Мікардіс інструкція із застосування ціна відгуки аналоги

Мікардіс

Опис актуально на 21.08.2014

 • Латинська назва: Micardis
 • Код АТС C09CA07
 • Діюча речовина: Телмісартан (Telmisartan)
 • Виробник: BOEHRINGER INGELHEIM PHARMA (Німеччина)

Одна таблетка Micardis містить 40 або 80 мг телмісартана (активна речовина).

Допоміжні речовини: гідроксид натрію, полівінілпіролідон, меглюмін, сорбітол, магнію стеарат.

Ліки є таблетками білого кольору, довгастої форми, з гравіюванням «51Н» на одному краї і логотипом фірми - на іншому краї.

7 таких таблеток дозуванням 40 мг у блістері, 2 або 4 таких блістери в картонній пачці. Або 7 таких таблеток дозуванням 80 мг у блістері, 2, 4 або 8 таких блістерів в картонній пачці

придушення ангіотензину II і, як наслідок, розширення судин. Препарат знижує артеріальний тиск, вміст альдостерону у крові.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

телмісартан - селективний блокатор рецепторів ангіотензину II. Має високу тропність до AT1 підтипу рецепторів ангіотензину II. конкурує з ангиотензином II в специфічних рецепторах, не володіючи таким же дією. Зв'язування має тривалий характер.

Чи не має тропність до інших підтипів рецепторів. знижує вміст альдостерону в крові, не пригнічує ренін в плазмі і іонні канали в клітинах.

початок гіпотензивний ефект спостерігається протягом перших трьох годин після прийому телмісартана. Дія триває протягом доби і більше. Виражений ефект розвивається через місяць після постійного прийому.

У осіб з артеріальною гіпертонією телмісартан зменшує систолічний та діастолічний тиск, але не змінює число серцевих скорочень.

Не викликає синдрому відміни.

При пероральному прийомі швидко всмоктується з кишечника. Біодоступність наближається до 50%. Через три години концентрація в плазмі стає максимальною. 99,5% діючої речовини зв'язується з білками крові. Метаболізується шляхом реагування з глюкуроновоюкислотою. Метаболіти препарату неактивні. Період напіввиведення дорівнює більш ніж 20 годинах. Виводиться через травний тракт, виведення з сечею - менше 2%.

 • Артеріальна гіпертонія.
 • Зменшення кардіологічної захворюваності та смертності в осіб старше 55 років в групі ризику.

Побічна дія

 • З боку центральної нервової системи: депресія, запаморочення, головний біль, стомлюваність, тривожність, безсоння, судоми.
 • З боку респіраторної системи: захворювання верхніх дихальних шляхів (синусит, фарингіт, бронхіт), Кашель.
 • З боку системи кровообігу: виражене зниження тиску, тахікардія, брадикардія, болю в грудях.
 • З боку системи травлення: нудота, діарея, диспепсія, підвищення концентрації печінкових ферментів.
 • З боку опорно-рухового апарату: міалгія, болю в попереку, артралгія.
 • З боку сечостатевої системи: набряки, інфекції сечостатевої системи, гіперкреатинінемія.
 • Реакції гіперчутливості: шкірний висип, ангіоневротичнийнабряк, кропив'янка.
 • Лабораторні показники: анемія, гіперкаліємія.
 • Інші: еритема, свербіж, диспное.

Мікардіс, інструкція із застосування

Згідно з інструкцією із застосування Мікардіс препарат приймається перорально. дорослим рекомендована доза 40 мг один раз на добу. У низки пацієнтів лікувальний ефект спостерігається вже при вживанні дози 20 мг на добу. Якщо зниження тиску до бажаного рівня не спостерігається, то доза може бути підвищена до 80 мг на добу.

Максимальний ефект від препарату досягається через п'ять тижнів після початку терапії.

Симптоми: надмірне зниження артеріального тиску.

телмісартан активує гіпотензивний ефект інших засобів що знижують тиск.

При спільному застосуванні телмісартана і дигоксину необхідно періодично визначати концентрації дигоксину в крові, так як вона може підвищуватися.

При спільному прийомі препаратів літію і інгібіторів АПФ може спостерігатися тимчасове збільшення вмісту літію в крові, що виявляється токсичною дією.

лікування нестероїдними протизапальними препаратами разом з Мікардіс у зневоднених пацієнтів може призводити до розвитку гострої ниркової недостатності.

Відпускається строго за рецептом.

Зберігати в закритій упаковці, при температурі не вище 30 ° C, в сухому місці. Берегти від дітей.

особливі вказівки

для зневоднених хворих (Обмеження вживання солі, лікування діуретиками, діарея, блювота) необхідно зменшення дози Мікардіс.

З обережністю призначати особам з стенозом обох ниркових артерій, стенозом мітрального клапана або аорти, гіпертрофічною кардіоміопатією обструктивного характеру, важкої ниркової, печінкової або серцевою недостатністю, захворюваннями органів травного тракту.

Заборонено використовувати при первинному альдостеронизме і непереносимості фруктози.

При планованої вагітності необхідно заздалегідь знайти заміну Мікардіс іншим антигіпертензивним препаратом.

З обережністю використовувати при керуванні автотранспортом.

При одночасному прийомі з препаратами літію показаний моніторинг вмісту літію в крові, так як можливе тимчасове підвищення його рівня.

дітям

Препарат заборонений для використання в осіб які не досягли 18 років.

Заборонено використання у вагітних і годуючих жінок.

Відгуки про Мікардіс характеризуються малою кількістю повідомлень про побічні ефекти, проте більшість пацієнтів невдоволено його високою ціною.

У Росії упаковка препарату 80 мг №28 буде коштувати від 830 до 980 рублів. На Україні ціна Мікардіс в тій же формі випуску наближається до 411 гривням.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Скажіть будь ласка Мікардіс 80 мг з рискою, можна його розділити на 2 половинки чи ні?

Максі: Геп С, генотип 1а, лікуюся 7 тижнів, приймаю Рибавирин + альгерон + Sovriad. Перший місяць це.

Елла: П'ю мелатонін вже років 10, але допомагає він мені тільки в сочитании з седативними.

Інга: Корпоратив недавно був, їжі і алкоголю неймовірну кількість з'їла і випила. А через.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Мікардіс - препарат для профілактики захворювань серця

"Мікардіс" являє собою лікарський препарат, розроблений на основі спеціального активної речовини /

Є досить ефективним специфічним антагоністом рецепторів ангіотензину.

Властивості даного медикаменту дозволяють м'яко впливати на людський організм і забезпечувати найбільш максимальний результат при лікуванні того чи іншого захворювання.

На сьогоднішній день "Мікардіс" використовується дуже широко в лікувальній практиці. Ці таблетки призначаються лікарями для лікування цілого ряду захворювань.

Згідно з інструкцією, препарат можна приймати в наступних випадках:

Необхідність в проведенні терапії для пацієнтів, які страждають від прояву есенціальнійгіпертензії.

 1. Для лікування різних захворювань серцево-судинної системи (для людей з цукровим діабетом в анамнезі, а також тих, хто займається лікуванням інсульту або ішемічної хвороби серця).
 2. Для профілактики ризику появи того чи іншого захворювання серцево-судинної системи.

Таблетки "Мікардіс" слід приймати тільки всередину, запиваючи при цьому досить великою кількістю звичайної питної води. Прийом медикаментозного засобу не залежить від часу прийому їжі.

При артеріальній гіпертензії пацієнтам рекомендується підбирати початкову дозування препарату, яка не перевищуватиме 40 мг в день. У деяких випадках за допомогою такої дози неможливо досягти необхідного терапевтичного ефекту, тому потрібно збільшити дозу до 80 мг раз на добу.

Необхідно обов'язково враховувати той факт, що зазвичай максимальна ефективність ліків може проявитися лише через 1-2 місяці з моменту початку лікування.

З метою зниження ймовірності появи серцево-судинного захворювання, як правило, пацієнти приймають таблетки по 80 мг в день в один прийом. Для деяких людей на початку курсу може знадобитися корекція показників артеріального тиску.

Людям, які страждають від порушеної роботи нирок, не потрібно підбирати будь-яку спеціальну дозування.

Для пацієнтів з явними порушеннями нормального функціонування печінки рекомендована добова доза не перевищує 40 мг раз на день.

"Мікардіс" проводиться у формі довгастих, маленьких таблеток, які мають білу або білувату забарвлення.

У якості складових даного медикаментозного кошти використовуються такі компоненти:

 1. Телмісартан - діюча речовина.
 2. Спомогательние речовини: магнію стеарат, повідон, сорбітол, натрію гідроксид, меглумін.

4. Взаємодія з іншими препаратами

Ліки можуть найрізноманітнішими способами взаємодіяти з багатьма іншими препаратами, забезпечуючи при цьому відповідний результат:

 1. У разі поєднання таблеток з будь-яким іншим антигіпертензивним медикаментом відбувається взаємне збільшення ефекту гіпотензивної характеру.
 2. Комбінування з такими препаратами, як "Варфарин", "Дигоксин", а також "Парацетамол" або "Ібупрофен" не дає ніякого клінічно важливого результату.
 3. При паралельному застосуванні разом з ліками, що містять рамиприл, може збільшитися концентрація останнього в крові.
 4. Якщо проводити комбіновану терапію з застосуванням "Мікардіс" і різних інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, а також препаратів, до складу яких входить літій, то спостерігається різке підвищення кількості цього мікроелементу в крові, що має термічна дія на людський організм.
 5. Тривале поєднання з нестероїдними протизапальними ліками (неселективні НПЗП, ацетилсаліцилова кислота і багато інших) служить причиною інтенсивного розвитку ниркової недостатності гострої форми у людей, які страждають від дегідратації організму.
 6. Препарати, що впливають на ренін-ангіотензин-альдетстероновую систему, нерідко володію синергическим ефектом.

Дане медикаментозний засіб дозволяє досить швидко і ефективно досягти стабільного результату в лікуванні есенціальної гіпертензії або серцевих захворювань.

Однак існує ряд протипоказань, при наявності яких необхідно обов'язково відмовитися від застосування таблеток і замінити їх іншими ліками:

 1. Прояв індивідуальної непереносимості будь-якого з компонентів, який використовується для виготовлення таблеток.
 2. Наявність всіляких обструктивних захворювань жовчовивідних шляхів.
 3. Спадкова непереносимість такого речовини, як фруктоза.
 4. Явно виражене порушення нормальної роботи печінки.
 5. Пацієнтам, що не досягли на момент проведення лікування вісімнадцятирічного віку.
 6. Жінкам під час виношування дитини та лактація період лактації.

Також є діагнози, при наявності яких "Мікардіс" слід використовувати з особливою обережністю і під суворим наглядом лікаря. До них відносяться:

 1. Порушення роботи нирок.
 2. Погіршення функцій печінки.
 3. Стеноз артерії на єдиною здоровою нирці.
 4. Двосторонній стін з ниркових артерій.
 5. Недостатність серця хронічної форми.
 6. Розвиток гипернатриемии або гіперкаліємії.
 7. Суттєве зменшення крові, яка циркулює по кровоносні судинах, що сталося з різних причин.
 8. Стінок мітрального клапана.
 9. Ознаки стенозу аортального клапана.
 10. Після проведення хірургічного втручання з трансплантації нирки.
 11. Первинний альдостеронизм.
 12. Гіпертрофічний ідіопатичний субаортальний стеноз.

Нерідко виявляються побічні ефекти, проте вони носять тимчасовий характер і часто практично відразу ж зникають.

В іншому випадку потрібно відмовитися від лікування за допомогою цього препарату. Ними є:

 1. Сепсис.
 2. Ознаки тромбоцитопенії.
 3. Розвиток еозонофіліі.
 4. Явно виражена анемія.
 5. Скарги на безсоння.
 6. Стомлюваність.
 7. Розвиток ортостатичної гіпертензії.
 8. Різке зниження показників артеріального тиску.
 9. Нудота з блювотою.
 10. Тахікардія з брахикардія.
 11. Задишка.
 12. Помітне погіршення зору.
 13. Часті запаморочення.
 14. Сильні больові відчуття в області живота.
 15. Постійна сухість слизової оболонки в ротовій порожнині.
 16. Погіршення роботи печінки.
 17. Прояв ознак автоматичної реакції.
 18. Освіта помітних ангіоневротичних набряків.
 19. Метеоризм.
 20. Сильна диспепсія.
 21. Розвиток екземи.
 22. Висип на шкірних покривах, неприємний свербіж.
 23. Прояв артралгії.
 24. Виникнення больових відчуттів в різних групах м'язів.
 25. Різні інші прояви, які порушують нормальне функціонування всіх внутрішніх органів людського організму.

"Мікардіс" слід обов'язково зберігати в сухому місці з невисокою температурою повітря, яке постійно проверютрівается і надійно захищене від проникнення прямих сонячних променів. Ліки повинні бути недоступно для маленьких дітей.

Термін зберігання даного медикаментозного кошти становить два роки.

В аптеках, які знаходяться на території Російської Федерації, таблетки коштують від 300 рублів за одну упаковку.

В українських аптеках їх ціна приблизно від 115 гривень.

До найбільш поширених аналогам цього препарату відносяться наступні:

Відгуки про препарат Мікардес в основному позитивні, пацієнти відзначають позитивний результат впливу препарату на організм, наприклад Аліна пише: "Досить ефективний препарат. Саме з його допомогою я позбулася есенціальнійгіпертензії. Побічних ефектів не виявила. Рекомендую всім, у кого немає протипоказань".

Олена: "М'який препарат. Лікар призначив для профілактики ішемічної хвороби серця. Результат дуже сподобався".

Ознайомитися з відгуками інших користувачів, а також поділитися своєю думкою можна в кінці статті.

Препарат Мікардес призначається для лікування цілого ряду серцево-судинних захворювань. Препарат не призначається при вагітності, серйозні порушення роботи печінки і нирок, при вагітності. Що б уникнути можливих побічних дій і передозування препарат необхідно приймати суворо за рекомендацією лікаря.

Ліки "Мікардіс": аналоги, інструкція із застосування, відгуки

«Мікардіс» призначається пацієнтам для усунення ознак гіпертонії. Лікарський засіб має стійкий гіпотензивні властивості, дозування для кожного пацієнта підбирається персонально. Перед прийомом препарату рекомендується ознайомитися з інструкцією до нього, вивчити протипоказання, а також побічні явища.

Активною речовиною, яке є основним у складі леарства, вважається телмісартан. В одній таблетці може міститися від 20 до 80 міліграм. Додатковими компонентами, що допомагають найбільш швидко засвоїти діючий мікроелемент, виступають:

 • йоксіталамовая кислота;
 • гідроксид натрію;
 • полівінілпіролідон;
 • глюціт;
 • стеарат магнію.

Перший прийом «Мікардіс» призводить до поступової нормалізації артеріального тиску. Воно повільно знижується протягом декількох годин. Гіпотензивний ефект спостерігається через добу після прийому препарату. Це означає, що для збереження артеріального тиску в нормі необхідно приймати по одній таблетці «Мікардіс» в день. Найбільше зниження тиску можна помітити через місяць від початку прийому препарату. При різкому припиненні прийому «Мікардіс» не виникає ефекту «скасування», початкові показники повертаються протягом 2 - 3 тижнів.

Всі речовини, що входять до складу препарату, при пероральному прийомі з кишечника всмоктуються досить швидко, максимальна концентрація активної речовини досягає майже 50%.

«Мікардіс» випускаються у вигляді таблеток білого кольору. В упаковці може бути від двох до восьми блістерів, в кожному по 7 таблеток.

Як правильно приймати препарат?

У рідкісних випадках ліки призначають пацієнтам старше 55 років, у яких є ризик розвитку важких серцевих захворювань, пов'язаних з підвищенням артеріального тиску.

Крім звичайного «Мікардіс», виробляється препарат «Мікардіс плюс». Останній у своєму складі містить 12,5 міліграма гідрохлортіазиду, який має сечогінні властивості.

Поєднання диуретического препарату з антагоністом ангіотензину допомагає досягти максимального ефекту. Диуретические явища починають проявлятися через дві години після прийому препарату. «Мікардіс плюс» призначається, якщо не виходить досягти зниження тиску при прийомі звичайного «Мікардіс».

Ні в якому разі не можна самостійно собі призначати препарат і дозування, так як тільки лікуючий лікар повинен з'ясувати всі протипоказання і проаналізувати аналізи хворого.

«Мікардіс 40» має такі ж протипоказання, як і препарати з іншою кількістю активної речовини. Лікарський засіб не можна приймати в наступних випадках:

 1. Якщо є підвищена чутливість до основного компоненту або допоміжних компонентів.
 2. При вагітності і лактації.
 3. Якщо у пацієнта є порушення в роботі жовчовивідних шляхів, які можуть впливати на їх проходження.
 4. При серйозних захворюваннях печінки і нирок.
 5. При спадковій непереносимості фруктози.

В інструкції із застосування «Мікардіс» зазначено, що препарат не призначається пацієнтам при:

 • рефрактерній гіперкальціємії (підвищення концентрації кальцію в плазмі крові);
 • гипокалиемией (захворювання, викликане нестачею калію в організмі людини);
 • при дефіциті лактази;
 • непереносимості лактози;
 • непереносимості галактози.

Препарат «Мікардіс» з особливою обережністю призначається при:

 • Гіпонатріємії (стан, при якому концентрація іонів натрію в плазмі крові падає нижче норми).
 • Гіперкаліємії.
 • Ішемії серця.
 • Серцевих захворюваннях - хронічній недостатності, стенозі клапанів, кардіоміопатії.
 • Стенозі обох артерій нирок.
 • Зневодненні, викликаному хворобою з блювотою і діареєю.
 • Попередньої терапії сечогінними препаратами.
 • Відновленні після пересадки нирок.

Препарат необхідно з особливою обережністю приймати при цукровому діабеті і подагрі (хвороба суглобів і тканин, що викликається порушенням обміну речовин в організмі).

Відгуки про «Мікардіс» не завжди позитивні. Деякі пацієнти фіксують виникнення поганого самопочуття, яке безпосередньо залежить від дозування лікарського засобу, від віку і наявності захворювань. Найчастіше зустрічаються такі побічні явища:

 • Запаморочення, головний біль, підвищена стомлюваність, надмірна тривожність, дратівливість, депресія, втрата сну, судоми.
 • Захворювання дихальних шляхів з інфекціями, що є причиною фарингіту, синуситів, бронхіту і кашлю.
 • Нудота, метеоризм, діарея.
 • Гіпотонія (знижений кров'яний тиск), тахікардія (хворобливе прискорене серцебиття), брадикардія (порушення синусового ритму).
 • М'язові спазми, біль у суглобах, біль у попереку.
 • Інфекції органів сечостатевої системи, затримка рідини в організмі.
 • Алергії у вигляді шкірних висипань, кропив'янки, ангіоневротичного набряку, свербіння, еритеми (сильне почервоніння шкіри, викликане розширенням капілярів).
 • Минуща нечіткість зору.
 • Гостра закритокутова глаукома.
 • Імпотенція (статеве безсилля).
 • Панкреатит (запалення підшлункової залози).
 • Порушення функції печінки.
 • Жовтяниця.
 • Диспепсія (порушення нормальної діяльності шлунка, утруднене і хворобливе травлення).
 • Підвищене потовиділення.
 • Судоми литкових м'язів.
 • Артроз (хронічне захворювання суглобів, пов'язане з їх деформацією і обмеженням рухливості).

«Мікардіс9raquo; в період вагітності

Клінічні дослідження довели фетотоксіческое вплив препарату. Тому «Мікардіс» не можна приймати у всіх триместрах вагітності та в період лактації. Якщо жінка планує стати мамою, то лікарі радять їй перейти на більш безпечні препарати. При настанні вагітності прийом медикаменту припиняють.

Як правильно приймати препарат «Мікардіс9raquo ;?

Лікарський засіб призначається тільки лікарем і може бути використано як самостійно, так і з іншими медикаментами, які спрямовані на поліпшення роботи серцево-судинної системи. Таким же спектром дії володіють і російські аналоги «Мікардіс».

В інструкції із застосування зазначено, що щоденний прийом препарату повинен обмежуватися однією пігулкою в 40 міліграм. Потрібно пам'ятати, що у пацієнтів з легкою формою гіпертонії зниження артеріального тиску відбувається і при прийомі таблетки з 20 миллиграммами діючої речовини. Підбір терапевтичної дозування здійснюється в період до чотирьох тижнів. Власне, стільки часу і необхідно, щоб «Мікардіс9raquo; продемонстрував всю свою позитивний вплив на організм хворого.

Якщо за місяць прийому «Мікардіс 20» не настало потрібного результату, то доктор призначає препарат з дозуванням 80 мг, який також необхідно приймати по одній таблетці в день.

При тяжкому перебігу хвороби лікар може призначити «Мікардіс» в дозуванні 160 міліграм, тобто потрібно приймати по 2 таблетки на добу по 80 міліграм.

У рідкісних ситуаціях хворій людині не вдається знизити артеріальний тиск монопрепарати, тоді такому пацієнтові призначають «Мікардіс плюс», завдяки якому тиск знижується швидко. Дозування препарату в такому випадку підбирається виходячи від розвитку гіпертонічної хвороби. Відгуки про «Мікардіс9raquo; і аналогах доводять його позитивну дію при зниженні артеріального тиску.

Пацієнтам, в історії хвороби яких є порушення функціонування нирок, не потрібно призначення індивідуальної дозування. Якщо у відомостях є записи про помірне патологічному відхиленні печінки, то хворій людині необхідно приймати «Мікардіс 40». Не можна збільшувати дозу препарату: це може привести до порушень в роботі нирок і печінки. Літнім пацієнтам дозування не коригують.

У пацієнтів з цукровим діабетом, а також з ішемічною хворобою серця або іншими серцево-судинними захворюваннями через застосування лікарського препарату «Мікардіс» збільшується небезпека виникнення фатального інфаркту міокарда і настання раптового летального результату.

Ішемічна хвороба серця при цукровому діабеті може протікати без симптомів і може бути з самого початку не виявлено. Тому перед початком терапії ліками «Мікардіс» потрібно здати всі необхідні аналізи і пройти діагностику.

Взаємодія з іншими препаратами

Перед тим як доктор призначить пацієнтові «Мікардіс», він повинен з'ясувати, які ще препарати приймає хворий. При прийомі наступних лікарських засобів може посилюватися їх дія, яку дію «Мікардіс»:

 1. Телмісартан підвищує гіпотензивний ефект інших ліків з подібною дією.
 2. При спільної терапії «Дигоксином» і «Мікардіс» підвищується концентрація діючої речовини у першого препарату.
 3. Збільшується в 2 рази концентрація «раміприлу».
 4. Підвищується концентрація лікарських засобів, що містять літій, що збільшує токсичний вплив на організм.
 5. При спільному прийомі н естероідних протизапальних препаратів і телмісартан у хворих з зневодненням організму підвищується небезпека розвитку ниркової недостатності і знижується дія «Мікардіс».

Здатність управління складними механізмами при прийомі "Мікардіс плюс" і аналогів

В інструкції із застосування зазначено, що спеціальних досліджень на те, як діюча речовина (т елмісартан), що входить до складу препарату та більшості аналогів, впливає на концентрацію уваги і здатність керування автомобілем, не проводилися. Але! Потрібно пам'ятати, що медикаменти, які містять в своєму складі диуретические компоненти, можуть викликати сонливість і запаморочення.

Препарат «Мікардіс» необхідно зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не більше 30 градусів. Термін зберігання:

 1. Таблетки з дозуванням 40 і 80 міліграм - 4 роки.
 2. Таблетки з дозуванням 20 мг - 3 роки.

Препарат відпускається строго за рецептом. «Мікардіс» заборонено приймати дітям до 18 років.

Ціна на ліки залежить від дозування діючої речовини. Вартість «Мікардіс 40» (14 таблеток) - від 500 рублів і вище. «Мікардіс 80» - від 900 до 1000 рублів. Ціна на «Мікардіс плюс» (28 таблеток) - від 850 рублів і вище.

В інструкції із застосування сказано, що приймати препарат можна в будь-який час дня, прийом їжі на здатність засвоєння організмом препарату не впливає. Загальна тривалість лікування залежить від доктора, після оцінки стану здоров'я пацієнта лікар може порекомендувати перейти на дозу 20 міліграм. Люди, які приймають медикамент, спостерігається швидке зниження артеріального тиску і відсутність побічних ефектів. Але більшість пацієнтів від покупки даного препарату зупиняє його висока ціна.

Більш дешеві аналоги «Мікардіс плюс» підбирає доктор, до найбільш відомим медикаментів з подібною дією відносять:

Ціна на аналоги ліків «Мікардіса9raquo; залежить від країни виробника і складу препарату. За зниженою вартістю можна купити такі аналоги:

 1. «Блоктран» - більш дешевий і доступний дженерик для лікування гіпертонії і хронічної серцевої недостатності. Відрізняється від «Мікардіс» по основному компоненту і дозування.
 2. «Валз» - виробляється в упаковках по 28 таблеток, що набагато більше, ніж у препарату «Мікардіс», тому при тривалому лікуванні «Валз» дешевше. По складу медикаменти розрізняються, так як в «Валз» застосовується валсартан (40 міліграм).
 3. «Ангіаканд» - відрізняється за складом, активному мікроелементу і його дозування. Дозволяється приймати при підвищеному артеріальному тиску і хронічної серцевої недостатності. Має інші протипоказання, тому перед застосуванням рекомендується уважно прочитати інструкцію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 1