Офтальмоферон інструкція із застосування

Офтальмоферон - інструкція із застосування, аналоги, відгуки, ціна

 • основною діючою речовиною Офтальмоферон є інтерферон (його концентрація не менше 10000 МО в 1 мл), який має противірусну дію і підвищує місцевий імунітет;
 • Димедрол чинить протиалергічну та протизапальну дію; крім того, Димедрол має місцеву знеболюючу дію на кон'юнктиву і рогівку ока;
 • Борна кислота має антисептичну (знезаражуючу) дію на вторинну бактеріальну інфекцію, часто приєднуються до вірусного ураження ока.

Інтерферон, що входить до складу Офтальмоферон - препарат, отриманий шляхом генної інженерії, що дає йому ряд переваг перед інтерфероном, що одержуються з лейкоцитів крові людини: він більшою мірою очищений (до 99%), безпечний щодо передачі інших вірусів (ВІЛ, цитомегаловірусу, вірусів гепатиту), дає можливість застосування більш високих концентрацій інтерферону.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон

 • Запальні захворювання очей (кон'юнктивіти, увеїти, кератити, іридоцикліти) вірусної та мікробної природи;
 • поліноз (алергічний кон'юнктивіт), так званий "весняний кон'юнктивіт", гострий атопічний кон'юнктивіт;
 • перед і після оперативного втручання на очах з метою профілактики інфекційних ускладнень;
 • лікування виразок рогівки (завдяки гарному регенерує дії);
 • "Штучна сльоза" допомагає при лікуванні вторинного сухого ока.

Побічна дія

Офтальмоферон для дітей

Офтальмоферон при вагітності

Офтальмоферон при кон'юнктивіті

 • Альтевір;
 • Інтерферон-альфа2b людського рекомбінантного;
 • Інтерферон-альфа 2 людського рекомбінантного;
 • Альфарона;
 • Лайфферон;
 • Інтрон А;
 • Реаферон ЄС;
 • Реальдирон;
 • Еберон альфа Р.

Ціна препарату

Залишити відгук

Ви можете додати свої коментарі та відгуки до цієї статті за умови дотримання Правил обговорення.

Офтальмоферон для дітей: інструкція із застосування

Офтальмоферон часто призначають дорослим при алергічних або вірусних захворюваннях очей. Завдяки кільком активним компонентам, таке місцеве засіб робить багатобічна вплив на кон'юнктиву, а побічні ефекти у нього не відзначають. Але чи можна капати Офтальмоферон в очі дітям, коли його використання виправдане і за якою схемою цей медикамент призначається в дитячому віці?

Препарат випускає російська компанія Фірн М виключно у вигляді очних крапель. Один пластмасовий або скляний флакончик Офтальмоферон, у якого є кришка-крапельниця, містить 10 мілілітрів безбарвної або злегка жовтуватою рідини.

Такий розчин повністю прозорий і в нормі не повинен містити будь-які сторонні включення або суспензії. Якщо препарат став каламутним або змінив колір шкіри, використовувати такі краплі можна.

Основним інгредієнтом Офтальмоферон виступає людський інтерферон, який відноситься до типу альфа 2. За способом отримання його також називають генноінженерних або рекомбінантних, так як для його освіти використовують генну інженерію.

Завдяки таким шляхом отримання, цей компонент більш очищений (на 99%), ніж інтерферон з лейкоцитів, а також не може передавати віруси. Його кількість в кожному мілілітрі розчину становить мінімум 10000 МО.

Другий активний компонент ліки представлений дифенгідраміном, який також відомий під назвою «димедрол». Один мілілітр крапель містить його в дозі 1 мг.

Щоб ліки було рідким і не псувалося, до нього, крім стерильної води, додають і інші допоміжні речовини, в тому числі трилон Б, борну кислоту, повідон і гіпромелози. Повний перелік таких з'єднань важливо уточнити при використанні крапель у схильних до алергії пацієнтів.

У Офтальмоферон є противірусна активність широкого спектра, оскільки його інгредієнти впливають на різні види збудників вірусної інфекції.

Крім того, препарату притаманні такі лікувальні ефекти:

 • иммуномодулирующий;
 • протимікробний;
 • місцево-анестезуючий;
 • регенеруючий;
 • протизапальний.

Вплив крапель на імунну систему і на віруси забезпечено інтерфероном, а завдяки доповненню цього інгредієнта димедролом (блокатором рецепторів до гістаміну), застосування Офтальмоферон також допомагає зменшувати свербіж і усувати набряклість.

Допоміжні компоненти крапель утворюють так звану «штучну сльозу». Серед них є біологічні полімери, здатні захистити очі від дратівної зовнішнього впливу. Завдяки їх наявності, ліки надає пом'якшувальний і змазує ефект.

Крім того, їх присутність в складі Офтальмоферон створює після обробки захисну плівку (контакт препарату з оком стає довше) і допомагає рівномірно розподілити інтерферон і димедрол по поверхні епітелію.

Борна кислота в складі ліки виступає в ролі антисептика, що важливо при приєднанні бактеріальної інфекції (вторинне інфікування при вірусних хворобах очей з'являється досить часто).

Дослідження показали, що лікування Офтальмоферон прискорює одужання при ураженнях очей вірусної природи, сприяє розсмоктуванню інфільтратів в рогівці, зменшує болючість і почервоніння.

 • при аденовірусної кон'юнктивіті;
 • при ураженні слизової оболонки очей вірусами герпесу;
 • при геморагічному кон'юнктивіті, викликаному ентеровірусної інфекцією;
 • при кератитах, спровокованих герпес-вірусами або аденовірусами;
 • При герпетичних кератитах різної форми;
 • при викликаних вірусами герпесу кератоувеїти (в тому числі, при утворенні виразок);

 • при кератокон'юнктивіту, причиною яких стали аденовіруси або герпетична інфекція;
 • при ураженнях очей при вітрянці;
 • при синдромі сухого ока;
 • при бактеріальних інфекціях кон'юнктиви (разом з антибактеріальними засобами);
 • при алергічних формах кон'юнктивіту.

Препарат також може призначатися пацієнтам, які перенесли кератопластики або інше хірургічне лікування очей (з метою профілактики ускладнень після операції).

З якого віку дозволено приймати?

Медикамент вважають нешкідливим для пацієнтів будь-якого віку, тому його можна капати в очі і малюків першого року життя, і дітей старшого віку. При цьому використання крапель як у немовляти, так і у школяра або підлітка, рекомендується після призначення лікаря.

Єдиною причиною, по якій не можна використовувати Офтальмоферон, вважають індивідуальну непереносимість одного з активних речовин або допоміжних компонентів крапель. Інші протипоказання у таких ліків відсутні.

Будь-яких негативних сторонніх ефектів під час лікування Офтальмоферон не відзначають.

Причина нешкідливості препарату пов'язана з його виключно місцевим впливом. Навіть якщо певний відсоток активних речовин і проникає через оболонки ока в кров, то він настільки малий, що його неможливо виявити ніякими дослідженнями, тому і впливу на здоров'я у нього немає.

Інструкція по застосуванню та дозування

Якщо стадія захворювання гостра, препарат вводиться в кожне око до 6-8 разів на добу по 1 краплі, але в залежності від тяжкості хвороби лікар може призначити Офтальмоферон і по 2 краплі.

Як тільки запалення починає зменшуватися, частота використання крапель скорочується до 2-3 разів на день.

Тривалість застосування визначається індивідуально, оскільки Офтальмоферон слід капати до повного зникнення ознак ураження очей.

Якщо у пацієнта виник синдром сухого ока, медикамент призначають курсом 25-30 днів і застосовують щодня. У кожне око капають по 1-2 краплі Офтальмоферон двічі на добу.

При призначенні після операції на очах препарат закапують кожен день, починаючи з дня, коли було хірургічне втручання. Зазвичай курс терапії триває 10-14 днів, а в кожне око 2-4 рази на день капають по 1 або 2 крапельки Офтальмоферон.

Про випадки негативного впливу на організм пацієнта перевищеній дози крапель виробник не згадує.

Взаємодія з іншими препаратами

Офтальмоферон часто призначають разом з кортикостероїдами, ліками для поліпшення репаративних процесів, антибіотиками та місцевими протизапальними засобами, оскільки такі краплі сумісні з ними і не погіршують їх лікувальної дії.

Препарат також можна використовувати разом зі слезозаместітельной терапією і засобами, які активізують регенерацію оболонок ока.

Офтальмоферон є безрецептурних медикаментом, тому його покупка в аптеці не викликає ніяких труднощів. Ціна однієї пляшки крапель варіюється від 250 до 310 рублів.

Термін придатності запечатаного флакона становить 2 роки, але розкрите ліки можна капати в очі лише 30 днів після першого застосування.

Для зберігання медикаменту (як запечатаній, так і вже відкритої пляшки) потрібно низька температура - від +2 до +8 градусів Цельсія. Місце зберігання також має бути недоступним дітям і сонячним променям.

Про лікування хвороб очей у дітей Офтальмоферон і лікарі, і батьки відгукуються в основному добре. Вони підкреслюють, що позитивний ефект від крапель з'являється вже через 1-2 дня з початку закапування.

Перевагами ліки називають можливість лікування найменших пацієнтів, добру переносимість і мінімальний список протипоказань. За словами мам, ніяких побічних ефектів краплі не викликають, як і будь-якого дискомфорту або печіння після попадання крапель в очі.

До недоліків Офтальмоферон відносять велику частоту застосування, необхідність зберігання в холодильнику і малий термін придатності розкритого флакона.

Деякі батьки називають ціну крапель достатньо високою і цікавляться дешевшими препаратами. Також іноді зустрічаються відгуки, в яких скаржаться на відсутність лікувального ефекту.

Замість Офтальмоферон при захворюваннях очей можуть застосовуватися інші місцеві засоби:

 • Окомістин. Такі антисептичні краплі є аналогом мірамістину для очей. Їх призначають дітям різного віку як при бактеріальному ураженні тканин очей, так і при вірусних інфекціях. Препарат також можна капати в ніс.
 • Окулохель. Таке гомеопатичний засіб включає речовини з ехінацеї, еуфразіі і інших рослин. Препарат дозволений в будь-якому віці.
 • Зовіракс. Така очна мазь на основі ацикловіру застосовується при ураженнях вірусами герпесу. Її можна застосовувати з народження.
 • Декса-Гентаміцин. В такому ліки, що випускається у вигляді мазі і крапель, міститься антибіотик, доповнений глюкокортикоїдом. У дітей його використовують лише при призначенні лікарем.
 • Левоміцетин. Такі антибактеріальні краплі застосовують при ячмені, блефарит і інших ураженнях очей мікробами. У дитячому віці вони використовуються під контролем лікаря з народження.
 • Слєзін. Такі краплі замінюють сльози і можуть застосовуватися в будь-якому віці.
 • Кромогексал. Цей медикамент на основі кломогліката натрію виписують при алергічному ураженні очей. Дітям його призначають з 2 років.
 • Сульфацил-натрію. Такий препарат з групи сульфаніламідів можна капати дітям з народження як для лікування кон'юнктивіту, так і для його профілактики.
 • Вітабакт. Ці ліки з протимікробну і антисептичну дію дозволено в дитячому віці з народження.

Такі та інші очні краплі або мазі відрізняються не тільки активними компонентами та віковими рамками, а й механізмом дії, і протипоказаннями. І тому застосовувати їх при кон'юнктивіті або іншої хвороби очей у дітей слід лише після призначення офтальмолога.

Капати в очі дитині без консультації лікаря неприпустимо.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Офтальмоферон

Опис актуально на 16.08.2016

 • Латинська назва: Oftalmoferon
 • Код АТС S01AD05
 • Діюча речовина: Інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний + Дифенгидрамин (Interferon alpha-2b human recombinant + Diphenhydramine)
 • Виробник: Фірн М (Росія)

В 1 мл очних крапель Офтальмоферон знаходиться від 10000 МО інтерферону α-2b людського рекомбінантного, а також додаткове активне з'єднання - 1 мг дифенгидрамина гідрохлориду (димедролу).

Допоміжними є: 3,1 мг борної кислоти, 0,4 мг динатрію едетату, 2,2 мг натрію хлориду, 7 мг натрію ацетату, 3 мг гіпромелози, 5 мг повідону 8000, 50 мг макрогола 4000 і приблизно 1 мл очищеної води.

Очні краплі Офтальмоферон продаються у флаконах-крапельницях або флаконах, оснащених кришкою-крапельницею, об'ємом 5 мл або 10 мл. Флакони містять прозорий безбарвний або трохи жовтуватий розчин і запечатані в картонні упаковки.

Краплі для очей Офтальмоферон мають противірусну активність, імуномодулюючою, протизапальну, протиалергічну, місцево-анестезірущім і регенерує дією.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Офтальмоферон - це комбіноване ЛЗ, що містить противірусний иммуномодулирующее антипролиферативное речовина - людського рекомбінантного інтерферон α-2b, який доповнений активним антигістамінним засобом - дифенгідраміном.

дифенгидрамин діє шляхом блокування H1-гістамінових типи рецепторів, що чинить протиалергічну вплив, зменшуючи набряк і свербіж в області кон'юнктиви у людини.

Якщо слідувати інструкції і застосовувати очні краплі місцево, то системної абсорбції не відбувається - концентрація активних речовин препарату в крові досягається значно менше, ніж стандартна межа виявлення (наприклад, для інтерферону α-2b - приблизно 1-2 МЕ в 1 мл), що не дозволяє виявляти клінічно значущих реакцій.

 • кон'юнктивітрізного типу, включаючи аденовірусні, геморагічний(ентеровірусний), герпетичний;
 • кератит - аденовірусні, герпетичний(Картообразной, везикулярний, точковий або деревовидний);
 • герпетичнийкератитзі строми, який може супроводжуватися виразкою рогівки;
 • кератокон'юнктивітаденовірусніабо герпетичний;
 • герпетичнийувеїтабо кератоувеит(Можливі виразки);
 • при сухому кератокон'юнктивіт(Синдром «сухого» ока);
 • профілактичний засіб при хворобитрансплантата, для попередження рецидивів герпетичний кератит після проведення кератопластики;
 • профілактика або лікування ускладнень після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургіїна рогівці.

Наявність у пацієнтів індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Не було відмічено.

Очні краплі Офтальмоферон, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

застосовують препарат кон'юнктивальна до повного зникнення симптомів при різних ураженнях очей або для профілактики:

Дорослим і дітям на гострій стадії призначають по 1-2 кап закопувати приблизно 6-8 разів протягом дня. При появі позитивної динамічних і купірування запального процесу закопування можна знизити до 2-3 разів.

При сухому кератокон'юнктивіт (синдром сухого ока)

Рекомендовано щоденне використання - по 1-2 краплі двічі на день протягом 25-30 днів.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон в профілактичних цілях

 • Ускладнення після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургії на рогівці ока: застосовувати краплі слід щодня з першого дня операції за схемою: по 1-2 кап. 2 рази за день, курс - не менше 10 днів.
 • хвороба трансплантата або попередження рецидивів герпетичний кератит, виник після кератопластики: застосовувати препарат слід щодня по схемі: по 1-2 кап. в оперований очей 3-4 рази за день, курс - не менше 14 днів, починаючи з першої доби після операції.

Увага! При використанні контактних лінз, краплі можна використовувати тільки після зняття лінз, надіти їх можна лише через 15-20 хвилин після процедури закапування.

Випадків передозування раніше зареєстровано не було.

Встановлено, що Офтальмоферон сумісний і може застосовуватися в комбінації з препаратами, що мають протизапальну, антибактеріальну, кортикостероїдним, репаративну дію і іншими лікарськими засобами офтальмологічної форми, включаючи препарати слезозаместітельной терапії.

У державній аптеці можна придбати дані очні краплі без рецепта.

Захищене від світла, прохолодне місце (2-8 ° Цельсія), за межами доступу дітей.

За умови цілісності упаковки препарат може зберігатися до 2 років, після відкриття флакона - до 30 діб.

Головне питання в інструкції по застосуванню Офтальмоферон дітям - з якого віку можна його закопувати і як часто? Лікарі стверджують, що вікових обмежень застосування препарату не існує, так як при місцевому кон'юнктивальному використанні концентрації активних сполук в кровотоці настільки малі, що не викликають небажаних побічних реакцій.

Так як Офтальмоферон містить інтерферон і діє імуномодулюючий та противірусний він більш кращий для новонароджених. Крім того, він діє протисвербіжні і відновлює пошкоджені тканини ока, купируя запальний процес.

Для новонароджених препарат не протипоказаний, однак перед використанням, матері слід звернутися до лікаря-окуліста, який в залежності від віку дитини та перебігу захворювання визначить дозування і схему лікування індивідуально.

Офтальмоферон при вагітності і лактації

При вагітності терапію Офтальмоферон проводять тільки після детального вивчення реакції на препарат матері і плоду, стану і картини перебігу хвороби вузьким фахівцем і лікарем, і призначають в разі імовірно більшого позитивного ефекту, ніж можливі ризики ускладнень у плода і у майбутнього новонародженого.

Відомі аналоги очних крапель, що володіють також противірусною або імуностимулюючу дію:

На сьогоднішній день досить популярні і затребувані очні краплі Офтальмоферон, відгуки та обговорення яких можна зустріти на різних інтернет-ресурсах і форумах. Найчастіше коментарі позитивні, адже їх можна використовувати як у дітей, так і у літніх пацієнтів, які страждають від проблем з очима - різної етіології кон'юнктивітів, при «сухому» оці, а також з метою профілактики.

Мами хвалять Офтальмоферон, відзначаючи його безпеку застосування, доступність, відсутність свербіння і алергії.

Ціна Офтальмоферон, де купити

Багатьом пацієнтам подобаються прості в застосуванні і доступні очні краплі Офтальмоферон, ціна яких не перевищує 350 руб. за 10 мл. Ціна крапель для очей меншого обсягу - 5 мл зазвичай становить до 200 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Ембріолог, цитолог, гістолог». Також, закінчила магістратуру за фахом «Фізіологія людини і тварин, викладач біології». З відзнакою пройдений курс з дисципліни «Фармакологія».

Досвід роботи: Працювала старшим лаборантом кафедри фізіології та біохімії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського в 2010 - 2011 рр.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + 2 =