Офтальмоферон очні краплі інструкція із застосування

Офтальмоферон

Опис актуально на 16.08.2016

 • Латинська назва: Oftalmoferon
 • Код АТС S01AD05
 • Діюча речовина: Інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний + Дифенгидрамин (Interferon alpha-2b human recombinant + Diphenhydramine)
 • Виробник: Фірн М (Росія)

В 1 мл очних крапель Офтальмоферон знаходиться від 10000 МО інтерферону α-2b людського рекомбінантного, а також додаткове активне з'єднання - 1 мг дифенгидрамина гідрохлориду (димедролу).

Допоміжними є: 3,1 мг борної кислоти, 0,4 мг динатрію едетату, 2,2 мг натрію хлориду, 7 мг натрію ацетату, 3 мг гіпромелози, 5 мг повідону 8000, 50 мг макрогола 4000 і приблизно 1 мл очищеної води.

Очні краплі Офтальмоферон продаються у флаконах-крапельницях або флаконах, оснащених кришкою-крапельницею, об'ємом 5 мл або 10 мл. Флакони містять прозорий безбарвний або трохи жовтуватий розчин і запечатані в картонні упаковки.

Краплі для очей Офтальмоферон мають противірусну активність, імуномодулюючою, протизапальну, протиалергічну, місцево-анестезірущім і регенерує дією.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Офтальмоферон - це комбіноване ЛЗ, що містить противірусний иммуномодулирующее антипролиферативное речовина - людського рекомбінантного інтерферон α-2b, який доповнений активним антигістамінним засобом - дифенгідраміном.

дифенгидрамин діє шляхом блокування H1-гістамінових типи рецепторів, що чинить протиалергічну вплив, зменшуючи набряк і свербіж в області кон'юнктиви у людини.

Якщо слідувати інструкції і застосовувати очні краплі місцево, то системної абсорбції не відбувається - концентрація активних речовин препарату в крові досягається значно менше, ніж стандартна межа виявлення (наприклад, для інтерферону α-2b - приблизно 1-2 МЕ в 1 мл), що не дозволяє виявляти клінічно значущих реакцій.

 • кон'юнктивітрізного типу, включаючи аденовірусні, геморагічний(ентеровірусний), герпетичний;
 • кератит - аденовірусні, герпетичний(Картообразной, везикулярний, точковий або деревовидний);
 • герпетичнийкератитзі строми, який може супроводжуватися виразкою рогівки;
 • кератокон'юнктивітаденовірусніабо герпетичний;
 • герпетичнийувеїтабо кератоувеит(Можливі виразки);
 • при сухому кератокон'юнктивіт(Синдром «сухого» ока);
 • профілактичний засіб при хворобитрансплантата, для попередження рецидивів герпетичний кератит після проведення кератопластики;
 • профілактика або лікування ускладнень після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургіїна рогівці.

Наявність у пацієнтів індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Не було відмічено.

Очні краплі Офтальмоферон, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

застосовують препарат кон'юнктивальна до повного зникнення симптомів при різних ураженнях очей або для профілактики:

Дорослим і дітям на гострій стадії призначають по 1-2 кап закопувати приблизно 6-8 разів протягом дня. При появі позитивної динамічних і купірування запального процесу закопування можна знизити до 2-3 разів.

При сухому кератокон'юнктивіт (синдром сухого ока)

Рекомендовано щоденне використання - по 1-2 краплі двічі на день протягом 25-30 днів.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон в профілактичних цілях

 • Ускладнення після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургії на рогівці ока: застосовувати краплі слід щодня з першого дня операції за схемою: по 1-2 кап. 2 рази за день, курс - не менше 10 днів.
 • хвороба трансплантата або попередження рецидивів герпетичний кератит, виник після кератопластики: застосовувати препарат слід щодня по схемі: по 1-2 кап. в оперований очей 3-4 рази за день, курс - не менше 14 днів, починаючи з першої доби після операції.

Увага! При використанні контактних лінз, краплі можна використовувати тільки після зняття лінз, надіти їх можна лише через 15-20 хвилин після процедури закапування.

Випадків передозування раніше зареєстровано не було.

Встановлено, що Офтальмоферон сумісний і може застосовуватися в комбінації з препаратами, що мають протизапальну, антибактеріальну, кортикостероїдним, репаративну дію і іншими лікарськими засобами офтальмологічної форми, включаючи препарати слезозаместітельной терапії.

У державній аптеці можна придбати дані очні краплі без рецепта.

Захищене від світла, прохолодне місце (2-8 ° Цельсія), за межами доступу дітей.

За умови цілісності упаковки препарат може зберігатися до 2 років, після відкриття флакона - до 30 діб.

Головне питання в інструкції по застосуванню Офтальмоферон дітям - з якого віку можна його закопувати і як часто? Лікарі стверджують, що вікових обмежень застосування препарату не існує, так як при місцевому кон'юнктивальному використанні концентрації активних сполук в кровотоці настільки малі, що не викликають небажаних побічних реакцій.

Так як Офтальмоферон містить інтерферон і діє імуномодулюючий та противірусний він більш кращий для новонароджених. Крім того, він діє протисвербіжні і відновлює пошкоджені тканини ока, купируя запальний процес.

Для новонароджених препарат не протипоказаний, однак перед використанням, матері слід звернутися до лікаря-окуліста, який в залежності від віку дитини та перебігу захворювання визначить дозування і схему лікування індивідуально.

Офтальмоферон при вагітності і лактації

При вагітності терапію Офтальмоферон проводять тільки після детального вивчення реакції на препарат матері і плоду, стану і картини перебігу хвороби вузьким фахівцем і лікарем, і призначають в разі імовірно більшого позитивного ефекту, ніж можливі ризики ускладнень у плода і у майбутнього новонародженого.

Відомі аналоги очних крапель, що володіють також противірусною або імуностимулюючу дію:

На сьогоднішній день досить популярні і затребувані очні краплі Офтальмоферон, відгуки та обговорення яких можна зустріти на різних інтернет-ресурсах і форумах. Найчастіше коментарі позитивні, адже їх можна використовувати як у дітей, так і у літніх пацієнтів, які страждають від проблем з очима - різної етіології кон'юнктивітів, при «сухому» оці, а також з метою профілактики.

Мами хвалять Офтальмоферон, відзначаючи його безпеку застосування, доступність, відсутність свербіння і алергії.

Ціна Офтальмоферон, де купити

Багатьом пацієнтам подобаються прості в застосуванні і доступні очні краплі Офтальмоферон, ціна яких не перевищує 350 руб. за 10 мл. Ціна крапель для очей меншого обсягу - 5 мл зазвичай становить до 200 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Ембріолог, цитолог, гістолог». Також, закінчила магістратуру за фахом «Фізіологія людини і тварин, викладач біології». З відзнакою пройдений курс з дисципліни «Фармакологія».

Досвід роботи: Працювала старшим лаборантом кафедри фізіології та біохімії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського в 2010 - 2011 рр.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Очні краплі Офтальмоферон: інструкція, відгуки, аналоги

Офтальмоферон - це що використовуються в офтальмологічній практиці краплі для очей, в основі яких міститься рекомбінантний людський інтерферон. Даний медикамент відноситься до противірусних лікарських засобів, але має більш великим дією.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Офтальмоферон, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Офтальмоферон можна прочитати в коментарях.

Випускається препарат у стерильних флаконах, що містять не має кольору прозору вязковатую рідина. Обсяг флаконів 5 і 10 мл. Активні компоненти даного медикаменту:

 • рекомбінантний інтерферон людини, 1 мл Офтальмоферон включає в себе 10000 ОД цього компонента;
 • 1 мг димедролу (дифенгідраміну) на1 мл медикаменту.

Клініко-фармакологічна група: противірусний препарат для місцевого застосування в офтальмології.

Для чого застосовується Офтальмоферон?

Краплі Офтальмоферон призначають пацієнтам для лікування таких захворювань очей:

 • при сухому кератокон'юнктивіт (синдром «сухого» ока);
 • кератокон'юнктивіт аденовірусної інфекції або герпетичний;
 • кон'юнктивіт різного типу, включаючи аденовірусні, геморагічний (ентеровірусний), герпетичний;
 • герпетичний кератит зі строми, який може супроводжуватися виразкою рогівки;
 • кератит - аденовірусні, герпетичний (картообразной, везикулярний, точковий або деревовидний);
 • герпетичний увеїт або кератоувеит (можливі виразки);
 • профілактичний засіб при хворобі трансплантата, для попередження рецидивів герпетичного кератиту після проведення кератопластики;
 • профілактика або лікування ускладнень після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургії на рогівці.

Крім цього препарат високоефективний як антимікробний засіб при гнійних ураженнях слизової оболонки верхньої повіки і для профілактики розвитку кон'юнктивіту після контакту з хворою людиною.

Офтальмоферон - противірусний і антибактеріальний препарат для застосування в офтальмологічній практиці. Офтальмоферон містить інтерферон рекомбінантний альфа-2.

Препарат має виражену імуномодулюючу, протимікробну і противірусну дію. Крім того, очні краплі Офтальмоферон мають протизапальну активність і деяким місцевоанестезуючу ефектом.

У пацієнтів з запальними захворюваннями очей препарат Офтальмоферон сприяє зменшенню дискомфорту і відчуття печіння в оці, а також стимулює регенерацію уражених тканин.

Для тих, хто використовує Офтальмоферон, інструкція із застосування повідомляє що застосовують його шляхом крапельного введення в кон'юнктивальний мішок кожного ока.

 • Рекомендоване дозування: при гострій стадії хвороби - по 1-2 краплі 6-8 разів на добу, потім у міру зниження запального процесу препарат закапують 2-3 рази на добу.

Курс лікування продовжують до зникнення симптомів захворювання.

Офтальмоферон не призначається при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату, а також пацієнтам з вираженими алергічними захворюваннями.

Як правило, ліки добре переноситься пацієнтами, але при підвищеній чутливості до компонентів ліки можуть виникати такі побічні явища:

 1. Набряклість вік;
 2. Печіння і свербіж очей;
 3. Почервоніння кон'юнктиви;
 4. Помутніння погляду, нечіткість зору.

Як правило, всі ці явища не є небезпечними і швидко проходять самостійно без медичного втручання. Скасування терапії не потрібно. Якщо у пацієнта на тлі використання препарату набрякають повіки і з'являються висипання навколо очей, то слід звернутися до лікаря.

Відомі аналоги очних крапель, що володіють також противірусною або імуностимулюючу дію:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем

Очні краплі Офтальмоферон в обсязі 10 мл на території Росії можна купити в межах 270-380 рублів залежно від регіону продажів, конкретної мережі аптек і дати випуску. В аптеках України даний засіб коштує від 230 до 300 гривень.

Моїм дітям 4 роки і 2 роки 6 месяцев.Обеім капала краплі офтальмоферон від коньюктивита. Очі пройшли за 4 дні. Але після стала проявлятися алергія по всьому телу.После прийому Офтальмоферон організм у дітей став схильний до до алергічних висипань.

Користувалася цими краплями один раз після лазерної корекції зору. Як годиться прокапали всі прописані краплі, але ймовірно в очі потрапила якась бруд, може нечистими руками очі потерла, що призвело до почервоніння очей. Природно, я злякалася, і відразу вирушила на прийом в офтальмолога.

Офтальмоферон - інструкція із застосування, аналоги, відгуки, ціна

 • основною діючою речовиною Офтальмоферон є інтерферон (його концентрація не менше 10000 МО в 1 мл), який має противірусну дію і підвищує місцевий імунітет;
 • Димедрол чинить протиалергічну та протизапальну дію; крім того, Димедрол має місцеву знеболюючу дію на кон'юнктиву і рогівку ока;
 • Борна кислота має антисептичну (знезаражуючу) дію на вторинну бактеріальну інфекцію, часто приєднуються до вірусного ураження ока.

Інтерферон, що входить до складу Офтальмоферон - препарат, отриманий шляхом генної інженерії, що дає йому ряд переваг перед інтерфероном, що одержуються з лейкоцитів крові людини: він більшою мірою очищений (до 99%), безпечний щодо передачі інших вірусів (ВІЛ, цитомегаловірусу, вірусів гепатиту), дає можливість застосування більш високих концентрацій інтерферону.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон

 • Запальні захворювання очей (кон'юнктивіти, увеїти, кератити, іридоцикліти) вірусної та мікробної природи;
 • поліноз (алергічний кон'юнктивіт), так званий "весняний кон'юнктивіт", гострий атопічний кон'юнктивіт;
 • перед і після оперативного втручання на очах з метою профілактики інфекційних ускладнень;
 • лікування виразок рогівки (завдяки гарному регенерує дії);
 • "Штучна сльоза" допомагає при лікуванні вторинного сухого ока.

Побічна дія

Офтальмоферон для дітей

Офтальмоферон при вагітності

Офтальмоферон при кон'юнктивіті

 • Альтевір;
 • Інтерферон-альфа2b людського рекомбінантного;
 • Інтерферон-альфа 2 людського рекомбінантного;
 • Альфарона;
 • Лайфферон;
 • Інтрон А;
 • Реаферон ЄС;
 • Реальдирон;
 • Еберон альфа Р.

Ціна препарату

Залишити відгук

Ви можете додати свої коментарі та відгуки до цієї статті за умови дотримання Правил обговорення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 + = 25