Офтальмоферон інструкція із застосування для дітей

Офтальмоферон (краплі очні) - інструкція із застосування, аналоги, відгуки, побічні ефекти ліків і показання для лікування кон'юнктивіту, увеїту, кератиту у дорослих і дітей (у тому числі немовлят і новонароджених). склад

На цій сторінці опублікована докладна інструкція із застосування Офтальмоферон. Перераховані доступні лікарські форми препарату (краплі очні), а також його аналоги. Представлена ​​інформація про побічні ефекти, які може викликати Офтальмоферон, про взаємодію з іншими ліками. Крім відомостей про хвороби, для лікування і профілактики яких призначають лікарський засіб (кон'юнктивіт, увеїт, кератит та інші захворювання очей), докладно розписані алгоритми прийому, можливі дозування для дорослих, у дітей, уточнюється можливість застосування при вагітності та годуванні груддю. Анотація до Офтальмоферон доповнена відгуками пацієнтів і лікарів. Склад препарату.

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

При вірусних ураженнях очей в гострій стадії захворювання препарат закапують у кон'юнктивальний мішок по 1-2 краплі до 6-8 разів на день. У міру купірування запального процесу число закопувань зменшують до 2-3 разів на день, до зникнення симптомів захворювання.

При синдромі сухого ока препарат застосовують щодня, закопуючи в хворе око по 2 краплі 2 рази на день не менше 25 днів, до зникнення симптомів захворювання.

Для профілактики і лікування ускладнень після ексімерлазерной рефракційної хірургії рогівки препарат застосовують щодня, закопуючи в око по 2 краплі 2 рази на день, починаючи з дня операції протягом 10 днів.

Для профілактики хвороби трансплантата і попередження рецидиву герпетичного кератиту після кератопластики препарат застосовують щодня, закопуючи по 2 краплі в оперований очей 3-4 рази на день протягом перших двох тижнів після операції.

Курс лікування Офтальмоферон продовжують до зникнення симптомів захворювання під наглядом лікаря. Тривалість курсу може складати до місяця з урахуванням діагнозу.

Інтерферон альфа-2b + Димедрол + Борна кислота + допоміжні речовини.

Краплі очні 10.000 МЕ.

Офтальмоферон - володіє широким спектром противірусної активності, протизапальною, імуномодулюючою, протимікробну, местноанестезирующим і регенерує дією.

До складу Офтальмоферон входять чотири основні компоненти, що визначають механізм його дії. Противірусний білок інтерферон блокує розмноження вірусів і перешкоджає їх проникненню в здорові клітини. Димедрол забезпечує протизапальний, протиалергічний, антигістамінний ефекти та надає місцевоанестезуючу дію. Борна кислота має антисептичну дію. Спеціальний комплекс полімерів "штучна сльоза" захищає слизову оболонку ока і пролонгує дію препарату.

Препарат діє переважно місцево, помітно активізуючи репаративні процеси в рогівці, швидко усуває симптоми запалення очей, викликані дією патогенних вірусів чи бактерій, а також виникають внаслідок оперативних втручань.

 • аденовірусні, геморагічні (ентеровірусні), герпетичні кон'юнктивіти;
 • аденовірусні, герпетичні (везикулезной, точковий, деревовидний, картообразной) кератити;
 • гепертіческіе стромальні кератити з висловленням рогівки і без виявлення;
 • аденовірусні і герпетичні кератокон'юктивіти;
 • герпетичні увеїти;
 • герпетичні кератоувеїти (з висловленням і без нього).
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Препарат зберігають в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 градусів за Цельсієм. Розкритий флакон придатний протягом місяця.

Випадки несумісності з іншими лікарськими препаратами не зазначені.

Аналоги лікарського препарату Офтальмоферон

Структурні аналоги за діючою речовиною:

 • Альтевір;
 • Альфарона;
 • Інтерфераль;
 • Інтерферон альфа-2 людського рекомбінантного;
 • Інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний;
 • Інтрон А;
 • Лайфферон;
 • Реальдирон;
 • Реаферон ЄС;
 • Еберон альфа Р.

Препарат не має обмежень за віком, тому можливе застосування Офтальмоферон у дітей, в тому числі у немовлят і новонароджених.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат не має протипоказань при вагітності і лактації. Єдино відомим протипоказанням є підвищена чутливість до компонентів Офтальмоферон. Тривалість терміну лікування і дозування очних крапель встановлюється лікарем. Зазвичай лікувальний курс припиняється при зникненні симптомів захворювання.

Офтальмоферон для дітей: інструкція із застосування

Офтальмоферон часто призначають дорослим при алергічних або вірусних захворюваннях очей. Завдяки кільком активним компонентам, таке місцеве засіб робить багатобічна вплив на кон'юнктиву, а побічні ефекти у нього не відзначають. Але чи можна капати Офтальмоферон в очі дітям, коли його використання виправдане і за якою схемою цей медикамент призначається в дитячому віці?

Препарат випускає російська компанія Фірн М виключно у вигляді очних крапель. Один пластмасовий або скляний флакончик Офтальмоферон, у якого є кришка-крапельниця, містить 10 мілілітрів безбарвної або злегка жовтуватою рідини.

Такий розчин повністю прозорий і в нормі не повинен містити будь-які сторонні включення або суспензії. Якщо препарат став каламутним або змінив колір шкіри, використовувати такі краплі можна.

Основним інгредієнтом Офтальмоферон виступає людський інтерферон, який відноситься до типу альфа 2. За способом отримання його також називають генноінженерних або рекомбінантних, так як для його освіти використовують генну інженерію.

Завдяки таким шляхом отримання, цей компонент більш очищений (на 99%), ніж інтерферон з лейкоцитів, а також не може передавати віруси. Його кількість в кожному мілілітрі розчину становить мінімум 10000 МО.

Другий активний компонент ліки представлений дифенгідраміном, який також відомий під назвою «димедрол». Один мілілітр крапель містить його в дозі 1 мг.

Щоб ліки було рідким і не псувалося, до нього, крім стерильної води, додають і інші допоміжні речовини, в тому числі трилон Б, борну кислоту, повідон і гіпромелози. Повний перелік таких з'єднань важливо уточнити при використанні крапель у схильних до алергії пацієнтів.

У Офтальмоферон є противірусна активність широкого спектра, оскільки його інгредієнти впливають на різні види збудників вірусної інфекції.

Крім того, препарату притаманні такі лікувальні ефекти:

 • иммуномодулирующий;
 • протимікробний;
 • місцево-анестезуючий;
 • регенеруючий;
 • протизапальний.

Вплив крапель на імунну систему і на віруси забезпечено інтерфероном, а завдяки доповненню цього інгредієнта димедролом (блокатором рецепторів до гістаміну), застосування Офтальмоферон також допомагає зменшувати свербіж і усувати набряклість.

Допоміжні компоненти крапель утворюють так звану «штучну сльозу». Серед них є біологічні полімери, здатні захистити очі від дратівної зовнішнього впливу. Завдяки їх наявності, ліки надає пом'якшувальний і змазує ефект.

Крім того, їх присутність в складі Офтальмоферон створює після обробки захисну плівку (контакт препарату з оком стає довше) і допомагає рівномірно розподілити інтерферон і димедрол по поверхні епітелію.

Борна кислота в складі ліки виступає в ролі антисептика, що важливо при приєднанні бактеріальної інфекції (вторинне інфікування при вірусних хворобах очей з'являється досить часто).

Дослідження показали, що лікування Офтальмоферон прискорює одужання при ураженнях очей вірусної природи, сприяє розсмоктуванню інфільтратів в рогівці, зменшує болючість і почервоніння.

 • при аденовірусної кон'юнктивіті;
 • при ураженні слизової оболонки очей вірусами герпесу;
 • при геморагічному кон'юнктивіті, викликаному ентеровірусної інфекцією;
 • при кератитах, спровокованих герпес-вірусами або аденовірусами;
 • При герпетичних кератитах різної форми;
 • при викликаних вірусами герпесу кератоувеїти (в тому числі, при утворенні виразок);

 • при кератокон'юнктивіту, причиною яких стали аденовіруси або герпетична інфекція;
 • при ураженнях очей при вітрянці;
 • при синдромі сухого ока;
 • при бактеріальних інфекціях кон'юнктиви (разом з антибактеріальними засобами);
 • при алергічних формах кон'юнктивіту.

Препарат також може призначатися пацієнтам, які перенесли кератопластики або інше хірургічне лікування очей (з метою профілактики ускладнень після операції).

З якого віку дозволено приймати?

Медикамент вважають нешкідливим для пацієнтів будь-якого віку, тому його можна капати в очі і малюків першого року життя, і дітей старшого віку. При цьому використання крапель як у немовляти, так і у школяра або підлітка, рекомендується після призначення лікаря.

Єдиною причиною, по якій не можна використовувати Офтальмоферон, вважають індивідуальну непереносимість одного з активних речовин або допоміжних компонентів крапель. Інші протипоказання у таких ліків відсутні.

Будь-яких негативних сторонніх ефектів під час лікування Офтальмоферон не відзначають.

Причина нешкідливості препарату пов'язана з його виключно місцевим впливом. Навіть якщо певний відсоток активних речовин і проникає через оболонки ока в кров, то він настільки малий, що його неможливо виявити ніякими дослідженнями, тому і впливу на здоров'я у нього немає.

Інструкція по застосуванню та дозування

Якщо стадія захворювання гостра, препарат вводиться в кожне око до 6-8 разів на добу по 1 краплі, але в залежності від тяжкості хвороби лікар може призначити Офтальмоферон і по 2 краплі.

Як тільки запалення починає зменшуватися, частота використання крапель скорочується до 2-3 разів на день.

Тривалість застосування визначається індивідуально, оскільки Офтальмоферон слід капати до повного зникнення ознак ураження очей.

Якщо у пацієнта виник синдром сухого ока, медикамент призначають курсом 25-30 днів і застосовують щодня. У кожне око капають по 1-2 краплі Офтальмоферон двічі на добу.

При призначенні після операції на очах препарат закапують кожен день, починаючи з дня, коли було хірургічне втручання. Зазвичай курс терапії триває 10-14 днів, а в кожне око 2-4 рази на день капають по 1 або 2 крапельки Офтальмоферон.

Про випадки негативного впливу на організм пацієнта перевищеній дози крапель виробник не згадує.

Взаємодія з іншими препаратами

Офтальмоферон часто призначають разом з кортикостероїдами, ліками для поліпшення репаративних процесів, антибіотиками та місцевими протизапальними засобами, оскільки такі краплі сумісні з ними і не погіршують їх лікувальної дії.

Препарат також можна використовувати разом зі слезозаместітельной терапією і засобами, які активізують регенерацію оболонок ока.

Офтальмоферон є безрецептурних медикаментом, тому його покупка в аптеці не викликає ніяких труднощів. Ціна однієї пляшки крапель варіюється від 250 до 310 рублів.

Термін придатності запечатаного флакона становить 2 роки, але розкрите ліки можна капати в очі лише 30 днів після першого застосування.

Для зберігання медикаменту (як запечатаній, так і вже відкритої пляшки) потрібно низька температура - від +2 до +8 градусів Цельсія. Місце зберігання також має бути недоступним дітям і сонячним променям.

Про лікування хвороб очей у дітей Офтальмоферон і лікарі, і батьки відгукуються в основному добре. Вони підкреслюють, що позитивний ефект від крапель з'являється вже через 1-2 дня з початку закапування.

Перевагами ліки називають можливість лікування найменших пацієнтів, добру переносимість і мінімальний список протипоказань. За словами мам, ніяких побічних ефектів краплі не викликають, як і будь-якого дискомфорту або печіння після попадання крапель в очі.

До недоліків Офтальмоферон відносять велику частоту застосування, необхідність зберігання в холодильнику і малий термін придатності розкритого флакона.

Деякі батьки називають ціну крапель достатньо високою і цікавляться дешевшими препаратами. Також іноді зустрічаються відгуки, в яких скаржаться на відсутність лікувального ефекту.

Замість Офтальмоферон при захворюваннях очей можуть застосовуватися інші місцеві засоби:

 • Окомістин. Такі антисептичні краплі є аналогом мірамістину для очей. Їх призначають дітям різного віку як при бактеріальному ураженні тканин очей, так і при вірусних інфекціях. Препарат також можна капати в ніс.
 • Окулохель. Таке гомеопатичний засіб включає речовини з ехінацеї, еуфразіі і інших рослин. Препарат дозволений в будь-якому віці.
 • Зовіракс. Така очна мазь на основі ацикловіру застосовується при ураженнях вірусами герпесу. Її можна застосовувати з народження.
 • Декса-Гентаміцин. В такому ліки, що випускається у вигляді мазі і крапель, міститься антибіотик, доповнений глюкокортикоїдом. У дітей його використовують лише при призначенні лікарем.
 • Левоміцетин. Такі антибактеріальні краплі застосовують при ячмені, блефарит і інших ураженнях очей мікробами. У дитячому віці вони використовуються під контролем лікаря з народження.
 • Слєзін. Такі краплі замінюють сльози і можуть застосовуватися в будь-якому віці.
 • Кромогексал. Цей медикамент на основі кломогліката натрію виписують при алергічному ураженні очей. Дітям його призначають з 2 років.
 • Сульфацил-натрію. Такий препарат з групи сульфаніламідів можна капати дітям з народження як для лікування кон'юнктивіту, так і для його профілактики.
 • Вітабакт. Ці ліки з протимікробну і антисептичну дію дозволено в дитячому віці з народження.

Такі та інші очні краплі або мазі відрізняються не тільки активними компонентами та віковими рамками, а й механізмом дії, і протипоказаннями. І тому застосовувати їх при кон'юнктивіті або іншої хвороби очей у дітей слід лише після призначення офтальмолога.

Капати в очі дитині без консультації лікаря неприпустимо.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Офтальмоферон - інструкція із застосування, аналоги, відгуки, ціна

 • основною діючою речовиною Офтальмоферон є інтерферон (його концентрація не менше 10000 МО в 1 мл), який має противірусну дію і підвищує місцевий імунітет;
 • Димедрол чинить протиалергічну та протизапальну дію; крім того, Димедрол має місцеву знеболюючу дію на кон'юнктиву і рогівку ока;
 • Борна кислота має антисептичну (знезаражуючу) дію на вторинну бактеріальну інфекцію, часто приєднуються до вірусного ураження ока.

Інтерферон, що входить до складу Офтальмоферон - препарат, отриманий шляхом генної інженерії, що дає йому ряд переваг перед інтерфероном, що одержуються з лейкоцитів крові людини: він більшою мірою очищений (до 99%), безпечний щодо передачі інших вірусів (ВІЛ, цитомегаловірусу, вірусів гепатиту), дає можливість застосування більш високих концентрацій інтерферону.

Інструкція по застосуванню Офтальмоферон

 • Запальні захворювання очей (кон'юнктивіти, увеїти, кератити, іридоцикліти) вірусної та мікробної природи;
 • поліноз (алергічний кон'юнктивіт), так званий "весняний кон'юнктивіт", гострий атопічний кон'юнктивіт;
 • перед і після оперативного втручання на очах з метою профілактики інфекційних ускладнень;
 • лікування виразок рогівки (завдяки гарному регенерує дії);
 • "Штучна сльоза" допомагає при лікуванні вторинного сухого ока.

Побічна дія

Офтальмоферон для дітей

Офтальмоферон при вагітності

Офтальмоферон при кон'юнктивіті

 • Альтевір;
 • Інтерферон-альфа2b людського рекомбінантного;
 • Інтерферон-альфа 2 людського рекомбінантного;
 • Альфарона;
 • Лайфферон;
 • Інтрон А;
 • Реаферон ЄС;
 • Реальдирон;
 • Еберон альфа Р.

Ціна препарату

Залишити відгук

Ви можете додати свої коментарі та відгуки до цієї статті за умови дотримання Правил обговорення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 7 =