Офтаквікс очні краплі інструкція із застосування

Очні краплі Офтаквікс: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Гіперемія склер очей, гнійні виділення, свербіж - все це може бути клінічними ознаками проникнення і розповсюдження на слизової оболонки органу зору хвороботворних мікробів.

Кон'юнктивіти бактеріальної етіології походження частіше розвиваються у дітей, а й дорослі можуть страждати від неприємних симптомів цього захворювання. Інфікування очей може статися при використанні чужих рушників для особи, косметики, часто склери запалюються у вітряну погоду і після перенесених респіраторних захворювань.

Неприємна симптоматика змушує хворих людей шукати засіб, який може впоратися з усуненням симптомів за короткий термін і безпечно для всього організму. До таких препаратів належать очні краплі Офтаквікс, його компоненти мають виражену протимікробну дію по відношенню до широкої групі патогенної мікрофлори.

П'ять мілілітрів розчину поставляють в пластмасовому флаконі (з м'якого поліетилену), ємністю 5 мл з наконечником-крапельницею (з м'якого поліетилену) і жовтувато-коричневої гвинтовою кришкою (з твердого поліетилену).

 • Активна речовина: 5,12 мг левофлоксацину напівгідрату, що еквівалентно 5 мг в перерахунку на левофлоксацин
 • Наповнювачі: бензалконію хлорид, натрію хлорид, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Клініко-фармакологічна група: антибактеріальний препарат групи фторхінолонів для місцевого застосування в офтальмології.

Краплі Офтаквікс показані до застосування при різних видах поверхневих уражень очей інфекціями, грампозитивними і грамнегативними бактеріями, бактеріальних виразках рогівки, хронічних і гострих запаленнях слизової оболонки очей. Препарат призначають для лікування кон'юнктивіту, блефарити, кератиту, дакриоцистита і мейбоміта.

Позитивні відгуки Офтаквікс отримав як ефективний препарат для профілактики ускладнень після операцій на очах і в період реабілітації.

Безліч хороших відгуків Офтаквікс має як ефективний засіб для лікування інфекційних ускладнень, запальних процесів і впливів чужорідних тіл на очне яблуко і придаткових апарат.

Діюча речовина очних крапель Офтаквікс левофлоксацин є L-ізомером офлоксацину, який входить у групу хімічних сполук фторхінолони, що володіють антибактеріальною активністю.

Він надає бактерицидний ефект (призводить до загибелі бактерій) за рахунок придушення ферменту ДНК-гіраза, який каталізує реакцію суперспіралізації ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) бактеріальної клітини. Придушення активності ферменту призводить до зниження стабільності бактеріальної ДНК із загибеллю клітини. Левофлоксацин активний відносно широкого спектра мікроорганізмів, які включають Branchamella (Moraxella) cataralis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa, Staphyloccocus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes.

Після закапування очних крапель Офтаквікс в кон'юнктивальний мішок, діюча речовина розподіляється в високих концентрації в слізної рідини, яка у вигляді плівки обволікає поверхню слизової оболонки ока. Висока концентрація зберігається протягом 4-6 годин. У невеликій кількості левофлоксацин може всмоктуватися в системний кровотік.

Згідно з інструкцією із застосування очні краплі Офтаквікс призначають місцево, закопують в уражене око.

 • Протягом перших двох діб в період неспання - кожні 2 год по 1-2 краплі в уражене око, до 8 разів / добу. З 3-го по 5-й день лікування - по 1-2 краплі в уражене око 4 рази / добу.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем і зазвичай становить 5 діб.

Протипоказаннями до застосування препарату Офтаквікс є: вагітність; період лактації (грудного вигодовування); підвищена чутливість до препаратів хінолонового ряду; підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Побічні дії при використанні крапель:

 1. Часто (1-10%): відчуття печіння в оці, зниження гостроти зору, поява слизових тяжів.
 2. Рідко (0.1-1%): блефарит, хемоз, сосочкові розростання на кон'юнктиві, набряк повік, неприємні відчуття в оці, свербіж в оці, біль в оці, гіперемія кон'юнктиви, поява фолікулів на кон'юнктиві, синдром «сухого ока», еритема повік, подразнення ока, контактний дерматит, світлобоязнь і алергічні реакції.
 3. Інші: під час клінічних випробувань - головний біль, риніт.

Очні краплі Офтаквікс протипоказані при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Дані очні краплі можна застосовувати субкон'юнктівально або вводити в передню камеру очного яблука.

При спільному застосуванні інших офтальмологічних засобів перерву між їх застосуванням повинен становити більше 15 хвилин. Не слід застосовувати даний препарат під час використання гідрофільних контактних лінз.

Щоб попередити забруднення крапельниці і розчину препарату, не слід торкатися кінчиком крапельниці флакона з околоорбітальная тканинами.

Токсична дія левофлоксацина можливо при прийомі препарату всередину, проте в одному флаконі очних крапель Офтаквікс левофлоксацина міститься незначна кількість, яка не може привести до розвитку токсичних реакцій навіть в результаті випадкового вживання препарату всередину.

При місцевому використанні зайвої дози препарату Офтаквікс очей необхідно промити достатньою кількістю чистої води кімнатної температури.

Відгуки повідомляють про задоволеність результатом від лікування препаратом переважної більшості пацієнтів, які використовували Офтаквікс за призначенням лікаря. Серед недоліків найбільш часто відзначають високу ціну даного лікарського засобу.

За діючою речовиною і терапевтичного ефекту для очних крапель Офтаквікс аналогічними є препарати Сігніцеф, Левофлоксацин.

Середня ціна ОФТАКВІКС, краплі в аптеках (Москва) 245 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Зберігати при температурі не більше 25 ° C. Берегти від дітей. Термін придатності - 3 роки (після відкриття флакона - 1 місяць).

Скажіть, якщо я ношу контактні лінзи - чи можна капати ці краплі на лінзи? Або треба під час лікування походити просто в окулярах? А то раптом лінзи собі зіпсую. Є відгуки на цей рахунок?

Офтаквікс

Опис актуально на 16.01.2015

 • Латинська назва: Oftaquix
 • Код АТС S01AX19
 • Діюча речовина: Левофлоксацин (Levofloxacin)
 • Виробник: САНТЕН (Фінляндія)

В 1 мл лікарського засобу Офтаквікс міститься 5.12 мг гемігідрату левофлоксацина, що відповідає 5 мг чистого левофлоксацина.

Додаткові речовини: хлорид натрію, хлорид бензалконію, гідроксид натрію, кислота хлористоводнева, вода.

Очні краплі Офтаквікс - це світло-жовтий або світло-салатовий розчин.

5 мл розчину у флаконі з кришкою у вигляді крапельниці. Один такий флакон в пачці з картону.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

хімічно левофлоксацин - це L-ізомер рацемату лікарського препарату офлоксацину. Антівобактеріальное дію надає саме L-ізомер Офлоксацину.

Антибактеріальний засіб з фармакологічної групи фторхінолонів, пригнічує активність топоізомерази другого типу DNA-гірази і топоізомерази четвертого типу клітин бактерій. Дія в клітинах грамнегативних мікроорганізмів направлено в основному на DNA-гіразу, а у грампозитивних мікроорганізмів - на топоїзомеразу четвертого типу.

Активний відносно грамнегативних аеробів: Haemophilus influenzae, Branchamella cataralis, Neisseria gonorrhoeae і Pseudomonas aeruginosa; грампозитивних аеробів: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Staphyloccocus aureus.

після використання левофлоксацин добре закріплюється в слізної плівці. Зазвичай середня концентрація в крові через 60 хвилин після застосування становить від 0.86-2.05 нг / мл.

найбільша концентрація левофлоксацина в крові фіксується на четвертий день після двох днів використання препарату вісім разів в день.

 • терапія поверхневих інфекційних хвороб ока, викликаних чутливими мікроорганізмами, у осіб старше 1 року;
 • попередження ускладнень після лазерних і хірургічних операцій на оці.
 • сенсибілізація до препаратів з групи фторхінолонів;
 • сенсибілізація до компонентів препарату;
 • вагітність або період лактації;
 • слід з обережністю застосовувати краплі Офтаквікс в дитячому віці.
 • найбільш часто виникають: відчуття печіння в ділянці ока, зниження гостроти зору, виявлення слизових тяжів;
 • рідше з'являються: блефарит, розростання у вигляді сосочків на кон'юнктиві, набряк повік, хемоз, неприємні відчуття в області очі, біль або свербіж в області очі, розвиток фолікулів на кон'юнктиві, контактний дерматит, гіперемія кон'юнктиви,еритемастоліття, синдром «сухого ока», світлобоязнь, подразнення ока іалергічні реакції;
 • інші реакції: риніт і головний біль.

Інструкція по застосуванню Офтаквікса (Спосіб і дозування)

Інструкція по застосуванню на очні краплі Офтаквікс наказує приймати препарат місцево, закопуючи в хворе око.

У перші 2 доби призначають закапувати по 1 або 2 краплі кожні дві години в хворе око, але не більше восьми разів на день. У 3-5 день терапії закопують по 1 або 2 краплі у хворе око чотири рази день.

Тривалість лікування повинен визначати лікар і зазвичай вона становить п'ять днів.

сумарна кількість левофлоксацина, присутнє в одному флаконі препарату, занадто мало для того, щоб викликати гостру токсичну реакцію, включаючи випадки прийому вмісту флакона всередину. Після локального застосування надмірної дози крапель очей необхідно промити чистою водою.

Окремих досліджень з фармакологічного взаємодії Офтаквікса з іншими препаратами не проводилось.

Взаємодія, характерне для системного використання, клінічно значимо через малу концентрації левофлоксацина в крові при місцевому застосуванні.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 градусів. Берегти від дітей.

Два роки. Після розгерметизації флакона краплі можна застосовувати протягом трьох місяців.

Дані очні краплі можна застосовувати субкон'юнктівально або вводити в передню камеру очного яблука.

При спільному застосуванні інших офтальмологічних засобів перерву між їх застосуванням повинен становити більше 15 хвилин.

Не слід застосовувати даний препарат під час використання гідрофільних контактних лінз.

Щоб попередити забруднення крапельниці і розчину препарату, не слід торкатися кінчиком крапельниці флакона з околоорбітальная тканинами.

Найбільш поширені аналоги: Л-Оптик Ромфарм, Сігніцеф, ОД-Левокс, Зімаксід, Офтальмодек, Повісеп, Ціборат-Офтан, Посіформін.

Препарат заборонено приймати дітям віком до 1 року.

У ці періоди препарат заборонений для використання.

Відгуки повідомляють про задоволеність результатом від лікування препаратом переважної більшості пацієнтів, які використовували Офтаквікс за призначенням лікаря. Серед недоліків найбільш часто відзначають високу ціну даного лікарського засобу.

У Росії ціна очних крапель Офтаквікс становить 207-242 рубля, на Україні вона починається від 130 гривень.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

ОФТАКВІКС ІНСТРУКЦІЯ

Левофлоксацин є L-ізомер рацемической лікарської речовини офлоксаціна.Антібактеріальное дію має переважно L-ізомер офлоксацину.

Левофлоксацин - антибактеріальний засіб з групи фторохінолонів, пригнічує активність бактеріальних топоізомераз II типу? ДНК-гіразу і топоізомераз IV.Действіе левофлоксацина у грамнегативнихбактерій спрямована ?? переважно на ДНК-гіразу, а у грампозитивних бактерій - на топоїзомеразу IV.

Існують два основних механізми виникнення резистентності бактерій до левофлоксацину: зниження концентрації препарату усередині бактеріальної клітини або зміни в наборі ферментів, проти яких спрямована дія препарата.Такіе зміни виникають внаслідок мутацій в хромосомальних генах, що кодують ДНК-гіразу (gyrA and gyrB) і топоізомеразу IV ( parC і parE; grlA і grlB в Staphylococcus aureus) .Причина виникнення резистентності через зниження концентрації препарату усередині бактеріальної клітини є зміни Пориньте зовнішньої мембрани (OmpF ), Що зменшує можливість проникнення фторохінолонів всередину грам- бактерій, або насоси, сприяють відтоку веществ.Резістентность через відтік речовин описана в пневмококів (PmrA), стафілококів (NorA), анаеробних і грамнегативних бактерій.Сообщается про резистентності до хінолонів через плазму крові (що визначається геном qnr) в Klebsiella pneumoniae і E.coli.

Можливе виникнення перехресної резистентності між фторохінолонами.Едінічная мутація не викликає клінічної резистентності, але множинні мутації зазвичай викликають клінічну резистентність до всіх засобів класу фторохінолонів.Ізмененія Пориньте зовнішньої мембрани і системи відтоку речовин можуть мати широку специфічність до субстратів, можуть бути спрямовані проти кількох класів протибактерійних засобів і привести до виникнення множинної резистентності.

Контрольні точки мінімальної переважної концентрації, що відокремлюють чутливі організми, і організми з проміжною чутливістю від резистентних мають таке значення: Pseudomonas spp., Staphylococcus spp., Streptococcus A, B, C, G: чутливі ≤ 1 мг / л, резистентні> 2 мг / л; Streptococcus pneumoniae: чутливі ≤ 2 мг / л, резистентні> 2 мг / л; Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis: чутливі ≤ 1 мг / л, резистентні> 1 мг / л.

Решта патогенних мікроорганізмів: чутливі ≤ 1 мг / л, резистентні> 2 мг / л.

Спектром антибактеріальної дії

Поширеність набутої резистентності в окремих видів може варіювати в різних географічних точках і в часі, тому бажано мати місцеву інформацію про резистентність, особливо при лікуванні тяжких інфекцій.

Невідомо, чи може кінетика препарату після місцевого застосування в око змінити антибактеріальну дію левофлоксацину і яким чином.

Таким чином, представлена ​​інформація надає тільки приблизні керівні вказівки та рекомендації щодо можливої ​​чутливості або відсутньої чутливості мікроорганізмів до левофлоксаціну.Еслі поширеність резистентності на місці така, що застосування лікарського препарату проти принаймні деяких видів інфекцій є сумнівним, в разі необхідності слід звернутися за консультацією до фахівця.

У наведеній нижче таблиці представлені тільки ті види бактерій, зазвичай викликають зовнішні інфекційні захворювання очей, такі як кон'юнктивіт.

Спектром антибактеріальної дії - категорії чутливості і характеристики резистентності згідно з вимогами EUCAST.

Показаннями до застосування крапель Офтаквікс є:

- лікування поверхневих бактеріальних інфекцій ока у пацієнтів від 1 року і старше;

- профілактика ускладнень після хірургічних і лазерних оперативних втручань на оці.

Офтаквікс місцево, закопують в уражене око.

Протягом перших двох діб в період неспання - кожні 2 год по 1-2 краплі в уражене око, до 8 разів / сут.С 3-го по 5-й день лікування - по 1-2 краплі в уражене око 4 рази / добу .

Тривалість курсу лікування визначається лікарем і зазвичай становить 5 діб.

Часто (1-10%): відчуття печіння в оці, зниження гостроти зору, поява слизових тяжів.

Рідко (0.1-1%): блефарит, хемоз, сосочкові розростання на кон'юнктиві, набряк повік, неприємні відчуття в оці, свербіж в оці, біль в оці, гіперемія кон'юнктиви, поява фолікулів на кон'юнктиві, синдром "сухого ока", Еритема повік, подразнення ока, контактний дерматит, світлобоязнь і алергічні реакції.

Інші: під час клінічних випробувань - головний біль, риніт.

Протипоказаннями до застосування препарату Офтаквікс є: вагітність; період лактації (грудного вигодовування); підвищена чутливість до препаратів хінолонового ряду; підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Очні краплі Офтаквікс протипоказані при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Спеціальних досліджень щодо взаємодії очних крапель Офтаквікс не проводилося.

Оскільки максимальна концентрація левофлоксацину в плазмі після місцевого застосування в оці мінімум в 1000 разів нижче, ніж після прийому стандартних доз всередину, взаємодія з іншими лікарськими засобами, характерне для системного застосування, швидше за все, клінічно незначуще.

Загальна кількість левофлоксацина, що міститься в одному флаконі очних крапель, занадто мало, щоб викликати токсичні реакції навіть після випадкового прийому всередину.

Після місцевого застосування надмірної дози очних крапель Офтаквікс очей слід промити чистою (водопровідної) водою кімнатної температури.

препарат Офтаквікс слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі нижче 25 ° С.Срок придатності - 3 роки.

Після відкриття флакона термін придатності - 1 місяць.

Офтаквікс - краплі очні у вигляді розчину.

1 мл крапель Офтаквікс містить: левофлоксацину гемігідрат 5.12 мг, що відповідає змісту левофлоксацина 5 мг.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію хлорид, хлористоводнева кислота, натрію гідроксид, вода д / і.

З обережністю слід застосовувати препарат в дитячому віці.

Очні краплі Офтаквікс не можна вводити субкон'юнктивально і безпосередньо в передню камеру ока.

При одночасному застосуванні інших офтальмологічних засобів інтервал між закапуванням повинен становити не менше 15 хв.

У зв'язку з наявністю в препараті бензалконію хлориду очні краплі не слід застосовувати під час носіння гідрофільних (м'яких) контактних лінз.

Щоб уникнути забруднення кінчика крапельниці та розчину, не слід торкатися кінчиком крапельниці до періорбітальний тканин.

Всі відгуки про ОФТАКВІКС

Статті на тему «Інфекції очей»

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 7 =