Мікардіс інструкція із застосування

Мікардіс

Опис актуально на 21.08.2014

 • Латинська назва: Micardis
 • Код АТС C09CA07
 • Діюча речовина: Телмісартан (Telmisartan)
 • Виробник: BOEHRINGER INGELHEIM PHARMA (Німеччина)

Одна таблетка Micardis містить 40 або 80 мг телмісартана (активна речовина).

Допоміжні речовини: гідроксид натрію, полівінілпіролідон, меглюмін, сорбітол, магнію стеарат.

Ліки є таблетками білого кольору, довгастої форми, з гравіюванням «51Н» на одному краї і логотипом фірми - на іншому краї.

7 таких таблеток дозуванням 40 мг у блістері, 2 або 4 таких блістери в картонній пачці. Або 7 таких таблеток дозуванням 80 мг у блістері, 2, 4 або 8 таких блістерів в картонній пачці

придушення ангіотензину II і, як наслідок, розширення судин. Препарат знижує артеріальний тиск, вміст альдостерону у крові.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

телмісартан - селективний блокатор рецепторів ангіотензину II. Має високу тропність до AT1 підтипу рецепторів ангіотензину II. конкурує з ангиотензином II в специфічних рецепторах, не володіючи таким же дією. Зв'язування має тривалий характер.

Чи не має тропність до інших підтипів рецепторів. знижує вміст альдостерону в крові, не пригнічує ренін в плазмі і іонні канали в клітинах.

початок гіпотензивний ефект спостерігається протягом перших трьох годин після прийому телмісартана. Дія триває протягом доби і більше. Виражений ефект розвивається через місяць після постійного прийому.

У осіб з артеріальною гіпертонією телмісартан зменшує систолічний та діастолічний тиск, але не змінює число серцевих скорочень.

Не викликає синдрому відміни.

При пероральному прийомі швидко всмоктується з кишечника. Біодоступність наближається до 50%. Через три години концентрація в плазмі стає максимальною. 99,5% діючої речовини зв'язується з білками крові. Метаболізується шляхом реагування з глюкуроновоюкислотою. Метаболіти препарату неактивні. Період напіввиведення дорівнює більш ніж 20 годинах. Виводиться через травний тракт, виведення з сечею - менше 2%.

 • Артеріальна гіпертонія.
 • Зменшення кардіологічної захворюваності та смертності в осіб старше 55 років в групі ризику.

Побічна дія

 • З боку центральної нервової системи: депресія, запаморочення, головний біль, стомлюваність, тривожність, безсоння, судоми.
 • З боку респіраторної системи: захворювання верхніх дихальних шляхів (синусит, фарингіт, бронхіт), Кашель.
 • З боку системи кровообігу: виражене зниження тиску, тахікардія, брадикардія, болю в грудях.
 • З боку системи травлення: нудота, діарея, диспепсія, підвищення концентрації печінкових ферментів.
 • З боку опорно-рухового апарату: міалгія, болю в попереку, артралгія.
 • З боку сечостатевої системи: набряки, інфекції сечостатевої системи, гіперкреатинінемія.
 • Реакції гіперчутливості: шкірний висип, ангіоневротичнийнабряк, кропив'янка.
 • Лабораторні показники: анемія, гіперкаліємія.
 • Інші: еритема, свербіж, диспное.

Мікардіс, інструкція із застосування

Згідно з інструкцією із застосування Мікардіс препарат приймається перорально. дорослим рекомендована доза 40 мг один раз на добу. У низки пацієнтів лікувальний ефект спостерігається вже при вживанні дози 20 мг на добу. Якщо зниження тиску до бажаного рівня не спостерігається, то доза може бути підвищена до 80 мг на добу.

Максимальний ефект від препарату досягається через п'ять тижнів після початку терапії.

Симптоми: надмірне зниження артеріального тиску.

телмісартан активує гіпотензивний ефект інших засобів що знижують тиск.

При спільному застосуванні телмісартана і дигоксину необхідно періодично визначати концентрації дигоксину в крові, так як вона може підвищуватися.

При спільному прийомі препаратів літію і інгібіторів АПФ може спостерігатися тимчасове збільшення вмісту літію в крові, що виявляється токсичною дією.

лікування нестероїдними протизапальними препаратами разом з Мікардіс у зневоднених пацієнтів може призводити до розвитку гострої ниркової недостатності.

Відпускається строго за рецептом.

Зберігати в закритій упаковці, при температурі не вище 30 ° C, в сухому місці. Берегти від дітей.

особливі вказівки

для зневоднених хворих (Обмеження вживання солі, лікування діуретиками, діарея, блювота) необхідно зменшення дози Мікардіс.

З обережністю призначати особам з стенозом обох ниркових артерій, стенозом мітрального клапана або аорти, гіпертрофічною кардіоміопатією обструктивного характеру, важкої ниркової, печінкової або серцевою недостатністю, захворюваннями органів травного тракту.

Заборонено використовувати при первинному альдостеронизме і непереносимості фруктози.

При планованої вагітності необхідно заздалегідь знайти заміну Мікардіс іншим антигіпертензивним препаратом.

З обережністю використовувати при керуванні автотранспортом.

При одночасному прийомі з препаратами літію показаний моніторинг вмісту літію в крові, так як можливе тимчасове підвищення його рівня.

дітям

Препарат заборонений для використання в осіб які не досягли 18 років.

Заборонено використання у вагітних і годуючих жінок.

Відгуки про Мікардіс характеризуються малою кількістю повідомлень про побічні ефекти, проте більшість пацієнтів невдоволено його високою ціною.

У Росії упаковка препарату 80 мг №28 буде коштувати від 830 до 980 рублів. На Україні ціна Мікардіс в тій же формі випуску наближається до 411 гривням.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Скажіть будь ласка Мікардіс 80 мг з рискою, можна його розділити на 2 половинки чи ні?

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Мікардіс - препарат для профілактики захворювань серця

"Мікардіс" являє собою лікарський препарат, розроблений на основі спеціального активної речовини /

Є досить ефективним специфічним антагоністом рецепторів ангіотензину.

Властивості даного медикаменту дозволяють м'яко впливати на людський організм і забезпечувати найбільш максимальний результат при лікуванні того чи іншого захворювання.

На сьогоднішній день "Мікардіс" використовується дуже широко в лікувальній практиці. Ці таблетки призначаються лікарями для лікування цілого ряду захворювань.

Згідно з інструкцією, препарат можна приймати в наступних випадках:

Необхідність в проведенні терапії для пацієнтів, які страждають від прояву есенціальнійгіпертензії.

 1. Для лікування різних захворювань серцево-судинної системи (для людей з цукровим діабетом в анамнезі, а також тих, хто займається лікуванням інсульту або ішемічної хвороби серця).
 2. Для профілактики ризику появи того чи іншого захворювання серцево-судинної системи.

Таблетки "Мікардіс" слід приймати тільки всередину, запиваючи при цьому досить великою кількістю звичайної питної води. Прийом медикаментозного засобу не залежить від часу прийому їжі.

При артеріальній гіпертензії пацієнтам рекомендується підбирати початкову дозування препарату, яка не перевищуватиме 40 мг в день. У деяких випадках за допомогою такої дози неможливо досягти необхідного терапевтичного ефекту, тому потрібно збільшити дозу до 80 мг раз на добу.

Необхідно обов'язково враховувати той факт, що зазвичай максимальна ефективність ліків може проявитися лише через 1-2 місяці з моменту початку лікування.

З метою зниження ймовірності появи серцево-судинного захворювання, як правило, пацієнти приймають таблетки по 80 мг в день в один прийом. Для деяких людей на початку курсу може знадобитися корекція показників артеріального тиску.

Людям, які страждають від порушеної роботи нирок, не потрібно підбирати будь-яку спеціальну дозування.

Для пацієнтів з явними порушеннями нормального функціонування печінки рекомендована добова доза не перевищує 40 мг раз на день.

"Мікардіс" проводиться у формі довгастих, маленьких таблеток, які мають білу або білувату забарвлення.

У якості складових даного медикаментозного кошти використовуються такі компоненти:

 1. Телмісартан - діюча речовина.
 2. Спомогательние речовини: магнію стеарат, повідон, сорбітол, натрію гідроксид, меглумін.

4. Взаємодія з іншими препаратами

Ліки можуть найрізноманітнішими способами взаємодіяти з багатьма іншими препаратами, забезпечуючи при цьому відповідний результат:

 1. У разі поєднання таблеток з будь-яким іншим антигіпертензивним медикаментом відбувається взаємне збільшення ефекту гіпотензивної характеру.
 2. Комбінування з такими препаратами, як "Варфарин", "Дигоксин", а також "Парацетамол" або "Ібупрофен" не дає ніякого клінічно важливого результату.
 3. При паралельному застосуванні разом з ліками, що містять рамиприл, може збільшитися концентрація останнього в крові.
 4. Якщо проводити комбіновану терапію з застосуванням "Мікардіс" і різних інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, а також препаратів, до складу яких входить літій, то спостерігається різке підвищення кількості цього мікроелементу в крові, що має термічна дія на людський організм.
 5. Тривале поєднання з нестероїдними протизапальними ліками (неселективні НПЗП, ацетилсаліцилова кислота і багато інших) служить причиною інтенсивного розвитку ниркової недостатності гострої форми у людей, які страждають від дегідратації організму.
 6. Препарати, що впливають на ренін-ангіотензин-альдетстероновую систему, нерідко володію синергическим ефектом.

Дане медикаментозний засіб дозволяє досить швидко і ефективно досягти стабільного результату в лікуванні есенціальної гіпертензії або серцевих захворювань.

Однак існує ряд протипоказань, при наявності яких необхідно обов'язково відмовитися від застосування таблеток і замінити їх іншими ліками:

 1. Прояв індивідуальної непереносимості будь-якого з компонентів, який використовується для виготовлення таблеток.
 2. Наявність всіляких обструктивних захворювань жовчовивідних шляхів.
 3. Спадкова непереносимість такого речовини, як фруктоза.
 4. Явно виражене порушення нормальної роботи печінки.
 5. Пацієнтам, що не досягли на момент проведення лікування вісімнадцятирічного віку.
 6. Жінкам під час виношування дитини та лактація період лактації.

Також є діагнози, при наявності яких "Мікардіс" слід використовувати з особливою обережністю і під суворим наглядом лікаря. До них відносяться:

 1. Порушення роботи нирок.
 2. Погіршення функцій печінки.
 3. Стеноз артерії на єдиною здоровою нирці.
 4. Двосторонній стін з ниркових артерій.
 5. Недостатність серця хронічної форми.
 6. Розвиток гипернатриемии або гіперкаліємії.
 7. Суттєве зменшення крові, яка циркулює по кровоносні судинах, що сталося з різних причин.
 8. Стінок мітрального клапана.
 9. Ознаки стенозу аортального клапана.
 10. Після проведення хірургічного втручання з трансплантації нирки.
 11. Первинний альдостеронизм.
 12. Гіпертрофічний ідіопатичний субаортальний стеноз.

Нерідко виявляються побічні ефекти, проте вони носять тимчасовий характер і часто практично відразу ж зникають.

В іншому випадку потрібно відмовитися від лікування за допомогою цього препарату. Ними є:

 1. Сепсис.
 2. Ознаки тромбоцитопенії.
 3. Розвиток еозонофіліі.
 4. Явно виражена анемія.
 5. Скарги на безсоння.
 6. Стомлюваність.
 7. Розвиток ортостатичної гіпертензії.
 8. Різке зниження показників артеріального тиску.
 9. Нудота з блювотою.
 10. Тахікардія з брахикардія.
 11. Задишка.
 12. Помітне погіршення зору.
 13. Часті запаморочення.
 14. Сильні больові відчуття в області живота.
 15. Постійна сухість слизової оболонки в ротовій порожнині.
 16. Погіршення роботи печінки.
 17. Прояв ознак автоматичної реакції.
 18. Освіта помітних ангіоневротичних набряків.
 19. Метеоризм.
 20. Сильна диспепсія.
 21. Розвиток екземи.
 22. Висип на шкірних покривах, неприємний свербіж.
 23. Прояв артралгії.
 24. Виникнення больових відчуттів в різних групах м'язів.
 25. Різні інші прояви, які порушують нормальне функціонування всіх внутрішніх органів людського організму.

"Мікардіс" слід обов'язково зберігати в сухому місці з невисокою температурою повітря, яке постійно проверютрівается і надійно захищене від проникнення прямих сонячних променів. Ліки повинні бути недоступно для маленьких дітей.

Термін зберігання даного медикаментозного кошти становить два роки.

В аптеках, які знаходяться на території Російської Федерації, таблетки коштують від 300 рублів за одну упаковку.

В українських аптеках їх ціна приблизно від 115 гривень.

До найбільш поширених аналогам цього препарату відносяться наступні:

Відгуки про препарат Мікардес в основному позитивні, пацієнти відзначають позитивний результат впливу препарату на організм, наприклад Аліна пише: "Досить ефективний препарат. Саме з його допомогою я позбулася есенціальнійгіпертензії. Побічних ефектів не виявила. Рекомендую всім, у кого немає протипоказань".

Олена: "М'який препарат. Лікар призначив для профілактики ішемічної хвороби серця. Результат дуже сподобався".

Ознайомитися з відгуками інших користувачів, а також поділитися своєю думкою можна в кінці статті.

Препарат Мікардес призначається для лікування цілого ряду серцево-судинних захворювань. Препарат не призначається при вагітності, серйозні порушення роботи печінки і нирок, при вагітності. Що б уникнути можливих побічних дій і передозування препарат необхідно приймати суворо за рекомендацією лікаря.

Мікардіс

таблетки білого або майже білого кольору, довгасті, з гравіюванням "51Н" на одній стороні і символом фірми - на іншій стороні.

Допоміжні речовини: натрію гідроксид - 3.36 мг, поливидон (коллідон 25) - 12 мг, меглюмін - 12 мг, сорбітол - 168.64 мг, магнію стеарат - 4 мг.

7 шт. - блістери (2) - пачки картонні.

7 шт. - блістери (4) - пачки картонні.

таблетки білого або майже білого кольору, довгасті, з гравіюванням "52Н" на одній стороні і символом фірми - на іншій стороні.

Допоміжні речовини: натрію гідроксид - 6.72 мг, поливидон (коллідон 25) - 24 мг, меглюмін - 24 мг, сорбітол - 337.28 мг, магнію стеарат - 8 мг.

7 шт. - блістери (2) - пачки картонні.

7 шт. - блістери (4) - пачки картонні.

7 шт. - блістери (8) - пачки картонні.

Телмісартан - специфічний антагоніст рецепторів ангіотензину II. Володіє високою спорідненістю до підтипу AT1-рецепторів ангіотензину II, через який реалізується дію ангіотензину II. Телмісартан витісняє ангіотензин II із зв'язку з рецептором, не володіючи дією агоніста відносно цього рецептора. Утворює зв'язок тільки з підтипом AT1-рецепторів ангіотензину II. Зв'язування носить тривалий характер. Телмісартан не володіє спорідненості з іншими рецепторами (в т.ч. до AT2-рецепторів) і іншим, менш вивченим рецепторів ангіотензину. Функціональне значення цих рецепторів, а також ефект їх можливої ​​надмірної стимуляції ангіотензину II, концентрація якого збільшується при призначенні телмісартана, не вивчені. Знижує концентрацію альдостерону в крові, не пригнічує ренін в плазмі крові і не блокує іонні канали. Чи не пригнічує АПФ (кініназу II), фермент, який також руйнує брадикінін, тому посилення викликаються брадикініном побічних ефектів не очікується.

Телмісартан в дозі 80 мг повністю блокує гіпертензивну дію ангіотензину II. Початок гіпотензивної дії відмічається протягом 3 годин після першого прийому телмісартана. Дія препарату зберігається протягом 24 год і залишається значимим до 48 год. Виражений гіпотензивний ефект зазвичай розвивається через 4-8 тижнів регулярного прийому.

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією телмісартан знижує систолічний та діастолічний АТ, не впливаючи на ЧСС.

У разі різкої відміни телмісартан АТ поступово повертається до початкового рівня без розвитку синдрому відміни.

При прийомі всередину телмісартан швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступність - 50%.

При прийомі разом з їжею зниження значень AUC коливається від 6% (при застосуванні в дозі 40 мг) до 19% (при застосуванні в дозі 160 мг). Через 3 години після прийому концентрація в плазмі крові вирівнюється незалежно від часу прийому їжі.

Зв'язування з білками плазми крові - більше 99.5%, в основному з альбуміном і α1-глікопротеїном. Середнє значення уявного Vd в рівноважному стані - 500 л.

Метаболізується шляхом кон'югированія з глюкуроновою кислотою. Метаболіти фармакологічно не активні.

T1/2 - більше 20 ч. Виводиться через кишечник в незміненому вигляді, виведення нирками - менше 2% від прийнятої дози. Загальний плазмовий кліренс високий (900 мл / хв) порівняно з печінковим кровотоком (близько 1500 мл / хв).

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках

Спостерігається різниця в концентраціях у чоловіків і жінок. У жінок Cmax і AUC були приблизно в 3 і 2 рази відповідно вище, ніж у чоловіків (без значного впливу на ефективність).

Фармакокінетика телмісартана у пацієнтів похилого віку не відрізняється від фармакокінетики у молодих пацієнтів. Корекція дози не потрібна.

Зміна дози у пацієнтів з нирковою недостатністю не потрібно, включаючи пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі. Телмісартан не видаляється за допомогою гемодіалізу.

У пацієнтів з порушеннями функції печінки легкого та середнього ступеня (клас А і В за шкалою Чайлд-П'ю) добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг.

Основні показники фармакокінетики телмісартана у дітей і підлітків у віці від 6 до 18 років після прийому телмісартана в дозі 1 мг / кг або 2 мг / кг протягом 4 тижнів, в цілому, можна порівняти з даними, отриманими при лікуванні дорослих, і підтверджують нелінійність фармакокінетики телмісартана, особливо щодо Cmax.

- зниження серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів у віці 55 років і старше з високим ризиком серцево-судинних захворювань.

- обструктивні захворювання жовчовивідних шляхів;

- тяжкі порушення функції печінки (клас С за шкалою Чайлд-П'ю);

- одночасне застосування з аліскіреном у пацієнтів з цукровим діабетом або нирковою недостатністю (СКФ <60 мл / хв / 1,73 м 2);

- непереносимість фруктози, синдром порушення всмоктування глюкози / галактози або недостатність сахарази / ізомальтази;

- вік до 18 років (ефективність і безпека не встановлені);

- період годування груддю;

- підвищена чутливість до активної речовини або допоміжних компонентів препарату.

- двосторонній стеноз ниркових артерій або стеноз артерії єдиної нирки;

- порушення функції печінки і / або нирок;

- зниження ОЦК внаслідок попередньої діуретичної терапії, обмеження прийому кухонної солі, діареї або блювоти;

- стани після трансплантації нирки (досвід застосування відсутній);

- стеноз аортального та мітрального клапана;

- ідіопатичний гіпертрофічнийсубаортальний стеноз;

- первинний альдостеронизм (ефективність і безпека не встановлені).

Препарат призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

при артеріальної гіпертензії рекомендована початкова доза препарату Мікардіс становить 1 таб. (40 мг) 1 раз / сут. У випадках, коли терапевтичний ефект не досягається, доза препарату може бути збільшена до 80 мг 1 раз / сут. При вирішенні питання про збільшення дози слід брати до уваги, що максимальний антигіпертензивний ефект зазвичай досягається протягом 4-8 тижнів після початку лікування.

для зниження серцево-судинної захворюваності та смертності рекомендована доза - 1 таб. (80 мг) 1 раз / сут. У початковий період лікування може знадобитися додаткова корекція АТ.

Пацієнтам з нирковою недостатністю (в т.ч. що знаходяться на гемодіалізі) корекції дози препарату не потрібна.

У пацієнтів з порушеннями функції печінки легкого та середнього ступеня (клас А і В за шкалою Чайлд-П'ю) добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг.

Режим дозування у пацієнтів похилого віку не вимагає змін.

Спостережувані випадки побічних ефектів не корелювали з підлогою, віком або расовою приналежністю пацієнтів.

інфекції: сепсис, включаючи сепсис з летальним результатом, інфекції сечовивідних шляхів (включаючи цистит), інфекції верхніх дихальних шляхів.

З боку системи кровотворення: анемія, еозинофілія, тромбоцитопенія.

З боку центральної нервової системи: безсоння, тривожність, депресія, непритомність, вертиго.

З боку органу зору: зорові розлади.

З боку серцево-судинної системи: виражене зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія, брадикардія, тахікардія.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку травної системи: біль в животі, діарея, сухість у роті, диспепсія, метеоризм, дискомфорт в області шлунка, блювота, порушення функції печінки / захворювання печінки * (* за результатами постмаркетингових спостережень, в більшості випадків порушення функції печінки / захворювання печінки були виявлені у пацієнтів Японії) .

Алергічні реакції: анафілактичніреакції, підвищена чутливість (еритема, кропив'янка, ангіоневротичний набряк), екзема, свербіж шкіри, висип (в т.ч. лікарська), ангіоневротичний набряк (зі смертельними наслідками), токсична висипка, гіпергідроз.

З боку кістково-м'язової системи: артралгія, біль у спині, спазми м'язів (судоми литкових м'язів), біль в нижніх кінцівках, біль у м'язах, біль у сухожиллях (симптоми, схожі з проявом тендинита).

З боку сечовидільної системи: порушення функції нирок (включаючи гостру ниркову недостатність).

З боку лабораторних показників: зниження гемоглобіну, підвищення концентрації сечової кислоти і креатиніну в крові, підвищення активності печінкових ферментів, підвищення активності КФК, гіперкаліємія, гіпоглікемія (у пацієнтів з цукровим діабетом).

Інші: біль в грудній клітці, грипоподібний синдром, загальна слабкість.

Випадки передозування не встановлені.

симптоми: виражене зниження артеріального тиску, тахікардія, брадикардія.

лікування: проведення симптоматичної терапії. Гемодіаліз неефективний.

Телмісартан може збільшувати гіпотензивний ефект інших антигіпертензивних засобів. Інші види взаємодії, які мають клінічну значимість, не встановлені.

Одночасне застосування з дигоксином, варфарином, гідрохлортіазидом, глібенкламідом, ібупрофеном, парацетамолом, симвастатином і амлодипіном не призводить до клінічно значимої взаємодії. Відзначено збільшення середньої концентрації дигоксину в плазмі крові в середньому на 20% (в одному випадку на 39%). При одночасному призначенні телмісартана і дигоксину доцільно періодично визначати концентрації дигоксину в крові.

При одночасному застосуванні телмісартан і рамиприла спостерігалося підвищення AUC0-24 і Сmax раміприлу і раміприлату в 2.5 рази. Клінічна значимість цього явища не встановлена.

При одночасному застосуванні інгібіторів АПФ та препаратів літію Повідомлялося про тимчасове збільшення концентрації літію в крові, що супроводжується токсичною дією. У рідкісних випадках подібні зміни зареєстровані при призначенні антагоністів рецепторів ангіотензину II. При одночасному призначенні препаратів літію і антагоністів рецепторів ангіотензину II рекомендується проводити визначення концентрації літію в крові.

Лікування НПЗЗ, включаючи ацетилсаліцилову кислоту, інгібітори ЦОГ-2 і неселективні НПЗЗ, може викликати розвиток гострої ниркової недостатності у зневоднених пацієнтів. Препарати, що діють на РААС, можуть володіти синергическим ефектом. У пацієнтів, які отримують НПЗЗ і телмісартан, на початку лікування слід компенсувати ОЦК і провести дослідження функції нирок.

Зниження ефекту антигіпертензивних засобів, таких як телмісартан, за допомогою інгібування судинорозширювальної ефекту простагландинів зазначалося при одночасній терапії з НПЗП.

У деяких пацієнтів внаслідок придушення РААС, особливо при використанні комбінації засобів, що діють на цю систему, порушується функція нирок (включаючи гостру ниркову недостатність). Тому терапія, що супроводжується подібної подвійної блокадою РААС (наприклад, при додаванні інгібіторів АПФ або прямого інгібітора реніну - аліскірен до блокаторів антагоністів рецепторів ангіотензину II), повинна проводитися строго індивідуально і при ретельному контролі функції нирок (в т.ч. періодичний моніторинг концентрації калію і креатиніну в сироватці).

У випадках залежно судинного тонусу і функції нирок переважно від активності РААС (наприклад, у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю або захворюваннями нирок, в т.ч. при стенозі ниркових артерій або стенозі артерії єдиної нирки), призначення препаратів, що впливають на цю систему, може супроводжуватися розвитком гострої гіпотензії, гіперазотемії, олігурії і, в окремих випадках, гострою нирковою недостатністю.

Грунтуючись на досвіді застосування інших препаратів, що впливають на РААС, при одночасному призначенні препарату Мікардіс і калійзберігаючихдіуретиків, калійвмісних добавок, калійвмісних харчової солі, інших засобів, що підвищують концентрацію калію в крові (наприклад, гепарину), слід контролювати цей показник у пацієнтів.

У пацієнтів з цукровим діабетом і додатковим серцево-судинним ризиком, наприклад, у пацієнтів з цукровим діабетом та ІХС, в разі застосування препаратів, що знижують артеріальний тиск, таких як антагоністи рецепторів ангіотензину II або інгібітори АПФ, може підвищуватися ризик фатального інфаркту міокарда і раптової серцево судинної смерті. У пацієнтів з цукровим діабетом ІХС може протікати безсимптомно і тому може бути недіагностованою. Перед початком застосування препарату Мікардіс для виявлення і лікування ІХС слід проводити відповідні діагностичні дослідження, в т.ч. пробу з фізичним навантаженням.

В якості альтернативи препарат Мікардіс можна застосовувати в комбінації з тіазидними діуретиками, такими як гідрохлортіазид, які додатково мають гіпотензивний ефект (наприклад, препарат Мікардіс Плюс 40 мг / 12.5 мг, 80 мг / 12.5 мг).

У пацієнтів з первинним альдостеронізмом антигіпертензивні препарати, механізм дії яких полягає в інгібуванні РААС, як правило, не ефективні.

Необхідно дотримуватися обережності при застосуванні препарату Мікардіс (так само як і інших вазодилататорів) у пацієнтів з аортальним або мітральним стенозом і при гіпертрофічній обструктивній кардіоміопатії.

Телмісартан виводиться головним чином з жовчю. У пацієнтів з обструктивними захворюваннями жовчних шляхів або печінковою недостатністю можна очікувати зменшення кліренсу препарату.

У пацієнтів з важким ступенем артеріальної гіпертензії доза телмісартана 160 мг / день у комбінації з гідрохлортіазидом 12.5-25 мг була ефективна і добре переносилася.

Порушення функції печінки при призначенні телмісартана в більшості випадків спостерігалися у жителів Японії.

Мікардіс менш ефективний у пацієнтів негроїдної раси.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Спеціальних клінічних досліджень впливу препарату на здатність керувати автомобілем і механізмами не проводилось. Однак при керуванні автомобілем і роботі з механізмами слід брати до уваги можливість розвитку запаморочення і сонливості, що вимагає дотримання обережності.

Застосування препарату Мікардіс протипоказано при вагітності.

Застосування антагоністів рецепторів ангіотензину II в I триместрі вагітності не рекомендується, ці препарати не слід призначати при вагітності. При діагностуванні вагітності застосування препарату слід негайно припинити. При необхідності слід розпочати альтернативну терапію (інші класи гіпотензивних препаратів, дозволених до застосування при вагітності).

Застосування антагоністів рецепторів ангіотензину II в II і III триместрах вагітності протипоказано. У доклінічних дослідженнях телмісартан тератогенних впливів виявлено не було, але встановлена ​​фетотоксичність. Відомо, що вплив антагоністів рецепторів ангіотензину II в II і III триместрах вагітності викликає у людини фетотоксичність (зниження функції нирок, олігогідрамніон, уповільнення осифікації черепа), а також неонатальную токсичність (ниркова недостатність, артеріальна гіпотензія, гіперкаліємія).

Пацієнткам, які планують вагітність, слід призначати альтернативну терапію. Якщо лікування антагоністами рецепторів ангіотензину II проводилося в II триместрі вагітності, рекомендується проведення УЗД нирок і кісток черепа у плода.

Новонароджених, матері яких отримували антагоністи рецепторів ангіотензину II, слід ретельно спостерігати щодо артеріальної гіпотензії.

Терапія препаратом Мікардіс протипоказана в період грудного вигодовування.

Дослідження впливу на фертильність людини не проводилися.

Пацієнтам з нирковою недостатністю (в т.ч. що знаходяться на гемодіалізі) корекції дози препарату не потрібна.

З обережністю слід застосовувати препарат при двосторонньому стенозі ниркових артерій або стенозі артерії єдиної нирки, порушення функції нирок, стані після трансплантації нирки.

Протипоказано застосування препарату при порушеннях прохідності жовчовивідних шляхів, виражених порушеннях функції печінки (клас С за шкалою Чайлда-П'ю).

У пацієнтів з порушеннями функції печінки легкого та середнього ступеня (клас А і В за шкалою Чайлда-П'ю) добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від вологи місці при температурі не вище 30 ° C. Термін придатності - 4 роки. Чи не пріменять9shy; після закінчення терміну придатності.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

89 + = 98