Офтальмоферон інструкція із застосування очні краплі

Офтальмоферон

Опис актуально на 16.08.2016

 • Латинська назва: Oftalmoferon
 • Код АТС S01AD05
 • Діюча речовина: Інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний + Дифенгидрамин (Interferon alpha-2b human recombinant + Diphenhydramine)
 • Виробник: Фірн М (Росія)

В 1 мл очних крапель Офтальмоферон знаходиться від 10000 МО інтерферону α-2b людського рекомбінантного, а також додаткове активне з'єднання - 1 мг дифенгидрамина гідрохлориду (димедролу).

Допоміжними є: 3,1 мг борної кислоти, 0,4 мг динатрію едетату, 2,2 мг натрію хлориду, 7 мг натрію ацетату, 3 мг гіпромелози, 5 мг повідону 8000, 50 мг макрогола 4000 і приблизно 1 мл очищеної води.

Очні краплі Офтальмоферон продаються у флаконах-крапельницях або флаконах, оснащених кришкою-крапельницею, об'ємом 5 мл або 10 мл. Флакони містять прозорий безбарвний або трохи жовтуватий розчин і запечатані в картонні упаковки.

Краплі для очей Офтальмоферон мають противірусну активність, імуномодулюючою, протизапальну, протиалергічну, місцево-анестезірущім і регенерує дією.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Офтальмоферон - це комбіноване ЛЗ, що містить противірусний иммуномодулирующее антипролиферативное речовина - людського рекомбінантного інтерферон α-2b, який доповнений активним антигістамінним засобом - дифенгідраміном.

дифенгидрамин діє шляхом блокування H1-гістамінових типи рецепторів, що чинить протиалергічну вплив, зменшуючи набряк і свербіж в області кон'юнктиви у людини.

Якщо слідувати інструкції і застосовувати очні краплі місцево, то системної абсорбції не відбувається - концентрація активних речовин препарату в крові досягається значно менше, ніж стандартна межа виявлення (наприклад, для інтерферону α-2b - приблизно 1-2 МЕ в 1 мл), що не дозволяє виявляти клінічно значущих реакцій.

 • кон'юнктивітрізного типу, включаючи аденовірусні, геморагічний(ентеровірусний), герпетичний;
 • кератит - аденовірусні, герпетичний(Картообразной, везикулярний, точковий або деревовидний);
 • герпетичнийкератитзі строми, який може супроводжуватися виразкою рогівки;
 • кератокон'юнктивітаденовірусніабо герпетичний;
 • герпетичнийувеїтабо кератоувеит(Можливі виразки);
 • при сухому кератокон'юнктивіт(Синдром «сухого» ока);
 • профілактичний засіб при хворобитрансплантата, для попередження рецидивів герпетичний кератит після проведення кератопластики;
 • профілактика або лікування ускладнень після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургіїна рогівці.

Наявність у пацієнтів індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Не було відмічено.

Очні краплі Офтальмоферон, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

застосовують препарат кон'юнктивальна до повного зникнення симптомів при різних ураженнях очей або для профілактики:

Дорослим і дітям на гострій стадії призначають по 1-2 кап закопувати приблизно 6-8 разів протягом дня. При появі позитивної динамічних і купірування запального процесу закопування можна знизити до 2-3 разів.

При сухому кератокон'юнктивіт (синдром сухого ока)

Рекомендовано щоденне використання - по 1-2 краплі двічі на день протягом 25-30 днів.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон в профілактичних цілях

 • Ускладнення після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургії на рогівці ока: застосовувати краплі слід щодня з першого дня операції за схемою: по 1-2 кап. 2 рази за день, курс - не менше 10 днів.
 • хвороба трансплантата або попередження рецидивів герпетичний кератит, виник після кератопластики: застосовувати препарат слід щодня по схемі: по 1-2 кап. в оперований очей 3-4 рази за день, курс - не менше 14 днів, починаючи з першої доби після операції.

Увага! При використанні контактних лінз, краплі можна використовувати тільки після зняття лінз, надіти їх можна лише через 15-20 хвилин після процедури закапування.

Випадків передозування раніше зареєстровано не було.

Встановлено, що Офтальмоферон сумісний і може застосовуватися в комбінації з препаратами, що мають протизапальну, антибактеріальну, кортикостероїдним, репаративну дію і іншими лікарськими засобами офтальмологічної форми, включаючи препарати слезозаместітельной терапії.

У державній аптеці можна придбати дані очні краплі без рецепта.

Захищене від світла, прохолодне місце (2-8 ° Цельсія), за межами доступу дітей.

За умови цілісності упаковки препарат може зберігатися до 2 років, після відкриття флакона - до 30 діб.

Головне питання в інструкції по застосуванню Офтальмоферон дітям - з якого віку можна його закопувати і як часто? Лікарі стверджують, що вікових обмежень застосування препарату не існує, так як при місцевому кон'юнктивальному використанні концентрації активних сполук в кровотоці настільки малі, що не викликають небажаних побічних реакцій.

Так як Офтальмоферон містить інтерферон і діє імуномодулюючий та противірусний він більш кращий для новонароджених. Крім того, він діє протисвербіжні і відновлює пошкоджені тканини ока, купируя запальний процес.

Для новонароджених препарат не протипоказаний, однак перед використанням, матері слід звернутися до лікаря-окуліста, який в залежності від віку дитини та перебігу захворювання визначить дозування і схему лікування індивідуально.

Офтальмоферон при вагітності і лактації

При вагітності терапію Офтальмоферон проводять тільки після детального вивчення реакції на препарат матері і плоду, стану і картини перебігу хвороби вузьким фахівцем і лікарем, і призначають в разі імовірно більшого позитивного ефекту, ніж можливі ризики ускладнень у плода і у майбутнього новонародженого.

Відомі аналоги очних крапель, що володіють також противірусною або імуностимулюючу дію:

На сьогоднішній день досить популярні і затребувані очні краплі Офтальмоферон, відгуки та обговорення яких можна зустріти на різних інтернет-ресурсах і форумах. Найчастіше коментарі позитивні, адже їх можна використовувати як у дітей, так і у літніх пацієнтів, які страждають від проблем з очима - різної етіології кон'юнктивітів, при «сухому» оці, а також з метою профілактики.

Мами хвалять Офтальмоферон, відзначаючи його безпеку застосування, доступність, відсутність свербіння і алергії.

Ціна Офтальмоферон, де купити

Багатьом пацієнтам подобаються прості в застосуванні і доступні очні краплі Офтальмоферон, ціна яких не перевищує 350 руб. за 10 мл. Ціна крапель для очей меншого обсягу - 5 мл зазвичай становить до 200 руб.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Ембріолог, цитолог, гістолог». Також, закінчила магістратуру за фахом «Фізіологія людини і тварин, викладач біології». З відзнакою пройдений курс з дисципліни «Фармакологія».

Досвід роботи: Працювала старшим лаборантом кафедри фізіології та біохімії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського в 2010 - 2011 рр.

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Очні краплі Офтальмоферон: інструкція, відгуки, аналоги

Офтальмоферон - це що використовуються в офтальмологічній практиці краплі для очей, в основі яких міститься рекомбінантний людський інтерферон. Даний медикамент відноситься до противірусних лікарських засобів, але має більш великим дією.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Офтальмоферон, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Офтальмоферон можна прочитати в коментарях.

Випускається препарат у стерильних флаконах, що містять не має кольору прозору вязковатую рідина. Обсяг флаконів 5 і 10 мл. Активні компоненти даного медикаменту:

 • рекомбінантний інтерферон людини, 1 мл Офтальмоферон включає в себе 10000 ОД цього компонента;
 • 1 мг димедролу (дифенгідраміну) на1 мл медикаменту.

Клініко-фармакологічна група: противірусний препарат для місцевого застосування в офтальмології.

Для чого застосовується Офтальмоферон?

Краплі Офтальмоферон призначають пацієнтам для лікування таких захворювань очей:

 • при сухому кератокон'юнктивіт (синдром «сухого» ока);
 • кератокон'юнктивіт аденовірусної інфекції або герпетичний;
 • кон'юнктивіт різного типу, включаючи аденовірусні, геморагічний (ентеровірусний), герпетичний;
 • герпетичний кератит зі строми, який може супроводжуватися виразкою рогівки;
 • кератит - аденовірусні, герпетичний (картообразной, везикулярний, точковий або деревовидний);
 • герпетичний увеїт або кератоувеит (можливі виразки);
 • профілактичний засіб при хворобі трансплантата, для попередження рецидивів герпетичного кератиту після проведення кератопластики;
 • профілактика або лікування ускладнень після втручань ексімерлазерной рефракційної хірургії на рогівці.

Крім цього препарат високоефективний як антимікробний засіб при гнійних ураженнях слизової оболонки верхньої повіки і для профілактики розвитку кон'юнктивіту після контакту з хворою людиною.

Офтальмоферон - противірусний і антибактеріальний препарат для застосування в офтальмологічній практиці. Офтальмоферон містить інтерферон рекомбінантний альфа-2.

Препарат має виражену імуномодулюючу, протимікробну і противірусну дію. Крім того, очні краплі Офтальмоферон мають протизапальну активність і деяким місцевоанестезуючу ефектом.

У пацієнтів з запальними захворюваннями очей препарат Офтальмоферон сприяє зменшенню дискомфорту і відчуття печіння в оці, а також стимулює регенерацію уражених тканин.

Для тих, хто використовує Офтальмоферон, інструкція із застосування повідомляє що застосовують його шляхом крапельного введення в кон'юнктивальний мішок кожного ока.

 • Рекомендоване дозування: при гострій стадії хвороби - по 1-2 краплі 6-8 разів на добу, потім у міру зниження запального процесу препарат закапують 2-3 рази на добу.

Курс лікування продовжують до зникнення симптомів захворювання.

Офтальмоферон не призначається при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату, а також пацієнтам з вираженими алергічними захворюваннями.

Як правило, ліки добре переноситься пацієнтами, але при підвищеній чутливості до компонентів ліки можуть виникати такі побічні явища:

 1. Набряклість вік;
 2. Печіння і свербіж очей;
 3. Почервоніння кон'юнктиви;
 4. Помутніння погляду, нечіткість зору.

Як правило, всі ці явища не є небезпечними і швидко проходять самостійно без медичного втручання. Скасування терапії не потрібно. Якщо у пацієнта на тлі використання препарату набрякають повіки і з'являються висипання навколо очей, то слід звернутися до лікаря.

Відомі аналоги очних крапель, що володіють також противірусною або імуностимулюючу дію:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем

Очні краплі Офтальмоферон в обсязі 10 мл на території Росії можна купити в межах 270-380 рублів залежно від регіону продажів, конкретної мережі аптек і дати випуску. В аптеках України даний засіб коштує від 230 до 300 гривень.

Моїм дітям 4 роки і 2 роки 6 месяцев.Обеім капала краплі офтальмоферон від коньюктивита. Очі пройшли за 4 дні. Але після стала проявлятися алергія по всьому телу.После прийому Офтальмоферон організм у дітей став схильний до до алергічних висипань.

Користувалася цими краплями один раз після лазерної корекції зору. Як годиться прокапали всі прописані краплі, але ймовірно в очі потрапила якась бруд, може нечистими руками очі потерла, що призвело до почервоніння очей. Природно, я злякалася, і відразу вирушила на прийом в офтальмолога.

Очні краплі Офтальмоферон - інструкція із застосування, аналоги і ціна

Офтальмоферон (Oftalmoferon) - це офтальмологічний препарат з противірусною, протизапальною і імуномодулюючу дію на основі людського рекомбінантного інтерферону. Створений він був в 1999 році, а запатентований і запущений у виробництво в 2003-2004 роках. За допомогою даного засобу лікуються вірусні захворювання очей. Далі, ми наведемо інструкцію із застосування для дорослих і дітей, а також дамо список очних крапель аналогів.

Офтальмоферон - це очні краплі, призначений для лікування вірусних і алергічних захворювань очей. Випускається препарат у вигляді очних крапель, що представляють безбарвний або трохи жовтуватий розчин, в 5 або 10-міллілітрових пластикових флаконах з крапельницею.

В 1 мл очних крапель Офтальмоферон знаходиться від 10000 МО інтерферону, а також додаткове активне з'єднання - 1 мг дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу). Допоміжними речовинами є:

 • макрогол;
 • вода для ін'єкцій;
 • натрію хлорид;
 • гіпромелоза;
 • трилон Б;
 • натрію ацетат;
 • Борна кислота.

Склад і дія:

 • Інтерферон має противірусну та імуномодулюючу дію,
 • Димедрол відповідає за протиалергічну, протизапальну, знеболюючу властивості препарату,
 • Борна кислота - антисептик.

Завдяки цим речовинам препарат має антисептичну дію, що запобігає розвиток суперінфекції. А полімерна основа продовжує ефект лікарських компонентів, діючи як «штучна сльоза». Правда, відгуки говорять, що для усунення «сухого ока» краще користуватися спеціально призначеними для цього засобами.

Препарат діє переважно місцево, помітно активізуючи репаративні процеси в рогівці, швидко усуває симптоми запалення очей, викликані дією патогенних вірусів чи бактерій, а також виникають внаслідок оперативних втручань.

Після потрапляння в око Офтальмоферон не абсорбується. Відомостей про проникнення компонентів препарату всередину очі немає. Концентрація активних речовин в крові не значима, так як недоступна для виявлення.

Краплі Офтальмоферон представляють собою прозору рідину, іноді з легким жовтуватим відтінком, і реалізуються у флаконах-крапельницях по 5 або 10 мл.

Застосування препарату в комплексній терапії засноване на лікуванні запальних захворювань очей вірусної або мікробної етіології.

Показання до застосування Офтальмоферон:

 • Запальні захворювання очей (кон'юнктивіти, увеїти, кератити, іридоцикліти) вірусної та мікробної природи;
 • поліноз (алергічний кон'юнктивіт), так званий «весняний кон'юнктивіт», гострий атопічний кон'юнктивіт;
 • перед і після оперативного втручання на очах з метою профілактики інфекційних ускладнень;
 • лікування виразок рогівки (завдяки гарному регенерує дії);
 • «Штучна сльоза» допомагає при лікуванні вторинного сухого ока.

Тривалість лікування визначає лікар, в середньому цей час становить 7 днів, але в індивідуальних випадках може бути продовжено або скорочено.

Очні краплі Офтальмоферон призначені для закапування в кон'юнктивальний мішок ока (за нижню повіку). Перед процедурою важливо дотримати всі запобіжні заходи, щоб не погіршити ситуацію. Так, руки потрібно добре вимити, і тільки після цього відкривати флакончик.

Пацієнти, які використовують контактні лінзи, повинні закопувати препарат тільки при знятих лінзах і можуть надіти їх через 15-20 хвилин після закапування.

Під час закапування варто уникати контакту піпетки зі слизовою, віями або самим оком, а відразу після очей потрібно закрити і злегка придавити пальцем на внутрішній куточок - це допоможе уникнути витікання крапель і забезпечити виконання всіх необхідних його вплив.

Згідно з інструкцією при гострих вірусних захворюваннях очей Офтальморен призначають пацієнтові по 1-2 краплі в кожну кон'юнктивальний мішок 4-6 разів на добу через рівні проміжки часу. Після поліпшення стану дозу можна знизити до 3 закопувань препарату на добу.

Якщо симптоми знижуються, то частоту інсталяції варто скоротити до 2-3 разів на добу. Засіб необхідно використовувати до повного одужання. Якщо зробити це заздалегідь, то весь ефект від прийому може зникнути.

Головне питання в інструкції по застосуванню Офтальмоферон дітям - з якого віку можна його закопувати і як часто? Лікарі стверджують, що вікових обмежень застосування препарату не існує, так як при місцевому кон'юнктивальному використанні концентрації активних сполук в кровотоці настільки малі, що не викликають небажаних побічних реакцій.

Очні краплі не мають обмежень за віком, тому можливе застосування Офтальмоферон у дітей, в тому числі у немовлят і новонароджених.

Лікування здійснюється до повного зникнення симптомів захворювання. Препарат використовується в однакових дозах для лікування дорослих і дітей.

Якщо протягом 5 днів застосування початкові симптоми не зменшуються або посилюються, слід проконсультуватися з лікарем.

Очні краплі рекомендуються до застосування при підвищеній сприйнятливості до будь-якого з перерахованих вище компонентів, а також при важких алергічних проявах в організмі.

Краплі Офтальмоферон при вагітності можна використовувати, проте з урахуванням того, що в них міститься димедрол, використовувати їх для лікування очей під час очікування дитини і в період лактації небажано.

Побічні дії для організму

При користуванні препаратом відповідно до інструкції побічних дій не виникає.

Взаємодія з іншими препаратами

Краплі Офтальмоферон можна одночасно використовувати з іншими ліками для очей (мазями, краплями), однак при призначенні пацієнтові більш 1 препарату слід дотримуватись інтервалу не менше 15 хвилин між инстилляциями.

За умови цілісності упаковки препарат може зберігатися до 2 років, після відкриття флакона - до 30 діб. Зберігати очні краплі Офтальмоферон необхідно в сухому прохолодному (при температурі 2-8 ° С), добре захищеному від сонця місці.

Після кожного використання важливо стежити, щоб кришечка була щільно закрита.

На даний момент можна виділити кілька аналогів Офтальмоферон:

Перед заміною одним з перерахованих аналогів пацієнту слід проконсультуватися з лікарем.

Частково аналогом Офтальмоферон можуть бути краплі на основі оксоліну. Але з'єднання оксоліну мають інший механізм впливу. Вони змушують організм більш інтенсивно виробляти власний інтерферон.

Очні краплі Офтальмоферон в обсязі 10 мл на території Росії можна купити в межах 270-380 рублів залежно від регіону продажів, конкретної мережі аптек і дати випуску. В аптеках України даний засіб коштує від 250 до 310 гривень.

Додати коментар Скасувати відповідь

© Вся інформація на сайті "Симптоми і лікування" надана в ознайомлювальних цілях. Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до досвідченого лікаря. | Угода |

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 7 =