негативний Діаскінтест

Діаскінтест - що це за дослідження. Як роблять Діаскінтест на туберкульоз і оцінка результатів з фото

Серйозна патологія сучасності - туберкульоз. Хвороба може тривалий час переважати в прихованій формі, а при ослабленні імунітету або впливі іншого патогенного фактора нагадати про себе гострим перебігом аномального процесу. Для визначення діагнозу рекомендовано використовувати Діаскінтест.

У порівнянні з реакцією Манту цей медичний препарат-тестер є відносно новою розробкою сучасних вчених. Це не щеплення, а тестова проба, яка з максимальною точністю здатна діагностувати латентну форму туберкульозу. Манту і Діаскінтест, по суті, мають однакове призначення, проте в останньому випадку позитивна проба означає абсолютне показання до проведення курсу хіміотерапії проти туберкульозу. Коли прозвучала фраза Діаскінтест - що це відомо далеко не всім пацієнтам, багатьом звичніше чути про гиперергической реакції Манту.

Основою інноваційного кошти є білкові алергени, які лікар підшкірно вводить пацієнтові, щоб визначити реакцію останнього на такі сторонні тіла. Якщо в хімічному складі крові вже присутні аналогічні речовини, це означає, що туберкульозу властива прихована форма, і клінічний хворий стає носієм туберкульозної палички. Не виключено, що хвороба продукує в активній стадії, вимагає негайного початку інтенсивної терапії. При негативній відповіді лікувальні та оздоровчі заходи не потрібні.

Пацієнту відомо, в яку руку роблять Діаскінтест, оскільки це щеплення, аналогічна Манту. Насправді, рука не має значення, а ось обов'язкова область - зона передпліччя, щоб скоротити неприємні відчуття для пацієнта при виконанні процедури. Лікарі рекомендують вибирати ту руку, яка менше задіяна в повсякденному житті, куди припадає лише незначна навантаження (для переважної більшості випадків це ліве передпліччя). В іншому, послідовність дій добре відома кожної медсестрі.

Всіх пацієнтів цікавить не процес виконання проби, а отриманий результат. Особливо це стосується людей з так званої групи ризику, у яких реакція Манту завжди патологічно збільшена. Для тих, хто не в курсі, що показує Діаскінтест, варто уточнити: ця сучасна проба, що вводиться підшкірно, визначає присутність або відсутність в крові туберкульозної палички. Позитивна відповідь є фатальним, вимагає негайного лікарського участі, лікування. Негативний свідчить про бездоганний здоров'я людини в плані діагнозу туберкульоз.

Якщо виконана ця сучасна проба на туберкульоз Діаскінтест, пацієнту залишається тільки чекати результатів, спостерігати за змінами стану шкірних покривів. Якщо в цей же день або через день з'явилося очевидне почервоніння з подальшим формуванням папули - це явна ознака запального процесу, хоча насправді відповідь може бути хибнопозитивним.

Реакція на Діаскінтест для дорослих і дітей наростає протягом трьох діб, після чого точно визначити присутність патологічного процесу вже не вдасться. Потрібно своєчасно звернутися до фтизіатра, який точно знає, як повинен виглядати позитивний д-тест. Також корисну інформацію можна знайти в інструкції до зазначеного препарату.

хибнопозитивний Діаскінтест

Якщо має місце гіперемія шкірних покривів в місці безпосереднього уколу, лікарі не виключають, що реакція на Діаскінтест хибнопозитивна. Це обнадіює, оскільки насправді туберкульозної палички в крові може не виявитися. Для розгляду такої клінічної картини пацієнта направляють в туберкульозний диспансер, де ставлять на диспансерний облік. Надалі рекомендують провести ряд клінічних та лабораторних досліджень, а через 2 місяці повторно виконати пробу Діаскінтест і отримати вже достовірний результат.

Перш ніж панікувати і переживати щодо свого здоров'я, рекомендується з'ясувати у лікаря, який повинен бути Діаскінтест в нормі. Ідеальний варіант - це безбарвне ущільнення діаметром 1 мм, ледь помітний слід від уколу або невеликий синець. Почервоніння, яке буде сильно свербіти і супроводжуватися формуванням папули значних розмірів, з'явитися в області передпліччя вже точно не має.

Коли протипоказаний Діаскінтест на туберкульоз

Така проба є сучасною розробкою вчених, залишає далеко позаду себе морально застарілу реакцію Манту. Однак провадити зазначений тест дозволено не всім пацієнтам, оскільки інструкція містить протипоказання для Діаскінтест і потенційні побічні явища. Отже, щеплення не може перевірити присутність туберкульозної палички у наступних категорій пацієнтів, не рекомендована для таких клінічних картин:

 • захворювання вірусної і інфекційної природи стадії рецидиву;
 • схильність до алергічної реакції;
 • бронхіальна астма, шкірні захворювання;
 • застуда, нежить, підвищена температура тіла;
 • систематичне зловживання алкоголем;
 • алергія на туберкулін, інші синтетичні компоненти зазначеного препарату.
 • обережно виконувати пробу при вагітності, а ось період лактації відносним протипоказанням не є.

Як підготуватися до Діаскінтест

Ніяких підготовчих заходів не потрібно, але перед проведенням проби необхідно пройти огляд у терапевта на предмет вірусних та інфекційних захворювань в стадії рецидиву. Дуже важливо, щоб після попередньої проби пройшов один місяць - не менше. В інших підготовчих заходах необхідності не виникає, щеплення однаково можна робити дорослим і дітям. Батькам цікаво, з якого віку можна робити Діаскінтест: відповідь - починаючи з віку 1 рік при позитивній пробі Манту.

Вивчаючи, що таке Діаскінтест, і як його проводять, важливо пам'ятати, що це максимально щадна щеплення з підшкірним введенням специфічного білка для вироблення імунної відповіді організму. У нормі червона пляма відсутня, при патології може досягати 8-10 міліметрів. На отриманий результат не впливає попередній прийом солодкого і мучного, мало того, пробу можна мочити. Важливо уникати попадання побутової хімії на місце уколу, інакше з'являється пляма, яке буде деякий час свербіти. Додатково варто з'ясувати, як роблять Діаскінтест, щоб налаштуватися.

Якщо звернутися в туберкульозний диспансер, можна виконати пробу при наявності медичних показань і страхового поліса. Крім того, дільничний терапевт теж підкаже, де можна зробити Діаскінтест - внутрішньошкірної проби на туберкульоз. Має сенс замовити послугу в платній клініці, але підсумкова оцінка анітрохи не відрізняється від результатів державних установ охорони здоров'я. Краще проводити пробу недорого і у перевірених фахівців, які виключають тест на туберкульоз Діаскінтест.

Більшість пацієнтів цікавить головне питання: скільки коштує Діаскінтест? Ціну можна дізнатися в приватній клініці з каталогу послуг, що надаються. В середньому, вартість щеплення подібна аналізу на ВІЛ, доступна для точного виявлення мікобактерії. Ціна препарату становить до 2 000 рублів за один флакон. Якщо купити в інтернет-магазині, вийде дешевше, але краще не економити на своєму здоров'ї. У нормі проба Діаскінтест робиться вранці натщесерце, а ущільнення проявляється вже до вечора.

Якщо тест дає помилкова відповідь, необхідно повторити діагностику ще через 2 місяці. Ціна процедури буде така ж, але пацієнт отримує повну впевненість в остаточному діагнозі, який йому повідомляє лікуючий лікар. Це означає, що він на 100% буде знати, присутній в його організмі хвороботворна інфекція чи ні. Якщо відповідь позитивна, ціна лікування зашкалює, передбачає проходження курсу хіміотерапії.

Відео: чим небезпечний Діаскінтест для дитини

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

«Діаскінтест» - що це таке і як його роблять

Незважаючи на всі методи профілактики і діагностики, що проводяться у різних груп населення, кількість хворих на туберкульоз не тільки не зменшується, а й зростає. Два основні методи обстеження на туберкульоз населення, які використовуються вже давно - це флюорографія і проба Манту.

Останнім часом широкого поширення набув синтетичний препарат «Діаскінтест». Його також використовують для виявлення туберкульозу та інфікованості ім. Розглянемо, наскільки ефективно застосовувати «Діаскінтест», що це таке, як його роблять, в чому його відмінність від проби Манту?

Хто може захворіти на туберкульоз

Туберкульоз має багато видів і форм прояву. Найбільш часто він вражає легені. Зараження відбувається повітряно-крапельним і контактно-побутовим способом. Заразитися можна навіть під час розмови з хворим на активну форму, але це не означає, що розвинеться хвороба.

Люди з хорошим імунітетом, а також щеплені до туберкульозу, цілком можуть впоратися з інфекцією самостійно. Організм знищить збудника і навіть придбає специфічний імунітет проти нього. Але ті люди, організм яких ослаблений, недостатньо загартований, або є зниження загального імунітету, можуть захворіти і стати рознощиком інфекції.

Збудник хвороби - мікобактерії або палички Коха. Незважаючи на їх різноманітність, хвороба можуть викликати Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium bovis (бичачий) і Mycobacterium africanum. Вони мають гарну резистентністю і можуть зберігатися поза організмом, в сухий мокроті до 9-11 місяців, хоча при високій температурі швидко гинуть. Їх висока здатність пристосовуватися робить лікування складним і тривалим.

«Діаскінтест» - як метод виявлення туберкульозу

У дорослих для виявлення туберкульозу зазвичай застосовують флюорографію. Її рекомендується проходити всім людям з 18 років, один раз в 2 роки, а деяким особам і 1 раз в рік. Це ефективний спосіб виявлення хворих, але він небезпечний, так як під час процедури людина отримує опромінення. Звичайно, ефективна доза опромінення невисока, але дітям робити флюорографію заборонено.

Дітям проводять туберкулінову діагностику. Це відома всім батькам проба Манту. Заснована вона на реакції організму на туберкулін - токсична речовина, що виділяється мікобактерій. Цей метод виявлення туберкульозу не володіє високою специфічністю і часто дає хибнопозитивні результати, наприклад, після лікування, або вакцинації. Тому в багатьох клініках, щоб провести диференціальну діагностику на туберкульоз використовують препарат «Діаскінтест».

«Діаскінтест» - це препарат для діагностики туберкульозу. Активна речовина препарату, отримують шляхом генної модифікації бактерій кишкової палички. «Діаскінтест» або Манту не можуть викликати захворювання, тому вони безпечні для людини.

Принцип дії і склад «Діаскінтест»

Туберкулін, застосовуваний при пробі Манту - натуральний антиген, отриманий з мікобактерій. При введенні його підшкірно, організм людини реагує на нього, викликаючи запальний алергічний процес у вигляді набряклості і почервоніння (папули).

«Діаскінтест» містить синтетичні антигени двох видів (CFP10 і ESAT6). Такі білки є в збудників туберкульозу і при введенні також викликають алергічну реакцію. Причому реакція на «Діаскінтест» виникає тільки в разі активного процесу в організмі - захворювання або зараження, яке не завжди переходить в хворобу.

Крім цих білкових антигенів, до складу «Діаскінтест» входять деякі солі, вода для ін'єкцій, консервант (фенол) і стабілізатор (полісорбат 80). Іноді батьків турбує, що в складі «Діаскінтест» є фенол. Але його доза при введенні становить всього 0,25 мг, що безпечно навіть для організму дитини.

«Діаскінтест» роблять так само, як і пробу Манту. Шприцом з тонкою, короткою голкою набирають 0,1 мл препарату і вводять підшкірно з внутрішньої сторони передпліччя. Результати «Діаскінтест» визначають через 72 години. Так, в чому різниця? Що краще Манту або «Діаскінтест»?

відмінності «Діаскінтест» і Манту

Перевага цих методів перед іншими додатковими, наприклад, рентгенологічними (флюорографія, рентгенографія, комп'ютерна томографія) в тому, що вони не викликають опромінення організму. Проводити «Діаскінтест» можна дітям з першого року життя, і можливість заразитися туберкульозом після такої ін'єкції виключена.

Звичайно, немає тестів, які можуть дати 100% результат. І дані також мають певну специфічність, показання та протипоказання. Так, Манту показує, чи зустрічався організм з туберкуліном раніше, але ж це могло бути захворювання, зараження, з яким організм впорався самостійно або щеплення БЦЖ.

На відміну від проби Манту, реакція на «Діаскінтест» виникає, тільки якщо в організмі є активні мікобактерії туберкульозу. «Діаскінтест» більш специфічний і не реагує на інші штами бактерій, які викликають туберкульозу. Не реагує «Діаскінтест» також і на щеплення БЦЖ. Тому його часто призначають після проби Манту для проведення диференціальної діагностики. На відміну від проби Манту, яка може дати позитивну реакцію, якщо є в організмі інші мікобактерії, що не викликають хвороби, «Діаскінтест» чутливий тільки до збудників туберкульозу.

Показанням до виявлення туберкульозу за допомогою препарату «Діаскінтест» є:

 • профілактичне обстеження з метою виявлення активного туберкульозу або зараження їм;
 • оцінка активності захворювання - у хворих, які отримують лікування, реакція зменшується і при лікуванні буває негативною;
 • диференціальна діагностика з іншими захворюваннями не туберкульозного характеру;
 • диференціальна діагностика після БЦЖ, так як реакція Манту після цього щеплення зазвичай дає позитивний результат;
 • спостереження за ефективністю лікування.

Для введення «Діаскінтест», як і для будь-якого препарату існують протипоказання.

 1. Гострі інфекційні захворювання (ГРВІ, ГРЗ, ангіна, застуда).
 2. Загострення інших хвороб (пієлонефрит, ревматизм).

Алергія або алергічний стан (сінна лихоманка, бронхіальна астма в гострому періоді).

«Діаскінтест» не варто вводити і при підозрі на можливість зараження гострою інфекцією, наприклад, при карантині, так як ймовірність отримання помилкового результату буде висока. Повторне введення «Діаскінтест» показано раніше, ніж через 2 місяці.

«Діаскінтест» може викликати побічні ефекти у вигляді головного болю, слабкості або підвищення температури. Вони не є небезпечними і швидко проходять.

Реакцію організму на введення «Діаскінтест» визначають тільки через 72 години. Для цього оглядають місце уколу, обчислюють розмір набряклості (папули) і гіперемії (почервоніння шкіри). Існує чотири види оцінки результатів.

 1. Негативна реакція. При ній немає ніякого інфільтрату і гіперемії або її розмір менше 2 мм.
 2. Сумнівна реакція - є почервоніння, але немає інфільтрату або його розмір не перевищує 4 мм.
 3. Позитивна реакція - є інфільтрат більше 5 мм.
 4. Гіперергічними реакція на «Діаскінтест» - це коли інфільтрат більше 14 мм в діаметрі, можуть бути виразки, пухирці збільшення регіональних лімфовузлів.

Визначати реакцію повинен лікар або спеціально підготовлена ​​медсестра. Норма у дорослих і дітей на введення «Діаскінтест» одна - це негативний результат.

Як виглядає негативний результат? - на місці уколу не повинно бути набряклості, але може бути видно саме місце ін'єкції, або бути синяк (гематома), який виникає внаслідок не зовсім вдало зробленого уколу.

Синяк в місці уколу «Діаскінтест», може перешкодити правильній оцінці, так як через нього не завжди можна визначити почервоніння. Тому в деяких випадках таку реакцію можуть порахувати сумнівною і направити хворого на додаткове обстеження, так як повторне введення препарату дозволено тільки через 2 місяці.

Оцінка результатів на введення «Діаскінтест» у дітей не відрізняється від оцінки у дорослих. При негативній реакції на «Діаскінтест» у дорослого або дитини, і відсутність будь-яких скарг, вважають, що активної інфекції або зараження в організмі немає. Додаткових обстежень не роблять. Дитина може відвідувати дитячий заклад і можна робити щеплення. Але щеплення БЦЖ в цей час робити не можна. Її дозволено проводити тільки через місяць після «Діаскінтест».

Позитивна реакція на введення «Діаскінтест» говорить про активний запальний процес в організмі. Це може бути захворювання або зараження. Причому зараження не завжди призводить до розвитку туберкульозу. Якщо імунітет хороший, то організм може впоратися з мікобактеріями, тоді утворюється вогнище Гона або кальцинат в місці проникнення інфекції. До того ж з'являється певний імунітет. Такі кальцінати часто виявляють на флюорографії або рентгенограмі. Реакція Манту при них може також бути позитивною або сумнівної.

При позитивній реакції на «Діаскінтест» потрібно направити хворого до фтизіатра, щоб пройти додаткові дослідження і поставити діагноз. Консультація фахівця потрібно і при сумнівною, і гиперергической реакції на «Діаскінтест». Таких пацієнтів також направляють на додаткове обстеження.

Чому буває сумнівна або гіперергічними реакція

Реакція на «Діаскінтест» може бути сумнівною, позитивною або гиперергической, навіть якщо немає захворювання. Але вже наявність таких реакцій може говорити про те, що в організмі не все в порядку. Причини таких реакцій можуть бути наступні.

 1. Проведення «Діаскінтест», якщо були протипоказання для його введення, в тому числі ті, про які пацієнт не знав. Наприклад, вірусна інфекція, яка протікає легко, безсимптомно, або зараження вірусом тільки сталося, а виражених проявів ще немає.
 2. Інфікування місця ін'єкції, найбільш часто це може статися у дітей, адже вони активні, і не завжди можна за ними встежити.
 3. Алергічні захворювання, при яких реакція на алерген може бути неадекватною.
 4. Соматичні, аутоімунні хвороби.

А також багато інших чинників. У деяких випадках алергікам роблять «Діаскінтест» на тлі прийому антигістамінних препаратів, але тільки за призначенням лікаря.

Щоб постаратися виключити псевдопозитивну реакцію, потрібно робити «Діаскінтест» тільки при відсутності протипоказань. Дорослим не можна приймати алкоголь до «Діаскінтест» і після нього, так як продукти метаболізму спирту можуть зв'язуватися з гістаміновими рецепторами організму, що викличе почервоніння в області ін'єкції.

Чи можна мочити місце уколу «Діаскінтест»? - хоча немає даних, що чиста вода може вплинути на реакцію, але бажано цього не робити. А тим більше не потрібно відвідувати в цей час громадські басейни, відкриті пляжі. Адже навіть сумнівний результат реакції на туберкульоз потребують додаткового обстеження у фахівця.

Що робити при позитивній реакції

Що робити якщо реакція на введення «Діаскінтест» позитивна у дорослого? Звичайно ж, потрібно пройти повне обстеження на туберкульоз. Це можуть бути рентгенологічні дослідження або лабораторні аналізи, в тому числі проба Манту. Хоча зазвичай «Діаскінтест» призначають після проби Манту або якщо є протипоказання до неї, як альтернативне дослідження.

рентген легенів дитині

Що робити якщо «Діаскінтест» позитивний у дитини, адже йому не можна проводити флюорографію? У таких випадках роблять рентген легенів, так як доза опромінення при ньому менше, а структура легких видно краще. Крім того, коли ризик захворіти перевищує ризик медичного обстеження, то рентген призначають за суворими показаннями навіть вагітним жінкам.

Є також інші безпечні проби, які може призначити фтизіатр після огляду. Адже клінічний огляд у хорошого лікаря може відразу вказати на наявність туберкульозу.

Звичайно, профілактичні огляди - це завжди добровільні заходи, і ніхто, за законом, не може змусити вас проходити їх. Але якщо врахувати підвищений рівень захворюваності на туберкульоз, тривалість лікування і можливість рецидиву, то заради вашого здоров'я і здоров'я оточуючих вас людей, не можна відмовлятися від таких безпечних маніпуляцій, як проба Манту або «Діаскінтест», щоб уникнути можливих наслідків і ускладнень.

Чому не можна взяти кров і її досліджувати?

У дитини і Манту і Діаскінтест позитивні, а аналізи крові ПЛР на якісно. І кільк. Визначення негативні. Ось що це означає?

Здрастуйте, у дочки позитивна реакція. До цього робили діаскін - 20 мм папула, після цього пили таблетки і кожні 3 місяці діаскін. Поступово розмір папули зменшився до 10 мм. Таблетки пили 6 місяців. Пройшов рік діаскін 10 мм! Що це означає? Кашлю немає, але дочка погано їсть, і тримається температура 37,0-37,2 близько 2 тижнів! Але плюс ще і гіперемія горла. Лор призначив антибіотики і полоскання. На скільки вірна реакція, можна вважати що є туберкульоз як захворювання?

Манту була позитивна - направили до фтизіатра - зробили рентген - все нормально і тут же призначають Діаскінтест. Невже рентген менш інформативний, ніж Діаскінтест?

Діаскін може бути хибнопозитивним. Лікарі ще в ньому самі толком не розбираються. У дочки було почервоніння, зробили томографію, знайшли якісь вузлики в легенях - поставили діагноз вогнищевий туберкульоз. Поїхали в Москву в ЦНІІТ. Пролежала в боксі три дні на дієті. Знову зробили діаскін - тупо негативний. Зараз вирішуємо, що за вузлики в легенях. Фтизіатри як вахтери: якщо причепилися, відбитися важко. Якщо дитина не спілкується з бомжами і зеками, в під'їзді немає хворих кашляють дідусів і бабусь - не вірте лікарям!

Погано, що лікарі толком ні в чому не розбираються ...

За лінійкою або інструкцією дитини ніхто бачити не збирається, хіба що крізь рентгенівський знімок ...

А потім діти розгрібають поодинокі шалені алергічні реакції на ці манту і діаскіни ...

Якщо діаскін чутливий тільки до мікобактерій туберкульозу, то чому вірусні та соматичні захворювання, і навіть вода, можуть викликати хибно позитивну реакцію?

Невже досі замість фенолу не придумали інший безпечний консервант? Або нікому це не треба? А якщо дитині не один, а 4 рази за рік зробити цей тест, кількість фенолу залишається колишнім? Хто проводив дослідження, що він дійсно безпечний навіть в таких «мінімальних» дозах? Ніхто. Всі бояться туберкульозу і тупо закривають очі на все інше.

У старшої дочки, постійно позитивна Манту, щороку змушували робити рентген. Одного разу робив рентген літній доктор, і порадив зібрати всі рентген дослідження за останні роки відправитися до фтизіатра і нехай він порівнює знімки. Нібито якщо є туберкульоз, то за той час на знімках має бути зміна в легких, якщо їх немає, то фтизіатр повинен написати довідку що у дитини просто алергія на Манту. Так і вийшло, нам більше не робили Манту і відстали з рентгеном. Молодшій пишу відмови, днями знову піду воювати, тому як завтра будуть Діаскінтест проводити. Я теж за те щоб брали кров, сечу, мокроту і виявляли по ним наявність захворювання. Навіщо завдавати дитині шкоду, цими манту, тестами і рентгенами?

Туберкульоз буває не тільки легких, але і інших органів, наприклад коліна і як в цьому випадку допоможе мокрота і Флюрі? Кров може бути, підвищений рівень лейкоцитів, а в іншому тільки діаскін.

Півроку застосовували фликсотид (гормон) за показаннями бронхіальної астми. Через місяць, як зняли препарат, нам в садочку зробили Манту. Пузир з рідиною до вечора такий надувся, що в паніці були всі (((В міському тубдиспансері в терміновому порядку відправили в Москву. Там перший же питання: Чому лише місяць дали на відновлення після гормону? Тепер замучиться дитина перевірками по нехлюйству лікарів. Вообщем то нам пощастило з московським доктором. поставилися, як до своєї доньки))) Не стала далі погіршувати, і провела мінімальні проби. Перевірили на алергени. Коротше, зараз нам вже 15 років. І перед кожним Манту приймає за деякий час антигістамінні. Все в нормі. Ось тільки в цьому році хочуть в школі Діаскінтест проводити. Знову не знаємо чого чекати в реакції.

Як вимірюють березня, діаскін - одну папулу або з почервоніння навколо?

Що таке Манту - всі відповіді про туберкулінової пробі

Діаскінтест - норма

Як відомо, препарат Діаскінтест застосовується для діагностики туберкульозу переважно у дітей. Засіб вводиться під шкіру, після чого, через 72 години, проводиться оцінка результату. У нормі реакція на Діаскінтест відсутня або ж розмір папули, гиперемированного ділянки шкіри, не перевищує 2 мм. У здорових дітей, в більшості випадків, після проведеного тесту залишається лише слід від уколу.

Як проводять оцінку результату проби?

Оцінка результату проводиться шляхом вимірювання розміру шкірної реакції, за допомогою звичайної лінійки. Тому даний тест не можна назвати високоінформативним. Однак, через відсутність альтернативи, даний спосіб діагностики туберкульозу застосовується практичних у всіх медустановах.

Як самостійно визначити результат?

Будь-яка мама, не чекаючи походу до лікаря, може самостійно визначити результат проведеного тесту. Для цього всього лише необхідно знати, як правильно зробити вимір, і як виглядає негативний результат Діаскінтест.

Як вже говорилося вище, в нормі, після проведеної проби на туберкульоз Діаскінтест, реакція на поверхні шкіри повинна бути відсутнім. На практиці таке можна спостерігати лише в одиничних випадках. Тому навіть при наявності невеликого почервоніння, але відсутності припухлості, результат Діаскінтест визнається негативним.

Якщо ж на місці проведення проби, через 3 доби мама виявила невеликий інфільтрат або ж папулу, то це означає, що результат позитивний. Ні в якому разі не варто впадати в паніку. У таких ситуаціях лікар призначає повторне обстеження через 60 днів. Крім того, такий діагноз не може бути виставлений за результатом одного лише проби. При підозрі на туберкульоз проводиться рентген дослідження, яке підтверджує або спростовує передбачуваний діагноз.

Нерідкі випадки, коли лікарі кажуть, що результати Діаскінтест, проведеного у дитини, в нормі, а при цьому на місці уколу залишається синяк. Даний факт пояснюється тим, що під час проколювання шкірних покривів, досить часто голка травмує невеликий кровоносну судину. В результаті на місці уколу, буквально через кілька годин, утворюється невелика гематома. Тому мамі не варто переживати через це, - синяк зникне буквально через 3 доби.

В яких випадках при наявності туберкульозу Діаскінтест може бути негативним?

Негативний Діаскінтест ще не означає, що пацієнт здоровий. Подібний результат може спостерігатися у тих осіб, які вже вилікувалися від даного захворювання, або ж у дітей, які вражені неактивної форми туберкульозу. Саме цей факт і ускладнює своєчасну, ранню діагностику патології.

Також негативна реакція на введення препарату може спостерігатися і у тих дітей, захворювання у яких знаходиться в стадії завершення туберкульозних змін. Саме через це абсолютно всі ознаки патологічного процесу повністю відсутні. Крім перерахованого вище, Діаскінтест може бути негативним і у тих дітей, які хворі на туберкульоз, але при цьому мають різного роду іммунопатологичеськіє порушення, що в свою чергу викликано важким перебігом захворювання.

Таким чином, після проведеного Діаскінтест результати визнаються нормальними, якщо на місці ін'єкції немає нічого, крім сліду від уколу. Однак батькам не варто впадати в паніку, після того, як на 3 добу вони виявлять на поверхні шкіри малюка невелику припухлість або ж червоність. Тільки лікар, може робити висновки за результатами проведеного аналізу.

Копіювання інформації дозволене тільки з прямою і індексується посиланням на першоджерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

22 + = 29