Офтальмоферон дітям

Офтальмоферон для дітей

Унікальний препарат Офтальмоферон - очні краплі був створений в 1999 р в Науково-Дослідному Центрі ФІРНМ групою вчених під керівництвом доктора медичних наук Гапонюк П.Я. На препарат був виданий патент. У 2003 р Офтальмоферон був занесений до Реєстру лікарських засобів в Росії, з 2004 року почався його промисловий випуск. Незабаром він був сертифікований в Україні, Білорусії, Казахстані. Препарат пройшов клінічні випробування в НДІ очних хвороб імені Гельмгольца, в МНТК імені Академіка Федорова, в Лікувально-Діагностичному Центрі Генштабу Збройних Сил РФ. Скрізь застосування препарату дало виражений ефект.

У чому унікальність Офтальмоферон?

Офтальмоферон має неординарний склад, але саме це дає можливість широкого застосування в очній практиці. Основні діючі компоненти:

 • Інтерферон альфа 2. У людського рекомбінантного 10 000 МО на 1 мл;
 • Димедрол 1 мг на 1 мл.

Що стосується інтерферону, то на дивуватися тут нема чому. «Фішка» укладена в слові «рекомбінантний» - такий інтерферон отримують супер сучасними методами молекулярної біології та генної інженерії. Суть методу в тому, що за синтез певного білка відповідає певна ділянка молекули ДНК. Ця ділянка розпізнається, вирізається з молекули і вводиться в ДНК живої клітини бактерії або грибка. Пересаджений ділянку в новій структурі молекули ДНК починає виробляти властивий йому білок. Ці білкові молекули збирають і очищають. Так виходить рекомбінантний білок. Виробництво такого білка економічно більш вигідно, ніж отримання його з донорської крові.

Препарати на основі рекомбінантного білка надають менше побічних явищ і фармакологічно активніші.

Очні краплі Офтальмоферон використовують як:

 • противірусну;
 • іммуномоделірующее;
 • антигістамінний;
 • протисвербіжну;
 • антипроліферативну;
 • Місцеву протинабрякову засіб.

Інструкція пропонує застосування препарату Офтальмоферон при запальних захворюваннях різних відділів очей, кон'юнктиви, рогівки, райдужки, навіть при наявності виразки, запалення слізної залози, викликаних різними вірусами (аденовірус, герпес, ентеровірус). Завдяки зволожуючим властивостям, можна використовувати краплі при синдромі сухого ока. Рекомендується капати Офтальмоферон при пошкодженні очі під час виконання медичних процедур, після пересадки рогівки оболонки, а також з метою запобігання небажаних наслідків ексімерлазной рефракційної хірургії рогівки, яка застосовується для корекції короткозорості.

Протипоказань не виявлено за винятком індивідуальної чутливості до компонентів препарату. Офтальмоферон можна використовувати при кон'юнктивіті у дітей будь-якого віку.

Вагітним інструкція наказує оцінити ступінь ефективності і можливого ризику. Справа в тому, що інтерферон має виражену імуномодулюючу дію, стимулює імунну систему, що при вагітності небажано через ризик переривання. Віддалені впливу імуномодуляторів на внутрішньоутробний розвиток плода теж недостатньо вивчені, тому лікарі перестраховуються, оцінюючи очікуваний ефект і можливий ризик для дитини.

Не зовсім зрозуміла рекомендація, згідно з якою інструкція пропонує з обережністю застосовувати краплі при лактації, не обмежуючи при цьому вік дитини, при якому можна призначати Офтальмоферон. Виробник рекомендує призначати краплі дітям, мотивуючи тим, що при введенні інтерферону і димедролу в кон'юнктивальний мішок, концентрація їх залишається високою тільки в області очі, в системний кровотік ліки не надходить. Ризику для дитини, навіть у віці до року, немає.

За відгуками пацієнтів при закапуванні відзначається невелике печіння, яке швидко проходить, проте інструкція про це замовчує.

Препарат випускається в пластикових флаконах з крапельницею, що зручно для застосування. Дозування препарату розраховують залежно від виду захворювання, яке підлягає лікуванню:

 • При гострому кон'юнктивіті у дорослих і дітей капають в око 1-2 краплі кожні 3-4 години. Як тільки стихають гострі прояви, кратність введення зменшують, вводячи препарат двічі - тричі на день, але продовжують лікування до повного одужання.
 • При синдромі "сухого ока" закопування триває більш тривалий час, в межах місяця. Щодня треба капати по 1-2 краплі, вранці і ввечері.
 • Після лазерної корекції короткозорості капають в тій же дозі, починаючи з першого дня післяопераційного періоду не менше 10 днів.
 • При носінні лінз бажано капати препарат при їх відсутності, одягнути лінзи можна через 15 хвилин.
 • Запобігти ускладнення після трансплантації рогівки можна закапуванням 1-2 крапель в оперований очей по 3-4 рази протягом 2 тижнів.

При закапуванні дитини краще укласти на спину, зафіксувати руки. Важливо відзначити, що краплі добре сумісні з іншими офтальмологічними засобами. Пластикові флакони по 5 і 10 мл зберігаються в темному прохолодному місці (холодильник) 2 роки, після розтину не більше місяця.

Ячмінь - запалення волосяного фолікула війок або закупорка і запалення розташованих в століттях мейбомієвих залоз. Залози виробляють невелику кількість жиру, який бере участь в зволоженні і захисту очі. Причиною виникнення ячменю часто є стафілокок, привертають до запалення:

На столітті з'являється набряк, почервоніння, турбує біль і свербіж. На 2-3 день гнійник дозріває, формується головка, на 3-4 день проривається назовні. Якщо до п'ятого дня цього не сталося, або піднялася температура, слід звернутися до лікаря. У домашніх умовах можна застосовувати тетрациклінову і еритроміцинову мазь, очні краплі Ципрофлоксацин. Вкрай обережно слід бути з зігріваючими процедурами, особливо при сформованої голівці ячменю.

Аналоги Офтальмоферон на сьогоднішній день відсутні. Деякий час тому при вірусному кон'юнктивіті у дітей успішно застосовували закопування розчиненого у воді порошку Дезоксирибонуклеаза. В якійсь мірі він підходив під визначення аналоги.

Сучасний препарат Полудан для лікування тих же захворювань очей з тим же ефектом, але відрізняється за складом умовно можна віднести до групи аналоги. Ціна на Полудан 500 рублів, Офтальмоферон, незважаючи на свою унікальність дешевше, його ціна до 300 рублів. Інші очні краплі, як наприклад, Левоміцетин, Сульфацил натрію, Тобрекс, Флоксал теж застосовуються при запальних захворюваннях очей, але це не аналоги.

Офтальмоферон для дітей: інструкція із застосування

Офтальмоферон часто призначають дорослим при алергічних або вірусних захворюваннях очей. Завдяки кільком активним компонентам, таке місцеве засіб робить багатобічна вплив на кон'юнктиву, а побічні ефекти у нього не відзначають. Але чи можна капати Офтальмоферон в очі дітям, коли його використання виправдане і за якою схемою цей медикамент призначається в дитячому віці?

Препарат випускає російська компанія Фірн М виключно у вигляді очних крапель. Один пластмасовий або скляний флакончик Офтальмоферон, у якого є кришка-крапельниця, містить 10 мілілітрів безбарвної або злегка жовтуватою рідини.

Такий розчин повністю прозорий і в нормі не повинен містити будь-які сторонні включення або суспензії. Якщо препарат став каламутним або змінив колір шкіри, використовувати такі краплі можна.

Основним інгредієнтом Офтальмоферон виступає людський інтерферон, який відноситься до типу альфа 2. За способом отримання його також називають генноінженерних або рекомбінантних, так як для його освіти використовують генну інженерію.

Завдяки таким шляхом отримання, цей компонент більш очищений (на 99%), ніж інтерферон з лейкоцитів, а також не може передавати віруси. Його кількість в кожному мілілітрі розчину становить мінімум 10000 МО.

Другий активний компонент ліки представлений дифенгідраміном, який також відомий під назвою «димедрол». Один мілілітр крапель містить його в дозі 1 мг.

Щоб ліки було рідким і не псувалося, до нього, крім стерильної води, додають і інші допоміжні речовини, в тому числі трилон Б, борну кислоту, повідон і гіпромелози. Повний перелік таких з'єднань важливо уточнити при використанні крапель у схильних до алергії пацієнтів.

У Офтальмоферон є противірусна активність широкого спектра, оскільки його інгредієнти впливають на різні види збудників вірусної інфекції.

Крім того, препарату притаманні такі лікувальні ефекти:

 • иммуномодулирующий;
 • протимікробний;
 • місцево-анестезуючий;
 • регенеруючий;
 • протизапальний.

Вплив крапель на імунну систему і на віруси забезпечено інтерфероном, а завдяки доповненню цього інгредієнта димедролом (блокатором рецепторів до гістаміну), застосування Офтальмоферон також допомагає зменшувати свербіж і усувати набряклість.

Допоміжні компоненти крапель утворюють так звану «штучну сльозу». Серед них є біологічні полімери, здатні захистити очі від дратівної зовнішнього впливу. Завдяки їх наявності, ліки надає пом'якшувальний і змазує ефект.

Крім того, їх присутність в складі Офтальмоферон створює після обробки захисну плівку (контакт препарату з оком стає довше) і допомагає рівномірно розподілити інтерферон і димедрол по поверхні епітелію.

Борна кислота в складі ліки виступає в ролі антисептика, що важливо при приєднанні бактеріальної інфекції (вторинне інфікування при вірусних хворобах очей з'являється досить часто).

Дослідження показали, що лікування Офтальмоферон прискорює одужання при ураженнях очей вірусної природи, сприяє розсмоктуванню інфільтратів в рогівці, зменшує болючість і почервоніння.

 • при аденовірусної кон'юнктивіті;
 • при ураженні слизової оболонки очей вірусами герпесу;
 • при геморагічному кон'юнктивіті, викликаному ентеровірусної інфекцією;
 • при кератитах, спровокованих герпес-вірусами або аденовірусами;
 • При герпетичних кератитах різної форми;
 • при викликаних вірусами герпесу кератоувеїти (в тому числі, при утворенні виразок);

 • при кератокон'юнктивіту, причиною яких стали аденовіруси або герпетична інфекція;
 • при ураженнях очей при вітрянці;
 • при синдромі сухого ока;
 • при бактеріальних інфекціях кон'юнктиви (разом з антибактеріальними засобами);
 • при алергічних формах кон'юнктивіту.

Препарат також може призначатися пацієнтам, які перенесли кератопластики або інше хірургічне лікування очей (з метою профілактики ускладнень після операції).

З якого віку дозволено приймати?

Медикамент вважають нешкідливим для пацієнтів будь-якого віку, тому його можна капати в очі і малюків першого року життя, і дітей старшого віку. При цьому використання крапель як у немовляти, так і у школяра або підлітка, рекомендується після призначення лікаря.

Єдиною причиною, по якій не можна використовувати Офтальмоферон, вважають індивідуальну непереносимість одного з активних речовин або допоміжних компонентів крапель. Інші протипоказання у таких ліків відсутні.

Будь-яких негативних сторонніх ефектів під час лікування Офтальмоферон не відзначають.

Причина нешкідливості препарату пов'язана з його виключно місцевим впливом. Навіть якщо певний відсоток активних речовин і проникає через оболонки ока в кров, то він настільки малий, що його неможливо виявити ніякими дослідженнями, тому і впливу на здоров'я у нього немає.

Інструкція по застосуванню та дозування

Якщо стадія захворювання гостра, препарат вводиться в кожне око до 6-8 разів на добу по 1 краплі, але в залежності від тяжкості хвороби лікар може призначити Офтальмоферон і по 2 краплі.

Як тільки запалення починає зменшуватися, частота використання крапель скорочується до 2-3 разів на день.

Тривалість застосування визначається індивідуально, оскільки Офтальмоферон слід капати до повного зникнення ознак ураження очей.

Якщо у пацієнта виник синдром сухого ока, медикамент призначають курсом 25-30 днів і застосовують щодня. У кожне око капають по 1-2 краплі Офтальмоферон двічі на добу.

При призначенні після операції на очах препарат закапують кожен день, починаючи з дня, коли було хірургічне втручання. Зазвичай курс терапії триває 10-14 днів, а в кожне око 2-4 рази на день капають по 1 або 2 крапельки Офтальмоферон.

Про випадки негативного впливу на організм пацієнта перевищеній дози крапель виробник не згадує.

Взаємодія з іншими препаратами

Офтальмоферон часто призначають разом з кортикостероїдами, ліками для поліпшення репаративних процесів, антибіотиками та місцевими протизапальними засобами, оскільки такі краплі сумісні з ними і не погіршують їх лікувальної дії.

Препарат також можна використовувати разом зі слезозаместітельной терапією і засобами, які активізують регенерацію оболонок ока.

Офтальмоферон є безрецептурних медикаментом, тому його покупка в аптеці не викликає ніяких труднощів. Ціна однієї пляшки крапель варіюється від 250 до 310 рублів.

Термін придатності запечатаного флакона становить 2 роки, але розкрите ліки можна капати в очі лише 30 днів після першого застосування.

Для зберігання медикаменту (як запечатаній, так і вже відкритої пляшки) потрібно низька температура - від +2 до +8 градусів Цельсія. Місце зберігання також має бути недоступним дітям і сонячним променям.

Про лікування хвороб очей у дітей Офтальмоферон і лікарі, і батьки відгукуються в основному добре. Вони підкреслюють, що позитивний ефект від крапель з'являється вже через 1-2 дня з початку закапування.

Перевагами ліки називають можливість лікування найменших пацієнтів, добру переносимість і мінімальний список протипоказань. За словами мам, ніяких побічних ефектів краплі не викликають, як і будь-якого дискомфорту або печіння після попадання крапель в очі.

До недоліків Офтальмоферон відносять велику частоту застосування, необхідність зберігання в холодильнику і малий термін придатності розкритого флакона.

Деякі батьки називають ціну крапель достатньо високою і цікавляться дешевшими препаратами. Також іноді зустрічаються відгуки, в яких скаржаться на відсутність лікувального ефекту.

Замість Офтальмоферон при захворюваннях очей можуть застосовуватися інші місцеві засоби:

 • Окомістин. Такі антисептичні краплі є аналогом мірамістину для очей. Їх призначають дітям різного віку як при бактеріальному ураженні тканин очей, так і при вірусних інфекціях. Препарат також можна капати в ніс.
 • Окулохель. Таке гомеопатичний засіб включає речовини з ехінацеї, еуфразіі і інших рослин. Препарат дозволений в будь-якому віці.
 • Зовіракс. Така очна мазь на основі ацикловіру застосовується при ураженнях вірусами герпесу. Її можна застосовувати з народження.
 • Декса-Гентаміцин. В такому ліки, що випускається у вигляді мазі і крапель, міститься антибіотик, доповнений глюкокортикоїдом. У дітей його використовують лише при призначенні лікарем.
 • Левоміцетин. Такі антибактеріальні краплі застосовують при ячмені, блефарит і інших ураженнях очей мікробами. У дитячому віці вони використовуються під контролем лікаря з народження.
 • Слєзін. Такі краплі замінюють сльози і можуть застосовуватися в будь-якому віці.
 • Кромогексал. Цей медикамент на основі кломогліката натрію виписують при алергічному ураженні очей. Дітям його призначають з 2 років.
 • Сульфацил-натрію. Такий препарат з групи сульфаніламідів можна капати дітям з народження як для лікування кон'юнктивіту, так і для його профілактики.
 • Вітабакт. Ці ліки з протимікробну і антисептичну дію дозволено в дитячому віці з народження.

Такі та інші очні краплі або мазі відрізняються не тільки активними компонентами та віковими рамками, а й механізмом дії, і протипоказаннями. І тому застосовувати їх при кон'юнктивіті або іншої хвороби очей у дітей слід лише після призначення офтальмолога.

Капати в очі дитині без консультації лікаря неприпустимо.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Офтальмоферон (очні краплі): застосування та інструкція для дітей

Дія «Офтальмоферон» базується на ефектах двох входять до його складу речовин: дифенгидрамина (димедрол) і α-2а інтерферону (роферон-А). Всім відомо дію антигістамінні препарати першого покоління - димедрол прекрасно знімає свербіж і набряк алергічної природи, але при системному впливі дає виражений седативний ефект.

У разі місцевого застосування в складі комплексу очних крапель це побічна дія не проявляється, оскільки речовина впливає строго локально, чи не всмоктуючись в загальний кровотік.

Офтальмоферон підходить до застосування у дітей різних вікових груп, в т.ч. і немовлят.

Лікарі призначають даний препарат для лікування запальних процесів слизової кон'юнктиви, а також патології рогівки і судинних структур очі, викликаних впровадженням ДНК і РНК-вірусів.

Показаннями служить герпетична, ентеровірусна, аденовірусна інфекція у вигляді:

Виробник розфасовує розчин для закапування в очі у флакони-крапельниці по 5 і 10 мл.

Офтальмоферон, як правило, в будь-якому віці призначається по 1-2 краплі у вигляді інстиляцій на кон'юнктиву очей. За добу можливе застосування до 6 разів зі скороченням кратності закапування до 2-3 разів на день, коли відбувається затихання запалення.

Терапія проводиться до повного клінічного одужання. При цьому препарат добре поєднується з іншими ліками місцевої дії, але важливо дотримуватися інтервалу в 5-15 хвилин між нанесенням різних засобів.

В 1 мл очних краплею «Офтальмоферон» міститься 10 000 МО інтерферону α-2а і 1 мг антигистаминного компонента.

Не виключається розвиток алергічних реакцій на компоненти препарату у вигляді місцевого набряку тканин, гіперемії, відчуття печіння і свербіння. У подібних випадках потребують відміни ліки і перегляд тактики лікування.

Не застосовувати препарат при наявності індивідуальної непереносимості ліки. Оскільки «Офтальмоферон» є противірусним медикаментозним засобом, то логічним буде відсутність рекомендацій щодо застосування в разі бактеріальної інфекції.

Комбінація інтерферону і димедролу в формі «Офтальмоферон» унікальна. Даний препарат не має подібних аналогів в формі очних краплею або мазі.

У Росії також проводиться ліофілізат для приготування розчинів місцевого застосування на основі донорського інтерферону α-2а під назвою «Реаферон-ЄС» і ліофілізат синтезованого інтерферону α-2b у вигляді ліки «Альфарона». Однак розчини для застосування попередньо необхідно розвести, у флаконів немає дозаторів, що ускладнює інстиляцію в точної дозуванні. До того ж «Реаферон-ЄС» видобувається з донорської крові, що насторожує пацієнтів в плані чистоти ліки.

Серед офтальмологічних засобів, які надають антисептичну дію, при вірусних кон'юнктивітах може допомогти розчин сульфацила натрію ( «Альбуцид»).

 1. «Офтальмоферон» призначили нам разом з альбуцидом, коли син приніс з дитсадка кон'юнктивіт. Капали черзі кожні 2 години. На 3 день почервоніння спала, але довелося застосовувати ще вранці і ввечері до того, поки не скасували.
 2. Добре, що препарат практично нешкідливий і не має побочек (алергія не береться до уваги, вона може бути на що завгодно). Коли старша підчепила кон'юнктивіт і «поділилася» з молодшим немовлям, врятувалися цим засобом. Великий плюс, що можна застосовувати навіть новонародженим.
 3. Син в селі копався в землі. За дитиною не встежити, все-таки потрапила якась «бяка». Відразу ж почали промивати Сульфацилу натрію, а як змогли дістатися до аптеки - купили «Офтальмоферон». Запалення швидко знялося. А ще виявляється він не такий агресивний по впливу на слизову, не дере і не подразнює очі.

Орієнтовна ціна препарату

Вартість «Офтальмоферон» в аптечній мережі становить від 250 до 295 рублів за флакон.

Додати коментар Скасувати відповідь

останні матеріали

Інформація носить ознайомлювальний характер. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 − 8 =