Офтан дексаметазон очні краплі інструкція

Офтан Дексаметазон

Опис актуально на 11.12.2014

 • Латинська назва: Oftan Dexamethason
 • Код АТС S01BA01
 • Діюча речовина: Дексаметазон (Dexamethasone)
 • Виробник: АТ Сантен, Фінляндія

В 1 мл крапель міститься: 1 мг дексаметазону + допоміжні елементи (борна кислота, едетат динатрію, хлорид бензалконію, тетраборат натрію, вода).

Ліки випускають у флаконах з поліетилену по 5 мл. Препарат - прозора рідина, без кольору і запаху. У картонній пачці один флакон.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Діюча речовина - це глюкокортікостероїд. Його протизапальна активність обумовлена ​​здатністю пригнічувати життєдіяльність адгезивних молекул ендотелію, циклооксигеназу 1 або 2 і виділення цитокінів. В результаті знижується інтенсивність формування медіаторів запалення, пригнічується адгезія лейкоцитів до судинного ендотелію, медіатори не можуть проникнути до запалених ділянок очі.

фармакокінетичні параметри, зокрема максимальна концентрація і період виведення з організму, спостерігалися у пацієнтів, які перенесли операцію з видалення катаракти. При цьому, максимальна концентрація препарату досягалася протягом 2-х годин, а період виведення становив 3 години.

дексаметазон метаболізується в організмі. Порядку 60% метаболітів виводиться через нирки протягом 3-4 годин. Біологічна доступність становить 70%, ступінь зв'язування діючої речовини з білками в крові - до 80%.

Очні краплі Офтан Дексаметазон призначають:

Засіб не призначають:

Відразу після закапування може спостерігатися відчуття печіння або алергічна реакція.

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

ліки приймають підкон'юнктивально.

Перед застосуванням флакон слід добре струсити.

Дозування і тривалість лікування повинні визначатися лікарем.

Згідно з інструкцією на Офтан Дексаметазон під час гострого періоду призначають по 1-2 краплі в уражене око (-а), кожні півгодини або годину, потім прийом кошти здійснюють в режимі 1-2 краплі кожні 2-4 години. Дозування можна знизити до 1 краплі, 3-4 рази на добу.

Якщо протягом 3-4 днів поліпшення не наступають, слід переглянути діагноз або замінити препарат.

Під час лікування слід контролювати внутрішньоочний тиск.

Коригування добової дози для пацієнтів із захворюваннями печінки або нирок внаслідок низької системної абсорбції кошти не потрібно.

При правильному (місцевому) застосуванні препарату ймовірність передозування вкрай мала.

У дуже рідкісних випадках може виникати подразнення ока.

При передозуванні слід промити око проточною водою. специфічного антидоту ліки не має, терапія симптоматична. Якщо симптоми повторюються, препарат потрібно відмінити.

У зв'язку з тим, що ліки здатні індукувати ізофермент CYP3A4, потрібно дотримуватися обережності при поєднанні препарату з БКК, еритроміцином і хінідином.

При прийомі інших очних крапель або мазей слід робити 15-хвилинну перерву між нанесеннями.

Умови зберігання

У місці, захищеному від небажаного проникнення дітей, при температурі від 2 до 8 градусів.

2 роки. Після першого використання (розтину) - 30 днів.

Препарат призначений тільки для офтальмологічного використання.

кортикостероїди не рекомендується приймати більше 2-х тижнів, підвищується ризик підвищення внутрішньоочного тиску, розвитку глаукоми (З ураженням зорового нерва), втрати гостроти зору. Пошкодження на поверхні рогівки повільніше затягуються, а ймовірність розвитку вірусних або бактеріальних, грибкових захворювань збільшується.

Під час лікування не варто носити контактні лінзи. По крайней мере, їх треба знімати перед і надягати через 15 хвилин після закапування кошти в очі.

Найбільш близькі аналоги: Дексметазона Фосфат, дексапос, Медексол, дексазон, максидекс, Oftan dexa chlora, Фармадекс, Дексметазон ВФЗ, Озурдекс, Гидрокортизон.

Не рекомендується використання крапель вагітним і годуючим жінкам.

Відгуків про очних краплях Офтан Дексаметазон мало, але з тих, що є, більшість - хороші. Ліки часто використовують для зняття запалення при носінні конактних лінз, при кон'юнктивіті. Препарат досить ефективний і коштує недорого.

Ціна Офтан Дексаметазон, де купити

Ціна очних крапель Офтан Дексаметазон становить 95 рублів за флакон 5 мл.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

Аптека ІФК

ПаніАптека

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Офтан дексаметозон

Інструкція по застосуванню:

Діюча речовина

Форма випуску та склад

Показання до застосування

Протипоказання

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

Побічні ефекти

Передозування

аналоги

Фармакологічна дія

особливі вказівки

При вагітності і грудному вигодовуванні

У дитячому віці

У літньому віці

лікарська взаємодія

Умови та термін зберігання

Умови та термін зберігання

Ціна в аптеках

Латинська назва: Oftan Dexamethason

Код ATX: S01BA01

Діюча речовина: Дексаметазон (Dexamethasone)

Виробник: АТ Сантен, Фінляндія

Опис актуально на: 21.12.17

Офтан дексаметозон - глюкокортикостероїд для місцевого застосування в офтальмології.

Форма випуску та склад

Офтан дексаметозон випускається у вигляді крапель очних. Являють собою прозорий, безбарвний розчин і упаковуються в поліетиленові флакони-крапельниці по 5 мл.

Епісклерит і склерит; іридоцикліт, ірит та інші увеїти різного генезу; запалення заднього сегмента ока (хоріоретиніт, хоріоїдит); негнійний форми кератиту, кератокон'юнктивіту, кон'юнктивіту і блефарити; симпатична офтальмія; поверхневі ушкодження рогівки різної етіології (імунні, фізичні та хімічні механізми) після повної епітелізації рогівки; запалення, набряк (в тому числі в післяопераційному періоді); захворювання очей алергічного характеру: алергічний кератокон'юнктивіт або кон'юнктивіт.

Препарат призначається для лікування і профілактики запальних процесів в посттравматичному і післяопераційному періоді.

Туберкульоз очей; грибкові захворювання очей; кератит, асоційований з вітряною віспою, простим герпесом та іншими вірусними захворюваннями кон'юнктиви і рогівки; епітеліопатія рогівки; мікобактеріальні інфекції очей; глаукома; гнійні захворювання очей в стадії загострення; підвищений внутрішньоочний тиск; ушкодження епітелію рогівки (в тому числі стан після усунення чужорідного тіла рогівки); дитячий вік до 18 років (через відсутність даних з безпеки та ефективності застосування); підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Інструкція по застосуванню Офтан дексаметозон (спосіб і дозування)

Краплі Офтан дексаметозон застосовуються Кон'юнктивальна.

При гострих станах: по 1 - 2 краплі в кон'юнктивальний мішок кожні 1 - 2 год.

Після зменшення запалення: по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок 3 - 5 разів на добу.

Курс лікування: не більше 2 - 3 тижнів.

Рішення про тривалість лікування грунтується на об'єктивних даних, що включають ефективність дії препарату, вираженість клінічних симптомів і можливий ризик виникнення побічних ефектів.

Застосування препарату може викликати такі побічні дії: відразу після закапування розчину можливі алергічні реакції і швидкоминуще відчуття печіння.

При тривалому використанні препарату існує ризик розвитку стероїдної катаракти та вторинної глаукоми, витончення, помутніння, перфорація або / і виразка рогівки; рідко - поширення герпетичної або бактеріальної інфекцій.

Офтан дексаметозон в своєму складі містить консервант бензалконію хлорид, що викликає роздратування очей.

Передозування при місцевому застосуванні очних крапель малоймовірна. Однак в деяких випадках можливе місцеве подразнення.

Аналоги за кодом АТС відсутні.

Медикаменти зі схожим механізмом дії (збіг коду АТС 4-го рівня): Дексметазона Фосфат, дексапос, Медексол, дексазон, максидекс.

Не приймайте рішення про заміну препарату самостійно, проконсультуйтеся з лікарем.

Офтан дексаметозон - синтетичний фторований глюкортікоідное засіб, що використовується для місцевого застосування в офтальмології. Препарат має виражену протизапальну і протиалергічну дію. Головне діюча речовина лікарського засобу - дексаметазон, за рахунок взаємодії зі специфічними білковими рецепторами в тканинах-мішенях, дозволяє регулювати експресію кортікостероідозавісімих генів і впливає в подальшому на синтез білка.

Терапія препаратом дозволяє стабілізувати лізосомальні ферменти мембран лейкоцитів, гальмує синтез кінінів, мітоз і міграцію лейкоцитів, інгібує синтез антитіл і порушує розпізнавання антигену. Всі ці механізми беруть участь в придушенні запальної реакції в тканинах у відповідь на механічне, хімічне або імунне ушкодження.

Після закапування 1 краплі препарату протизапальну дію триває близько 4 - 8 годин.

Препарат під розкритому флаконі рекомендується використовувати протягом 1 місяця.

Що входить до складу Офтан дексаметазону консервант бензалконію хлорид може накопичуватися м'якими контактними лінзами і міняти їх колір, а також надавати несприятливий вплив на тканини ока.

Якщо під час лікування препаратом пацієнту потрібно користуватися контактними лінзами, перед закапуванням розчину їх слід знімати і при необхідності встановлювати не раніше, ніж через 15 хвилин після інстиляції.

У тому випадку, якщо терапія лікарським засобом тривати більше 2 тижнів, рекомендується регулярно контролювати стан рогівки та внутрішньоочний тиск.

Лікування кортикостероїдами може маскувати поточну грибкову або бактеріальну інфекції. При наявності даних інфекцій застосування крапель слід поєднувати з відповідною протимікробною терапією.

При тривалому застосуванні очних крапель з йодоксуридином в епітелії рогівки можуть посилитися деструктивні процеси.

З огляду на можливого сльозотечі після застосування розчин не рекомендується закапувати безпосередньо перед експлуатацією механічного обладнання або управлінням транспортними засобами.

При вагітності і грудному вигодовуванні

До теперішнього часу результати клінічних випробувань щодо використання препарату Офтан дексаметазон під час вагітності та при грудному вигодовуванні (лактації) відсутні.

Препарат можна застосовувати під час годування грудьми і при вагітності лише за призначенням лікаря, якщо передбачуваний лікувальний ефект перевищує потенційний ризик для дитини і для плода.

Тривалість терапії при цьому повинна складати не більше 7 - 10 днів.

Препарат протипоказаний у віці до 18-ти років (у зв'язку з відсутністю даних по ефективності і безпеки застосування препарату).

лікарська взаємодія

Одночасний прийом з блокаторами кальцієвих каналів, хінідином і еритроміцином знижує ефективність останніх та індукує ізофермент CYP3A4. При звичайному режимі місцевого застосування доза препарату недостатня для того, щоб викликати індукцію або насичення печінкових ферментів.

Тривале застосування з йодоксуридином може посилити деструктивні процеси в епітелії рогівки.

Відпускається за рецептом.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі + 2 ... + 8 ° С.

Термін придатності - 2 роки. Після відкриття флакона - 1 місяць.

Ціна Офтан дексаметозон за 1 упаковку починається від 183 рублів.

Перед застосуванням препарату, розміщене на цій сторінці, є спрощеним варіантом офіційною версією анотації до препарату. Інформація надана виключно в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом для самолікування. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з фахівцем і ознайомитися з інструкцією затвердженою виробником.

При використанні матеріалів сайту, активне посилання обов'язкове.

Інформація, представлена ​​на нашому сайті, не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може служити заміною консультації у лікаря. Попереджаємо про наявність протипоказань. Необхідна консультація спеціаліста.

Очні краплі проти запалень Офтан Дексаметазон

На жаль, хвороб очей існує велика кількість. Деякі з обмежуються тимчасовими запаленнями і часткової втрати чіткості зображення.

А є й такі, які здатні повністю засліпити людину без можливості відновлення зору.

Тому ставиться до здоров'я очей необхідно ставитися з особливою тремтливістю.

У цій статті ми розберемо очні краплі, які допоможуть в боротьбі з різного роду запаленнями - Офтан Дексаметазон.

Показання до застосування

Запалення гострі, хронічні:

 • запалення рогівки, склери, країв повік, слизової оболонки, сполучної тканини, кератокон'юнктивіт (які не супроводжуються нагноєннями);
 • запалення судинної оболонки різноманітного походження: ірит, райдужної оболонки і циліарного тіла;
 • порушення в рогівці (неглибокі) будь-якої етіології: механічні, опіки або дефіцит імунітету (після повного відновлення епітелію рогівки!);
 • симпатична офтальмія, запалення сітківки і судинної оболонки, хоріоїдит (запалення в задньому відрізку ока);
 • набряки і запалення ока, включаючи лікування та запобігання ускладнень після хірургічних втручань.
 • запалення, викликані алергією: кон'юнктивіт або кератокон'нюктівіт.

У гострих випадках призначається 1-2 краплі вводити під повіку один раз щогодини або з проміжком о другій годині.

При зниженні запальних процесів капають по 1-2 краплі 3-5 разів за добу. Курс триває 14-20 днів, але не більше.

Засіб застосовується під наглядом лікаря.

Контактні лінзи знімають перед процедурою. Повторна установка допускається не менше ніж через чверть години після закапування. Краще використовувати окуляри.

Є думка фахівців про несприятливому дії контактних лінз на очі - вони сприяють запальним процесам.

Контактні лінзи, як би хороші вони не були, за визначенням, є чужорідним тілом, в такому чутливому органі, як очі.

Лікарська форма та інгредієнти:

Офтан Дексаметазон проводиться у вигляді прозорої стерильною рідини, в поліетиленових піпетках (ємністю 5 мл) і відпускається в картонних коробочках по одній одиниці.

 • дексаметазону натрію фосфат: 1.32 мг (1 мг в розрахунку на діючий початок);
 • бензалконій хлористий;
 • H3BO3;
 • Na2B4O7;
 • Трилон Б;
 • вода для ін'єкцій до 1 мл.

Одночасний прийом з іншими ліками:

 • Дексаметазон сприяє виділенню ізоферменту CYP3A4, що знижує дію еритроміцину і хінідину (блокатори каналів Ca). У такому вигляді, як oculus guttis, при звичайному дозуванні це проявляється в слабкій формі.
 • Спільно з йодоксуридином можна зіпсувати епітелій рогівки (при тривалому лікуванні).
 • Разом з азатіоприном або букарбаном можливий розвиток катаракти.
 • З антихолінергічними засобами можлива поява глаукоми.
 • Дексаметазон знижує ефект інсуліну та гіпоглікемічних ліків приймаються всередину.
 • З гормональними контрацептивами (андрогени, естрогени, анаболіки) можуть з'явитися вугрові висипання.
 • З діуретиками виникає ризик втрати K + понаднормово, а НПЗЗ, включаючи навіть аспірин, можуть викликати ерозії в шлунково-кишковому тракті.
 • Послаблюється дію антикоагулянтів.
 • Ускладнюється, через зниження калію, прийом глікозидів від серця.
 • Аминоглютетимид і карбамазепін пригнічують ефект від дексаметазону. Ефедрин, рифампіцин, фенітоїн і барбітурати сприяють швидкому виведенню дексаметазону.
 • Ітраконазол підсилює результативність дексаметазону, метотрексат спільно з дексаметазоном важко переноситься печінкою.

Протипоказання:

 • Запалення рогівки одночасно з герпесом, і будь-яким вірусним ускладненням рогівки, наприклад, на вітряну віспу.
 • Очний туберкульоз, мікобактеріоз і грибок очей.
 • Гострі нагноєння в оці, порушення епітелію рогівки, недавнє витяг стороннього предмета з ока.
 • Епітеліопатія рогівки.
 • Велике внутрішньоочний тиск, глаукома.
 • Вік до повноліття. (На даний момент безпека не досліджена).
 • Ненормально висока чутливість до крапель, роздратування і болю.

Результати клінічних тестів Офтан Дексаметазон для вагітних і годуючих жінок в даний час відсутні. Тому ліки для них не рекомендується до застосування.

Якщо лікуючий лікар очікує позитивний результат, що перевищує ризик для внутрішньоутробного розвитку або післяпологового, він може робити призначення, але не більше ніж на тиждень-півтора.

Щоб не допустити погіршення зору потрібно піклуватися про очі. Наступні статті можуть вам для цього знадобитися:

Продається тільки в аптеках і за рецептом (список Б)!

Ціна очних крапель Офтан Дексаметазон по Росії коливається в межах 120 - 250 рублів за одну упаковку. Середня ціна по Росії 180 рублів. В Україні середня ціна становить 35 гривень.

Відповідні аналоги: дексапос, Дексметазона Фосфат, максидекс, Медексол, дексазон, Oftan dexa chlora, Гидрокортизон, Фармадекс, Озурдекс, Дексметазон, Стіллавіт, Флоксал, Теалоз.

Відгуки про ліки, в основному, від нейтральних до позитивних. Негативних відгуків, якщо препарат застосовувався за призначенням лікаря, немає. Ви можете прочитати відгуки в кінці статті.

Застосовуйте Офтан Дексаметазон строго за приписом і відповідно до терміну придатності!

При необхідності заміни ліки на відповідне також обов'язково порадьтеся з лікарем. Майте на увазі, що лікування кортикостероїдними препаратами вимагає постійного контролю лікаря.

Їх дія може призводити до небажаних і навіть незворотних змін в організмі: цукровий діабет, остеопороз, глаукома, атрофія шкіри, зниження імунітету, алергія, невротичні розлади.

При будь-яких неприємних відчуттях йдіть на прийом до лікаря і радьтеся з ним про подальше лікування. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням даним препаратом!

Дивимося як відновити зір:

Допомогла стаття? Можливо, вона допоможе і вашим друзям! Будь ласка клікніть по одній з кнопок:

симптоми

Прибираємо набряклість очей препаратом Октилия

Нормалізуємо очний тиск, використовуючи препарат Глаумакс

нові коментарі

© 2014 - 2017 | Медичний журнал MoeZrenie.com.

Копіювання інформації без вказівки активного посилання на першоджерело заборонено.

Москва, Смоленський бульвар, буд.2

(495) 727-00-44 (цілодобово)

MoeZrenie.com Вконтакте

MoeZrenie.com на Facebook

MoeZrenie.com в Твіттері

MoeZrenie.com в Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 50 = 52