Мікардіс плюс

Мікардіс Плюс - інструкція, застосування, показання, протипоказання, дія, побічні ефекти, аналоги, дозування, склад

• Знижений вміст кальцію або кальцію в крові;

• декомпенсована печінкова недостатність;

• Вік до 18 років;

• Непереносимість компонентів препарату;

• Вагітність і лактація;

• Обструктивна патологія жовчовивідних шляхів.

препарат Мікардіс

Препарат «Мікардіс плюс» призначений для лікування серцевих захворювань та для зменшення смертності. Показаний від хвороб міокарда серед людей старше 55-60 років. Описується ліки виробляється в Німеччині. Перед застосуванням потрібна консультація лікаря, докладне вивчення даних за властивостями і показаннями, що містить інструкція із застосування для медикаменту «Мікардіс».

Медикамент належить до групи антагоністичних по відношенню до ангіотензину, тобто до групи препаратів, які впливають на АТ-рецептори і зв'язуються з кров'ю для кращого ефекту. Протвогіпертоніческій, що знижує тиск медикамент. Не має заспокійливо і загальмовує впливу.

Склад, механізм дії та форма випуску

Медикамент випускається у формі білуватих таблеток з символікою фірми на одній стороні, на другий - з написом «51Н» або «52Н», в залежності від дозування. У картонній упаковці ліків може міститися від 2-х до 8-ми пластинок з 7-ю таблетками в кожній. До складу однієї таблетки «Мікардіс» входять речовини, концентрації яких представлені в таблиці.

У складі «Мікардіс» основна діюча речовина - телмісартан. Цей компонент впливає на АТ-рецептори, які відповідають за вироблення ангіотензину. Телмісартан надовго зв'язується тільки з рецепторами АТ, отже, діє вибірково. Взаємодія компонентів відбувається в плазмі крові, де вони зв'язуються з білками в крові.

Препарат сприяє зниженню систолічного і діастолічного тиску.

Ліки зменшує вироблення альдостерону - основного гормону, який затримує в крові натрій і бікарбонати, сприяє виробленню іонів калію, гальмуючого виведення рідини з організму. Через вплив на вміст калію під час лікування потрібен контроль цього параметра в крові. Ліки зупиняють зростання тиску. Ефект від дії «Мікардіс» зберігається до 2-х днів. Інгредієнти формули швидко всмоктуються, тому дія ліків миттєве.

Основне показання - гіпертензія. Медикамент призначений для лікування людей середнього та похилого віку, у яких спостерігаються скачки тиску до критичних величин. «Мікардіс» є профілактичним засобом при серцевих захворюваннях і порушеннях кровопостачання органів і тканин. При прийомі ліків знижується ризик появи:

Інструкція по застосуванню препарату «Мікардіс плюс»

Ліки приймається перорально. Запивається великою кількістю води. Бажано приймати до початку трапези. При гіпертонії рекомендовано не більше однієї таблетки (40 мг) на добу. Якщо не допомагає, то доза збільшується до 80 мг на добу, але не більше. Для профілактики смертей від серцевих захворювань приймають не більше 80 мг препарату на добу, тобто або 2 таблетки по 40 мг, або одну на 80 мг. Хворим з відхиленнями роботи нирок приймати так само, як і хворим з гіпертонією. Корекція дозування не потрібна. Людям, у яких проблеми з печінкою, потрібно випивати не більше 40 мг ліки в день. Людям старше 55-60 років приймати відповідно до проблемою.

Не можна приймати «Мікардіс»:

 • при алергії на складові препарату;
 • в періоди лактації;
 • в стані вагітності;
 • якщо вік людини до 18-ти років (гість вплив на молодий організм);
 • при захворюваннях шлунка і жовчного міхура;
 • якщо є алергія на сорбіт;
 • при синдромі підвищеного альдостерону.

Не рекомендується приймати препарат при таких захворюваннях (тільки після консультації з лікарем):

 • погіршення функціональності нирок і печінки;
 • звуження артерій нирок;
 • недостатність калію і натрію в організмі;
 • розлад шлунка, діарея;
 • трансплантація будь-яких органів (наприклад, печінки);
 • ішемія.

Повернутися до списку

Серйозні побічні явища, які можуть виникнути при неправильному застосуванні «Мікардіс», це - анафілактичний шок і набряк легенів, що призводить до летального результату. Можливий розвиток ниркової недостатності. Частота появи таких наслідків не залежить від статі, віку і свідчень пацієнта. Небажані явища можна розділити на кілька груп, виходячи з їх тяжкості і прояви:

 • Інфекційні небажані наслідки: цистит, синусит, сепсис.
 • З боку кровоносної та серцевої системи: недокрів'я, еозинофілія, порушення серцевого ритму, знижений тиск.
 • Імунні реакції: анафілаксія, шок.
 • Порушення метаболізму: надлишок калію і глюкози.
 • Психологічні та нервові порушення: безсоння, депресія.
 • Порушення зору.
 • Вестибулярні проблеми: запаморочення.

Повернутися до списку

Найчастіше це гіпотонія і збитий серцевий ритм, також можуть бути запаморочення і втрати свідомості. Люди, які брали препарат, говорять про появу сильної недостатності нирок, як про один з проявів передозування. При недотриманні рекомендованих доз потрібно негайно звернутися до лікаря, зробити промивання шлунка, випити активоване вугілля.

Не можна поєднувати «Мікардіс» з іншими ліками, що знижують тиск, так можлива сильна гіпотонія і втрата розуму. Поєднання з противірусними препаратами, типу «Ібупрофену», не приводять ні до яких наслідків. При об'єднанні застосування «Мікардіс» з адреноблокаторами було помічено токсінообразованіе в організмі. Це може призвести до ураження здорових органів.

Людям з порушеннями роботи нирок потрібно обережно поєднувати дані ліки з блокаторами ренін-ангіотензинової системи, тільки під наглядом лікаря. При застосуванні медикаменту разом з діуретиками, потрібно побоюватися загострення проблем з нирками і сечовим міхуром, так як можливе виникнення недостатності цих органів. У людей з важким ступенем гіпертонії ефект від «Мікардіс» поліпшувався при одночасному прийомі з тіазиднимидіуретиками.

Вагітність і лактація

У період вагітності не можна приймати «Мікардіс» і його аналоги. Це становить небезпеку для плода і загрожує викиднем, неприродним перериванням вагітності. Також небезпечно застосування препарату при годуванні груддю, тому що не вивчено вплив ліків на грудне молоко, а згодом і на новонародженого. Застосування антагоністичних блокаторів ангіотензину може привести вагітну жінку і до інших проблем, таких як:

 • порушення роботи нирок і виводять систем;
 • затримка або неправильне формування плоду;
 • зниження рівня калію;
 • занепад тиску.

Повернутися до списку

Застосовувати цей медикамент дітям не рекомендується, до виконання 18-ти років. Це пояснюється тим, що вплив описуваного ліки на дітей і формується організм ще не вивчено лікарями і фахівцями. Вплив телмісартана на організм дитини може бути непередбачуваним. Можливо появи порушень нирок і печінки, ураження серцево-судинної системи.

При проблемах з печінкою і нирками

Дія «Мікардіс» на організм людини відрізняється від дії інших препаратів, що знижують тиск. Особливості його прийому такі, що людям з печінковою недостатність і хворобами печінки і жовчних шляхів категорично не можна приймати ці ліки. Воно може тільки погіршити стан людини і посилити симптоми недостатності органів. Аналогічно при поганій роботі нирок.

Рекомендовано приймати літніми людям від 55-60-ти років. Так як люди похилого віку часто страждають проблемами сечовивідних шляхів, нирок і печінки, то варто пошукати аналоги, тому що можливе загострення симптомів недостатності органів і інші побічні явища. Препарат здатний запобігати смертність від серцевих захворювань у людей похилого віку.

Аналогами «Мікардіс» лікарі називають медикаменти: «Телсартан» - з тією самою діючою речовиною, «Тельміста», «Тсарт», «Хіпотел», «Телмісартан-ратіофарм» - дешевші аналоги, у порівнянні з «Мікардіс», відрізняються тільки допоміжними компонентами, головна речовина - телмісартан. При застосуванні аналогів потрібно радитися з лікарем.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Інформація на сайті представлена ​​виключно для загального ознайомлення. Рекомендуємо звернутися до лікаря за подальшої консультацією і лікуванням.

Мікардіс Плюс

Опис актуально на 24.08.2014

 • Латинська назва: MicardisPlus
 • Код АТС C09DA07
 • Діюча речовина: Гідрохлортіазид + Телмісартан (Hydrochlorothiazide + Telmisartan)
 • Виробник: BOEHRINGER INGELHEIM INTERNATIONAL (Німеччина)

Допоміжні речовини: гідроксид натрію, меглюмін, повідон, сорбітол, стеарат магнію, моногідрат лактози, заліза оксид червоний, мікрокристалічна целюлоза, карбоксиметилкрохмаль натрію, кукурудзяний крохмаль.

Препарат Micardis Plus є двоопуклими, овальними, таблетками, двошаровим на розрізі, на білій поверхні гравірування «Н4» і логотип виробника.

надає комбіноване гіпотензивну дію.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Мікардіс Плюс - це комбінація телмісартана (Блокатора рецепторів ангіотензину другого типу) і гідрохлортіазиду (диуретика тиазидного типу). Спільне застосування даних компонентів викликає сильніший антигіпертензивний ефект, ніж використання їх окремо. Прийом препарату 1 раз в день призводить до вираженого поступового зниження тиску.

телмісартан - селективний блокатор рецепторів ангіотензину другого типу. Має високу спорідненість до рецепторів ангіотензину II AT1-підтипу. він витісняє ангіотензин II з рецептора. Зв'язування носить довгостроковий характер. телмісартан не блокує інші рецептори (в тому числі AT2-тип рецепторів) ангіотензину. телмісартан також зменшує синтез альдостерону.

У осіб з артеріальною гіпертонією 80 мг телмісартана в день повністю пригнічує ефекти ангіотензину II. Початок дії настає через три години після вживання препарату всередину. Дія триває протягом доби. постійний антигіпертензивний ефект фіксується через місяць після регулярного застосування телмісартана.

Гідрохлортіазид є диуретиком тиазидного типу. Впливає на зворотне всмоктування електролітів в канальцях нирок, безпосередньо підвищуючи виведення натрію і хлоридів. Це викликає зменшення об'єму циркулюючої крові, підвищення активності реніну, збільшення синтезу альдостерону.

після застосування гідрохлортіазиду діурез підвищується через дві години, а максимальна дія досягається через чотири години і зберігається протягом 6-12 годин.

Телмісартан. Швидко всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація телмісартана настає протягом години. Біодоступність становить 50%.

Реагування з білками крові - понад 99.5%. Метаболізується шляхом взаємодії з глюкуроновоюкислотою. похідні телмісартана фармакологічно неактивні.

Час напіввиведення становить близько 20 годин. Виводиться з калом в первісному вигляді і з нирками - до 2%.

Фармакокінетика телмісартана у літніх осіб не відрізняється від пацієнтів більш молодого віку. Підбору доз не потрібно.

Гідрохлортіазид. Після перорального застосування гідрохлортіазиду максимальна концентрація досягається через 1-2 години. Біодоступність досягає 60%.

Реагування з білками плазми - 64%. Чи не метаболізується і виводиться через нирки в незміненому вигляді.

Протипоказання

Препарат має такі протипоказання:

 • З боку респіраторної системи: задишка, респіраторний дистрес-синдром.
 • З боку системи кровообігу: тахікардія, аритмії, брадикардія, сильне зниження тиску.
 • З боку нервової системи: непритомність, парестезії, запаморочення, безсоння, тривога, депресія, збудливість, головний біль.
 • З боку системи травлення: метеоризм, діарея,сухість слизових рота, болі в животі, запор,гастрит, гіперхолестеринемія, гіперглікемія, панкреатит,жовтяниця, диспепсія.
 • З боку шкіри: потовиділення.
 • З боку опорно-рухової системи: спазми м'язів, артралгія, міалгія, артроз, біль у грудях.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, еозинофілія, анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія, тромбоцитопенія.
 • З боку сечостатевої сфери: ниркова недостатність, нефрит, глюкозурія.
 • З боку очей: порушення зору, глаукома, ксантопсія, гостра міопія.
 • інфекції: сепсис, інфекції респіраторних шляхів (фарингіт, бронхіт, синусит), Запалення слинних залоз.
 • Порушення метаболізму: підвищення креатиніну, печінкових ферментів, креатинфосфокінази, сечової кислоти у крові, гипертриглицеридемия, гіперкаліємія, гіпокаліємія, гіпоглікемія, гіпонатріємія, зниження гемоглобіну.
 • алергічні реакції: кожний зуд, ангіоневротичнийнабряк, висип, еритема, анафілактичніреакції, екзема, системний васкуліт, некротичний васкуліт.

Інструкція по застосуванню рекомендує приймати препарат всередину по одній таблетці один раз в день, незалежно від прийому їжі.

Мікардіс Плюс може використовуватися пацієнтами, у яких препарат Мікардіс або гидрохлоротіазід не викликає зниження тиску.

У хворих з важкими формами артеріальної гіпертензії максимальна доза телмісартана становить 160 мг в день.

Випадки передозування не описані.

Можливі ознаки передозування телмісартаном: Сильне зниження тиску, тахікардія, брадикардія.

Можливі ознаки передозування гідрохлортіазидом: Порушення водно-соляного балансу крові, гіповолемія, аритмії.

При спільному використанні телмісартана з:

 • іншими гіпотензивними препаратами - можливе збільшення сили антигіпертензивної дії;
 • препаратами літію - можливе тимчасове підвищення вмісту літію у крові;
 • нестероїдними протизапальними засобами - можлива поява гострої ниркової недостатності у хворих зі зменшеним об'ємом циркулюючої крові;
 • дигоксином - можливе збільшення концентрації дигоксину в крові на 20%.

При одночасному застосуванні гідрохлортіазиду з:

 • барбітуратами, етанолом або опіоїдними знеболюючими - можливий розвиток ортостатичноїгіпотензії;
 • метформіном - можливий розвиток молочнокислого ацидозу;
 • гіпоглікемічними засобамиі інсуліном - необхідна корекція доз гіпоглікемічних препаратів;
 • колестираміном і колестиполом- можливе гальмування всмоктування гідрохлортіазиду;
 • недеполяризуючими міореклаксантамі - можливе посилення їх ефекту;
 • серцевимиглікозидами - можливий розвиток гіпокалієміїабо гипомагниемии;
 • противоподагрической засобами - можливе підвищення вмісту сечової кислоти у крові.
 • препаратами кальцію- можливе підвищення концентрації кальцію в крові внаслідок гальмування його виділення нирками.
 • амантадином- можливе збільшення ризику розвитку небажаних ефектів амантадина;
 • м-холіноблокатори(атропіном, біперіденом) - можливе послаблення моторики кишечника, підвищення біодоступності тіазиднихдіуретиків;
 • нестероїдними протизапальними засобами - можливе послаблення диуретического і антигіпертензивної дії.

Відпускається строго за рецептом лікаря.

Берегти від дітей. Зберігати при температурі не вище 25 градусів.

особливі вказівки

У хворих з ішемічною хворобою серця застосування будь-якого знижує тиск кошти, в разі сильного зниження тиску, може привести до розвитку інфаркту міокарда або мозку.

Мікардіс Плюс надає слабший терапевтичний ефект у осіб негроїдної раси.

При керуванні автотранспортом слід пам'ятати про можливість появи запаморочення і сонливості поле прийому препарату.

дітям

Заборонено використання засобу в осіб, які не досягли 18 років.

Стан лактації або вагітності є протипоказанням для прийому препарату.

Відгуки свідчать про більш вираженому терапевтичному дії препарату в порівнянні з просто Мікардіс, особливо при неефективності останнього.

На Україні ціна препарату в дозуванні 80 мг / 12,5 мг №28 в середньому становить 450 гривень, в Росії така упаковка обійдеться в 855-1000 рублів.

ЗдравЗона

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 7 =