пригнічує синтез антитіл і порушує розпізнавання антигену. Всі ці механізми беруть участь в придушенні запальної реакції в тканинах у відповідь на механічне, хімічне або імунне ушкодження.

Тривалість протизапальної дії після закапування 1 краплі препарату становить 4-8 год.

При місцевому застосуванні системна абсорбція низька. Мосле закапування в кон'юнктивальний мішок добре проникає в епітелій рогівки і кон'юнктиву. При цьому в рідкої вологи очі досягаються терапевтичні концентрації; при запаленні або ушкодженні слизової оболонки швидкість пенетрації збільшується.

Розподіл і метаболізм

Близько 60-70% дексаметазону, що надходить в системний кровотік, зв'язується з білками плазми. Метаболізірустся в печінці під дією ізоферменту CYP3A4.

Метаболіти виводяться через кишечник. T1/2 складає в середньому 3.6 ± 0.9 ч.

Форма випуску, склад і упаковка

краплі очні у вигляді прозорого безбарвного розчину.

Допоміжні речовини: Бензалконію хлорид, борна кислота, натрію тетраборат, динатрію едетат, вода д / і.

5 мл - флакон-крапельниці поліетиленові (1) - пачки картонні.

при гострих станах призначають по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок кожні 1-2 год.

Після зменшення запалення препарат закапують по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 3-5 разів / добу.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 2-3 тижні.

Рішення про тривалість лікування грунтується на об'єктивних даних, що включають ефективність дії препарату, вираженість клінічних симптомів і можливий ризик виникнення побічних ефектів.

Передозування при місцевому застосуванні очних крапель Офтан ® Дексаметазон малоймовірна.

симптоми: можливо місцеве подразнення.

лікування: специфічного антидоту немає. Препарат слід відмінити і призначити симптоматичну терапію.

Взаємодія з іншими препаратами, в основному, обумовлено участю в виведенні дексаметазону ізоферменту CYP3A4. Дексаметазон індукує ізофермент CYP3A4, таким чином, знижуючи ефективність блокаторів кальцієвих каналів, хінідину та еритроміцину. При звичайному режимі місцевого застосування доза препарату недостатня для того, щоб викликати індукцію або насичення печінкових ферментів.

При тривалому застосуванні з йодоксуридином можливе підсилення деструктивних процесів в епітелії рогівки.

З боку органу зору: після закапування можливе швидкоминуще відчуття печіння, алергічні реакції. При тривалому застосуванні можливий розвиток вторинної глаукоми і стероїдної катаракти, а також виразка, помутніння, витончення або / і перфорація рогівки; рідко - поширення бактеріальної або герпетичної інфекцій. Препарат містить в своєму складі консервант бензалконію хлорид, який може викликати подразнення очей.

Гострі і хронічні запальні процеси:

- негнійний форми кон'юнктивіту, кератиту, кератокон'юнктивіту і блефарити;

- склерит і епісклерит;

- ірит, іридоцикліт та інші увеїти різного генезу;

- поверхневі ушкодження рогівки різної етіології (хімічні, фізичні або імунні механізми) після повної епітелізації рогівки;

- запалення заднього сегмента ока (хоріоїдит, хоріоретиніт);

- набряк, запалення (в т.ч. в післяопераційному періоді);

Алергічні захворювання очей:

- алергічний кон'юнктивіт або кератокон'юнктивіт.

Профілактика і лікування запальних явищ в післяопераційному і посттравматичному періоді.

- кератит, асоційований з простим герпесом, вітряну віспу та іншими вірусними захворюваннями рогівки і кон'юнктиви;

- мікобактеріальні інфекції очей;

- грибкові захворювання очей;

- гострі гнійні захворювання очей;

- пошкодження епітелію рогівки (в т.ч. стан після видалення стороннього тіла рогівки);

- підвищений внутрішньоочний тиск;

- вік до 18 років (у зв'язку з відсутністю даних по ефективності і безпеки застосування препарату у дітей та підлітків до 18 років);

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

До теперішнього часу дані клінічних випробувань щодо застосування препарату Офтан ® Дексаметазон при вагітності і в період лактації відсутні. Офтан ® Дексаметазон можна використовувати при вагітності та під час годування груддю тільки за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект виправдовує потенційний ризик для плоду і для дитини. Тривалість терапії - не більше 7-10 днів.

особливі вказівки

Офтан ® Дексаметазон містить в своєму складі консервант бензалконію хлорид, який може абсорбуватися м'якими контактними лінзами і викликати зміну їх кольору і шкідливо діяти на тканини ока. Якщо необхідно використовувати контактні лінзи під час лікування препаратом Офтан ® Дексаметазон, їх слід знімати перед застосуванням препарату і при необхідності встановлювати не раніше, ніж через 15 хв після інстиляції.

У разі якщо лікування препаратом триває більше 2 тижнів, необхідно регулярно контролювати внутрішньоочний тиск і стан рогівки.

Попередження насильства терапія може маскувати поточну бактеріальну або грибкову інфекції. При наявності інфекції слід поєднувати застосування крапель з відповідною протимікробною терапією.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

З огляду на можливого сльозотечі після закапування препарат не рекомендується застосовувати безпосередньо перед керуванням транспортними засобами або експлуатацією механічного обладнання.

Офтан Дексаметазон: показання, протипоказання, застосування

Офтан Дексаметазон - гормональні очні краплі для лікування офтальмологічних хвороб. Засіб швидко зменшує запальні процеси, викликані інфекцією або алергією. Також використовується для попередження запалення після травм та хірургічних втручань. У статті ми розповімо, при яких захворюваннях призначається препарат, кому лікарський засіб протипоказано. Також ви дізнаєтеся, як правильно використовувати очні краплі, і які можуть розвиватися побічні реакції при їх застосуванні.

Очні краплі Офтан Дексаметазон офтальмологи призначають для лікування:

 1. гострих і хронічних інфекційних запалень очей (блефаритов, кератитів, кон'юнктивітів, кератокон'юнктивітів);
 2. кератокон'юнктивіту і кон'юнктивіту алергічної природи;
 3. склерита, епісклеріта;
 4. різних увеїт (ірит, іридоцикліти, хоріоідіта, хориоретинита);
 5. симпатичної офтальмии;
 6. механічного пошкодження рогівки (тільки після повного загоєння її епітелію).

Також препарат використовують з метою попередження або купірування запалення і набряку тканин після травми, перенесеної операції на очному яблуці.

Лікарський засіб виробляється в формі 0,1% розчину у флаконах по 5 мл.

В краплях міститься основний діючий компонент дексаметазон (1 мг в 1 мл розчину) і допоміжні з'єднання - борна кислота і тетраборат натрію, динатрію едетат, бензалконію хлорид, вода для ін'єкцій.

Основні терапевтичні ефекти лікарського засобу:

Дексаметазон - гормональний компонент групи глюкокортикостероїдів. Його виражений протизапальний ефект обумовлений пригнічують на циклооксигеназу, придушенням вироблення цитокінів (речовин, що беруть участь в розвитку запального процесу). В основі протиалергічну дію дексаметазону лежить стабілізація мембран огрядних кліток.

Активний компонент швидко проникає в запалені тканини ока. Лікувальна дія препарату досягає максимуму через 2 години після закапування, триває від 4 до 8 годин.

Протипоказано застосовувати очні краплі Офтан Дексаметазон при:

 1. туберкульозі очей;
 2. офтальмологічних хворобах вірусної природи;
 3. пошкодженні поверхні рогівки (в тому числі, після вилучення чужорідного тіла);
 4. гострому запаленні, що супроводжується виділенням гною;
 5. грибкових ураженнях очей;
 6. підвищенні внутрішньоочного тиску, глаукомі;
 7. підвищеної чутливості до одного з компонентів препарату.

Також очні краплі не призначають дітям, підліткам, які не досягли 18-річного віку, жінкам в період вагітності і грудного вигодовування.

Спосіб застосування (частоту закапування, дози) повинен підбирати лікар з урахуванням виду захворювання, ступеня тяжкості запалення. Згідно з інструкцією, розчин закапують по 1-2 краплі:

 1. кожні 30 хвилин або годину - при гострому запаленні;
 2. кожні 2-4 години - коли інтенсивність симптомів зменшиться;
 3. 3-4 рази на добу - після купірування гострого запалення.

Якщо на п'яту добу після початку терапії стан не поліпшується, треба звернутися до лікаря для уточнення діагнозу або заміни лікарського засобу.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 2-3 тижні. Більш тривале лікування дексаметазоном, як і іншими кортикостероїдами, може спровокувати глаукому з ураженням зорового нерва, значне погіршення гостроти і порушення полів зору.

Якщо краплі застосовуються довше 10 днів, потрібно контролювати внутрішньоочний тиск, стан рогівки.

Бензалконію хлорид, який міститься в розчині, є досить сильним алергеном, може викликати місцеві реакції, які проявляються:

 • сверблячкою;
 • почервонінням кон'юнктиви;
 • відчуттям стороннього тіла;
 • дискомфортом і болем.

Результатом тривалого використання крапель (довше 3 тижнів) можуть стати:

 • світлобоязнь, мідріаз;
 • приєднання вторинної інфекції (бактеріальної, грибкової, вірусної);
 • вторинна глаукома, катаракта (на тлі прийому стероїдних засобів);
 • помутніння, витончення, виразка, перфорація рогівки;
 • запаморочення, головний біль.
 1. При одночасному застосуванні крапель Офтан Дексаметазон з іншими офтальмологічними розчинами, потрібно витримувати 15-хвилинний інтервал між закапуваннями.
 2. Закопування очей дексаметазоном одночасно з атропіном та іншими засобами, які розширюють зіницю, може привести до значного підвищення внутрішньоочного тиску.
 3. Тривале застосування крапель в поєднанні з йодоксуридином посилює деструктивні процеси в епітелії рогівки.
 4. Під час лікування не рекомендується носити контактні лінзи. Якщо такої можливості немає, лінзи потрібно знімати перед і надягати через 15 хвилин після закапування.
 5. Дексаметазон знижує лікувальну дію антибіотика еритроміцину, блокаторів кальцієвих каналів, хінідину і підсилює терапевтичні ефекти варфарину, фенітоїну, барбітуратів, що потрібно враховувати при їх одночасному застосуванні.
 6. Через можливий сльозотечі і короткочасного зниження чіткості зору, не рекомендується сідати за кермо відразу після закапування кошти.

Ціна на Офтан Дексаметазон залежить від рівня націнки в аптечній мережі, вартості у оптового постачальника, розташування аптеки, варіюється в межах 160-260 рублів.

Аналогічними за складом і терапевтичній дії є краплі для очей:

Офтан Дексаметазон - ефективні очні краплі, які застосовуються при запальних і алергічних захворюваннях очей. Також засіб допомагає зняти запалення очей, викликане контактними лінзами. Але основним діючим компонентом препарату є гормон дексаметазон, який може викликати серйозні побічні реакції - підвищення внутрішньоочного тиску, глаукому та інші. Тому перш, ніж використовувати гормональні краплі для очей, краще проконсультуватися з офтальмологом.

Була травма рогівки (подряпина). Коли все зажило, лікар призначив офтан дексаметазон, щоб повністю прибрати запалення. Краплі відмінно знімають почервоніння і набряклість. Побічних ефектів я не відчула.

Офтан дексаметазон - дієві краплі, що допомагають швидко позбутися від неприємних симптомів алергії. Шкода тільки, що не можна використовувати тривалий час.

Офтан дексаметазон застосовував, коли лопнула судина в оці. Почервоніння пройшла дуже швидко, і ціна на ліки доступна.

Офтан дексаметазон використовувала від кон'юнктивіту. Закопувала в обидва ока по краплині тричі на день. Повний курс - 10 днів. Стан покращився вже на п'ятий день - практично повністю пішла почервоніння і свербіж. Проте, пролечилась до кінця. Дією крапель я залишилася задоволена. Печіння і інших неприємних реакцій не було.

Мені робили міні-операцію з видалення новоутворення в оці. Після операції сказали закопувати очей офтан дексаметазоном і офтаквіксом черзі, з інтервалом в 2 години. Реабілітація пройшла добре, все швидко зажило.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + = 9