Офтаквікс очні

Офтаквікс

Опис актуально на 16.01.2015

 • Латинська назва: Oftaquix
 • Код АТС S01AX19
 • Діюча речовина: Левофлоксацин (Levofloxacin)
 • Виробник: САНТЕН (Фінляндія)

В 1 мл лікарського засобу Офтаквікс міститься 5.12 мг гемігідрату левофлоксацина, що відповідає 5 мг чистого левофлоксацина.

Додаткові речовини: хлорид натрію, хлорид бензалконію, гідроксид натрію, кислота хлористоводнева, вода.

Очні краплі Офтаквікс - це світло-жовтий або світло-салатовий розчин.

5 мл розчину у флаконі з кришкою у вигляді крапельниці. Один такий флакон в пачці з картону.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

хімічно левофлоксацин - це L-ізомер рацемату лікарського препарату офлоксацину. Антівобактеріальное дію надає саме L-ізомер Офлоксацину.

Антибактеріальний засіб з фармакологічної групи фторхінолонів, пригнічує активність топоізомерази другого типу DNA-гірази і топоізомерази четвертого типу клітин бактерій. Дія в клітинах грамнегативних мікроорганізмів направлено в основному на DNA-гіразу, а у грампозитивних мікроорганізмів - на топоїзомеразу четвертого типу.

Активний відносно грамнегативних аеробів: Haemophilus influenzae, Branchamella cataralis, Neisseria gonorrhoeae і Pseudomonas aeruginosa; грампозитивних аеробів: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Staphyloccocus aureus.

після використання левофлоксацин добре закріплюється в слізної плівці. Зазвичай середня концентрація в крові через 60 хвилин після застосування становить від 0.86-2.05 нг / мл.

найбільша концентрація левофлоксацина в крові фіксується на четвертий день після двох днів використання препарату вісім разів в день.

 • терапія поверхневих інфекційних хвороб ока, викликаних чутливими мікроорганізмами, у осіб старше 1 року;
 • попередження ускладнень після лазерних і хірургічних операцій на оці.
 • сенсибілізація до препаратів з групи фторхінолонів;
 • сенсибілізація до компонентів препарату;
 • вагітність або період лактації;
 • слід з обережністю застосовувати краплі Офтаквікс в дитячому віці.
 • найбільш часто виникають: відчуття печіння в ділянці ока, зниження гостроти зору, виявлення слизових тяжів;
 • рідше з'являються: блефарит, розростання у вигляді сосочків на кон'юнктиві, набряк повік, хемоз, неприємні відчуття в області очі, біль або свербіж в області очі, розвиток фолікулів на кон'юнктиві, контактний дерматит, гіперемія кон'юнктиви,еритемастоліття, синдром «сухого ока», світлобоязнь, подразнення ока іалергічні реакції;
 • інші реакції: риніт і головний біль.

Інструкція по застосуванню Офтаквікса (Спосіб і дозування)

Інструкція по застосуванню на очні краплі Офтаквікс наказує приймати препарат місцево, закопуючи в хворе око.

У перші 2 доби призначають закапувати по 1 або 2 краплі кожні дві години в хворе око, але не більше восьми разів на день. У 3-5 день терапії закопують по 1 або 2 краплі у хворе око чотири рази день.

Тривалість лікування повинен визначати лікар і зазвичай вона становить п'ять днів.

сумарна кількість левофлоксацина, присутнє в одному флаконі препарату, занадто мало для того, щоб викликати гостру токсичну реакцію, включаючи випадки прийому вмісту флакона всередину. Після локального застосування надмірної дози крапель очей необхідно промити чистою водою.

Окремих досліджень з фармакологічного взаємодії Офтаквікса з іншими препаратами не проводилось.

Взаємодія, характерне для системного використання, клінічно значимо через малу концентрації левофлоксацина в крові при місцевому застосуванні.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 градусів. Берегти від дітей.

Два роки. Після розгерметизації флакона краплі можна застосовувати протягом трьох місяців.

Дані очні краплі можна застосовувати субкон'юнктівально або вводити в передню камеру очного яблука.

При спільному застосуванні інших офтальмологічних засобів перерву між їх застосуванням повинен становити більше 15 хвилин.

Не слід застосовувати даний препарат під час використання гідрофільних контактних лінз.

Щоб попередити забруднення крапельниці і розчину препарату, не слід торкатися кінчиком крапельниці флакона з околоорбітальная тканинами.

Найбільш поширені аналоги: Л-Оптик Ромфарм, Сігніцеф, ОД-Левокс, Зімаксід, Офтальмодек, Повісеп, Ціборат-Офтан, Посіформін.

Препарат заборонено приймати дітям віком до 1 року.

У ці періоди препарат заборонений для використання.

Відгуки повідомляють про задоволеність результатом від лікування препаратом переважної більшості пацієнтів, які використовували Офтаквікс за призначенням лікаря. Серед недоліків найбільш часто відзначають високу ціну даного лікарського засобу.

У Росії ціна очних крапель Офтаквікс становить 207-242 рубля, на Україні вона починається від 130 гривень.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Очні краплі Офтаквікс: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Гіперемія склер очей, гнійні виділення, свербіж - все це може бути клінічними ознаками проникнення і розповсюдження на слизової оболонки органу зору хвороботворних мікробів.

Кон'юнктивіти бактеріальної етіології походження частіше розвиваються у дітей, а й дорослі можуть страждати від неприємних симптомів цього захворювання. Інфікування очей може статися при використанні чужих рушників для особи, косметики, часто склери запалюються у вітряну погоду і після перенесених респіраторних захворювань.

Неприємна симптоматика змушує хворих людей шукати засіб, який може впоратися з усуненням симптомів за короткий термін і безпечно для всього організму. До таких препаратів належать очні краплі Офтаквікс, його компоненти мають виражену протимікробну дію по відношенню до широкої групі патогенної мікрофлори.

П'ять мілілітрів розчину поставляють в пластмасовому флаконі (з м'якого поліетилену), ємністю 5 мл з наконечником-крапельницею (з м'якого поліетилену) і жовтувато-коричневої гвинтовою кришкою (з твердого поліетилену).

 • Активна речовина: 5,12 мг левофлоксацину напівгідрату, що еквівалентно 5 мг в перерахунку на левофлоксацин
 • Наповнювачі: бензалконію хлорид, натрію хлорид, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Клініко-фармакологічна група: антибактеріальний препарат групи фторхінолонів для місцевого застосування в офтальмології.

Краплі Офтаквікс показані до застосування при різних видах поверхневих уражень очей інфекціями, грампозитивними і грамнегативними бактеріями, бактеріальних виразках рогівки, хронічних і гострих запаленнях слизової оболонки очей. Препарат призначають для лікування кон'юнктивіту, блефарити, кератиту, дакриоцистита і мейбоміта.

Позитивні відгуки Офтаквікс отримав як ефективний препарат для профілактики ускладнень після операцій на очах і в період реабілітації.

Безліч хороших відгуків Офтаквікс має як ефективний засіб для лікування інфекційних ускладнень, запальних процесів і впливів чужорідних тіл на очне яблуко і придаткових апарат.

Діюча речовина очних крапель Офтаквікс левофлоксацин є L-ізомером офлоксацину, який входить у групу хімічних сполук фторхінолони, що володіють антибактеріальною активністю.

Він надає бактерицидний ефект (призводить до загибелі бактерій) за рахунок придушення ферменту ДНК-гіраза, який каталізує реакцію суперспіралізації ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) бактеріальної клітини. Придушення активності ферменту призводить до зниження стабільності бактеріальної ДНК із загибеллю клітини. Левофлоксацин активний відносно широкого спектра мікроорганізмів, які включають Branchamella (Moraxella) cataralis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa, Staphyloccocus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes.

Після закапування очних крапель Офтаквікс в кон'юнктивальний мішок, діюча речовина розподіляється в високих концентрації в слізної рідини, яка у вигляді плівки обволікає поверхню слизової оболонки ока. Висока концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У невеликій кількості левофлоксацин може всмоктуватися в системний кровотік.

Згідно з інструкцією із застосування очні краплі Офтаквікс призначають місцево, закопують в уражене око.

 • Протягом перших двох діб в період неспання - кожні 2 год по 1-2 краплі в уражене око, до 8 разів / добу. З 3-го по 5-й день лікування - по 1-2 краплі в уражене око 4 рази / добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем і зазвичай становить 5 діб.

Протипоказаннями до застосування препарату Офтаквікс є: вагітність; період лактації (грудного вигодовування); підвищена чутливість до препаратів хінолонового ряду; підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Побічні дії при використанні крапель:

 1. Часто (1-10%): відчуття печіння в оці, зниження гостроти зору, поява слизових тяжів.
 2. Рідко (0.1-1%): блефарит, хемоз, сосочкові розростання на кон'юнктиві, набряк повік, неприємні відчуття в оці, свербіж в оці, біль в оці, гіперемія кон'юнктиви, поява фолікулів на кон'юнктиві, синдром «сухого ока», еритема повік, подразнення ока, контактний дерматит, світлобоязнь і алергічні реакції.
 3. Інші: під час клінічних випробувань - головний біль, риніт.

Очні краплі Офтаквікс протипоказані при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Дані очні краплі можна застосовувати субкон'юнктівально або вводити в передню камеру очного яблука.

При спільному застосуванні інших офтальмологічних засобів перерву між їх застосуванням повинен становити більше 15 хвилин. Не слід застосовувати даний препарат під час використання гідрофільних контактних лінз.

Щоб попередити забруднення крапельниці і розчину препарату, не слід торкатися кінчиком крапельниці флакона з околоорбітальная тканинами.

Токсична дія левофлоксацина можливо при прийомі препарату всередину, проте в одному флаконі очних крапель Офтаквікс левофлоксацина міститься незначна кількість, яка не може привести до розвитку токсичних реакцій навіть в результаті випадкового вживання препарату всередину.

При місцевому використанні зайвої дози препарату Офтаквікс очей необхідно промити достатньою кількістю чистої води кімнатної температури.

Відгуки повідомляють про задоволеність результатом від лікування препаратом переважної більшості пацієнтів, які використовували Офтаквікс за призначенням лікаря. Серед недоліків найбільш часто відзначають високу ціну даного лікарського засобу.

За діючою речовиною і терапевтичного ефекту для очних крапель Офтаквікс аналогічними є препарати Сігніцеф, Левофлоксацин.

Середня ціна ОФТАКВІКС, краплі в аптеках (Москва) 245 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Зберігати при температурі не більше 25 ° C. Берегти від дітей. Термін придатності - 3 роки (після відкриття флакона - 1 місяць).

Скажіть, якщо я ношу контактні лінзи - чи можна капати ці краплі на лінзи? Або треба під час лікування походити просто в окулярах? А то раптом лінзи собі зіпсую. Є відгуки на цей рахунок?

Препарат "Офтаквікс" (очні краплі): інструкція, аналоги, відгуки

Бактеріальні захворювання очей зустрічаються досить часто, супроводжуються вони почервонінням склери, сверблячкою, гнійними виділеннями. Виною всьому хвороботворні мікроби, які при порушенні правил особистої гігієни, після респіраторних захворювань або тривалого перебування людини на вітрі проникають в слизову оболонку очей і викликають запальні процеси. Справитися з цим неприємним недугою допоможуть краплі для очей «Офтаквікс9raquo; на основі антибактеріальних речовин.

Препарат «Офтаквікс9raquo; (Очні краплі) інструкція характеризує як лікарський засіб фторхинолонового ряду для місцевого використання в офтальмологічній практиці. Виробником медикаменту є японська компанія АТ «Сантен9raquo ;, розташована в Фінляндії. Випускається препарат у вигляді розчину блідо-жовтого або зеленуватого відтінку, з однорідною консистенцією і слабким запахом хлору. Розфасований медикамент по 5 мл у флакони з крапельницями. Засіб має протимікробну дію на багато штамів патогенних бактерій, які неможливо знищити препаратами пеніцилінової групи.

Міжнародним найменуванням препарату є «Левофлоксацін9raquo ;, яке походить від назви діючої речовини - левофлоксацина. Склад ліки «Офтаквікс9raquo; (Очні краплі) інструкція описує з розрахунку на 1 мл розчину, в якому міститься 5,12 мг левофлоксацину у вигляді гемігідрату. Це кількість прирівнюється до 5 мг вільного левофлоксацина.

Для створення стабільного розчину використовуються додаткові компоненти: бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрію гідроксид, кислота соляна та вода для ін'єкцій. Речовина бензалконіюхлорид спільно з левофлоксацином має місцеву антисептичну дію.

На фармацевтичному ринку Росії присутні лікарські засоби з однаковою діючою речовиною - левофлоксацином. Подібно препарату «Офтаквікс9raquo; аналоги його випускаються в формі очних крапель. Перш за все, до них відносяться медикаменти «Левофлоксацін9raquo ;,« Сігніцеф9raquo ;, «Л-Оптик Ромфарм», які надають антибактеріальну дію при лікуванні запалення очей.

Якщо з якихось причин неможливо купити краплі «Офтаквікс9raquo ;, аналоги його цілком можуть підійти для лікування.

Опис механізму впливу препарату «Офтаквікс9raquo; (Очні краплі) інструкція містить в розділі «Фармакологічна дія». Активна речовина левофлоксацин є L-ізомером офлоксацину. Він може існувати в двох рацемічних формах. Вважається, що саме лівообертальна конфігурація має антибактеріальний ефект.

Дія левофлоксацина направлено на блокування ферментів гіразу і топоізомераз бактерій, на зміни в суперспіралізації і зшивці ділянок молекули ДНК, що призводить до пригнічення утворення ДНК, зміни морфологічної структури цитоплазми, стінок клітин і мембран.

Ізомер офлоксацину порушує генетичну структуру аеробних грамнегативних бактерій, таких як моракселла катараліс, представлена ​​оксидази-позитивними диплококами, хемофілус інфлуенца у вигляді гемофільних паличок, нейссерія гонорея, або гонорейні диплококки, псевдомонас аеругіноза, або паличка синьогнійна. Згубним є левофлоксацин для грампозитивних організмів, а саме для стафілококкус ауреус, або стафілокока золотистого, стрептококкус пневмонії в вигляді пневмококів, стрептококкус піогенес, або гемолітичного стрептококу. Всі ці бактерії чинять негативний вплив на структуру ока.

Як видно з механізму дії, препарат «Офтаквікс9raquo; ефективний при неглибоких очних ураженнях бактеріального характеру. До них відносять бактеріальні виразки на рогівці, гострі і хронічні запальні процеси в оці. Це можуть бути запалення слизової оболонки ока (кон'юнктивіти), країв століття (блефарити), рогівки (кератити), слізного мішка (дакріоциститу) і мейбомиевой залози (мейбоміти).

У хірургічній практиці не обійтися без крапель «Офтаквікс9raquo ;. Інструкція по застосуванню включає в себе інформацію про використання даного засобу в профілактичних цілях після проведення операцій і лазерної корекції зору. Ці маніпуляції можуть супроводжуватися бактеріальним інфікуванням очей, тому лікарі в період відновлення радять використовувати протимікробні краплі.

Як правильно користуватися краплями

Краплі «Офтаквікс9raquo; інструкція із застосування рекомендує використовувати для закапування в куточки очей або безпосередньо на уражену слизову оболонку. На початковому етапі лікування перші 2 дні доводиться капати в кожне око по 2 краплі розчину через двогодинний проміжок, але не більше 8 разів. У наступні дні дозування змінюють до 2 крапель по 4 рази на добу. Період лікування препаратом в середньому триває від 5 до 10 діб і визначається окулістом, який, в залежності від динаміки і характеру захворювання, встановлює кількість крапель на добу.

Якщо лікування проводиться відразу декількома офтальмологічними медикаментами, слід дотримуватися 15-хвилинний інтервал між використанням цих коштів. Чи не поєднують їх з контактними лінзами.

Застосування крапель «Офтаквікс9raquo; при вагітності та лактації

Краплі «Офтаквікс9raquo; інструкція забороняє використовувати при вагітності або годуванні груддю, щоб уникнути негативного впливу активного компонента на дитину. Є дані про негативний вплив левофлоксацину, як і інших інгібіторів гіразних ферментів, на розвиток осьових суглобів тварин.

Чи не лікують хвороби очей маленьким дітям краплями «Офтаквікс9raquo ;, застосування даного препарату можливо тільки після 1 року життя.

Головною умовою використання медикаменту є відсутність непереносимості хінолонових похідних і окремих компонентів розчину. Вона проявляється підвищеною гіперемією, сильним свербінням, фолікулярним розростанням кон'юнктиви, сухістю слизової оболонки.

Крім вищевказаних ознак непереносимості препарату «Офтаквікс9raquo; (Очні краплі) інструкція містить інформацію про побічні явища, що відносяться до різних систем організму.

До числа шкірних реакцій відносять прояви алергії, печіння, свербіж, кропив'янку, набряк Квінке, дерматит, еритема, лущення і підвищення потовиділення.

Спостерігаються порушення в роботі нервової системи у вигляді головного болю, запаморочення, психічні розлади, збоїв в рухової координації, астенічного синдрому, сонливості, підвищеної стомлюваності, шуму у вухах.

Серцево-судинна система може реагувати на очні краплі підвищеним тиском, серцевою недостатністю, порушенням кровообігу, флебіти, інфарктом серцевого м'яза, аритмією, тахікардією, тромбоцитопенією.

Порушення в роботі органів дихання проявляються синусити, риніти, задишкою, астмою бронхіальної, кашлем сухим, бронхітами, недостатністю дихальної системи.

На травлення препарат також може впливати, яке супроводжується сухістю в ротовій порожнині, блювотою, нудотою, метеоризмом, різким схудненням, порушенням всмоктуваності, болями в області шлунка і кишечника, підвищеним слиновиділенням, гепатитами, порушенням роботи печінки, коліти, гастрити.

Неполадки в функціонуванні сечовидільної та статевої систем проявляються вагінітами, свербінням і палінням в статевих органах, статевою дисфункцією, порушенням в роботі нирок.

Побічні реакції опорно-рухового апарату характеризуються артрозами, подагрою, ревматоїдний артрит, болем у м'язах, суглобах, спазмами м'язів, ослабленням тонусу м'язової тканини.

Вважається, що з будь-якими лікарськими засобами можна застосовувати спільно краплі «Офтаквікс9raquo ;. Відгуки про можливі взаємодії левофлоксацину з компонентами інших препаратів не надходили. Спеціальні дослідження також не проводилися. Це пов'язано з тим, що кількість активного антибактеріального компонента в крові після закапування в очі набагато нижче дози, яка могла б взаємодіяти з іншими речовинами.

Відгуки про лікування краплями «Офтаквікс9raquo;

Позитивний ефект від лікування антибактеріальним препаратом «Офтаквікс9raquo; у вигляді очних крапель можливий за умови встановлення правильного діагнозу, при якому показано їх застосування. Згідно з інструкцією даний лікарський засіб може пригнічувати ріст і розвиток тільки бактеріальних клітин, а ось на вірусну або грибкову інфекцію його дія не поширюється. Самостійно дуже важко визначити збудника, тому тільки лікар може призначати лікування препаратом «Офтаквікс9raquo; (очні краплі). Відгуки про самолікування цим засобом часто бувають негативними через відсутність ефективності.

Не завжди можна відрізнити бактеріальний кон'юнктивіт від алергічних реакцій на зовнішні або внутрішні подразники, адже часто вони супроводжуються схожими симптомами. При лікуванні алергічних проявів препаратом «Офтаквікс9raquo; відгуки про неефективність цих крапель не змусять себе чекати. Запалення очей, яке виникає від частого використання комп'ютерної техніки, усувається іншими засобами.

При своєчасному виявленні інфекції очей і правильному застосуванні медикаментів на основі левофлоксацина поліпшення стану відбувається практично в перший же день лікування. Головні симптоми запалення, такі як печіння, почервоніння, набряк слизової, починають поступово сходити нанівець. Уже після триденного закапування очей краплями спостерігається повне зникнення ознак запалення. Але все ж варто продовжити застосування даного засобу до 5 діб, як зазначено в інструкції, щоб повністю придушити бактерії.

Завдяки цьому засобу вдається запобігти зараженню слизової оболонки очей бактеріальними збудниками і не допустити розвитку запальних реакцій при попаданні сторонніх дрібних частинок на поверхню очного яблука або інші ділянки. Антибактеріальні краплі «Офтаквікс9raquo; відгуки отримують позитивні при використанні в профілактичних цілях після хірургічних втручань або лазерної корекції зору, коли велика ймовірність інфікування поверхні рани.

Недоліком препарату «Офтаквікс9raquo; при закапуванні запалених очей може бути сильне печіння на початкових стадіях лікування, яке триває близько 20 хвилин. Для працюючих людей не завжди зручно застосовувати даний засіб через кожні дві години протягом дня. Багато пацієнтів вважають краплі занадто дорогими і шукають їм альтернативу.

Лікування дітей краплями «Офтаквікс9raquo;

Велика ймовірність бактеріального кон'юнктивіту у дітей дошкільного віку під час звикання до нової обстановки дитячого саду, коли інфекція заноситься в очі брудними руками або при використанні чужих предметів особистої гігієни. У цьому випадку без протимікробних препаратів просто не обійтися.

Багато позитивних думок про застосування очних крапель «Офтаквікс9raquo; для дітей старше 1 року. Використання у малюків, яким не виповнилося 12 місяців, не рекомендується інструкцією. Однак деякі лікарі на свій розсуд можуть призначати цей препарат немовлятам, наприклад, для лікування непрохідності слізного каналу. Батьки таких дітей часто знаходяться в роздумах, чи варто використовувати дані ліки і наскільки це безпечно? Самі краплі не усувають закупорку просвіту каналу, вони тільки можуть перешкоджати розвитку бактеріальних інфекцій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + 2 =