Офтагель очні краплі інструкція із застосування

Офтагель

Опис актуально на 24.10.2014

 • Латинська назва: Oftagel
 • Код АТС S01XA20
 • Діюча речовина: Карбомер (Carbomer)
 • Виробник: SANTEN, OY (Фінляндія)

Форма випуску

Ліки випускається як гель очний у флаконах.

Засіб утворює плівку на поверхні рогівки, яка підвищує в'язкість сльози і сприяє потовщення водного і муцинового шару слізної плівки.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Чинний компонент препарату є високомолекулярним карбоксівінілполімером. Гель для очей призначений для зволоження рогівки. Він створює прозору зволожуючу і змазує плівку. pH даного засобу має значення, близьке до pH природних сліз. Воно прибирає прояви роздратування, а також симптоми, які виникають внаслідок синдрому сухого ока (компенсаторное сльозотеча, печіння, свербіж, зоровестомлення, відчуття на оці стороннього тіла), перешкоджає висиханню рогівки.

Проникнення в тканину очного яблука і накопичення малоймовірно. Препарат не всмоктується в шлунково-кишковому тракті і кров.

Ліки застосовується при сухому кератокон'юнктивіт. Крім того, воно ефективно при синдромі сухого ока для лікування симптомів.

Серед протипоказань вказана гіперчутливість до складових лікарського засобу. Приймати його при годуванні грудьми і вагітності можна тільки при призначенні фахівця.

Повідомляється про появу місцевих реакцій: минуще затуманення зору, печіння очей, короткочасне відчуття місцевого подразнення.

Інструкція по застосуванню Офтагель (Спосіб і дозування)

Для тих, хто вирішив використовувати очні краплі Офтагель, інструкція із застосування рекомендує закопувати по краплині 1-4 рази / добу. Точне дозування залежить від виявляються симптомів. Потрібно перед тим, як застосовувати їх, вимити руки.

Інструкція на Офтагель радить відхилити голову, відтягнути нижню повіку і закапати засіб в кон'юнктивальний мішок між нижнім оком і століттям. При цьому потрібно намагатися не торкнутися століття і очі кінчиком піпетки. Після процедури потрібно відразу ж закривати флакон з ліками.

Про передозування ліками не повідомлялося. Воно не накопичується в тканинах ока, на поверхні ока не утримується більше 1 краплі гелю.

Клінічно значуща взаємодія з іншими речовинами не вивчено.

Можна купити в аптечній мережі без рецепта лікаря.

Бажано зберігати флакон після розтину в перевернутому вигляді. Після цього не рекомендується використовувати його довше місяця.

Ліки потрібно зберігати не довше двох років.

Аналоги Офтагеля в аптеках можна дістати такі:

Ці краплі для очей практично не відрізняються за ціною від Офтагеля.

Очні краплі Офтагель відгуки отримують переважно позитивні. Пацієнти відзначають швидкодію і ефективність даного засобу. Відгуки про Офтагеля також повідомляють про те, що його дуже зручно використовувати. Нерідко його застосовують при втомі очей після довгого читання або перебування за комп'ютером.

В аптеках дуже часто можна зустріти очні краплі Офтагель, ціна їх вважається цілком доступною серед аналогів. Їх вартість в Україні - близько 50 гривень. Ціна Офтагеля в Росії - приблизно 200 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

У мене від довгого носіння контактних лінз буває дискомфорт і без очного гелю зовсім ніяк. Але я Корнерегель люблю, він відмінно допомагає в таких випадках, так як містить декспантенол. Але це звичайно вибір кожного, я особисто написала про свій.

Хто купував це очної гель? Як по ефективності? Дискомфорт проходить?

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Офтагель - інструкція із застосування, аналоги, відгуки та форми випуску (гель очної 0,25%, краплі) препарату для лікування кон'юнктивіту, сухості і роздратування очей у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Офтагель. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Офтагеля в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Офтагеля при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування кон'юнктивіту, сухості і роздратування очей у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

Офтагель - препарат для зволоження і захисту рогівки. Офтагель містить карбомер, який представляє собою високомолекулярний карбоксівінілполімер (поліакрілат). Карбомер збільшує в'язкість сльози, утворюючи захисну зволожуючу плівку на поверхні рогівки, потовщує муціновий і водний шари слізної плівки. Офтагель зменшує симптоми подразнення, пов'язані з синдромом сухого ока, який включає компенсаторное сльозотеча, свербіж, печіння, відчуття чужорідного тіла в оці і зорове стомлення.

Тривалий контакт слізної плівки з рогівкою сприятливо діє при зниженні секреції слізної рідини. При одночасному застосуванні Офтагель може пролонгувати всмоктування інших офтальмологічних лікарських засобів.

Карбомер 974Р + допоміжні речовини.

Через відносно великого розміру молекули Карбомер проникнення через рогівку малоймовірно.

Захворювання, що супроводжуються синдромом сухого ока, що виявляється компенсаторним сльозотечею, сверблячкою, печіння, відчуттям стороннього тіла в оці, в т.ч .:

 • сухий кератокон'юнктивіт;
 • подразнення очей (в результаті впливу пилу, диму, при роботі на комп'ютері - "офісний очний синдром");
 • недостатнє сльозовиділення;
 • синдром Стівенса-Джонсона;
 • хвороба Шегрена;
 • захворювання повік, що призводять до недостатнього контакту рогівки із сльозою.

Відновлювальна терапія після лазерних і хірургічних втручань на рогівці.

Гель очний 0.25%.

Інших лікарських форм, будь-то краплі в очі або таблетки, не існує.

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

Офтагель закапують по 1 краплі 1-4 рази на добу залежно від ступеня вираженості симптомів.

Перед застосуванням препарату необхідно вимити руки; перед закапуванням Офтагеля голову слід нахилити назад, відтягнути нижню повіку і закапати 1 краплю гелю у кон'юнктивальний мішок між нижньою повікою і оком.

Не слід торкатися ока і століття кінчиком піпетки. Після застосування препарату необхідно відразу закрити флакон.

 • минуще затуманення зору
 • короткочасне відчуття печіння
 • місцеве подразнення очей.
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Чи не проводилося адекватних контрольованих досліджень застосування препарату Офтагель у вагітних.

Застосування препарату при вагітності та в період лактації можливо тільки за призначенням лікаря.

Бензалконію хлорид, що входить до складу препарату, може абсорбуватися і знебарвлювати контактні лінзи. Тому перед застосуванням Офтагеля контактні лінзи слід зняти і встановити знову через 30 хвилин після закапування препарату.

При необхідності призначення одночасно з Офтагелем інших очних крапель Офтагель слід закапувати останнім з інтервалом не менше 15 хвилин.

Слід мати на увазі, що флакон з препаратом призначений для використання тільки в однієї людини.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Гель очний Офтагель може викликати короткочасне зниження гостроти зору. Перед початком керування автомобілем або роботи з механічними пристроями слід зачекати, поки гострота зору повністю відновиться.

Лікарська взаємодія препарату Офтагель з іншими препаратами не вивчено.

Аналоги лікарського препарату Офтагель

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги за лікувальним ефектом (кошти для лікування синдрому сухих очей):

Очні краплі Офтагель: інструкція, відгуки, аналоги

Офтагель очні краплі - офтальмологічний гель з групи кератопротекторов, який застосовується в якості замінника природної слізної рідини у пацієнтів з роздратуванням очей і синдромом сухого ока.

Офтагель, завдяки своїй густої консистенції і особливій будові молекул (вони здатні утримувати поруч з собою молекули води), які тривалий час контактує з рогівкою і відмінно її зволожує. Під впливом основного компонента препарату - Карбомер - збільшується в'язкість сльози.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Офтагель, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Офтагель можна прочитати в коментарях.

Офтагель випускається у формі гелю очного, злегка опалесцирующего або безбарвного (по 10 г в прозорому флаконі, місткістю 10 мл, виготовленому з поліетилену низької щільності, укупоренном піпеткою з Навинчивающийся ковпачком і кільцем для контролю розтину; в картонній пачці 1 флакон).

Препарат має такий діючий компонент, як карбомер, а також наступні додаткові складові: бензалконію хлорид, сорбітол, полівініловий спирт, натрію ацетат, лізину моногідрат, вода.

Клініко-фармакологічна група: препарат для зволоження рогівки.

Краплі очні Офтагель застосовується при захворюваннях, що супроводжуються синдромом сухого ока, який проявляється відчуттям стороннього тіла, печіння, свербінням і компенсаторним сльозотечею. Гель призначають при таких патологічних станах, як:

 1. Хвороба Шегрена;
 2. Сухий кератокон'юнктивіт;
 3. Недостатнє сльозовиділення;
 4. Синдром Стівенса-Джонсона.
 5. Хвороби століття, які призводять до недостатнього контакту рогівки із сльозою;
 6. Подразнення очей, спровоковане впливом диму, пилу, а також роботою на комп'ютері.

Також препарат використовується в відновної терапії після хірургічних і лазерних втручань на рогівці.

Завдяки вмісту високомолекулярного гідрофільного полімеру (карбомер), гель взаємодіє з муцином на поверхні рогівки і сприяє тривалому утриманню слізної рідини.

Карбомер утворює захисну плівку на поверхні рогівки, забезпечуючи комфортний рівень вологості рогівки і захищаючи її від пересихання, пошкоджень та інфікування, стимулює процеси репарації епітелію рогової оболонки. Хімічно і біологічно інертний, не всмоктується в кров і не проникає всередину очі.

Згідно з інструкцією із застосування Офтагель застосовується Кон'юнктивальна. Перед інстиляцією необхідно вимити руки, після цього нахилити голову назад, відтягнути нижню повіку і закапати препарат в кон'юнктивальний мішок між оком і нижнім століттям.

 • Гель слід закапувати по 1 краплі від 1 до 4 разів на добу залежно від вираженості симптомів.

Тривалість лікування визначається індивідуально.

Застосування Офтагеля протипоказано при наявності гіперчутливості до входять до складу гелю компонентів.

Питання про можливість застосування гелю годують і вагітними жінками вирішується індивідуально лікарем після оцінки співвідношення «користь-ризик» для здоров'я дитини і жінки.

Офтагель переноситься добре і не викликає розвитку загальних побічних ефектів. У деяких випадках безпосередньо після застосування відзначалися гіперемія, свербіж і відчуття поколювання в очах, а також незначне зниження зору, які швидко проходять.

В поодиноких випадках розвивалися реакції гіперчутливості, а також відзначалася поява болю в очах.

Чи не проводилося адекватних контрольованих досліджень застосування препарату Офтагель у вагітних. Застосування препарату при вагітності та в період лактації можливо тільки за призначенням лікаря.

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна Офтагеля в аптеках (Москва) 320 рублів.

Препарат дозволений до застосування в якості засобу безрецептурного відпуску.

Мені краплі сподобалися! Часто відчуваю, що смітинка в оці, або що піску насипали. Пара застосувань гелю - все проходить. І сестра моя часто ними користується. Кому як, мабуть!

Мені ці краплі порадив придбати знайомий окуліст, дія у нього хороше, вони майже нешкідливі, і ціна на них демократична. Через 3 дні я відразу ж відчула позитивний ефект, пройшли симптоми - свербіж, сухість, біль, печіння. Вообщем, через тиждень - все прийшло в норму. Так що хороший препарат, рекомендую!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

74 − 64 =