Офлоксин 200 інструкція із застосування

офлоксин

Опис актуально на 30.07.2014

 • Латинська назва: Ofloxin
 • Код АТС J01MA01
 • Діюча речовина: Офлоксацин (Ofloxacin)
 • Виробник: Zentiva A.C., Чехія

До допоміжних речовин відносяться: кукурудзяний крохмаль, полоксамер, стеарат магнію, моногідрат лактози, кросповідон, повідон, тальк; до складу оболонки оболонки входять гіпромелоза, макрогол, діоксид титану, тальк.

1 таблетка препарату містить 400 мг офлоксацину.

До допоміжних речовин відносяться: кукурудзяний крохмаль, стеарат магнію, полоксамер, моногідрат лактози, кросповідон, повідон, тальк; до складу оболонки оболонки входять гіпромелоза, макрогол, діоксид титану, тальк.

Офлоксин випускається у вигляді таблеток круглої двоопуклої форми білого кольору без домішок і стороннього запаху. Таблетки покриті оболонкою і мають розділяє ризику. Залежно від дозування на одній зі сторін розташована гравірування «200»Або«400«. На зламі - спресована біла маса.

Контурні чарункові блістери вміщені в картонну пачку.

У кожній пачці обов'язково повинна знаходитися докладна інструкція із застосування препарату.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

офлоксацин є протимікробним препаратом широкого спектру бактерицидної дії. Він належить до групи фторхінолонів. Основний вплив офлоксацин надає на фермент ДНК-гіразу, який забезпечує сверхспіралізаціі ДНК бактерій. Препарат дестабілізує ланцюга ДНК, що і призводить до загибелі мікроорганізмів.

офлоксацин має високу активність відносно мікроорганізмів, які продукують β-лактамази, а також використовується для боротьби з такими швидко зростаючими атиповими мікробактеріями як Enterobacteriaceae (Salmonella, Serratia, Citrobacter, Klebsiella, Yersinia), Escherichia coli, Enterobacter spp., Shigella spp., Providencia spp., Proteus spp.

Ефективний препарат так само і проти стафілококів (В т. Ч. Пеніциліназопродукуючі і метіціллінорезістентних штамів (Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Mycobacterium tuberculosis Mycobacterium leprae, Ureaplasma urealyticum).

Хороші результати препарат показує також при лікуванні захворювань, викликаних наступними мікробактеріями: Pasteurella multocida, Pseudomonas spp., Brucella melitensis, Haemophilus influenzae, Campylobacter spр., Neisseria meningitidis, Branhamella catarrhalis, Vibrio spр., Pseudomonas aeruginosa.

Доцільно застосовувати даний антибіотик і при активному розмноженні Helicobacter pylori, Acinetobacter spр., Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus ducreyi, Gardnerella vaginalis.

Менш активний офлоксин щодо інфекційних захворюваннях, викликаних стрептококами групи А, В, С. Також не значною чутливістю до препарату мають і анаероби за винятком Clostridium perfringens. У цих випадках офлоксацин надає мінімальний вплив і при можливості для уповільнення процесів розмноження цих бактерій краще використовувати інші препарати.

Повністю нечутливі до препарату анаеробні бактерії Fusobacterium spp., Bacteroides spp., Peptococcus spp., І Peptostreptococcus spp.

Неактивний офлоксин і в ставленні до Treponema pallidum.

При прийомі препарату абсорбція повна (95%) і швидка. Біодоступність перевищує 96%. Сmax при прийомі препарату в дозах 100 мг, 300 мг і 600 мг досягає відповідно 1 мг / л, 3,4 мг / л і 6,9 мг / л. При одноразовому прийомі препарату в дозуванні 200 мг і 400 мг Сmax досягає 2,5 мкг / мл і 5 мкг / мл. Слід звернути увагу на те, що прийом їжі значно уповільнює всмоктування, але при цьому істотного не впливає на біодоступність.

Зв'язування офлоксацину з білками плазми становить 20-25%. Vd, що досягає 100 літрів.

Препарат легко проникає в багато рідкі середовища і тканини організму (слізну і спинномозкову рідину, сечу, слину, бронхіальний секрет і т. Д.) Також офлоксацин безперешкодно проникає через плацентарний бар'єр і ГЕБ, а також виділяється з грудним молоком. Проникаюча здатність препарату в спинномозкову рідину варіюється від 14 до 60%. Офлоксацин не акумулюється.

метаболізм відбувається в печінці. Утворюється діметілофлоксацін і N-оксид офлоксацину.

T1 / 2 при прийомі всередину незалежно від дози виводиться через 4,5-7 годин. Виведення виробляється нирками (75-90%) і жовчю (4%). Позанирковий кліренс становить близько 20%. Пацієнтам з нирковою або печінковою недостатністю слід пам'ятати про те, що T1 / 2 препарату збільшується. При одноразовому застосуванні в дозі 200 мг офлоксацин можна виявити в сечі протягом 20-24 годин.

Офлоксин добре зарекомендував себе при лікуванні:

Також офлоксин активно використовується:

 • при профілактиці інфекційних ускладнень після хірургічних втручань в зв'язку з видаленням стороннього тіла або травми ока;
 • при комплексній терапії туберкульозу;
 • при профілактиці інфекцій у пацієнтів з імунодефіцитом (нейтропенії).

Слід відмовитися від прийому офлоксин:

 • особам, які не досягли віку 18 років;
 • особам, які мають підвищену чутливість до компонентів препарату.
 • вагітним жінкам;
 • жінкам в період лактації.

З обережністю слід застосовувати препарат людям з хворобами, пов'язаними з порушенням мозкового кровообігу і атеросклерозом судин головного мозку. при хронічної ниркової недостатності і органічних ураженнях ЦНС доцільно підібрати для лікування препарати з аналогічним спектром дії, але менш небезпечні.

В період лікування офлоксин пацієнт може відчувати дискомфорт і страждати від:

 • З боку травної системи: нудоти, блювоти, діареї, метеоризму, абдомінальних болів(в т.ч. біль у шлунку), Підвищення активності печінкових трансаміназ, гипербилирубинемии, холестатичної жовтяниці, псевдомембранозного ентероколіту.
 • З боку периферичної нервової системи і ЦНС:головного болю, запаморочення, невпевненості рухів, тремору, судом, оніміння і парестезій кінцівок, інтенсивних сновидінь, кошмарних сновидінь, психотичних реакцій, тривожності,підвищеної збудливості,фобій, депресій, сплутаність свідомості, галюцинації, підвищення внутрішньочерепного тиску.
 • З боку органів почуттів: порушень сприйняття кольору, диплопія,порушень смаку, слуху, нюху і рівноваги.
 • З боку серцево-судинної системи: тахікардії, васкуліту, колапсу.
 • З боку кістково-м'язової системи: тендинита, миалгий, артралгії, тендосиновіти, розриву сухожиль.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенії, агранулоцитозу, анемії, тромбоцитопенія, панцитопенія, гемолітичної і апластичної анемій.
 • З боку сечовидільної систем: гострого інтерстиціального нефриту, порушення функцій нирок, гіперкреатинінемії,підвищення вмісту сечовини.
 • Алергічних реакцій:шкірної висипки, сверблячки, кропивниці, алергічного пневмонита, алергічного нефриту, еозинофілії, лихоманки, набряку Квінке, бронхоспазм, синдром Стівенса-Джонсона, синдрому Лайєлла, фотосенсибілізації, багатоформна еритема, анафілактичного шоку.
 • Дерматологічних реакцій: точкових крововиливів (петехій), буллезного геморагічного дерматиту, папульозний висипки, васкуліту.
 • А також: дисбактеріозу, суперінфекції, гіпоглікемії(У хворих на цукровий діабет), вагинита.

Інструкція по застосуванню офлоксин (Спосіб і дозування)

У зв'язку з тим, що офлоксин використовується для лікування широкого спектру захворювань, дозування даного антибіотика підбирається індивідуально і залежить не тільки від тяжкості і локалізації течії інфекції, але і загального стану пацієнта. Особливу увагу в інструкції на офлоксин 400 мг слід звернути на функції печінки і нирок.

Дорослим призначають дозу 200 мг по 2 рази на добу, або 400 мг 1 раз на добу. Максимальна доза на добу не повинна перевищувати 800 мг. Курс лікування визначається чутливістю збудника і найчастіше становить 7-10 днів. Приймати препарат переважно вранці за 30-60 хвилин до їжі. Запивати таблетки слід невеликою кількістю води.

Перед тим як почати прийом препарату необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем, так як дозування при лікуванні різних захворювань може варіюватися.

У разі передозування у пацієнта можуть виникнути такі симптоми:

Для усунення цих симптомів необхідно в найкоротші терміни промити шлунок і при подальшому лікуванні використовувати симптоматичну терапію.

При прийомі препарату всередину слід пам'ятати про те, що значно знижують всмоктування офлоксацину харчові продукти, які містять у великій кількості кальцій, алюміній, магній, а також солі заліза, так як вони утворюють нерозчинні комплекси. Слід стежити за тим, щоб інтервал між прийомом офлоксин і цих речовин становив не менше 2 годин.

при прийомі офлоксацину на 25% знижується кліренс теофіліну і доцільно в цій ситуації знизити дозу теофіліну.

Особливу увагу варто звернути на препарати, які блокують канальцевую секрецію, так як одночасний їх прийом з офлоксин може значно підвищити концентрацію офлоксацину в плазмі.

концентрація глібенкламіду в плазмі також залежна від офлоксин.

Не слід одночасно приймати офлоксин з антагоністами вітаміну К, так як це може негативно відбитися на стані згортання крові.

похідні нитроимидазола і метилксантинов при спільному прийомі можуть викликати розвиток нейротоксических ефектів, а ГКС підвищує ризик розриву сухожиль, що особливо небезпечно для людей похилого віку.

Прийом офлоксин з препаратами, які ощелачивают сечу може привести до збільшення ризику виникнення і розвитку нефротоксичних ефектів і кристалурії.

Препарат відпускається за рецептом.

Офлоксин необхідно зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 ° C.

Препарат повинен бути недоступний дітям.

Термін придатності офлоксин становить 3 роки.

На даний момент офлоксин має близько 20 аналогів як від вітчизняних, так і від зарубіжних виробників. Найбільш популярними сьогодні є такі препарати, як: Заноцин, Офлоксацин, Офлоцід і Лофлокс.

Також структурними аналогами за діючою речовиною є: Веро Офлоксацин, Глауфос, Данцев, Уніфлокс, Флоксал.

Оцінка офлоксин на форумах варіюється від 1 до 5 по 5-ти бальною шкалою.

Проаналізувавши відгуки відвідувачів медичних форумів, можна зробити висновок, що пацієнти, які пройшли повний курс лікування залишилися повністю задоволені результатами лікування. Низькі ж оцінки препарату найчастіше ставили відвідувачі, у яких офлоксин викликав найсильніші побічні ефекти. Найчастіше на форумах пацієнти скаржаться на сильні болі в шлунку, зниження апетиту, поява молочниці, загальмованість, сонливість і навіть нічні галюцинації.

Офлоксин - це антибіотик чи ні?

Багато обговорень на форумах присвячено даному питанню. І тут фахівці дають однозначну відповідь, що офлоксин є досить потужним антибіотиком, і радять пацієнтам, у яких цей препарат викликає сильне почуття дискомфорту, підібрати для лікування менш токсичні медикаменти.

Інформації про препарат офлоксин в Вікіпедії немає.

Середня ціна на офлоксин в Україні залежить від того, яка дозування препарату вас цікавить. Ціна офлоксин 400 мг становить 150 грн, а ціна 200 мг 94 грн.

Ціна офлоксин в Москві становить 298 руб. і 165 руб. відповідно.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

Аптека24

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Офлоксин 200мг і 400мг: інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Офлоксин - це антибактеріальний препарат широкого спектра дії, що належить до групи фторхінолонів.

Препарат активно діє проти значної кількості мікроорганізмів: гонококів, стафілококів, менінгококів, хламідій, кишкової палички, протея, бруцелл, а також стрептококів, уреплазми, мікоплазми, клостридії, гарднерели та ін.

Після внутрішнього застосування всмоктується з шлунково-кишкового тракту швидко. Сmax в плазмі крові спостерігається протягом 60-120 хвилин після прийому офлоксацину. Зв'язується білками плазми 25%. Біодоступність - 96-100%.

Активною речовиною в складі офлоксин виступає офлоксацин, випускається препарат в формі:

 1. Розчину, призначеного для інфузій, прозорого зеленувато-жовтого, в 1 мл якого міститься 2 мг основного компонента. Інші речовини представлені: натрію хлоридом, динатрію едетат дигідрат, концентрованої хлористоводневої кислотою, водою д / і. Реалізується лікарський засіб в дозуванні 100 мл в скляних прозорих флаконах;
 2. Таблеток, вкритих білою плівкою, двоопуклих круглих, з вмістом офлоксацину в дозуванні 400 або 200 мг. Допоміжні речовини: полоксамер, кукурудзяний крохмаль, кросповідон, магнію стеарат, тальк, моногідрат лактози, повідон. До складу оболонки входить: титану діоксид, макрогол, тальк, гіпромелоза. Реалізується по 10 або 7 таблеток в упаковках чарункових, контурних. 1 або 2 упаковки в картонній пачці.

Клініко-фармакологічна група: антибактеріальний препарат групи фторхінолонів.

Офлоксин добре зарекомендував себе при лікуванні:

 • інфекцій кісток і суглобів;
 • інфекцій м'яких тканин і шкіри;
 • інфекцій нирок (пієлонефриту);
 • інфекцій сечовивідних шляхів (уретриту, циститу);
 • менінгіту;
 • хламідіозу;
 • супутніх інфекцій при СНІДі;
 • інфекцій органів малого таза (ендометриту, сальпінгіту, цервицита, параметриту, простатиту);
 • важких інфекцій статевих органів (орхіту, кольпіту, епідидиміту, гонореї, простатиту);
 • інфекційно-запальних захворювань черевної порожнини (інфекцій шлунково-кишкового тракту; жовчовивідних шляхів / за винятком бактеріального ентериту /);
 • важких інфекцій дихальних шляхів (бронхоектатичної хвороби, абсцесу легкого, пневмонії);
 • інфекцій ЛОР-органів (середнього отиту, синуситу, фарингіту, ларингіту / за винятком гострого тонзиліту /);
 • інфекцій очей (кон'юнктивіт, бактеріальних виразках рогівки, блефарити, дакріоциститу, мейбоміта, кератиту).

Також офлоксин активно використовується:

 • при профілактиці інфекційних ускладнень після хірургічних втручань в зв'язку з видаленням стороннього тіла або травми ока;
 • при комплексній терапії туберкульозу;
 • при профілактиці інфекцій у пацієнтів з імунодефіцитом (нейтропенії).

Протимікробний ФТОРХІНОЛОНОВИХ препарат офлоксин широкого спектра, таблетки мають бактерицидну дію, тобто призводять до загибелі патогенних бактерій. Перерахую, щодо яких мікроорганізмів ефективний фармпрепарат: Salmonella spp, Brucella spp, Chlamydia spp, Yersinia enterocolitica, Enterococcus faecalis, Proteus spp, Vibrio cholerae, Serratia marcescens, Haemophilus ducreyi, Propionibacterium acnes, Legionella spp, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa, Streptococcus viridans , Campylobacter jejuni, Aeromonas hydrophila, Bordetella pertussis.

Крім того, препарат діє на такі бактерії: Staphylococcus aureus, Citrobacter spp, Gardnerella vaginalis, Mycobacterium tuberculosis, Mycoplasma pneumoniae, Staphylococcus epidermidis, Streptococcus pyogenes, Mycoplasma hominis, Acinetobacter spp, Moraxella catarrhalis, Serratia spp, Corynebacterium spp, Plesiomonas shigelloides, Providencia spp , Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Clostridium perfringens, Bordetella parapertussis, Listeria monocytogenes, Shigella spp, Helicobacter pylori, Ureaplasma urealyticum, Vibrio parahaemolyticus, Haemophilus influenzae, Hafnia spp.

Після прийому офлоксин всмоктується на 95%, приблизно стільки ж відсотків становить біодоступність медикаменту. Зв'язування з білками - 25%. Офлоксацин проникає в деякі рідинні середовища організму, а також по багатьом тканинам. Чи не кумулює (не накопичується). До семи годин триває період напіввиведення ліки. Метаболізується в печінці. У незміненому вигляді виводиться з сечею.

Згідно з інструкцією із застосування, офлоксин таблетки приймають до їжі або під час прийому їжі, всередину, ковтаючи цілими і запиваючи достатньою кількістю води.

Дозу і тривалість прийому препарату лікар призначає на підставі клінічних показань, враховуючи ступінь тяжкості стану пацієнта, вид інфекції і функціональні параметри печінки і нирок.

 • Рекомендована добова доза може становити від 0,2 до 0,6 г, тому дозу до 0,4 г на добу приймають за 1 раз, бажано вранці, а дозу більше 0,4 г ділять на дві рівні частини і приймають через рівні проміжки часу 2 рази на добу. Тривалість терапії 7-10 днів.
 • При важких формах інфекційних патологій або при надмірній вазі хворого добова доза може бути підвищена до 0,8 м
 • При лікуванні неускладнених інфекцій нижніх відділів сечовивідних шляхів призначають по 0,2 г на добу протягом 3-5 днів, при гонореї - 0,4 г одноразово.

Первісне лікування офлоксин в формі розчину для інфузій після поліпшення стану хворого можна продовжити прийомом таблеток в тій же дозі.

Протипоказано одночасне застосування з антацидами.

Дози офлоксацину визначаються в індивідуальному порядку лікарем в залежності від ступеня тяжкості захворювання і виду інфекційного агента.

Офлоксацин для інфузій: разова дози 200-400 мг (1-2 флакона) 2 р / с з проміжком 12 годин (для дорослих з непошкодженими функціями нирок). При нирковій недостатності, коли кліренс креатиніну більше 50 мл / хв, зміна дози не потрібна. При кліренсі 20-50 мл / хв використовують в стартовій дозі 200 мг, а далі - по 100 мг / добу. При кліренсі менше 20 мл / хв, застосовують в стартовій дозі 200 мг, далі по 100 мг 1 раз на 2 доби. При печінковій недостатності доза не перевищує 400 мг / добу. Розчин для інфузій вводять внутрішньовенно крапельно на протязі не менше півгодини.

При поліпшенні загального стану і позитивної реакції на препарат інфузійне введення замінюють на внутрішнє в тому ж дозуванні. Тривалість терапії - 7-10 днів.

Прийом препарату і аналогів офлоксин строго протипоказаний при гострій пневмонії і тонзиліті, які були викликані пневмококами.

Також до протипоказань прийому препарату відноситься:

 • вагітність і годування груддю;
 • епілепсія;
 • запальний процес в ЦНС;
 • інсульт і черепно-мозкова травма;
 • вік до 18 років;
 • вживання спиртних напоїв під час терапії препаратом або аналогів офлоксин;
 • нестача глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
 • гіперчутливість до офлоксацину та інших компонентів препарату.

У численних відгуках про офлоксин згадується, як про високоефективний антибіотик, при лікуванні дихальних шляхів і ЛОР-органів.

За відгуками офлоксин викликає такі побічні явища:

 1. Серцево-судинна система: колапс, васкуліт, тахікардія.
 2. Органи чуття: порушення смаку, рівноваги, сприйняття кольору, нюху і слуху.
 3. Шкірні реакції: папульозний висип, петехії, геморагічний бульозний дерматит.
 4. Система кровотворення: апластична і гемолітична анемія, агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія.
 5. Моделі людини анатомічні: підвищення вмісту сечовини, порушення функції нирок, гіперкреатинінемія, гострий інтерстиціальний нефрит.
 6. Кістково-м'язова система: артралгія, міалгія, розрив сухожилля, тендосиновіт, тендиніт.
 7. Травна система: діарея, анорексія, нудота, блювота, збільшення активності печінкових трансаміназ, холестатична жовтяниця, біль у животі, гіпербілірубінемія, псевдомембранозний ентероколіт.
 8. Центральна нервова система: запаморочення, судоми, тремор кінцівок, головний біль, кошмари, підвищена тривожність, фобії, сплутаність свідомості, збудливість, галюцинації, підвищення внутрішньочерепного тиску.
 9. Алергії: кропив'янка, свербіж, алергічний нефрит, пневмоніт, бронхоспазм, набряк Квінке, фотосенсибілізація, анафілактичний шок, мультиформна еритема, синдром Стівена-Джоносна, лихоманка, синдром Лайєлла.
 10. Інші побічні явища: вагініт, суперінфекція, дисбактеріоз.

Надходили відгуки про офлоксин від пацієнтів з цукровим діабетом про виникнення гіпоглікемії.

Застосування препарату Офлоксацин при вагітності протипоказано.

Оскільки офлоксацин проникає в грудне молоко, то в зв'язку з можливим ризиком для дитини застосування препарату Офлоксацин Зентіва протипоказано. У разі необхідності його застосування слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

Оцінка офлоксин на форумах варіюється від 1 до 5 по 5-ти бальною шкалою.

Проаналізувавши відгуки відвідувачів медичних форумів, можна зробити висновок, що пацієнти, які пройшли повний курс лікування залишилися повністю задоволені результатами лікування. Низькі ж оцінки препарату найчастіше ставили відвідувачі, у яких офлоксин викликав найсильніші побічні ефекти. Найчастіше на форумах пацієнти скаржаться на сильні болі в шлунку, зниження апетиту, поява молочниці, загальмованість, сонливість і навіть нічні галюцинації.

Перехресні лікарські взаємодії

Офлоксацин гірше всмоктується при вживанні продуктів, в яких міститься кальцій, калій і магній в великому обсязі. Тому між прийомом їжі з цими речовинами і ліки має пройти близько 2 годин.

Препарати, що блокують канальцеву секрецію, в сукупності з офлоксин підвищують кількість основної речовини в плазмі. Тому до застосування таких засобів варто ставитися з обережністю. Офлоксин 200 в поєднанні з вітаміном К чинять негативний вплив на згортання крові.

Не варто приймати препарат одночасно із засобами, ощелачивающих сечу. Це може привести до виникнення кристалізації і нефротоксичних ефектів.

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна офлоксацину, таблетки в аптеках (Москва) 200 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Зберігати не більше 3 років в сухому, віддаленому від світла місці, при температурі 10-25 ° С. Розчин для інфузії категорично забороняється заморожувати.

Хронічний цистит страждаю вже можна сказати з юності, тому всі подібні ліки від циститу вже добре знаю. Але офлоксин мені виписував уролог буквально місяця чотири тому і рекомендував його, як дуже сильний і дієвий препарат. Я звичайно пройшла весь призначений курс лікування, але в міру того відчувала дискомфорт, у мене була зміна смаку, вся їжа на смак як крейда, тому повторно я навряд чи буду вдаватися до цього засобу.

офлоксин 200

Найменування: офлоксин 200

фармакологічна група

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить офлоксацину 200 мг; в блістері 10 шт., в картонній пачці 1 або 2 упаковки.

Фармакологічна дія - бактерицидну, антибактеріальну.

Блокує ДНК-гіразу, зупиняє реплікацію ДНК в мікробної клітці.

Активний відносно більшості грамнегативних і деяких грампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Yersinia spp., Shigella spp., Haemophilus influenzae, Helicobacter pylori, Acinetobacter spp., Chlamydia spp. , Gardnerella vaginalis, Klebsiella spp., (в т.ч. Klebsiella pneumoniae), Morganella morganii, Mycoplasma spp., Vibrio spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Providencia, а також щодо Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (особливо бета-гемолітичних), мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази, Ureaplasma urealyticum, Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium leprae і ін. мікобактерій. Помірно чутливі до офлоксацину Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Pseudomonas spp.

Швидко і майже повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, біодоступність - &69ndash;100%. Cmax досягається протягом 1-2 год. Зв'язування з білками плазми - 25%. T1 / 2 - 5-8 ч. У хворих із захворюваннями печінки і нирок виділення може бути уповільнено. До 80% виводиться нирками в незміненому вигляді, 5% метаболізується. Легко проникає через плаценту і в грудне молоко.

Показання препарату офлоксин 200

Інфекційно-запальні захворювання нижніх відділів дихальних шляхів, ЛОР-органів, шкіри і м'яких тканин, кісток і суглобів, черевної порожнини (включаючи малий таз), нирок і сечовивідних шляхів, інфекції статевих органів (в т.ч. простатит, гонорея).

Гіперчутливість, захворювання ЦНС зі зниженим судомним порогом, епілепсія, вагітність, грудне вигодовування, дитячий та підлітковий вік (до 15 років).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказано при вагітності. На час лікування слід припинити грудне вигодовування.

З боку нервової системи та органів чуття: уповільнення швидкості психічних і рухових реакцій, головний біль, запаморочення, порушення сну, неспокій, збудження, галюцинації, рідко - порушення зору, смаку, нюху.

З боку органів шлунково-кишкового тракту: диспепсичні явища (анорексія, нудота, блювання, діарея, біль в животі), рідко - транзиторне підвищення в крові концентрації печінкових ферментів, білірубіну; дуже рідко - псевдомембранозний коліт.

З боку сечостатевої системи: транзиторне порушення видільної функції нирок з підвищенням рівня сечовини і креатиніну.

З боку серцево-судинної системи і крові (кровотворення, гемостаз): анемія, лейко-, нейтро- або тромбоцитопенія, агранулоцитоз.

Інші: алергічні реакції, фотосенсибілізація.

Результат послаблюють антациди (зменшується абсорбція). НПЗЗ підвищують ймовірність розвитку судом.

Лікарські засоби, що знижують рівень кислотності шлункового соку, містять магній, алюміній, залізо, цинк, слід приймати за 2 год до або після прийому офлоксин 200.

Всередину, за 30-60 хв натщесерце, запиваючи невеликою кількістю рідини, дорослим - по 200-400 мг 2 рази на добу, або 400-800 мг 1 раз на добу, курс - 7-10 днів. Добова доза - 200-800 мг. При порушенні функції печінки - не більше 400 мг, дозування залежить від Cl креатиніну: при Cl 20-50 мл / хв перша доза - 200 мг, потім - по 100 мг кожні 24 год, при Cl менше 20 мл / хв перша доза - 200 мг, потім по 100 мг кожні 48 год.

Дітям (в разі крайньої необхідності) загальна добова доза - 7,5 мг / кг ваги (не більше 15 мг / кг).

лікування: промивання шлунка, симтоматична терапія.

Слід враховувати можливе зменшення швидкості реакції (з обережністю прописують при керуванні автотранспортом). У дітей використання ймовірно тільки в крайніх випадках (коли очікуваний результат терапії перевищує потенційний ризик розвитку побічних ефектів).

З обережністю належить призначати при атеросклерозі судин головного мозку, порушення мозкового кровообігу, порушення функції нирок.

У разі пропуску прийому дози препарат потрібно прийняти відразу ж, як тільки хворий про це згадає (можливий одночасний прийом всієї добової дози). В період лікування хворі не повинні піддаватися УФ-опроміненню, що не предлогается вживати спиртні напої.

Умови зберігання препарату офлоксин 200

У сухому місці, при температурі 10-25 ° C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату офлоксин 200

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Medprep.info - провідний довідник лікарських препаратів і захворювань з докладними інструкціями і фотографіями.

Даний матеріал призначений виключно для освітніх цілей і не призначений для медичної консультації, діагностики або лікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 86 = 91