Офломелід мазь інструкція

Офломелід мазь: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Мазь Офломелід відноситься до антибактеріальних і загоює засобів місцевої дії.

Її можна застосовувати проти різних запальних шкірних захворювань, від геморою і по ряду інших свідчень. Також усуває пролежні і трофічні виразки і застосовується для догляду за післяопераційними і посттравматичними ранами і свищами.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Офломелід, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися маззю Офломелід можна прочитати в коментарях.

Мазь для зовнішнього застосування (іноді помилково називають крем або гель).

 • активні речовини: офлоксацин - 1 г, метилурацил (метилурацил) - 4 г, лідокаїну гідрохлориду моногідрат (в перерахунку на лідокаїну гідрохлорид) - 3 г;
 • допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (ніпагін або метилпарабен), пропілпарагідроксибензоат (ніпазол або пропілпарабен), пропілентіколь, макрогол-1500 (поліетиленгліколь низькомолекулярний - 1500, поліетиленоксид-1500), макрогол-400 (поліетиленгліколь низькомолекулярний -400, поліетиленоксид-400).

Клініко-фармакологічна група: препарат з антибактеріальною, местноанестезирующим і поліпшує регенерацію тканин дією для зовнішнього застосування.

Мазь Офломелід призначена для зовнішнього застосування. Основні показання до використання препарату:

 • гнійні рани;
 • післяопераційне лікування фурункулів, флегмон і карбункулів;
 • офломелід від прищів гнійного характеру;
 • офломелід і трофічні виразки з гнійним виділенням;
 • опіки різного ступеня тяжкості, інфіковані патогенною мікрофлорою;
 • пролежні за умови початкової стадії некрозу тканин;
 • в комплексному лікуванні гемороїдальних вузлів.

Медикамент з антимікробної, місцево знеболюючою, протизапальною і регенерує активностями, які забезпечуються входять до складу Офломеліда компонентами.

 1. Лідокаїн відомий своїм місцево знеболюючим ефектом, який досягається за рахунок блокування натрієвих каналів і перешкоди імпульсної генерації в закінченнях нейронів чутливості. Активна речовина перешкоджає передачі больового імпульсу по нервових волокнах. Местнораздражающєє вплив не проявляється при зовнішньому застосуванні. Діюча речовина здатне розширювати просвіт судин.
 2. Метіураціл здатний стимулювати регенеративні процеси в тканинах. Виявляється анаболічні активність. Чинний компонент здатний прискорювати епітелізацію, грануляційна тканинне дозрівання і зростання, прискорювати клітинні регенеративні процеси при ранових ушкодженнях.
 3. Офлоксацин належить до групи фторхінолонів і надає антимікробний ефект, який проявляється у ставленні більшості мікроорганізмів. За рахунок блокади ферменту ДНК-гірази в мікробної клітині розвивається бактерицидний ефект. Лікарський засіб впливає на стафілококи, анаероби, хламідії, ешерихії коли, легіонелли, мікоплазми, псевдомонади, стрептококи, протеї та інші мікроорганізми.

Гіперосмолярну (гідрофільну), водорастворимую основу мазі представляє суміш поліетіленгліколей (поліетиленоксид), молекулярна маса яких становить 400-1500 одиниць. Основа забезпечує влагопоглощающий, дегідратувальний ефект при нанесенні на тканини. У порівнянні з розчином хлориду натрію (10%) сила гіперосмотичним впливу мазевої основи в 20 разів сильніше.

Згідно з інструкцією із застосування, Офломелід мазь застосовують зовнішньо, 1 раз / добу протягом 1-2 тижнів. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 100 г мазі. Тривалість лікування залежить від динаміки очищення ран від гнійного ексудату і строків купірування запального процесу.

 1. Після стандартної обробки ран і опіків мазь наносять безпосередньо на ранову поверхню тонким шаром (після цього накладають стерильну марлеву пов'язку) або на марлеву пов'язку з наступною аплікацією на вогнище ураження.
 2. Тампонами, просоченими маззю, пухко заповнюють порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки, а марлеві турунди з маззю вводять в Свищева ходи.

При лікуванні інфікованих опіків препарат застосовують щодня або 2-3 рази на тиждень в залежності від кількості гнійних виділень.

Відмовитися від використання мазі необхідно в наступних ситуаціях:

 • дітям у віці до 18-ти років;
 • під час вагітності;
 • період лактації;
 • індивідуальна непереносимість складових кошти.

Побічні дії від коректного використання мазі спостерігаються рідко, зазвичай негативна реакція полягає в появі алергії з типовими симптомами (почервоніння, дерматит, свербіж, печіння).

При зовнішньому застосуванні компоненти Офломеліда не знижують швидкість реакцій і не впливають на здатність до концентрації уваги.

Чи не надходили повідомлення про випадки лікарських взаємодій, внаслідок яких знизилася б ефективність і / або безпечність використаних одночасно препаратів.

Повних структурних аналогів не існує, але в залежності від пріоритетів терапії лікар може замінити Офломелід препаратами з аналогічними властивостями:

 • Офлокаїн-Дарниця;
 • Левомеколь з хлорамфеніколом і метилурацилом;
 • Актовегін;
 • Рятувальник.

Увага: використання аналогів має бути погоджено з лікарем.

Офломелід або Левомеколь: що краще?

Однозначної відповіді на це питання немає. Обидва препарати мають широкий спектр дії і область застосування. Та й позитивних відгуків про ефективність цих засобів однаково багато. Так що перед лікуванням краще проконсультуватися з фахівцем. Він підбере потрібне лікарський засіб, оцінивши тяжкість захворювання і рівень пошкодження тканин.

Середня ціна мазі Офломелід, в аптеках (Москва) 160 рублів.

Умови зберігання та термін придатності

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25 градусів за Цельсієм.

Препарат відпускається за рецептом.

У мене була біда рік тому після операції. Шви ніби як зняли, але рубець був усипаний гнійниками. Нагноєння при загоєнні - це неймовірна проблема. Я в домашніх умовах обробляла хлоргексидином і покривала марлевою пов'язкою з Офломелідом. Препарат витягує гнійні виділення з шва, і він рубцуется дуже швидко. За 3 тижні регулярних перев'язок шов було не впізнати. Рожевий рубець і не більше того.

Офломелід

Офломелід: інструкція із застосування і відгуки

Латинська назва: Oflomelide

Діюча речовина: Офлоксацин + Метилурацил + Лідокаїну гідрохлорид (Ofloxacine + Metyluracil + Lidocaine)

Виробник: Синтез ВАТ (Росія)

Актуалізація опису і фото: 15.11.2017

Ціни в аптеках: від 96 руб.

Офломелід - комбіноване протимікробний засіб для зовнішнього застосування.

Лікарська форма Офломеліда - біла або майже біла мазь для зовнішнього застосування (в алюмінієвих тубах і закупорених пластмасовими кришками банках з оранжевого скла по 30, 50 і 100 г, в полімерних банках з контролем першого розкриття по 200 і 400 г; кожна туба / банку в картонній пачці; упаковка для стаціонарів: полімерні банки з контролем першого розкриття по 200 і 400 г, полімерні банки з нагвинчується кришкою по 1000 г, закупорені пластмасовими кришками банки з помаранчевого скла по 1000 і 2000 р).

Зміст активних речовин в 100 г мазі:

 • метилурацил (метилурацил) - 4 г;
 • лідокаїну гідрохлориду моногідрат - 3 г (в перерахунку на лідокаїну гідрохлорид);
 • офлоксацин - 1 м

Додаткові компоненти: макрогол-1500 (поліетиленгліколь низькомолекулярний-1500, поліетиленоксид-1500), пропілпарагідроксибензоат (ніпазол або пропілпарабен), метилпарагідроксибензоат (ніпагін або метилпарабен), пропіленгліколь, макрогол-400 (поліетиленгліколь низькомолекулярний-400, поліетиленоксид-400).

Офломелід - препарат комбінованого складу з протимікробну, местноанестезирующим, протизапальну і регенерує дією.

Гідрофільну (водорастворимую) і гіперосмолярну основу мазі складає суміш поліетиленоксид (поліетіленгліколей) з молекулярною масою 400 і 1500 (ВЕО-400 і ПЕО-1500 або ПЕГ-400 і ПЕГ-1500). Вона забезпечує вологопоглинаючого (дегидратирующее) і осмотичний вплив препарату на тканини, в 20 разів перевершує за силою дії розчин натрію хлориду 10%, що триває до 18-20 годин.

Активні речовини препарату: офлоксацин, метилурацил і лідокаїн.

Являє собою протимікробний засіб з групи фторхінолонів, має широкий спектр дії. Надає бактерицидний ефект за рахунок блокади в бактеріальних клітинах ферменту ДНК-гірази, яка необхідна для транскрипції, реплікації, рекомбінації і репарації бактеріальної ДНК. Внаслідок інгібування цього ферменту розкручується і дестабілізується бактеріальна ДНК, що призводить до загибелі мікробної клітини.

Найбільш чутливими (мінімальна переважна концентрація < 0,5 мг / л) до офлоксацину є такі мікроорганізми:

 • грамнегативні аероби: Citrobacter spp. (Включаючи freundii), Campylobacter jejuni, Bordetella spp., Aeromonas hydrophila, Brucella spp., Vibrio spp. (Включаючи V. cholerae, V. parahaemolyticus), Salmonella spp., Yersinia spp. (Включаючи Y. enterocolitica), Serratia (включаючи S. marcescens), Providencia spp., Shigella spp. (Включаючи S. sonnei), Enterobacter spp. [В т. Ч. Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Klebsiella spp. (Включаючи K. pneumonia), Plesiomonas spp., Haemophilus parainfluenzae, Haemophilus influenzae, Neisseria meningitides, Neisseria gonorrhoeae, Morganella morganii, Proteus spp. (P. mirabilis, indole + і indole - P. vulgaris), Haemophilus ducreyi, Escherichia coli, Moraxella (Branhamella) catarrhalis];
 • грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus methi-S (метицилін штами), Staphylococcus coagulase negative (коагулазонегатівние стафілококи: S. haemolyticus, S. saprophyticus, S. hominis, S. epidermidis і ін.);
 • анаероби: Helicobacter pylori, Clostridium perfringens, Propionibacterium acnes;
 • інші: Mycoplasma spp. (Включаючи hominis), Legionella spp., Chlamydia trachomatis.

Помірно чутливі до офлоксацину наступні мікроорганізми: Mycobacterium tuberculosis, Acinetobacter spp. (Включаючи A. calcoaceticus), Chlamydia psittaci, Bacteroides fragilis, Mycobacterium leprae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides urealyticus, Enterococcus faecalis, Ureaplasma urealyticum, пеніціллінчувствітельние штами анаеробних коків [в т. Ч. Streptococcus spp. (Включаючи S. pneumoniae, S. pyogenes, S. viridans), Pseudomonas spp. (Включаючи P. aeruginosa), Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.).

Наступні мікроорганізми стійкі (мінімальна переважна концентрація > 1 мг / л) до впливу офлоксацину: більшість штамів Enterococcus spp., Treponema pallidum, Acinetobacter baumannii, Nocardia spp. (Включаючи N. asteroids), Listeria monocytogenes, метицилін штами Staphylococcus aureus і Staphylococcus spp. (Staphylococci methi-R).

Є стимулятором репарації тканин. Покращує процес клітинної регенерації в ранах за рахунок прискорення зростання, грануляционного дозрівання тканини і епітелізації.

Є анестезуючу засобом, механізм дії якого обумовлений блокадою Na + -каналів, завдяки чому попереджається генерація імпульсів у закінченнях чутливих нейронів і проведення імпульсів по нервових волокнах.

При зовнішньому застосуванні лідокаїн розширює судини, при цьому не чинить місцевої подразнювальної дії.

Мазь Офломелід застосовується для лікування інфікованих ран різної природи походження та локалізації, що знаходяться в першій фазі раневого процесу (гнійно-некротичної).

Так, препарат призначають в наступних випадках: трофічні виразки, пролежні, інфіковані опіки II-IV ступенів, посттравматичні і післяопераційні свищі і рани, а також рани після розтину флегмони або абсцесів, після хірургічної обробки гідраденіти, ліпом, карбункулів, нагноившихся атером, абсцедирующих фурункулів та ін.

 • вік до 18 років;
 • вагітність і період лактації;
 • підвищена індивідуальна чутливість до компонентів, що входять до складу мазі.

Інструкція по застосуванню Офломеліда: спосіб і дозування

Мазь Офломелід застосовують зовнішньо, при гнійних ранах - 1 раз на добу, при опіках - 1 раз на добу щодня або 2-3 рази на тиждень, що залежить від кількості гнійного ексудату.

Після стандартної обробки опіків і ран мазь необхідно тонким шаром наносити прямо на поверхню рани і закривати стерильною марлевою пов'язкою. Також можна наносити мазь на марлеву пов'язку і використовувати її в якості аплікації на вогнище ураження. У Свищева ходи вводять марлеві турунди з препаратом. Порожнинні гнійні рани після їх хірургічної обробки пухко заповнюють просоченими маззю тампонами.

У добу можна використовувати не більше 100 г мазі.

Тривалість лікування Офломелідом зазвичай становить 1-2 тижні, конкретна тривалість терапії визначається індивідуально в залежності від динаміки очищення ран від гнійних виділень і ефективності усунення запального процесу.

Згідно з інструкцією, Офломелід може викликати алергічні реакції.

Наслідки передозування при нанесенні препарату на шкірні покриви в надмірних кількостях не описані в інструкції до Офломеліду.

Вплив на здатність керувати автотранспортом і складними механізмами

При зовнішньому застосуванні компоненти Офломеліда не знижують швидкість реакцій і не впливають на здатність до концентрації уваги.

Застосування при вагітності та лактації

Протипоказано призначення Офломеліда вагітним і годуючим груддю жінкам.

Протипоказано призначення препарату дітям і підліткам у віці до 18 років.

Чи не надходили повідомлення про випадки лікарських взаємодій, внаслідок яких знизилася б ефективність і / або безпечність використаних одночасно препаратів.

Структурних аналогів Офломеліда немає.

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці з температурою 15-25 ° С.

Термін придатності - 4 роки. Мазь в банках після першого розтину можна зберігати не більше 3 місяців.

Відпускається за рецептом.

Травматологи, хірурги і комбустіологи (лікарі, що спеціалізуються в опіковій медицині) часто призначають Офломелід, оскільки вважають його ефективним засобом, що дозволяє запобігти інфікуванню і нагноєння ранових поверхонь.

Пацієнти також залишають позитивні відгуки про Офломеліде. На їхню думку, препарат швидко загоює рани і опіки, добре знеболює, зручний в застосуванні (т. К. Наноситься не частіше ніж один раз на добу), не робить побічних ефектів.

Ціна на Офломелід в залежності від обсягу туби / банки: 30 г - 90-180 рублів, 50 г - 130-220 рублів, 100 г - 275-365 рублів, 400 г - 770-1080 рублів.

Офломелід 30г мазь для зовнішнього застосування

Офломелід мазь 30 г

Офломелід мазь 30 г

Офломелід мазь д / наруж.прім. 30г n1

Офломелід мазь 50 г

Офломелід 50г мазь для зовнішнього застосування

Офломелід мазь 50 г

Освіта: Ростовський державний медичний університет, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Стоматологи з'явилися відносно недавно. Ще в 19 столітті виривати хворі зуби входило в обов'язки звичайного перукаря.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Вчені з Оксфордського університету провели ряд досліджень, в ході яких прийшли до висновку, що вегетаріанство може бути шкідливо для людського мозку, так як призводить до зниження його маси. Тому вчені рекомендують не виключати повністю зі свого раціону рибу і м'ясо.

Люди, які звикли регулярно снідати, набагато рідше страждають ожирінням.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

Існують дуже цікаві медичні синдроми, наприклад, нав'язливе заковтування предметів. У шлунку однієї пацієнтки, яка страждає від цієї манії, було виявлено 2500 чужорідних предметів.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

У чотирьох часточках темного шоколаду міститься близько двохсот калорій. Так що якщо не хочете поправитися, краще не їсти більше двох часточок в добу.

У 5% пацієнтів антидепресант Кломіпрамін викликає оргазм.

Освічена людина менше схильна до захворювань мозку. Інтелектуальна активність сприяє утворенню додаткової тканини, що компенсує хвору.

Середня тривалість життя лівшів менше, ніж правшів.

Людина, яка приймає антидепресанти, в більшості випадків знову буде страждати депресією. Якщо ж людина впорався з пригніченістю своїми силами, він має всі шанси назавжди забути про цей стан.

Для того щоб сказати навіть найкоротші і прості слова, ми задіємо 72 м'язи.

Впавши з осла, ви з більшою ймовірністю звернете собі шию, ніж впавши з коня. Тільки не намагайтеся спростувати це твердження.

В Італії є така традиція - напередодні Нового Року жителі цієї країни викидають старі речі. Вважається, що в Новому році щасливим стане той, хто позбудеться.

Мазь «Офломелід»: відгуки пацієнтів, інструкція із застосування, аналоги препарату і ціна

Одним з ефективних антибактеріальних засобів для зовнішнього застосування, що входять в групу фторхінолонів і надають протизапальний, протимікробний, що регенерує, місцевоанестезуючий ефект, є мазь «Офломелід9raquo ;. Відгуки про препарат пацієнти залишають переважно позитивні. Детальніше про даний засобі поговоримо в статті.

В 1 г мазі «Офломелід9raquo; міститься:

Допоміжними речовинами кошти виступають: макрогол 400 (низькомолекулярний поліетиленгліколь 400, поліетиленоксид 400), макрогол 1500 (низькомолекулярний поліетиленгліколь 1500, поліетиленоксид 1500), метилпарагідроксибензоат (метилпарабен або нипагин), пропіленгліколь, пропілпарагідроксибензоат (пропілпарабен або ніпазол).

Мазь «Офломелід9raquo; містить речовини, які надають наступну дію:

 • Офлоксацин - ефективне протимікробний засіб, що володіє широким спектром дії. Під його впливом блокується ДНК-гіраза в бактеріальних клітинах. Речовина активно по відношенню до різних мікроорганізмів: внутрішньоклітинних, грамнегативних і грампозитивних.
 • Метилурацил - речовина, під дією якого стимулюється репарація тканин. Під його впливом прискорюється клітинна регенерація в тканинах, зростання тканини, її грануляційної дозрівання, епітелізація.
 • Лідокаїн - володіє местноанестезирующим ефектом в результаті блокади Na + -каналів, попереджає генерацію імпульсів в закінченнях нейронів і перешкоджає їх проведенню по нервових волокнах. При зовнішньому використанні речовина розширює судини, не надаючи при цьому місцевоподразнюючої дії.

Мазь «Офломелід9raquo; (Інструкція із застосування буде описана нижче) застосовують при гнійних ранах з різною етіологією і локалізацією в гнійно-некротичному періоді раневого процесу, в тому числі при яскраво вираженому больовому синдромі. Показаннями до застосування медикаменту є:

 • інфіковані опіки (2-4-го ступеня);
 • трофічні виразки;
 • пролежні;
 • посттравматичні і післяопераційні свищі і рани;
 • рани після хірургічного усунення карбункулів, фурункулів, ліпом, нагноившихся атером, гідраденіти, флегмон, абсцесів.

Однак не займайтеся самолікуванням, це може негативним чином позначитися на вашому самопочутті. Використання будь-якого медикаменту, препарату «Офломелід9raquo; в тому числі, починайте тільки після консультації з фахівцем.

Ті пацієнти, які застосовували мазь «Офломелід9raquo ;, відгуки залишають переважно позитивні. У них зазначається, що медикамент:

 • дійсно надає не тільки регенеруючу, але і протимікробну дію;
 • рани загоює в короткі терміни;
 • ефективно усуває набряк і знімає хворобливі відчуття;
 • економно витрачається.

Мазь «Офломелід9raquo ;: інструкція із застосування

Застосовують препарат зовнішньо, 1 раз на добу, не менше 1-2 тижнів. Рани та опіки спочатку обробляють стандартним способом, потім безпосередньо на поверхню рани наносять мазь «Офломелід9raquo; тонким шаром і зверху покривають стерильною пов'язкою. Можна засіб наносити на марлеву пов'язку і накладати на уражену ділянку шкіри. Після хірургічної чистки гнійних ран тампони просочують маззю і пухко заповнюють ними порожнину, в Свищева ходи вводять турунди з маззю.

При гнійних ранах ліки «Офломелід9raquo; використовують 1 раз на добу, при опіках (залежно від кількості гнійного вмісту) медикамент застосовують за призначенням лікаря кожен день або ж тільки 2-3 рази в тиждень. Максимальна доза препарату на добу - 100 г.

На тривалість лікування впливає динаміка очищення рани від гнійного вмісту і терміни купірування запального процесу.

Препарат «Офломелід9raquo; (Мазь): аналоги

На сьогоднішній день структурних аналогів препарату, мають таку саму діючу речовину, не існує. Замінити ліки допоможе лікар, підібравши медикамент з іншим діючою речовиною, але з такими ж властивостями. Це можуть бути такі препарати: «Вітон9raquo ;,« Ванкоцін9raquo ;, «Ксімедон9raquo ;,« Десітін9raquo ;, «Стелланін9raquo ;,« Лемод9raquo ;.

Мазь «Офломелід9raquo; може викликати алергічні реакції. Ліків, які б не чинили побічної дії на організм, практично не існує. Небажані явища розвиваються, як правило, при використанні більш високих доз медикаменту, застосуванні препарату протягом тривалого часу, одночасному прийомі декількох ліків. Також не виключена індивідуальна непереносимість конкретного компонента ліків. При будь-яких відхиленнях від норми необхідно негайно припинити застосування медикаменту і проконсультуватися з лікарем щодо подальшого лікування.

Випадки передозування даним препаратом на сьогоднішній день не виявлено. Також відомі випадки взаємодії медикаменту «Офломелід9raquo; з іншими лікарськими препаратами, які б стали причиною зниження безпеки та ефективності застосовуваного ліки.

Мазь «Офломелід9raquo; не можна використовувати для дітей і підлітків, які не досягли 18 років, а також при:

 • вагітності;
 • грудному вигодовуванні;
 • підвищеній чутливості до компонентів засобу.

Багато ліків можуть чинити негативний вплив на плід і навіть стати причиною вад розвитку майбутньої дитини. Прийняті медикаменти разом з молоком проникають в організм немовляти і впливають на нього. З цієї причини вагітним жінкам і жінкам в період лактації застосовувати ліки необхідно особливо обережно і виключно за рекомендацією лікаря.

Умови зберігання медикаменту «Офломелід9raquo;

Ліки повинні зберігатися в місці, захищеному від проникнення прямих сонячних променів і недоступному для дітей, при температурі не вище 15-20 ° C. Годен препарат протягом двох років з дня виготовлення.

Ні в якому разі не використовуйте медикаменти, у яких закінчився термін придатності. Такі препарати не нададуть належного терапевтичного ефекту, а в деяких випадках можуть завдати непоправної шкоди організму.

Отже, скільки коштує препарат «Офломелід9raquo; (Мазь)? Ціна медикаменту коливається в межах 100 рублів за 30 г. Відпускається препарат за рецептом.

Від порізів, опіків та інших уражень шкіри не застрахований ніхто. У такій ситуації дуже важливо вчасно почати лікування правильно підібраним ліками. Це буде гарантувати швидке одужання з мінімальними наслідками. Одним з якісних медикаментів, що дозволяють в короткі терміни значно поліпшити стан пацієнта, є мазь «Офломелід9raquo ;. Такий засіб має бути в кожній аптечці. Будьте здорові!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

30 − 28 =