Офтаквікс очні краплі інструкція

Очні краплі Офтаквікс: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Гіперемія склер очей, гнійні виділення, свербіж - все це може бути клінічними ознаками проникнення і розповсюдження на слизової оболонки органу зору хвороботворних мікробів.

Кон'юнктивіти бактеріальної етіології походження частіше розвиваються у дітей, а й дорослі можуть страждати від неприємних симптомів цього захворювання. Інфікування очей може статися при використанні чужих рушників для особи, косметики, часто склери запалюються у вітряну погоду і після перенесених респіраторних захворювань.

Неприємна симптоматика змушує хворих людей шукати засіб, який може впоратися з усуненням симптомів за короткий термін і безпечно для всього організму. До таких препаратів належать очні краплі Офтаквікс, його компоненти мають виражену протимікробну дію по відношенню до широкої групі патогенної мікрофлори.

П'ять мілілітрів розчину поставляють в пластмасовому флаконі (з м'якого поліетилену), ємністю 5 мл з наконечником-крапельницею (з м'якого поліетилену) і жовтувато-коричневої гвинтовою кришкою (з твердого поліетилену).

 • Активна речовина: 5,12 мг левофлоксацину напівгідрату, що еквівалентно 5 мг в перерахунку на левофлоксацин
 • Наповнювачі: бензалконію хлорид, натрію хлорид, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Клініко-фармакологічна група: антибактеріальний препарат групи фторхінолонів для місцевого застосування в офтальмології.

Краплі Офтаквікс показані до застосування при різних видах поверхневих уражень очей інфекціями, грампозитивними і грамнегативними бактеріями, бактеріальних виразках рогівки, хронічних і гострих запаленнях слизової оболонки очей. Препарат призначають для лікування кон'юнктивіту, блефарити, кератиту, дакриоцистита і мейбоміта.

Позитивні відгуки Офтаквікс отримав як ефективний препарат для профілактики ускладнень після операцій на очах і в період реабілітації.

Безліч хороших відгуків Офтаквікс має як ефективний засіб для лікування інфекційних ускладнень, запальних процесів і впливів чужорідних тіл на очне яблуко і придаткових апарат.

Діюча речовина очних крапель Офтаквікс левофлоксацин є L-ізомером офлоксацину, який входить у групу хімічних сполук фторхінолони, що володіють антибактеріальною активністю.

Він надає бактерицидний ефект (призводить до загибелі бактерій) за рахунок придушення ферменту ДНК-гіраза, який каталізує реакцію суперспіралізації ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) бактеріальної клітини. Придушення активності ферменту призводить до зниження стабільності бактеріальної ДНК із загибеллю клітини. Левофлоксацин активний відносно широкого спектра мікроорганізмів, які включають Branchamella (Moraxella) cataralis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa, Staphyloccocus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes.

Після закапування очних крапель Офтаквікс в кон'юнктивальний мішок, діюча речовина розподіляється в високих концентрації в слізної рідини, яка у вигляді плівки обволікає поверхню слизової оболонки ока. Висока концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У невеликій кількості левофлоксацин може всмоктуватися в системний кровотік.

Згідно з інструкцією із застосування очні краплі Офтаквікс призначають місцево, закопують в уражене око.

 • Протягом перших двох діб в період неспання - кожні 2 год по 1-2 краплі в уражене око, до 8 разів / добу. З 3-го по 5-й день лікування - по 1-2 краплі в уражене око 4 рази / добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем і зазвичай становить 5 діб.

Протипоказаннями до застосування препарату Офтаквікс є: вагітність; період лактації (грудного вигодовування); підвищена чутливість до препаратів хінолонового ряду; підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Побічні дії при використанні крапель:

 1. Часто (1-10%): відчуття печіння в оці, зниження гостроти зору, поява слизових тяжів.
 2. Рідко (0.1-1%): блефарит, хемоз, сосочкові розростання на кон'юнктиві, набряк повік, неприємні відчуття в оці, свербіж в оці, біль в оці, гіперемія кон'юнктиви, поява фолікулів на кон'юнктиві, синдром «сухого ока», еритема повік, подразнення ока, контактний дерматит, світлобоязнь і алергічні реакції.
 3. Інші: під час клінічних випробувань - головний біль, риніт.

Очні краплі Офтаквікс протипоказані при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Дані очні краплі можна застосовувати субкон'юнктівально або вводити в передню камеру очного яблука.

При спільному застосуванні інших офтальмологічних засобів перерву між їх застосуванням повинен становити більше 15 хвилин. Не слід застосовувати даний препарат під час використання гідрофільних контактних лінз.

Щоб попередити забруднення крапельниці і розчину препарату, не слід торкатися кінчиком крапельниці флакона з околоорбітальная тканинами.

Токсична дія левофлоксацина можливо при прийомі препарату всередину, проте в одному флаконі очних крапель Офтаквікс левофлоксацина міститься незначна кількість, яка не може привести до розвитку токсичних реакцій навіть в результаті випадкового вживання препарату всередину.

При місцевому використанні зайвої дози препарату Офтаквікс очей необхідно промити достатньою кількістю чистої води кімнатної температури.

Відгуки повідомляють про задоволеність результатом від лікування препаратом переважної більшості пацієнтів, які використовували Офтаквікс за призначенням лікаря. Серед недоліків найбільш часто відзначають високу ціну даного лікарського засобу.

За діючою речовиною і терапевтичного ефекту для очних крапель Офтаквікс аналогічними є препарати Сігніцеф, Левофлоксацин.

Середня ціна ОФТАКВІКС, краплі в аптеках (Москва) 245 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Зберігати при температурі не більше 25 ° C. Берегти від дітей. Термін придатності - 3 роки (після відкриття флакона - 1 місяць).

Скажіть, якщо я ношу контактні лінзи - чи можна капати ці краплі на лінзи? Або треба під час лікування походити просто в окулярах? А то раптом лінзи собі зіпсую. Є відгуки на цей рахунок?

ОФТАКВІКС

краплі очні у вигляді розчину світло-жовтого або світло-зеленувато-жовтого кольору.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид - 0.05 мг, натрію хлорид - 9 мг, хлористоводнева кислота - q.s., натрію гідроксид - q.s., вода д / і - до 1 мл.

5 мл - флакони поліетиленові (1) з наконечником-крапельницею - пачки картонні.

Протимікробний препарат з групи фторхінолонів.

Левофлоксацин - L-ізомер рацемической лікарської субстанції офлоксацину. Антибактеріальна активність офлоксацину відноситься, головним чином, до L-ізомери. Левофлоксацин блокує ДНК-гіразу і топоізомеразу IV, порушує суперспіралізацію і зшивання розривів ДНК, пригнічує синтез ДНК, викликає глибокі морфологічні зміни в цитоплазмі, клітинній стінці і мембранах.

Активний відносно грамнегативних аеробів: Branchamella (Moraxella) cataralis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa; грампозитивних аеробів: Staphyloccocus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes.

Після інстиляції в око левофлоксацин добре зберігається в слізної плівці. У дослідженнях на здорових добровольцях було показано, що середні концентрації левофлоксацину в слізної плівці, виміряні через 4 і 6 годин після місцевого застосування склали 17 мкг / мл і 6.6 мкг / мл відповідно. У п'яти з шести випробуваних концентрації левофлоксацину становили 2 мкг / мл і вище через 4 години після інстиляції. У чотирьох з шести випробуваних ця концентрація збереглася через 6 годин після інстиляції.

Середня концентрація левофлоксацину при застосуванні очних крапель Офтаквікс в рідкої вологи статистично значимо (р = 0.0008) вище середньої концентрації офлоксацину (113.99plusmn; 717.1 нг / мл і 621.7 ± 368.7 нг / мл відповідно). Середня концентрація левофлоксацину в плазмі крові через 1 год після застосування - від 0.86 нг / мл до 2.05 нг / мл.

Cmax левофлоксацина в плазмі, що дорівнює 2.25 нг / мл, була виявлена ​​на четверту добу після 2 днів застосування препарату кожні 2 год до 8 раз / сут. Cmax левофлоксацина, досягнута на п'ятнадцятий день, була більш ніж в 1000 разів нижче концентрації, що відзначається після прийому всередину стандартних доз левофлоксацину.

- лікування поверхневих бактеріальних інфекцій ока у пацієнтів від 1 року і старше;

- профілактика ускладнень після хірургічних і лазерних оперативних втручань на оці.

- період лактації (грудного вигодовування);

- підвищена чутливість до препаратів хінолонового ряду;

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Місцево, закопують в уражене око.

Протягом перших двох діб в період неспання - кожні 2 год по 1-2 краплі в уражене око, до 8 разів / добу. З 3-го по 5-й день лікування - по 1-2 краплі в уражене око 4 рази / добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем і зазвичай становить 5 діб.

Побічні ефекти можуть виникати приблизно у 10% пацієнтів.

Часто (1-10%): відчуття печіння в оці, зниження гостроти зору, поява слизових тяжів.

Рідко (0.1-1%): блефарит, хемоз, сосочкові розростання на кон'юнктиві, набряк повік, неприємні відчуття в оці, свербіж в оці, біль в оці, гіперемія кон'юнктиви, поява фолікулів на кон'юнктиві, синдром сухого ока, еритема повік, подразнення ока, контактний дерматит, світлобоязнь і алергічні реакції .

Інші: під час клінічних випробувань - головний біль, риніт.

Очні краплі Офтаквікс не можна вводити субкон'юнктивально і безпосередньо в передню камеру ока.

При одночасному застосуванні інших офтальмологічних засобів інтервал між закапуванням повинен становити не менше 15 хв.

У зв'язку з наявністю у складі препарату бензалконію хлориду очні краплі не слід застосовувати під час носіння гідрофільних (м'яких) контактних лінз.

Щоб уникнути забруднення кінчика крапельниці та розчину, не слід торкатися кінчиком крапельниці до періорбітальний тканин.

Очні краплі Офтаквікс протипоказані при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі нижче 25 ° С. Термін придатності - 3 роки.

Після відкриття флакона термін придатності - 1 місяць.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Офтаквікс очні краплі: інструкція із застосування

Краплі очні Офтаквікс є препаратом, який відноситься до фармакологічної групи антибактеріальні засоби групи фторхінолонів для місцевого застосування. Препарат застосовується для етіотропної терапії (лікування, спрямоване на усунення впливу причини патологічного процесу) інфекційної патології очей, викликаної чутливими до діючої речовини препарату збудниками.

Очні краплі Офтаквікс є розчином, який має світло-жовтий або світло-жовтий із зеленуватим відтінком колір. Основною діючою речовиною препарату є левофлоксацин, його зміст в 1 мл очних крапель становить 5 мг. Також до складу препарату входять допоміжні компоненти, до яких відносяться:

 • Хлорид натрію.
 • Бензалконію хлорид.
 • Гідроксид натрію.
 • Хлористоводнева кислота.
 • Очищена вода.

Розчин очних крапель Офтаквікс знаходиться в поліетиленовому флаконі об'ємом 5 мл з наконечником крапельницею. Картонна пачка містить один флакон з розчином очних крапель та інструкцію із застосування препарату.

Діюча речовина очних крапель Офтаквікс левофлоксацин є L-ізомером офлоксацину, який входить у групу хімічних сполук фторхінолони, що володіють антибактеріальною активністю. Він надає бактерицидний ефект (призводить до загибелі бактерій) за рахунок придушення ферменту ДНК-гіраза, який каталізує реакцію суперспіралізації ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) бактеріальної клітини. Придушення активності ферменту призводить до зниження стабільності бактеріальної ДНК із загибеллю клітини. Левофлоксацин активний відносно широкого спектра мікроорганізмів, які включають Branchamella (Moraxella) cataralis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa, Staphyloccocus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes.

Після закапування очних крапель Офтаквікс в кон'юнктивальний мішок, діюча речовина розподіляється в високих концентрації в слізної рідини, яка у вигляді плівки обволікає поверхню слизової оболонки ока. Висока концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У невеликій кількості левофлоксацин може всмоктуватися в системний кровотік.

Застосування очних крапель Офтаквікс показано для лікування інфекційно-запальної патології очей, викликану чутливими до діючої речовини препарату мікроорганізмами. Також препарат використовується для профілактики інфекційних ускладнень при проведенні лазерної корекції зору або хірургічного втручання на органах зору.

Абсолютними протипоказання до застосування очних крапель Офтаквікс є індивідуальна непереносимість діючої речовини (включаючи непереносимість інших препаратів їх групифторхінолонів) і допоміжних компонентів препарату, вагітність на будь-якому терміні її течії і період грудного вигодовування. З обережністю препарат застосовується в дитячому віці. Перед початком застосування очних крапель Офтаквікс слід переконатися у відсутності протипоказань.

Очні краплі Офтаквікс застосовуються шляхом їх закопування в уражену патологічним процесом очей. Протягом першого дня захворювання препарат закопується в кількості 1-2 краплі кожні 2 години (близько 8 раз в день). Протягом наступних днів - по 1-2 краплі 4 рази на день через однакові проміжки часу. Тривалість лікування препаратом зазвичай не повинна перевищувати 5 днів.

На тлі застосування очних крапель Офтаквікс часто може розвиватися зниження гостроти зору, відчуття печіння в області його застосування, формування слизових тяжів. Рідше буває хемоз (набряк кон'юнктиви ока), блефарит (запальна реакція століття), гіперемія (почервоніння) кон'юнктиви і повік, поява фолікулів (бульбашок) на кон'юнктиві очі, синдром «сухого ока», світлобоязнь, роздратування і локальні алергічні реакції (висип, свербіж ).

Перед початком застосування очних крапель Офтаквікс слід уважно ознайомитися з інструкцією до препарату, а також звернути увагу на кілька особливих вказівок щодо його застосування:

 • Очні краплі не призначені для введення в кон'юнктивальний мішок або передню камеру порожнини очі.
 • У разі застосування інших лікарських засобів для локального застосування, інтервал часу між їх інсталяцією і закапуванням очних крапель Офтаквікс повинен бути не менше 15 хвилин.
 • У зв'язку з наявністю бензалконію гідрохлориду в якості допоміжного компонента препарату, його не слід застосовувати під час носіння м'яких (гідрофільних) контактних лінз.
 • Під час закапування препарату слід уникати дотику кінчика крапельниця з тканинами ока і шкірою, щоб уникнути його забруднення.
 • Препарат може застосовуватися в дитячому віці за суворими медичними показаннями і під контролем лікаря.
 • Препарат не має прямого впливу на функціональну активність кори головного мозку, після закапування протягом невеликого проміжку часу, необхідного для відновлення зору, слід уникати виконання потенційно небезпечних видів роботи.

В аптечній мережі очні краплі Офтаквікс відпускаються як рецептурного препарату. Не рекомендується їх застосування без відповідного лікарського призначення.

Концентрація левофлоксацину в очних краплях Офтаквікс є недостатньою для того, щоб викликати передозування, навіть при їх випадковому застосуванні внутрішньо. При випадковому надмірному закапуванні препарату в очі, їх слід промити проточною водою.

Аналоги очних крапель Офтаквікс

За діючою речовиною і терапевтичного ефекту для очних крапель Офтаквікс аналогічними є препарати Сігніцеф, Левофлоксацин.

Термін придатності очних крапель Офтаквікс становить 3 роки з моменту виготовлення. Препарат повинен зберігатися в оригінальній упаковці, темному, сухому, недоступному для дітей місці при температурі повітря не вище + 25 ° С. Після відкриття флакона, препарат може застосовуватися протягом періоду часу не більш 1 місяця.

Середня вартість упаковки очних крапель Офтаквікс в аптеках Москви варіює в межах 221-226 рублів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

63 − 61 =